Toksyczni bliscy

Piszemy tutaj wszystkie rozterki w naszym życiu duchowym. Rady na temat naszego życia w Kościele katolickim, pouczenie, itp.
Awatar użytkownika
lambda
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2577
Rejestracja: 7 gru 2019
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 162 times
Been thanked: 369 times

Re: Toksyczni bliscy

Post autor: lambda » 2021-11-11, 16:16

Nie trzeba odmawiać nowenn i setek różańców aby coś uprosić. To nie od ilości czy formy zależy bycie wysłuchanym

Awatar użytkownika
majka77
Bywalec
Bywalec
Posty: 88
Rejestracja: 5 wrz 2021
Has thanked: 111 times
Been thanked: 31 times

Re: Toksyczni bliscy

Post autor: majka77 » 2021-11-11, 17:32

Modląc się trzeba wiedzieć że modlitwa to nie koncert życzeń.Ja uważam że modlitwa jest potrzebna,np.rozaniec czy nowenna
zbliża mnie do Boga.Rozmowa z Jezusem czy Ojcem Pio wzbogaca moją duszę i serce.Moj mąż mi wciąż powtarza że przez moje cierpienie jestem bliżej Jezusa.Czasami wprost i głośno pytam..... dlaczego ja tak muszę cierpieć......i wiecie co słyszę.....inaczej byłabyś daleko ode mnie.Modlitwa jest ważną częścią mojego życia.
Jezu podaj mi rękę

Gzresznik Upadający
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3423
Rejestracja: 21 cze 2021
Has thanked: 157 times
Been thanked: 357 times

Re: Toksyczni bliscy

Post autor: Gzresznik Upadający » 2021-11-11, 22:37

lambda pisze: 2021-11-11, 16:16 Nie trzeba odmawiać nowenn i setek różańców aby coś uprosić. To nie od ilości czy formy zależy bycie wysłuchanym
Ale podczas takiej nowenny dowiadujesz sie tez na ile ci zależy na konkretnym rozwiązaniu... Takie samosorawdzam A co do usilności modlitw to udilnosc modlitw Daniela czy opis jak zachowywali sie apostolowie przed zesłaniem Ducha Sw... Podczas takiej pompejanki dowiadujesz sie np ze to rozwiązanie nie jest dla ciebie...A Bog lubi kiedy próbujesz z nim.wejsc w kontakt. I kiedy będziesz gotowy uslyszec odpowie.

Awatar użytkownika
lambda
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2577
Rejestracja: 7 gru 2019
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 162 times
Been thanked: 369 times

Re: Toksyczni bliscy

Post autor: lambda » 2021-11-12, 08:53

Gzresznik Upadający pisze: 2021-11-11, 22:37
lambda pisze: 2021-11-11, 16:16 Nie trzeba odmawiać nowenn i setek różańców aby coś uprosić. To nie od ilości czy formy zależy bycie wysłuchanym
Ale podczas takiej nowenny dowiadujesz sie tez na ile ci zależy na konkretnym rozwiązaniu... Takie samosorawdzam A co do usilności modlitw to udilnosc modlitw Daniela czy opis jak zachowywali sie apostolowie przed zesłaniem Ducha Sw... Podczas takiej pompejanki dowiadujesz sie np ze to rozwiązanie nie jest dla ciebie...A Bog lubi kiedy próbujesz z nim.wejsc w kontakt. I kiedy będziesz gotowy uslyszec odpowie.
Nie trzeba odprawiać Nowenn żeby wejść z Bogiem w kontakt i usłyszeć Jego odpowiedź.

A sprawdzanie na ile zależy na rozwiązaniu to raczej rozumienie modlitwy na zasadzie odrobienia pańszczyzny. Odmowie 100 różańców to Bog spełni moją prośbę. Bardzo zła droga.
Ostatnio zmieniony 2021-11-12, 08:55 przez lambda, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13771
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2020 times
Been thanked: 2196 times

