10 różańca po północy

Dlaczego powinniśmy się modlić, jak powinniśmy to robić, za kogo, do kogo? Tutaj też możemy prosić inne osoby o modlitwę za nas, za naszych bliskich i innych ludzi.
ODPOWIEDZ
MateuszJ
Przybysz
Przybysz
Posty: 1
Rejestracja: 24 lis 2021

10 różańca po północy

Post autor: MateuszJ » 2021-11-24, 20:28

Mam krótkie pytanie... Należy do róży różańcowej, i musze odmawiać oczywiście codziennie jedną 10 rożańca, czasem jednak zdarzy mi się przysnąć (zwykle odmawiam w nocy) albo lekko przekroczyć 24. I czy to już jest jako grzech? Teorytycznie jest to tylko parenascie minut poślizgu, ale niby w Biblii pisze, że dzień ma 24 godziny. Albo co kiedy się zapomni o różańcu i odmowi sie go juz nastepnego dnia? Jestem strasznie ciekaw, bo czesto mi sie zdarza nie popatrzec na godzine i potem się stresuje.

Awatar użytkownika
Morkej
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1722
Rejestracja: 2 wrz 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 65 times
Been thanked: 353 times

Re: 10 różańca po północy

Post autor: Morkej » 2021-11-24, 20:40

Odmawianie różańca w róży różańcowej wiąże się z możliwością otrzymywania łask. Brak wypełniania obowiązku nie wiąże się z grzechem, ale po prostu brakiem korzystania z łask, jakie oferuje uczestnictwo w tej modlitwie. Nad resztą się nie zastanawiaj (kwestie godzin itd.). Znasz sam swoje intencje i tym się kieruj.
Oczekuj Pana, bądź mężny w działaniu i umacniaj się w sobie; nie trać ufności, nie poddawaj się,
lecz ciałem i duszą walcz o chwałę Bożą. - Tomasz à Kempis

ODPOWIEDZ