Czy w polskim Kościele mamy "lawendową mafię"?

Piszemy tutaj wszystkie rozterki w naszym życiu duchowym. Rady na temat naszego życia w Kościele katolickim, pouczenie, itp.
greg77
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 455
Rejestracja: 14 paź 2021
Has thanked: 21 times
Been thanked: 75 times

Re: Czy w polskim Kościele mamy "lawendową mafię"?

Post autor: greg77 » 2021-11-04, 09:01

Kto Ci zrobi badania, skoro TO nie jest uznane za chorobę i nie ma takich badań weryfikujących TO?
Zapewne zdajesz sobie sprawę z tego że z rejestru chorób została wykreślona dopiero w latach 70 ubiegłego wieku,i to wcale nie tak jednomyślnie,ale naciski pewnych grup były bardzo mocne.A badania na sprawdzanie preferencji seksualnych jak najbardziej istnieją.Puki co nie ma dowodów na to że za preferencje seksualne odpowiada jakiś gen,więc tłumaczenie co poniektórych grup homoseksualistów że oni się tacy urodzili są bezpodstawne.Zresztą często w swoich tłumaczeniach są nielogiczni,z jednej strony twierdzą że są obciążeni genetycznie,a z drugiej obiema rękami podpisują się pod tym że sami powinniśmy decydować o naszej seksualności (modne dzisiaj gender).

Ciekawa

Re: Czy w polskim Kościele mamy "lawendową mafię"?

Post autor: Ciekawa » 2021-11-04, 14:36

greg77 pisze: 2021-11-04, 09:01
Kto Ci zrobi badania, skoro TO nie jest uznane za chorobę i nie ma takich badań weryfikujących TO?
Zapewne zdajesz sobie sprawę z tego że z rejestru chorób została wykreślona dopiero w latach 70 ubiegłego wieku,i to wcale nie tak jednomyślnie,ale naciski pewnych grup były bardzo mocne.A badania na sprawdzanie preferencji seksualnych jak najbardziej istnieją. Póki co nie ma dowodów na to że za preferencje seksualne odpowiada jakiś gen,więc tłumaczenie co poniektórych grup homoseksualistów że oni się tacy urodzili są bezpodstawne.Zresztą często w swoich tłumaczeniach są nielogiczni,z jednej strony twierdzą że są obciążeni genetycznie,a z drugiej obiema rękami podpisują się pod tym że sami powinniśmy decydować o naszej seksualności (modne dzisiaj gender).
Zdaję sobie z tego sprawę . Ale teraz jest jak jest i już się to raczej nie zmieni.
Nie wiadomo czy jest gen homoseksualizmu , to nie jest jeszcze stwierdzone. Ale to że tacy właśnie są i koniec, potwierdziła psychologia i mają zielone światło aby tak mówić. Nie mówią nic nienaukowego. Nie można też komuś, kto nie żyje jako chrześcijanin mówić i wmawiać choroby, bo to też niekatolickie: nie mamy podstaw by tak mówić. Możemy jedynie powiedzieć: wg naszej religii współżycie bez ślubu jest grzechem, i koniec, I Katechizm też nie mówi nic o przyczynach itd. Współżycie homoseksualne jest grzechem i tyle. Z punktu widzenia świeckiego oni moga nazywać się rodziną, i ja nie mogę powiedzieć nie nie jesteś, bo nie jest, ale wg mojej religii. To co z tego że uważam że powinny ich te prawa obowiązywać?
Jak ktoś żyje bez ślubu a nie wierzy to ja nie będę im wbijać do głowy moich zasad. Mogę powiedzieć że wg mojej religii nie są rodziną i tyle. Dobra już kończę bo ile razy mam mówić co ja robię. Chcecie to sobie róbcie inaczej no.
Czy zależy mi na ich Zbawieniu? Jak na każdym, ale nie idę i nie każę chodzić do Kościoła ateiście .

