Intronizacja Jezusa Chrystusa Pana

Rozmowa na temat najświeższych informacji ze świata.
ODPOWIEDZ
wybrana

Intronizacja Jezusa Chrystusa Pana

Post autor: wybrana » 2016-09-01, 12:31

Konferencja Episkopatu Polski w kwietniu br. zatwierdziła Akt przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana Polski, który będzie uroczyście przyjęty i odczytany w dniu 19 listopada 2016 roku w Krakowie- Łagiewnikach

Przyjęcie panowania Jezusa, uznanie Go swym Panem, ma znaczenie zbawcze. Jest pragnieniem serc Polaków rozumiejących, że od największych zagrożeń doczesnych nieskończenie groźniejsza jest utrata zbawienia. Współcześnie zagraża ona coraz większej liczbie ludzi na skutek odrzucenia prawdy ? na skutek odrzucenia Chrystusa, który jest Prawdą i na skutek odrzucenia Jego prawa miłości. Stąd pragnienie, aby powszechnej w świecie detronizacji Chrystusa ,Polska przeciwstawiła Jego intronizację.
Jego realizacja zakłada szerokie otwarcie drzwi Jezusowi, oddanie Mu swego życia, przyjęcie tego, co nam oferuje i dzielenie się Nim z innymi. Chodzi o umiłowanie Jezusa do końca, zawierzenie Mu naszych rodzin, podejmowanie posługi miłości miłosiernej oraz realizację Ewangelii we wszelkich wymiarach życia, nie wykluczając jego aspektu ekonomicznego, społecznego i politycznego.

Aby tak ważne dzieło intronizacji Jezusa w narodzie Polskim mogło zostać zrealizowane, trzeba z pewnością zadbać o większe otwarcie na nie społeczności Kościoła w Polsce, a to wymaga solidnej prezentacji dzieła.
Akt przyjęcia Jezusa Chrystusa na Króla Polski , będzie uroczyście przyjęty i odczytany 19. listopada 2016 r. w Krakowie - Łagiewnikach. Do tak pieknej i doniosłej uroczystości pozostało już 3 miesiące, a żaden wierny w kościele o nim nie usłyszał.
Nie usłyszał o organizowanej uroczystości odczytania i przyjęcia Aktu.
Czy Kościół nasz przygotowuje nas wiernych - Polskie społeczeństwo na przyjecie tak pięknego i doniosłego Aktu ?

Naszym głównym zadaniem jest zawierzeniem Bogu. To Bóg pragnie byśmy stali się Jego narodem wybranym. Jezus w swoim objawieniu Rozalii Celakówny mówi:

Intronizacja w Polsce musi być zaprowadzona. (...) Pytam z bojaźnią tej osoby, czy Polska się ostoi? Odpowida mi, że Polska nie zginie o ile przyjmie Chrystusa za Króla w całym tego słowa znaczeniu, jeżeli się podporządkuje pod prawo Boże, pod prawo Jego miłości, inaczej moje dziecko nie ostoi się.

veros

Re: Intronizacja Jezusa Chrystusa Pana

Post autor: veros » 2016-09-01, 13:25

Zgodnie z przekazami Sługi Bożej Rozalii Celakówny, Intronizacja miałaby oznaczyć wspólne zgromadzenie Episkopatu Polski i przedstawicieli władz państwowych Polski w celu wspólnego uznania Jezusa Chrystusa za króla Polski i złożenia w tym zakresie uroczystego aktu, oraz towarzysząca uroczystemu aktowi praca Polaków nad oddaniem Jezusowi Chrystusowi swoich własnych serc, oddaniem jako Królowi.

Taka intronizacja prawie na pewno nie odbędzie się w listopadzie 2016 roku.
Dlaczego?
Bo nie jest przygotowana.
Biskupi wiele lat walczyli z przekazami Rozalii Celakówny, w końcu, być może przerażeni karą Bożą za opóźnianie Intronizacji, z łaski rzucili Jezusowi ten akt, o którym piszesz. Zero przygotowań do najbardziej uroczystego aktu przymierza Polski i Boga po Chrzcie Polski. Zero rozmów z władzami Polski. Zero przygotowania Narodu Polskiego do Intronizacji.

