Rozmowa z księdzem w Warszawie

Piszemy tutaj wszystkie rozterki w naszym życiu duchowym. Rady na temat naszego życia w Kościele katolickim, pouczenie, itp.
ODPOWIEDZ
marcelina
Początkujący
Początkujący
Posty: 51
Rejestracja: 11 lip 2020
Has thanked: 74 times
Been thanked: 8 times

Rozmowa z księdzem w Warszawie

Post autor: marcelina » 2021-09-30, 08:42

Witajcie! Czy orientujecie się może gdzie w Warszawie mogę porozmawiać z księdzem? Nie chodzi o spowiedź, a nie wiem czy mogę wejść do konfesjonału i powiedzieć że przyszłam porozmawiać - raczej nie. Dlatego proszę o podpowiedź jak mogę uzyskać godzinkę rozmowy z kapłanem, może Wy znacie jakieś parafie albo księży "do polecenia".
Dzięki i błogosławionego dnia!

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Rozmowa z księdzem w Warszawie

Post autor: Andej » 2021-09-30, 09:18

marcelina pisze: 2021-09-30, 08:42 Witajcie! Czy orientujecie się może gdzie w Warszawie mogę porozmawiać z księdzem? Nie chodzi o spowiedź, a nie wiem czy mogę wejść do konfesjonału i powiedzieć że przyszłam porozmawiać - raczej nie. Dlatego proszę o podpowiedź jak mogę uzyskać godzinkę rozmowy z kapłanem, może Wy znacie jakieś parafie albo księży "do polecenia".
Dzięki i błogosławionego dnia!
Nie wiem, jak jest teraz. Ale kiedyś doradzałbym Dominikanów na Freta oraz Jezuitów na Rakowieckiej. Na Rakowieckiej był kiedyś dzwonek przy drzwiach od Komarowa, dziś (znowu) Boboli. Całodobowy do spowiedzi, ale rozmawiali. Na Frecie był kiedyś Kasznica. U Wizytek był Bozowski. Dawne czasy. Odeszli. Ale może mają następców?

Jeśli nie ma kolejki do spowiedzi, to podejdź do spowiednika i powiedz, jaką masz prośbę. Czego dotyczy. Poproś o spotkanie. A może, gdy jest pusto w kościele uda się od razu porozmawiać. W konfesjonale. To mało komfortowe do rozmowy, ale może się uda.
Można też udać do jednego ze wskazanych miejsc i po prostu spytać kogoś o możliwość rozmowy.
Życzę powodzenia.

Dodano po 10 minutach 8 sekundach:
Jeszcze dodam subiektywną uwagę. Unikałbym kościołów parafialnych. Skoncentrowałbym się na przyzakonnych.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Dariusz344
Przybysz
Przybysz
Posty: 3
Rejestracja: 12 paź 2021
Lokalizacja: Warszawa
Wyznanie: Katolicyzm
Been thanked: 2 times

Re: Rozmowa z księdzem w Warszawie

Post autor: Dariusz344 » 2021-10-12, 22:43

W obecnej sytuacji wiele osób kontaktowało się z księżmi z danej Parafii poprzez telefon lub maila. W Warszawie jest mnóstwo duchownych z którymi można porozmawiać. Podpisuję się pod postem wyżej. Podejdź do kościoła i poproś o rozmowę ,jeżeli się nie uda - zadzwoń do danej Parafii i poproś o termin spotkania. Na pewno się uda

ODPOWIEDZ