Czy w polskim Kościele mamy "lawendową mafię"?

Piszemy tutaj wszystkie rozterki w naszym życiu duchowym. Rady na temat naszego życia w Kościele katolickim, pouczenie, itp.
Awatar użytkownika
lambda
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2577
Rejestracja: 7 gru 2019
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 162 times
Been thanked: 369 times

Re: Czy w polskim Kościele mamy "lawendową mafię"?

Post autor: lambda » 2021-10-27, 11:31

https://www.rp.pl/kosciol/art19048601-k ... eprawdziwy

"Wątpliwości dotyczą jego działań na rzecz ochrony nieletnich i bezbronnych dorosłych przed molestowaniami i inne skandale obyczajowe, które miały miejsce w Kościele na przełomie XX i XXI wieku. Jest zasadnicze pytanie czy Ojciec Święty wiedział, czy nie. Moim zdaniem nie mógł nie wiedzieć o wielu sprawach, natomiast w jednych podejmował bardzo zdecydowane działania, drugie sprawy, niestety, do dzisiaj budzą wątpliwości, to mówię tak najdelikatniej - stwierdził duchowny."

Czy KS. Isakowicz aby nie przesądza?
Jak chce wyjaśnić owe wątpliwości skoro papież nie żyje, więc kto ma niby określić to o czym wiedział a o czym nie wiedział?
Ostatnio zmieniony 2021-10-27, 11:32 przez lambda, łącznie zmieniany 2 razy.

greg77
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 455
Rejestracja: 14 paź 2021
Has thanked: 21 times
Been thanked: 75 times

Re: Czy w polskim Kościele mamy "lawendową mafię"?

Post autor: greg77 » 2021-11-03, 11:55

Czytając książkę ks.Oko,poza tym że "język" tej publikacji mi nie odpowiada,rzuca mi się w oczy tak naprawdę bezradność Kościoła wobec tego problemu.

Ciekawa

Re: Czy w polskim Kościele mamy "lawendową mafię"?

Post autor: Ciekawa » 2021-11-03, 17:44

Ksiądz Jacek Prusak:
Nikt nie wie dokładnie, bo z różnych powodów nie ma takich kościelnych statystyk, ilu wśród księży jest homoseksualistów. Wbrew promowanym w Polsce tendencyjnym „oszacowaniom” wskazującym na mniej niż 1 proc., powiedzenie, że są ich tysiące, nie mija się z prawdą. Na podstawie badań przyjmuje się, że homoseksualnych księży nie jest mniej niż 5-10 proc. oraz średnio nie więcej niż ­30-50 proc. – chociaż górna granica może być wyższa. Na przykład badacze amerykańscy uważają, że w ich kraju księża katoliccy – w stosunku do innych grup społecznych – są grupą nadreprezentatywną, jeśli chodzi o obecność homoseksualistów, gdyż stanowią blisko połowę całej populacji duchownych, a w niektórych zakonach znaczną ich większość.

Awatar użytkownika
Logan
Gaduła
Gaduła
Posty: 991
Rejestracja: 24 paź 2020
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 253 times
Been thanked: 447 times

Re: Czy w polskim Kościele mamy "lawendową mafię"?

Post autor: Logan » 2021-11-03, 18:23

Nie wiem jak można mieć za autorytet takiego kapłana współpracującego z Tygodnikiem Powszechnym, który od wielu lat szkodzi Kościołowi.

Dodano po 1 minucie 54 sekundach:
Pomijam już treść, bo to bzdury.
My decydujemy tylko o tym jak wykorzystać czas, który nam dano. ~J.R.R Tolkien

greg77
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 455
Rejestracja: 14 paź 2021
Has thanked: 21 times
Been thanked: 75 times

Re: Czy w polskim Kościele mamy "lawendową mafię"?

Post autor: greg77 » 2021-11-03, 18:44

Też bardzo bym uważał z cytowaniem tego księdza.
Właśnie ks.Prusak uważany jest za jedną z najgłośniejszych "tub medialnych lawendowej mafii" w Polsce według ks.Oko, i moim skromnym zdaniem coś w tym prawdy jest.
Ostatnio zmieniony 2021-11-03, 18:50 przez greg77, łącznie zmieniany 1 raz.

Ciekawa

Re: Czy w polskim Kościele mamy "lawendową mafię"?

Post autor: Ciekawa » 2021-11-03, 19:49

Ksiądz Prusak jest jak dla mnie idealnym księdzem. I on cytował badania i powiedział wprost, że w PL nie ma takich badań ilu jest homoseksualistów. Nie wiem co to za problem.
Ostatnio zmieniony 2021-11-03, 19:50 przez Ciekawa, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
lambda
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2577
Rejestracja: 7 gru 2019
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 162 times
Been thanked: 369 times

Re: Czy w polskim Kościele mamy "lawendową mafię"?

Post autor: lambda » 2021-11-03, 20:14

KS. Oko był bardzo atakowany przez KS. Charmase, a krótko potem zrobił swój coming out.

greg77
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 455
Rejestracja: 14 paź 2021
Has thanked: 21 times
Been thanked: 75 times

Re: Czy w polskim Kościele mamy "lawendową mafię"?