Badania co do preferencji seksualnych? Jakie to badania? Możliwe że są nie wiem, ale proszę o jakiś artykuł czy coś jakie to badania.
Ostatnio zmieniony 2021-11-04, 15:23 przez Ciekawa, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14924
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4176 times
Been thanked: 2938 times
Kontakt:

Re: Czy w polskim Kościele mamy "lawendową mafię"?

Post autor: Dezerter » 2021-11-04, 16:40

greg77 pisze: 2021-11-04, 07:17
Do polskich seminariów już od dawna nie przyjmuje się min gejów- prawdopodobnie każdy kandydat ma robione badania i obserwacje psychologiczne by wyeliminować zaburzenia.
Więc tendencja jest na pewno malejąca i Kościół i w tym temacie się oczyszcza.
Mam nadzieje że masz te informację ze sprawdzonego źródła?
A myslicie ze skąd taki brak powołan ?
Sprawa jest o wiele bardziej złożona.
Tak jest w Seminarium w Gnieźnie i tak jest u OMI czyli zakon Oblatów - od nich znam dokładny proces jaki przechodzą kandydaci do WSD - zaangażowani w to są świeccy specjaliści.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Albertus
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5977
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 452 times
Been thanked: 910 times

Re: Czy w polskim Kościele mamy "lawendową mafię"?

Post autor: Albertus » 2021-11-04, 16:52

greg77 pisze: 2021-11-04, 09:01 Puki co nie ma dowodów na to że za preferencje seksualne odpowiada jakiś gen,więc tłumaczenie co poniektórych grup homoseksualistów że oni się tacy urodzili są bezpodstawne.Zresztą często w swoich tłumaczeniach są nielogiczni,z jednej strony twierdzą że są obciążeni genetycznie,a z drugiej obiema rękami podpisują się pod tym że sami powinniśmy decydować o naszej seksualności (modne dzisiaj gender).
No więc właśnie.


Nawet gdyby istniał tzw "gen homoseksualizmu" to niczego by to nie zmieniało podobnie jak niczego by nie zmieniało odkrycie że skłonności do zoofilii, fetyszyzmu czy ekshibicjonizmu mają podłoże genetyczne.Nie sprawiło by to że te zjawiska przestałyby być dewiacjami.

Ciekawa

Re: Czy w polskim Kościele mamy "lawendową mafię"?

Post autor: Ciekawa » 2021-11-04, 18:12

Dezerter pisze: 2021-11-04, 16:40
greg77 pisze: 2021-11-04, 07:17
Do polskich seminariów już od dawna nie przyjmuje się min gejów- prawdopodobnie każdy kandydat ma robione badania i obserwacje psychologiczne by wyeliminować zaburzenia.
Więc tendencja jest na pewno malejąca i Kościół i w tym temacie się oczyszcza.
Mam nadzieje że masz te informację ze sprawdzonego źródła?
A myslicie ze skąd taki brak powołan ?
Sprawa jest o wiele bardziej złożona.
Tak jest w Seminarium w Gnieźnie i tak jest u OMI czyli zakon Oblatów - od nich znam dokładny proces jaki przechodzą kandydaci do WSD - zaangażowani w to są świeccy specjaliści.
Aż tam napiszę i zapytam jak badają :-\ :-\

Dodano po 2 minutach 27 sekundach:
Albertus pisze: 2021-11-04, 16:52
greg77 pisze: 2021-11-04, 09:01 Puki co nie ma dowodów na to że za preferencje seksualne odpowiada jakiś gen,więc tłumaczenie co poniektórych grup homoseksualistów że oni się tacy urodzili są bezpodstawne.Zresztą często w swoich tłumaczeniach są nielogiczni,z jednej strony twierdzą że są obciążeni genetycznie,a z drugiej obiema rękami podpisują się pod tym że sami powinniśmy decydować o naszej seksualności (modne dzisiaj gender).
No więc właśnie.