Re: Toksyczni bliscy

Post autor: sądzony » 2021-11-12, 10:47

Lucy pisze: 2021-11-03, 19:31 Jak poradzić sobie z toksyczną rodziną? Moja rodzina zawsze zakłada wszystko najgorsze i zalewa mnie swoimi obawami. Dosłownie potrafię słuchać monologów o tym jak jest niebezpiecznie, co mi się stanie jesli zrobię coś tam, a co jeśli zrobię coś tam. Na pewno też będę miała ze wszystkim trudność - tak zakładają. Dodatkowo wszyscy moi znajomi są źli i nieżyczliwi, a w ogóle to przecież ja "nie dam się lubić". Teraz również nieżyczliwie patrzą na mojego chłopaka, który jest dobrym człowiekiem.
Jak się im zwierzę to zaraz jest tak jak wyżej opisałam, a jak mówię że nie chcę o czymś mówić to naskakują i mówią że jestem dzika. Wyprowadzam się, ale jeszcze przez jakiś czas nie mogę się od nich zdystansować. Tyle lat życia z takimi ludźmi naprawdę mnie dobija i odbiera siły. Byłam optymistką, ale zgorzknienie i negatywność powoli i mnie zalewa. Wiem, że "trzeba kochać" i wybaczać, ale jestem już bezsilna.
Proszę o rady i westchnienie do Boga o pomoc dla mnie.
Wyprowadzić się i iść na terapię.
Aby się zintegrować musisz "odejść" od rodziców.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Gzresznik Upadający
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3423
Rejestracja: 21 cze 2021
Has thanked: 157 times
Been thanked: 357 times

Re: Toksyczni bliscy

Post autor: Gzresznik Upadający » 2021-11-12, 11:15

lambda pisze: 2021-11-12, 08:53
Gzresznik Upadający pisze: 2021-11-11, 22:37
lambda pisze: 2021-11-11, 16:16 Nie trzeba odmawiać nowenn i setek różańców aby coś uprosić. To nie od ilości czy formy zależy bycie wysłuchanym
Ale podczas takiej nowenny dowiadujesz sie tez na ile ci zależy na konkretnym rozwiązaniu... Takie samosorawdzam A co do usilności modlitw to udilnosc modlitw Daniela czy opis jak zachowywali sie apostolowie przed zesłaniem Ducha Sw... Podczas takiej pompejanki dowiadujesz sie np ze to rozwiązanie nie jest dla ciebie...A Bog lubi kiedy próbujesz z nim.wejsc w kontakt. I kiedy będziesz gotowy uslyszec odpowie.
w

Nie trzeba odprawiać Nowenn żeby wejść z Bogiem w kontakt i usłyszeć Jego odpowiedź.

A sprawdzanie na ile zależy na rozwiązaniu to raczej rozumienie modlitwy na zasadzie odrobienia pańszczyzny. Odmowie 100 różańców to Bog spełni moją prośbę. Bardzo zła droga.
Probowales kiedyś? I czy zawsze jesteś pewien ze masz kontakt z Bogiem a np nie rezonujesz z wlasnym ja? Ja sie na tym kie znam ale wiem ze podczas niektórych objawień. Maryja jak mantrę powtarzala odmawiajcie różaniec, odmawiajcie różaniec... Itd itp.

Awatar użytkownika
lambda
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2577
Rejestracja: 7 gru 2019
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 162 times
Been thanked: 369 times

Re: Toksyczni bliscy

Post autor: lambda » 2021-11-12, 11:24

Gzresznik Upadający pisze: 2021-11-12, 11:15 Probowales kiedyś?
Jestem kobietą więc nie zmieniaj mi płci.
Tak odmawiałam Nowennę pompejańska. Za długa i monotonna. Nie dla mnie totalnie
I czy zawsze jesteś pewien ze masz kontakt z Bogiem a np nie rezonujesz z wlasnym ja? Ja sie na tym kie znam ale wiem ze podczas niektórych objawień. Maryja jak mantrę powtarzala odmawiajcie różaniec, odmawiajcie różaniec... Itd itp.
Różaniec nie jest jedyną formą modlitwy. Zresztą wystarczy odmówić np jedna część czy tajemnice, nie trzeba 3.
Jak już mówiłam nie od ilości zależy wysłuchanie modlitwy.
Ostatnio zmieniony 2021-11-12, 11:26 przez lambda, łącznie zmieniany 3 razy.

Gzresznik Upadający
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3423
Rejestracja: 21 cze 2021
Has thanked: 157 times
Been thanked: 357 times

Re: Toksyczni bliscy

Post autor: Gzresznik Upadający » 2021-11-12, 20:29

lambda pisze: 2021-11-12, 11:24
Gzresznik Upadający pisze: 2021-11-12, 11:15 Probowales kiedyś?
Jestem kobietą więc nie zmieniaj mi płci.
Tak odmawiałam Nowennę pompejańska. Za długa i monotonna. Nie dla mnie totalnie
I czy zawsze jesteś pewien ze masz kontakt z Bogiem a np nie rezonujesz z wlasnym ja? Ja sie na tym kie znam ale wiem ze podczas niektórych objawień. Maryja jak mantrę powtarzala odmawiajcie różaniec, odmawiajcie różaniec... Itd itp.
Różaniec nie jest jedyną formą modlitwy. Zresztą wystarczy odmówić np jedna część czy tajemnice, nie trzeba 3.
Jak już mówiłam nie od ilości zależy wysłuchanie modlitwy.
Zmiana plci niezamierzona. Przepraszam A jakie modlitwy proponujesz ?