Post autor: greg77 » 2021-11-03, 20:21

Ciekawa pisze: 2021-11-03, 19:49 Ksiądz Prusak jest jak dla mnie idealnym księdzem. I on cytował badania i powiedział wprost, że w PL nie ma takich badań ilu jest homoseksualistów. Nie wiem co to za problem.
Nie widzisz w swojej wypowiedzi braku logiki? Cytował badania choć w Polsce nie ma takich badań. Więc co na podstawie badań w stanach stwierdza że podobnie jest w PL (przecież to siermiężna manipulacja jak za "dobrych" czasów PRL-u)?I zadaj sobie pytanie czy idealnym nie jest dla ciebie dlatego że chcesz go uważać za idealnego, bo idealnie wbija się w twoje przekonania. Po drugie bardzo istotne jest kto przeprowadzał te badania, chyba w USA ale z cytowanej przez ciebie jego wypowiedzi nie wiem do końca.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14987
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4215 times
Been thanked: 2955 times
Kontakt:

Re: Czy w polskim Kościele mamy "lawendową mafię"?

Post autor: Dezerter » 2021-11-04, 00:14

lambda pisze: 2021-10-27, 11:31 https://www.rp.pl/kosciol/art19048601-k ... eprawdziwy

"Wątpliwości dotyczą jego działań na rzecz ochrony nieletnich i bezbronnych dorosłych przed molestowaniami i inne skandale obyczajowe, które miały miejsce w Kościele na przełomie XX i XXI wieku. Jest zasadnicze pytanie czy Ojciec Święty wiedział, czy nie. Moim zdaniem nie mógł nie wiedzieć o wielu sprawach, natomiast w jednych podejmował bardzo zdecydowane działania, drugie sprawy, niestety, do dzisiaj budzą wątpliwości, to mówię tak najdelikatniej - stwierdził duchowny."

Czy KS. Isakowicz aby nie przesądza?
Jak chce wyjaśnić owe wątpliwości skoro papież nie żyje, więc kto ma niby określić to o czym wiedział a o czym nie wiedział?
Staś - on jeszcze żyje i niestety milczy i nie wyjaśnia
dlatego coraz większy cień kładzie się na JP II

Dodano po 5 minutach 32 sekundach:
Do polskich seminariów już od dawna nie przyjmuje się min gejów- prawdopodobnie każdy kandydat ma robione badania i obserwacje psychologiczne by wyeliminować zaburzenia.
Więc tendencja jest na pewno malejąca i Kościół i w tym temacie się oczyszcza.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
lambda
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2577
Rejestracja: 7 gru 2019
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 162 times
Been thanked: 369 times

Re: Czy w polskim Kościele mamy "lawendową mafię"?

Post autor: lambda » 2021-11-04, 04:49

Dezerter pisze: 2021-11-04, 00:14
lambda pisze: 2021-10-27, 11:31 https://www.rp.pl/kosciol/art19048601-k ... eprawdziwy

"Wątpliwości dotyczą jego działań na rzecz ochrony nieletnich i bezbronnych dorosłych przed molestowaniami i inne skandale obyczajowe, które miały miejsce w Kościele na przełomie XX i XXI wieku. Jest zasadnicze pytanie czy Ojciec Święty wiedział, czy nie. Moim zdaniem nie mógł nie wiedzieć o wielu sprawach, natomiast w jednych podejmował bardzo zdecydowane działania, drugie sprawy, niestety, do dzisiaj budzą wątpliwości, to mówię tak najdelikatniej - stwierdził duchowny."

Czy KS. Isakowicz aby nie przesądza?
Jak chce wyjaśnić owe wątpliwości skoro papież nie żyje, więc kto ma niby określić to o czym wiedział a o czym nie wiedział?
Staś - on jeszcze żyje i niestety milczy i nie wyjaśnia
dlatego coraz większy cień kładzie się na JP II

Dodano po 5 minutach 32 sekundach:
Do polskich seminariów już od dawna nie przyjmuje się min gejów- prawdopodobnie każdy kandydat ma robione badania i obserwacje psychologiczne by wyeliminować zaburzenia.
Więc tendencja jest na pewno malejąca i Kościół i w tym temacie się oczyszcza.
Kto jeszcze żyje?

Gzresznik Upadający
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3443
Rejestracja: 21 cze 2021
Has thanked: 159 times
Been thanked: 359 times

Re: Czy w polskim Kościele mamy "lawendową mafię"?

Post autor: Gzresznik Upadający » 2021-11-04, 05:29

A myslicie ze skąd taki brak powołan ?

greg77
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 455
Rejestracja: 14 paź 2021
Has thanked: 21 times
Been thanked: 75 times

Re: Czy w polskim Kościele mamy "lawendową mafię"?