Nawet gdyby istniał tzw "gen homoseksualizmu" to niczego by to nie zmieniało podobnie jak niczego by nie zmieniało odkrycie że skłonności do zoofilii, fetyszyzmu czy ekshibicjonizmu mają podłoże genetyczne.Nie sprawiło by to że te zjawiska przestałyby być dewiacjami.
Okej... ale jak chcesz głosić Ewangelię osobie homoseksualnej niewierzącej, skoro będziesz im mówił że to dewiacja? Hm? Przecież odrzucą przez to JEzusa... Jeśli chcesz im już bardzo powiedzieć że wg religii katolickiej grzeszą, to powiedz to inaczej, niż dewiancie. To ich NA PEWNO do Jezusa nie zaprosi. Kiedy w końcu to pojmiecie?
Ostatnio zmieniony 2021-11-04, 18:13 przez Ciekawa, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Czy w polskim Kościele mamy "lawendową mafię"?

Post autor: Jozek » 2021-11-04, 18:21

Jesli nie wiesz, to Jezus wybral tylko 12 a pozostali sami do niego przychodzili.
Jedni rozumieli i pozostawali przy Nim, a ci co nie rozumieli odchodzili.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Albertus
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5977
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 452 times
Been thanked: 910 times

Re: Czy w polskim Kościele mamy "lawendową mafię"?

Post autor: Albertus » 2021-11-04, 18:58

Ciekawa pisze: 2021-11-04, 18:12
Albertus pisze: 2021-11-04, 16:52
greg77 pisze: 2021-11-04, 09:01 Puki co nie ma dowodów na to że za preferencje seksualne odpowiada jakiś gen,więc tłumaczenie co poniektórych grup homoseksualistów że oni się tacy urodzili są bezpodstawne.Zresztą często w swoich tłumaczeniach są nielogiczni,z jednej strony twierdzą że są obciążeni genetycznie,a z drugiej obiema rękami podpisują się pod tym że sami powinniśmy decydować o naszej seksualności (modne dzisiaj gender).
No więc właśnie.


Nawet gdyby istniał tzw "gen homoseksualizmu" to niczego by to nie zmieniało podobnie jak niczego by nie zmieniało odkrycie że skłonności do zoofilii, fetyszyzmu czy ekshibicjonizmu mają podłoże genetyczne.Nie sprawiło by to że te zjawiska przestałyby być dewiacjami.
Okej... ale jak chcesz głosić Ewangelię osobie homoseksualnej niewierzącej, skoro będziesz im mówił że to dewiacja? Hm? Przecież odrzucą przez to JEzusa... Jeśli chcesz im już bardzo powiedzieć że wg religii katolickiej grzeszą, to powiedz to inaczej, niż dewiancie. To ich NA PEWNO do Jezusa nie zaprosi. Kiedy w końcu to pojmiecie?

Czy z czymś konkretnie się nie zgadzasz z tego co ja napisałem w cytowanym zdaniu?

Jeśli tak to napisz z czym?

Słowa są po to aby określać rzeczywistość.

Myślę że dewiacja jest to zrozumiałe określenie na zjawisko na przykład zoofilii.Nie jest wulgarne i jest określeniem naukowym.

Używanie innych określeń nie zmieni postaci rzeczy.

Terminologia nie są problemem w głoszeniu Ewangelii jeśli używane słowa odzwierciedlają Prawdę. Problemem w głoszeniu Ewangelii jest natomiast zawsze kłamstwo.

Ciekawa

Re: Czy w polskim Kościele mamy "lawendową mafię"?

Post autor: Ciekawa » 2021-11-04, 19:15

Tak, uwazam że lepiej nie nazywać dewiantami homoseksualistów, gdyż ani w świecie katolickim, ani świeckim, to nie jest dewiacja. A zresztą, rób co chcesz i wal Prawdę między oczy ile ci się zechce:D Na koniec końców ciekawa jestem czy Jezus Ci powie : wiesz co? Dobrze że ich nazwałeś dewiantami. Na pewno mi to pomogło w Ewangelizacji.