Nawet jeśli biskupi zgromadzą się na ten "akt intronizacji" to może to być zaledwie początek drogi do uznania Jezusa Jako Króla przez Polaków. Nieobecność władz Polski podczas tego aktu z góry przekreśla jego ważność. Odfajkowywanie tematu przez Episkopat oznaczać będzie kompletny brak szacunku dla Jezusa jako Boga, i może prędzej kary przynieść niż gdyby biskupi niczego nie robili i zasłaniali się jakimikolwiek wymówkami.

Intronizacja Jezusa na Króla Polski odbędzie się.
Jednak nikt nie wie kiedy to się stanie i w jakich warunkach.
Być może potrzebna będzie osobista interwencja Jezusa Chrystusa.
Módlmy się, by nie rozgniewać Jezusa naszym podejściem do Jego niezwykłej prośby.

wybrana

Re: Intronizacja Jezusa Chrystusa Pana

Post autor: wybrana » 2016-09-01, 14:18

W obliczu przepowiadanych dla świata katastrof Polska nie zostanie cudem uratowana, ale będzie państwem, które ucierpi w nich najmniej.
Polsce będą się kłaniać narody Europy - przepowiedział jeden z wizjonerów.

Błogosławiony ks. Bronisław Markiewicz, polski ksiądz katolicki, założyciel Zgromadzenia Świętego Michała Archanioła, pedagog:
"Wy, Polacy, przez ucisk niniejszy oczyszczeni i miłością wspólną silni, nie tylko będziecie się wzajem wspomagali, ale nadto poniesiecie ratunek innym narodom i ludom, nawet wam niegdyś wrogim" - wieszczył ksiądz Markiewicz. Mówił on także o łaskach, jakimi Bóg obdarzy Polskę oraz o Polakach, którzy będą "mądrymi mistrzami" i będą zajmować wysokie stanowiska na całym świecie. Nasz język będzie rozpowszechniony i będą go uczyć we wszystkich światowych szkołach.

Lodovic Rocca - franciszkanin, prorok:
W swojej wizji opowiadał on o wolnej Polsce, jako o najpotężniejszym mocarstwie Europy. Razem ze Słowianami utworzy katolicko-słowiańskie mocarstwo Europy. Granice tego kraju wyznaczać będą Odra, Nysa, Adriatyk, Bałtyk, Morze Czarne, Dniepr i Dźwina. "Przy końcu wojny europejskiej czarny lud przyjdzie Polsce z pomocą, w czasie, gdy liście zdrzew opadać zaczną. Z gruzów i popiołów powstanie Polska i dojdzie wreszcie do porządku i spokoju w sprawach wewnętrznych. (...) Najwyżej Bóg wyniesie Polaków, gdy dadzą światu wielkiego papieża. Polska zawrze wieczną przyjaźń z Turcją, która po wieki zachowana będzie. Wielki mąż z Ameryki roztoczy nad jej granicami swoją przemożną opiekę, pod którą w wielkiej szczęśliwości królować będzie".

Kardynał August Hlond, salezjanin, arcybiskup metropolita gnieźnieński i poznański (1926-1946), arcybiskup metropolita gnieźnieński i warszawski (1946-1948), kardynał, prymas Polski:
W notatkach kardynała odnaleziono proroctwo takiej oto treści: "Jedyną broń, której Polska używając odniesie zwycięstwo - jest różaniec. On tylko uratuje Polskę od tych strasznych chwil, jakimi narody będą karane za swą niewierność względem Boga. Polska będzie pierwsza, która dozna opieki Matki Bożej. Maryja obroni świat od zagłady zupełnej".

Katarzyna Szymon, polska mistyczka katolicka i stygmatyczka ze Studzienic:
Była ona nie tylko naznaczona stygmatmi, ale także miewała objawienia i wizje. 2 listopada 1974 roku Matka Boża Niepokalana opowiedziała jej o karach, jakie czekają świat, jeżeli nie nastąpi poprawa. Największe zniszczenia poniosą Niemcy, Czechy, Francja, Anglia i Rosja. Widząc przestraszoną twarz kobiety, Matka Boża powiedziała: "Śląsk zachowam od zguby".

