Ocena-przeprosiny

Piszemy tutaj wszystkie rozterki w naszym życiu duchowym. Rady na temat naszego życia w Kościele katolickim, pouczenie, itp.
Awatar użytkownika
lambda
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2577
Rejestracja: 7 gru 2019
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 162 times
Been thanked: 369 times

Ocena-przeprosiny

Post autor: lambda » 2021-07-04, 13:38

Czy jeśli osoba z rodziny, prosiła mnie o pieniądze na kosmetyki które nie były potrzebna nagła do kupienia i mogła spokojnie poczekać do wypłaty do 10 aby kupić, ale otrzymała odmowę gdyż nie mialam, to osoba ta zadzwonila do innej osoby, ktora niby była jej winna, i otrzymała kod blik na zakupy, zatem je otrzymała. Powiedziałam osobie tej że nieumie czekać i już zaraz musi kupić a to nie było nic pilnego. Osoba ta teraz się na mnie obrazila, że ja niesprawiedliwie oceniam i żada przeprosin i jeszcze zarzucą zielony brak pokory. Nie czuję aby jakkolwiek coś złego powiedziała. Czy powinnam przeprosić tylko dlatego że ta osoba tego chce?

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Ocena-przeprosiny

Post autor: Jozek » 2021-07-04, 13:43

Popros ja tak samo o pozyczenie kasy na jakas bzdure, pare dni przed jej wyplata, ze jest ci juz koniecznie potrzebna. ;)
jak odmowi, to bedziecie kwita, a ona moze zrozumie o co chodzi.
Ostatnio zmieniony 2021-07-04, 13:44 przez Jozek, łącznie zmieniany 1 raz.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
lambda
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2577
Rejestracja: 7 gru 2019
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 162 times
Been thanked: 369 times

Re: Ocena-przeprosiny

Post autor: lambda » 2021-07-04, 13:52

Jozek pisze: 2021-07-04, 13:43 Popros ja tak samo o pozyczenie kasy na jakas bzdure, pare dni przed jej wyplata, ze jest ci juz koniecznie potrzebna. ;)
jak odmowi, to bedziecie kwita, a ona moze zrozumie o co chodzi.
Osoba owa nie obraziła się o brak pożyczenia kasy a o ta niesprawiedliwa ocenę jaka wyraziłam rzekomo.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Ocena-przeprosiny

Post autor: Jozek » 2021-07-04, 14:57

lambda pisze: 2021-07-04, 13:52
Jozek pisze: 2021-07-04, 13:43 Popros ja tak samo o pozyczenie kasy na jakas bzdure, pare dni przed jej wyplata, ze jest ci juz koniecznie potrzebna. ;)
jak odmowi, to bedziecie kwita, a ona moze zrozumie o co chodzi.
Osoba owa nie obraziła się o brak pożyczenia kasy a o ta niesprawiedliwa ocenę jaka wyraziłam rzekomo.
Ona tez z pewnoscia bedzie oceniala cel twojego pozyczania.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
lambda
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2577
Rejestracja: 7 gru 2019
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 162 times
Been thanked: 369 times

Re: Ocena-przeprosiny

Post autor: lambda » 2021-07-04, 15:22

Jozek pisze: 2021-07-04, 14:57
lambda pisze: 2021-07-04, 13:52
Jozek pisze: 2021-07-04, 13:43 Popros ja tak samo o pozyczenie kasy na jakas bzdure, pare dni przed jej wyplata, ze jest ci juz koniecznie potrzebna. ;)
jak odmowi, to bedziecie kwita, a ona moze zrozumie o co chodzi.
Osoba owa nie obraziła się o brak pożyczenia kasy a o ta niesprawiedliwa ocenę jaka wyraziłam rzekomo.
Ona tez z pewnoscia bedzie oceniala cel twojego pozyczania.
Pytanie dotyczyło czy mam przeprosić czy też nie.jak uważasz?

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14933
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4184 times
Been thanked: 2940 times
Kontakt:

Re: Ocena-przeprosiny

Post autor: Dezerter » 2021-07-04, 20:35

lambda pisze: 2021-07-04, 13:38 Czy jeśli osoba z rodziny, prosiła mnie o pieniądze na kosmetyki które nie były potrzebna nagła do kupienia i mogła spokojnie poczekać do wypłaty do 10 aby kupić, ale otrzymała odmowę gdyż nie mialam, to osoba ta zadzwonila do innej osoby, ktora niby była jej winna, i otrzymała kod blik na zakupy, zatem je otrzymała. Powiedziałam osobie tej że nieumie czekać i już zaraz musi kupić a to nie było nic pilnego. Osoba ta teraz się na mnie obrazila, że ja niesprawiedliwie oceniam i żada przeprosin i jeszcze zarzucą zielony brak pokory. Nie czuję aby jakkolwiek coś złego powiedziała. Czy powinnam przeprosić tylko dlatego że ta osoba tego chce?
Bez przesady, ja nie widzę powodu do przeprosin - dla mnie słowa przepraszam ma wartość, więc go nie nadużywam
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5340
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 849 times
Been thanked: 1404 times