Gzresznik Upadający
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3417
Rejestracja: 21 cze 2021
Has thanked: 157 times
Been thanked: 357 times

Re: Czy w polskim Kościele mamy "lawendową mafię"?

Post autor: Gzresznik Upadający » 2021-11-04, 19:21

To jest dewiacja. Kiszka stolcowa jednego samca nie jest naturalnym środowiskiem dla przyrodzenia drugiego samca. A chcecie wiedzieć jak powiedzieć homoseksualiście ze tkwi o odmętach neurozy? To zadawajcie mu pytania? Jak wyglądali dzieciństwo , relacje z kolegami i dlaczego teaguje na te pytania z agresją?

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13756
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2019 times
Been thanked: 2195 times

Re: Czy w polskim Kościele mamy "lawendową mafię"?

Post autor: sądzony » 2021-11-04, 19:26

Gzresznik Upadający pisze: 2021-11-04, 19:21 To jest dewiacja. Kiszka stolcowa jednego samca nie jest naturalnym środowiskiem dla przyrodzenia drugiego samca.
A usta kobiety są naturalnym środowiskiem męskiego przyrodzenia?
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Gzresznik Upadający
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3417
Rejestracja: 21 cze 2021
Has thanked: 157 times
Been thanked: 357 times

Re: Czy w polskim Kościele mamy "lawendową mafię"?

Post autor: Gzresznik Upadający » 2021-11-04, 19:37

sądzony pisze: 2021-11-04, 19:26
Gzresznik Upadający pisze: 2021-11-04, 19:21 To jest dewiacja. Kiszka stolcowa jednego samca nie jest naturalnym środowiskiem dla przyrodzenia drugiego samca.
A usta kobiety są naturalnym środowiskiem męskiego przyrodzenia?
Tez nie są... I znasz dobrze nauczanie KK w tym względzie. Ale jak widzę starasz się usilnie cedzić komara. Wiec dla przypomnienia seks homoseksualistów jest nie tylko niezgodny z czystością i przeznaczeniem sktu seksualnego. ( jest onanizowaniem sie cudzym ciałem czyli świątynia Ducha Sw to jeszcze jest cdynem który jest przeciw samej naturze.Co więcej powoduje niekorzystne zmiany w psyche i popędach osób uprawiających ten syf. Poglebia zranienia i zniewolenie, blokuje plany Boga wobec tych osób itd itp... ALE OCZYWIŚCIE WIESZ LEPIEJ I ZA CHWILĘ WYJJDZIESZ ZE TEN GRZECH JAK INNE TO ROBI..Ale zaświadczam ze to nie jest jak kradzież gdzie mozsz powiedzieć nie kradnę... Tu wichrujesz fizyczne popędy. Itd itp

Albertus
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5977
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 452 times
Been thanked: 910 times

Re: Czy w polskim Kościele mamy "lawendową mafię"?

Post autor: Albertus » 2021-11-04, 19:38

Ciekawa pisze: 2021-11-04, 19:15 Tak, uwazam że lepiej nie nazywać dewiantami homoseksualistów, gdyż ani w świecie katolickim, ani świeckim, to nie jest dewiacja. A zresztą, rób co chcesz i wal Prawdę między oczy ile ci się zechce:D Na koniec końców ciekawa jestem czy Jezus Ci powie : wiesz co? Dobrze że ich nazwałeś dewiantami. Na pewno mi to pomogło w Ewangelizacji.

https://sjp.pwn.pl/slowniki/dewiacja.html

Moim zdaniem homoseksualizm spełnia warunki słownikowego znaczenia słowa dewiacja i nie widzę powodu aby tego słowa na określenie homoseksualizmu nie używać.

Tym bardziej w odniesieniu do zoofilii.

A czy zoofilom też nie powinno się twoim zdaniem mówić prawdy że ich ulubione formy zaspokajania popędu seksualnego są dewiacją?