Post autor: greg77 » 2021-11-04, 07:17

Do polskich seminariów już od dawna nie przyjmuje się min gejów- prawdopodobnie każdy kandydat ma robione badania i obserwacje psychologiczne by wyeliminować zaburzenia.
Więc tendencja jest na pewno malejąca i Kościół i w tym temacie się oczyszcza.
Mam nadzieje że masz te informację ze sprawdzonego źródła?
A myslicie ze skąd taki brak powołan ?
Sprawa jest o wiele bardziej złożona.
Ostatnio zmieniony 2021-11-04, 07:19 przez greg77, łącznie zmieniany 1 raz.

Gzresznik Upadający
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3443
Rejestracja: 21 cze 2021
Has thanked: 159 times
Been thanked: 359 times

Re: Czy w polskim Kościele mamy "lawendową mafię"?

Post autor: Gzresznik Upadający » 2021-11-04, 08:02

Powinni jeszcze porobić testy obecnym księżom.I tych z skłonnościami poprzenosić tam gdzie nie będą mieli dużo pokus. Zakaz gloszenia nauk i rekolekcji itd. Zwlaszcza młodzieży i dzieciom.By zly nie mial okazji na podsuwanie przy okazji swoich " nauk"

Ciekawa

Re: Czy w polskim Kościele mamy "lawendową mafię"?

Post autor: Ciekawa » 2021-11-04, 08:26

@Dezerter ?
Do polskich seminariów już od dawna nie przyjmuje się min gejów- prawdopodobnie każdy kandydat ma robione badania i obserwacje psychologiczne by wyeliminować zaburzenia.
Więc tendencja jest na pewno malejąca i Kościół i w tym temacie się oczyszcza.


Badania? Jakie to badania? Możesz przytoczyć źródło konkretne? Kto robi te badania? To fakt czy Twoja wyobraźnia, wprowadzająca ludzi w błąd?
Kto Ci zrobi badania, skoro TO nie jest uznane za chorobę i nie ma takich badań weryfikujących TO?

Dodano po 9 minutach 15 sekundach:
greg77 pisze: 2021-11-03, 20:21
Ciekawa pisze: 2021-11-03, 19:49 Ksiądz Prusak jest jak dla mnie idealnym księdzem. I on cytował badania i powiedział wprost, że w PL nie ma takich badań ilu jest homoseksualistów. Nie wiem co to za problem.
Nie widzisz w swojej wypowiedzi braku logiki? Cytował badania choć w Polsce nie ma takich badań. Więc co na podstawie badań w stanach stwierdza że podobnie jest w PL (przecież to siermiężna manipulacja jak za "dobrych" czasów PRL-u)?I zadaj sobie pytanie czy idealnym nie jest dla ciebie dlatego że chcesz go uważać za idealnego, bo idealnie wbija się w twoje przekonania. Po drugie bardzo istotne jest kto przeprowadzał te badania, chyba w USA ale z cytowanej przez ciebie jego wypowiedzi nie wiem do końca.
Greg. To była wypowiedż księdza psychiatry , nie moja to po 1 . Nie wiem skąd ma badania, nie przytoczył żródła. Ale jako że go szanuje pod względem merytoryki, to to podałam. Ale spoko, każdy sobie sam wnioski wyciągnie z tego co powiedział,i albo badania odrzuci albo nie. Ja nie odrzucam. Co do tego czy można przenieść te badania na polski grunt: on napisał że nie widzi powodu dla które go w Polsce by miało być inaczej.
Niektórzy piszą że to tylko 1 procent osób LGBT wśród duchowieństwa, on uważa że nie widzi powodów dlaczego by nie miało być tak jak w USA.
Wybieram sobie ksiedza mówisz, który popiera moje coś tam. A Ty nie? Po 2., nie interesowałam się nigdy lawendowa mafią , dopóki nie przeczytałam tego posta.

Dodano po 2 minutach 11 sekundach:
Gzresznik Upadający pisze: 2021-11-04, 05:29 A myslicie ze skąd taki brak powołan ?
Skąd?

Dodano po 1 minucie 34 sekundach:
Gzresznik Upadający pisze: 2021-11-04, 08:02 Powinni jeszcze porobić testy obecnym księżom.I tych z skłonnościami poprzenosić tam gdzie nie będą mieli dużo pokus. Zakaz gloszenia nauk i rekolekcji itd. Zwlaszcza młodzieży i dzieciom.By zly nie mial okazji na podsuwanie przy okazji swoich " nauk"
A nie lepiej cofnąć do stanu świeckiego?
Ostatnio zmieniony 2021-11-04, 08:16 przez Ciekawa, łącznie zmieniany 3 razy.

Gzresznik Upadający
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3443
Rejestracja: 21 cze 2021
Has thanked: 159 times
Been thanked: 359 times

Re: Czy w polskim Kościele mamy "lawendową mafię"?

Post autor: Gzresznik Upadający » 2021-11-04, 08:46

Nie wiemy kiedy i jak nabyli tych sklonnosci jak gleboko są ukorzenione.Etc etc...Natomiast tym o których wiadomo ze grzeszą tym zboczeniem akrywnie po wezwaniu do poprawy i postawieniu ultimatum to rzeczywiście kop w sempiternę i na zewnątrz

ODPOWIEDZ