Rodzina a nawrocenie

Piszemy tutaj wszystkie rozterki w naszym życiu duchowym. Rady na temat naszego życia w Kościele katolickim, pouczenie, itp.
ODPOWIEDZ
Ania41
Przybysz
Przybysz
Posty: 4
Rejestracja: 10 lis 2021
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Rodzina a nawrocenie

Post autor: Ania41 » 2021-11-12, 02:01

Jak zareagowała Wasza rodzina,znajomi bliscy na Wasze nawrocenie?

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13779
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2020 times
Been thanked: 2199 times

Re: Rodzina a nawrocenie

Post autor: sądzony » 2021-11-12, 09:02

Wiesz, rodzina to dziwny twór.
Mój brat ma problem alkoholowy. Od jakiegoś czasu chodzi na terapię o czym mama nie wiedziała. Wczoraj miał urodziny.
Gdy dzień wcześniej powiedział o tym mamie, zareagowała mniej więcej tak:
"No wiesz, i co teraz. Zawsze kupiliśmy Ci flaszkę i przyszliśmy na drinka, a teraz to co? Co mam Ci kupić?"

Reakcje bywają różne. W zależności od tego jaka jest wiara twoich rodziców, a jaka Twoja. W sensie żywa/zastygła, oparta na religijności/duchowości. Wiara wierze nie równa.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14942
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4186 times
Been thanked: 2940 times
Kontakt:

Re: Rodzina a nawrocenie

Post autor: Dezerter » 2021-11-12, 21:33

Ania41 pisze: 2021-11-12, 02:01 Jak zareagowała Wasza rodzina,znajomi bliscy na Wasze nawrocenie?
Moja była dość zdziwiona, bo znali moje kręte drogi w poszukiwaniu najlepszej drogi do Boga
wypominali mi je, myśląc, że będę się ich wypierał czy coś
ale ich zdziwienie było tym większe jak ja niczego się nie wypierałem, tylko tłumaczyłem, że to była droga i zbieranie doświadczeń, które wielokrotnie mi się przydały jako nawróconemu.
Moja cała rodzina to katolicy więc nie było żadnych problemów, to raczej ja wcześniej byłem czarną owcą.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

ODPOWIEDZ