Awatar użytkownika
lambda
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2577
Rejestracja: 7 gru 2019
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 162 times
Been thanked: 369 times

Re: Toksyczni bliscy

Post autor: lambda » 2021-11-13, 07:40

Gzresznik Upadający pisze: 2021-11-12, 20:29
lambda pisze: 2021-11-12, 11:24
Gzresznik Upadający pisze: 2021-11-12, 11:15 Probowales kiedyś?
Jestem kobietą więc nie zmieniaj mi płci.
Tak odmawiałam Nowennę pompejańska. Za długa i monotonna. Nie dla mnie totalnie
I czy zawsze jesteś pewien ze masz kontakt z Bogiem a np nie rezonujesz z wlasnym ja? Ja sie na tym kie znam ale wiem ze podczas niektórych objawień. Maryja jak mantrę powtarzala odmawiajcie różaniec, odmawiajcie różaniec... Itd itp.
Różaniec nie jest jedyną formą modlitwy. Zresztą wystarczy odmówić np jedna część czy tajemnice, nie trzeba 3.
Jak już mówiłam nie od ilości zależy wysłuchanie modlitwy.
Zmiana plci niezamierzona. Przepraszam A jakie modlitwy proponujesz ?
Np Adorację Najświętszego Sakramentu w ciszy.

Gzresznik Upadający
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3423
Rejestracja: 21 cze 2021
Has thanked: 157 times
Been thanked: 357 times

Re: Toksyczni bliscy

Post autor: Gzresznik Upadający » 2021-11-13, 18:47

Pierwsze 20 minut szatana kolejne 20 minut twoich lęków i emocji potem przemawia On....Wiesz ze jak ciągniesz 3 krąg różańca bywa podobnie? 😛

Awatar użytkownika
lambda
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2577
Rejestracja: 7 gru 2019
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 162 times
Been thanked: 369 times

Re: Toksyczni bliscy

Post autor: lambda » 2021-11-13, 19:35

Gzresznik Upadający pisze: 2021-11-13, 18:47 Pierwsze 20 minut szatana kolejne 20 minut twoich lęków i emocji potem przemawia On....Wiesz ze jak ciągniesz 3 krąg różańca bywa podobnie? 😛
To jak jest, zależy od stopnia duchowego danej osoby i tego co chce Bóg a nie tego co sobie założyłeś. Stawiasz jakieś bezpodstawne założenia, na które nie masz żadnych podstaw.

Gzresznik Upadający
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3423
Rejestracja: 21 cze 2021
Has thanked: 157 times
Been thanked: 357 times

Re: Toksyczni bliscy

Post autor: Gzresznik Upadający » 2021-11-14, 09:18

lambda pisze: 2021-11-13, 19:35
Gzresznik Upadający pisze: 2021-11-13, 18:47 Pierwsze 20 minut szatana kolejne 20 minut twoich lęków i emocji potem przemawia On....Wiesz ze jak ciągniesz 3 krąg różańca bywa podobnie? 😛
To jak jest, zależy od stopnia duchowego danej osoby i tego co chce Bóg a nie tego co sobie założyłeś. Stawiasz jakieś bezpodstawne założenia, na które nie masz żadnych podstaw.

Pisze o zmaganiach "duchowych" , nie załozeniach , u mnie to trwa 20 minut zwykle u innych moze krócej . A jesli nie weszłaś nigdy w zatopienie sie w tą modlitwę to cięzko bys miała takie doswiadczenie . Ale ja nie mam oczywiscie żadnych podstaw by stwierdzić to co napisałem wyżej. Bo na pewno się mylę ^:)^
Ostatnio zmieniony 2021-11-14, 10:29 przez miłośniczka Faustyny, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13771
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2020 times
Been thanked: 2196 times

Re: Toksyczni bliscy

Post autor: sądzony » 2021-11-14, 10:01

Gzresznik Upadający pisze: 2021-11-11, 22:37 (...) modlitw Daniela (...)
Co to modlitwa Daniela?
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Gzresznik Upadający
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3423
Rejestracja: 21 cze 2021
Has thanked: 157 times
Been thanked: 357 times

Re: Toksyczni bliscy

Post autor: Gzresznik Upadający » 2021-11-14, 10:48

sądzony pisze: 2021-11-14, 10:01
Gzresznik Upadający pisze: 2021-11-11, 22:37 (...) modlitw Daniela (...)
Co to modlitwa Daniela?
Ksiega Daniela. Przeczytać można tam calkiem ciekawe rzeczy.

ODPOWIEDZ