Re: Ocena-przeprosiny

Post autor: abi » 2021-07-04, 20:36

powiedz jej - przepraszam że się przeze mnie poczułaś niesprawiedliwie oceniona i będziesz miała spokój
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

Awatar użytkownika
Patryk2390
Początkujący
Początkujący
Posty: 43
Rejestracja: 2 cze 2021
Lokalizacja: Wrocław
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Ocena-przeprosiny

Post autor: Patryk2390 » 2021-07-04, 20:40

To pieniądze na kosmetyki a nie na rzeczy ważne typu jedzenie 🤷‍♂️. Jeśli to ma cokolwiek wspólnego z pokorą to chyba ja znam inną definicję tego słowa i jestem w błędzie ,więc może ktoś naprowadzi ;) . Moim zdaniem nie zrobiłaś niczego złego no bo przecież nie miałaś pieniędzy i osoba która Cię o nie prosi powinna to zrozumieć. Ja bym powiedział że jest wręcz na odwrót i to ta osoba która Cię prosiła o pieniądze nie ma pokory. Powiedziałbym że podchodzi to pod pychę gdyż ta osoba będzie uważać , że ma rację bez względu na to jakie argumenty jej podasz i uważa się za ważniejszą. Oczywiście to wszystko to moja opinia więc radziłbym nie brać tego co pisze aż tak do siebie jednak lubię pomagać ludziom na forum :).

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Ocena-przeprosiny

Post autor: Andej » 2021-07-04, 20:44

lambda pisze: 2021-07-04, 13:38Czy powinnam przeprosić tylko dlatego że ta osoba tego chce?
Czy wymuszone przeprosiny są przeprosinami?
Jeśli chcesz być uczciwa wobec siebie musisz wiedzieć, za co przepraszasz. Bo inaczej możesz pogorszyć relacje.

Gdybym był na Twoim miejscu, to bym przeprosił za sprawienie przykrości. Ale nie za samą postawę.
Odczucie bólu jest zawsze sprawą indywidualna i subiektywną. Sprawienie komuś bólu jest zawsze jakimś złem. I za to zło można i trzeba przeprosić.

A w przyszłości zastanowić się na formą odmowy, która nie rani.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
lambda
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2577
Rejestracja: 7 gru 2019
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 162 times
Been thanked: 369 times

Re: Ocena-przeprosiny

Post autor: lambda » 2021-07-04, 21:23

abi pisze: 2021-07-04, 20:36 powiedz jej - przepraszam że się przeze mnie poczułaś niesprawiedliwie oceniona i będziesz miała spokój
Nie. Ta osoba musi usłyszeć przepraszam

Dodano po 38 sekundach:
Dezerter pisze: 2021-07-04, 20:35
lambda pisze: 2021-07-04, 13:38 Czy jeśli osoba z rodziny, prosiła mnie o pieniądze na kosmetyki które nie były potrzebna nagła do kupienia i mogła spokojnie poczekać do wypłaty do 10 aby kupić, ale otrzymała odmowę gdyż nie mialam, to osoba ta zadzwonila do innej osoby, ktora niby była jej winna, i otrzymała kod blik na zakupy, zatem je otrzymała. Powiedziałam osobie tej że nieumie czekać i już zaraz musi kupić a to nie było nic pilnego. Osoba ta teraz się na mnie obrazila, że ja niesprawiedliwie oceniam i żada przeprosin i jeszcze zarzucą zielony brak pokory. Nie czuję aby jakkolwiek coś złego powiedziała. Czy powinnam przeprosić tylko dlatego że ta osoba tego chce?
Bez przesady, ja nie widzę powodu do przeprosin - dla mnie słowa przepraszam ma wartość, więc go nie nadużywam
Sęk w tym że ta osoba nie odpuaci i np już relacja się popsuje, np się nie będzie odzywać

Dodano po 1 minucie 26 sekundach:
Patryk2390 pisze: 2021-07-04, 20:40 To pieniądze na kosmetyki a nie na rzeczy ważne typu jedzenie 🤷‍♂️. Jeśli to ma cokolwiek wspólnego z pokorą to chyba ja znam inną definicję tego słowa i jestem w błędzie ,więc może ktoś naprowadzi ;) . Moim zdaniem nie zrobiłaś niczego złego no bo przecież nie miałaś pieniędzy i osoba która Cię o nie prosi powinna to zrozumieć. Ja bym powiedział że jest wręcz na odwrót i to ta osoba która Cię prosiła o pieniądze nie ma pokory. Powiedziałbym że podchodzi to pod pychę gdyż ta osoba będzie uważać , że ma rację bez względu na to jakie argumenty jej podasz i uważa się za ważniejszą. Oczywiście to wszystko to moja opinia więc radziłbym nie brać tego co pisze aż tak do siebie jednak lubię pomagać ludziom na forum :).
Trochę w tym racji. Dlatego też zastanawiam się czy przepraszając bo kto sobie tego życzył i w pewnie sposób to wymusza nie utwierdza tej osoby w zlym. A brak pokory u mnie no bo nie chce przeprosić.