Myślę że Pan nasz Jezus Chrystus chce tego abyśmy mówili ludziom prawdę i nie widzi żadnego problemu w używaniu dosadnych określeń.Sam wielokrotnie używał wobec żydów takich określeń jak węże,plemię żmijowe, groby pobielane. Jakoś nie widział problem że jego słuchacze mogą się poczuć urażeni. Ważniejsze było to aby powiedzieć im prawdę o ich kondycji duchowej.

Oczywiście głosząc Ewangelię należy to robić umiejętnie i z wyczuciem i nie sądzę aby należało zawsze zaczynać od mówienia prawdy o grzechu. Ale ta prawda zawsze musi się pojawić bo bez tego będzie to ewangelia niepełna i fałszywa.

Dodano po 1 minucie 10 sekundach:
sądzony pisze: 2021-11-04, 19:26
Gzresznik Upadający pisze: 2021-11-04, 19:21 To jest dewiacja. Kiszka stolcowa jednego samca nie jest naturalnym środowiskiem dla przyrodzenia drugiego samca.
A usta kobiety są naturalnym środowiskiem męskiego przyrodzenia?
A są?
Ostatnio zmieniony 2021-11-04, 19:48 przez Albertus, łącznie zmieniany 3 razy.

Ciekawa

Re: Czy w polskim Kościele mamy "lawendową mafię"?

Post autor: Ciekawa » 2021-11-04, 19:47

Tak, Twoim zdaniem to dewiacja. Ale nie zdaniem nauki. Już nie. Ale spoko dla mnie, możesz tak mówić, ale ja będę mówiła tak, jak ja chcę, tylko że w zupełnie innej kolejności niż Ty byś chciał, i inaczej pojmuję Ewangelizację. Można powiedzieć niewierzącemu homoseksualiście że to grzech wg naszej religii. Ale tylko tyle. i w odpowiedniej kolejności, po Ewangelizacji. Co komu da powiedzenie: Ty dewiancie , jak się mija geja na ulicy to ja nie wiem. NAwróci się myślisz?

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13756
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2019 times
Been thanked: 2195 times

Re: Czy w polskim Kościele mamy "lawendową mafię"?

Post autor: sądzony » 2021-11-04, 19:48

Albertus pisze: 2021-11-04, 19:38
sądzony pisze: 2021-11-04, 19:26
Gzresznik Upadający pisze: 2021-11-04, 19:21 To jest dewiacja. Kiszka stolcowa jednego samca nie jest naturalnym środowiskiem dla przyrodzenia drugiego samca.
A usta kobiety są naturalnym środowiskiem męskiego przyrodzenia?
A są?
A są?
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Albertus
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5977
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 452 times
Been thanked: 910 times

Re: Czy w polskim Kościele mamy "lawendową mafię"?

Post autor: Albertus » 2021-11-04, 19:50

Ciekawa pisze: 2021-11-04, 19:47 Tak, Twoim zdaniem to dewiacja. Ale nie zdaniem nauki. Już nie. Ale spoko dla mnie, możesz tak mówić, ale ja będę mówiła tak, jak ja chcę, tylko że w zupełnie innej kolejności niż Ty byś chciał, i inaczej pojmuję Ewangelizację. Można powiedzieć niewierzącemu homoseksualiście że to grzech wg naszej religii. Ale tylko tyle. i w odpowiedniej kolejności, po Ewangelizacji. Co komu da powiedzenie: Ty dewiancie , jak się mija geja na ulicy to ja nie wiem. NAwróci się myślisz?

Powtarzam to co napisałem wcześniej a chyba nie doczytałaś:
Oczywiście głosząc Ewangelię należy to robić umiejętnie i z wyczuciem i nie sądzę aby należało zawsze zaczynać od mówienia prawdy o grzechu. Ale ta prawda zawsze musi się pojawić bo bez tego będzie to ewangelia niepełna i fałszywa.

ODPOWIEDZ