Dodano po 1 minucie 48 sekundach:
Andej pisze: 2021-07-04, 20:44
lambda pisze: 2021-07-04, 13:38Czy powinnam przeprosić tylko dlatego że ta osoba tego chce?
Czy wymuszone przeprosiny są przeprosinami?
Jeśli chcesz być uczciwa wobec siebie musisz wiedzieć, za co przepraszasz. Bo inaczej możesz pogorszyć relacje.

Gdybym był na Twoim miejscu, to bym przeprosił za sprawienie przykrości. Ale nie za samą postawę.
Odczucie bólu jest zawsze sprawą indywidualna i subiektywną. Sprawienie komuś bólu jest zawsze jakimś złem. I za to zło można i trzeba przeprosić.

A w przyszłości zastanowić się na formą odmowy, która nie rani.
Ale ta osoba wymaga przeprosin nienza sprawianie przykrości ale za niesprawiedliwa ocenę wg niej, która wygłosiłam że kupuje bo nie umie się powstrzymać mimo ze nie ma srodkow. To nie jest pierwszą sytuacja z tą osobą, tego typu jak się jej właśnie powie że "nie pomagasz ojcu bo jesteś len" to też skłonna się obrazić za niesprawiedliwa oscen bo wg niej to nie lenistwo a np zmęczenie.

W gruncie rzeczy uważam, że to wymaganie przeprosin ma na celu tylko utwierdzeniu u tej osoby racji i poczucia "wyższości" no ale przecież jej tego nie powiem bo znów wyglosE niesprawiedliwa ocenę w jej mniemaniu. Wg mnie brak umiejętności przyjęcia oceny kogoś nawet niesprawiedliwej i zastanowienia się choćby przez chwilę czy ta osoba oceniająca nie ma racji jest brakiem pokory.
Nie wiem może warto poświęcić ta relacje i trudno niech się obraża , jestem też trochę w soKu że można mieć dość zakłamane sumienie (choć tu znów ocena).
Ostatnio zmieniony 2021-07-04, 21:34 przez lambda, łącznie zmieniany 5 razy.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Ocena-przeprosiny

Post autor: Andej » 2021-07-04, 21:39

lambda pisze: 2021-07-04, 21:23
abi pisze: 2021-07-04, 20:36 powiedz jej - przepraszam że się przeze mnie poczułaś niesprawiedliwie oceniona i będziesz miała spokój
Nie. Ta osoba musi usłyszeć przepraszam
A co nie tak? Wszak napisałem przepraszam że się przeze mnie poczułaś niesprawiedliwie oceniona. W podanym zdaniu jest żądane słowo.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
lambda
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2577
Rejestracja: 7 gru 2019
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 162 times
Been thanked: 369 times

Re: Ocena-przeprosiny

Post autor: lambda » 2021-07-04, 21:49

Andej pisze: 2021-07-04, 21:39
lambda pisze: 2021-07-04, 21:23
abi pisze: 2021-07-04, 20:36 powiedz jej - przepraszam że się przeze mnie poczułaś niesprawiedliwie oceniona i będziesz miała spokój
Nie. Ta osoba musi usłyszeć przepraszam
A co nie tak? Wszak napisałem przepraszam że się przeze mnie poczułaś niesprawiedliwie oceniona. W podanym zdaniu jest żądane słowo.
Przeczytaj cały post.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Ocena-przeprosiny

Post autor: Andej » 2021-07-04, 21:51

Ile razy? A może przepisać? Przeanalizować każde zdanie? Rozprawkę napisać?

Nie chcesz skorzystać z rady? OK. Masz takie prawo.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
lambda
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2577
Rejestracja: 7 gru 2019
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 162 times
Been thanked: 369 times

Re: Ocena-przeprosiny

Post autor: lambda » 2021-07-04, 21:55

Andej pisze: 2021-07-04, 21:51 Ile razy? A może przepisać? Przeanalizować każde zdanie? Rozprawkę napisać?

Nie chcesz skorzystać z rady? OK. Masz takie prawo.
Odnioslam się do Twojej rady. A Ty cytujesz zupelnie coś innego. Więc poleciłam przeczytać raz jeszcze

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Ocena-przeprosiny

Post autor: Andej » 2021-07-04, 22:02

Wybacz, ale polecenia nie wykonam. Ale możesz sama przeczytać na głos i przeanalizować swój i mój post.

Bez odbioru. Temat skończyłem.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

ODPOWIEDZ