Proroctwa Teresy Neumann, niemiecka mistyczka i stygmatyczka:
Po zakończeniu II wojny światowej spotkała ona polskich oficerów, którzy nie byli pewni, czy mają wracać do kraju, bo krążyły pogłoski o wybuchu kolejnej wojny na terenie Polski. Powiedziała im, że jeżeli doszłoby do kolejnej wojny, to Polska ocaleje, "ponieważ przez Polskę wkrótce zacznie pielgrzymować Matka Boska Częstochowska i weźmie wasz kraj w swą macierzystą opiekę".

Po II wojnie światowej przekazała ona wizję dotyczącą Polski, biskupowi polowemu Józefowi Gawlinie: "Wy Polacy macie do nas Niemców żal, bośmy was skrzywdzili. Macie rację. Ale przez to wyście już wszystko odpokutowali. Na nas, Niemców, przyjdzie jeszcze pokuta. Wy możecie czuć się spokojni. (...) Za wami wstawia się Czarna Madonna, która będzie chodzić po ziemiach polskich. Wam się już złego nie stanie".

Wizje ojca Klimuszki, polski kapłan, franciszkanin, jasnowidz, zielarz
Zakonnik rzadko mówił o swoich wizjach publicznie. Jednak na spotkaniu z dziennikarką, Wandą Konarzewską, uchylił rąbka tajemnicy przepowiedni dotyczacej losów Polski: "Polska będzie źródłem nowego prawa na świecie, zostanie tak uhoronowana wysoko, jak żaden kraj w Europie. (...) Polsce będą się kłaniać narody Europy. (...) Do nas będą przyjeżdżać inni, aby żyć tutaj i szczycić się tym. Nadchodzi czas Polski i upadku jej wrogów". Przed swoją śmiercia powiedział przyjacielowi, że gdyby mógł się drugi raz urodzić, to tylko w Polsce. "Niech Polacy z całego świata wracają nad Wisłę. Tu się im nic nie stanie".

Trzecia tajemnica fatimska:
Krążyła po Polsce przepowiednia, uznawana za fragment trzeciej tajemnicy fatmiskiej. Łucja miała powiedzieć nieznanemu ojcu Augustynowi: "Polska tym razem zostanie oszczędzona. Ona będzie jedynym państwem, które ze światowego kataklizmu wyjdzie silniejsze, potężniejsze i wspanialsze. Od Polski zależeć będzie przyszłość Europy. Obdarzy ona braterstwem wszystkie narody świata. Ona będzie przygarniać, chronić, nieść pomoc. (...) Pomoc i opieka Maryi Królowej Polski będzie wam towarzyszyć".

Przepowiednia licheńska:
W tej przepowiedni Maryja przekazało Mikołajowi Sikatce słowa: "Ku zdumieniu wszystkich narodów świata - z Polski wyjdzie nadzieja udręczonej ludzkości. Wtedy poruszą się wszystkie serca radością, jakiej nie było przez tysiąc lat. Jeśli naród polski się poprawi, będzie pocieszony, ocalony i wywyższony".

Piotrek

Re: Intronizacja Jezusa Chrystusa Pana

Post autor: Piotrek » 2016-09-01, 19:09

Radziłbym na spokojnie rozważyć tego typu intronizację. Przypomina mi śluby jasnogórskie z XVII wieku, gdy potęga Polski powoli sięgała zmierzchu. Sto lat później, w 1756 roku traktat trzech czarnych orłów. Także, zalecam spokój przy tego typu sprawach. Pytam: dlaczego nie Odrodzenie i Renesans, złoty wiek w historii Polski. Piotrek z Warszawy.

wybrana

Re: Intronizacja Jezusa Chrystusa Pana

Post autor: wybrana » 2016-09-01, 19:35

Naszym głównym zadaniem jest zawierzenie Bogu. To Bóg pragnie byśmy stali się Jego narodem wybranym. Jezus w swoim objawieniu Rozalii Celakówny mówi:

Intronizacja w Polsce musi być zaprowadzona. (...) Pytam z bojaźnią tej osoby, czy Polska się ostoi? Odpowiada mi, że Polska nie zginie o ile przyjmie Chrystusa za Króla w całym tego słowa znaczeniu, jeżeli się podporządkuje pod prawo Boże, pod prawo Jego miłości, inaczej moje dziecko nie ostoi się.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14930
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4183 times
Been thanked: 2940 times
Kontakt:

Re: Intronizacja Jezusa Chrystusa Pana

Post autor: Dezerter » 2016-09-01, 22:44

wybrana pisze:Naszym głównym zadaniem jest zawierzenie Bogu. To Bóg pragnie byśmy stali się Jego narodem wybranym. Jezus w swoim objawieniu Rozalii Celakówny mówi:

Intronizacja w Polsce musi być zaprowadzona. (...) Pytam z bojaźnią tej osoby, czy Polska się ostoi? Odpowiada mi, że Polska nie zginie o ile przyjmie Chrystusa za Króla w całym tego słowa znaczeniu, jeżeli się podporządkuje pod prawo Boże, pod prawo Jego miłości, inaczej moje dziecko nie ostoi się.
Naród wybrany jest i pozostanie jeden - Izrael (a nie Polska) - każdy, kto zna Słowo Boże nie może mieć wątpliwości.
Od czasów Jezusa narodem wybranym są wszyscy , którzy uznali Jezusa, za swego Pana i przestrzegają jego przykazań - to są mi siostry i bracia.
Paweł powiedział wyraźnie i Kościół to powtarza przez 2000 lat -
" A tu już nie ma Greka ani Żyda, obrzezania ani nieobrzezania, barbarzyńcy, Scyty, niewolnika, wolnego, lecz wszystkim we wszystkich [jest] Chrystus. 12 Jako więc wybrańcy Boży - święci i umiłowani - obleczcie się w serdeczne miłosierdzie, dobroć, pokorę, cichość, cierpliwość, 13 znosząc jedni drugich i wybaczając sobie nawzajem, jeśliby miał ktoś zarzut przeciw drugiemu: jak Pan wybaczył wam, tak i wy! 14 Na to zaś wszystko [przyobleczcie] miłość, która jest więzią doskonałości. 15 A sercami waszymi niech rządzi pokój Chrystusowy, do którego też zostaliście wezwani w jednym Ciele."
Kol 3
Celakówna mówiła to w tym sensie
Trzecia tajemnica fatimska:
Krążyła po Polsce przepowiednia, uznawana za fragment trzeciej tajemnicy fatmiskiej. Łucja miała powiedzieć nieznanemu ojcu Augustynowi: "Polska tym razem zostanie oszczędzona. Ona będzie jedynym państwem, które ze światowego kataklizmu wyjdzie silniejsze, potężniejsze i wspanialsze. Od Polski zależeć będzie przyszłość Europy. Obdarzy ona braterstwem wszystkie narody świata. Ona będzie przygarniać, chronić, nieść pomoc. (...) Pomoc i opieka Maryi Królowej Polski będzie wam towarzyszyć".
Te jakieś podróbki i bajania nie mają nic wspólnego z 3 przepowiednią fatimską, która został oficjalnie ogłoszona przez Watykan za JP II
oto jej treść;
Trzecia część tajemnicy objawionej 13 lipca 1917 w Cova da Iria-Fatima.

Piszę w duchu posłuszeństwa Tobie, mój Boże, który mi to nakazujesz poprzez Jego Ekscelencję Czcigodnego Biskupa Leirii i Twoją i moją Najświętszą Matkę.

Po dwóch częściach, które już przedstawiłam, zobaczyliśmy po lewej stronie Naszej Pani nieco wyżej Anioła trzymającego w lewej ręce ognisty miecz; iskrząc się wyrzucał języki ognia, które zdawało się, że podpalą świat; ale gasły one w zetknięciu z blaskiem, jaki promieniował z prawej ręki Naszej Pani w jego kierunku; Anioł wskazując prawą ręką ziemię, powiedział mocnym głosem: Pokuta, Pokuta, Pokuta! I zobaczyliśmy w nieogarnionym świetle, którym jest Bóg: 'coś podobnego do tego, jak widzi się osoby w zwierciadle, kiedy przechodzą przed nim' Biskupa odzianego w Biel 'mieliśmy przeczucie, że to jest Ojciec Święty'. Wielu innych Biskupów, Kapłanów, zakonników i zakonnic wchodzących na stromą górę, na której szczycie znajdował się wielki Krzyż zbity z nieociosanych belek jak gdyby z drzewa korkowego pokrytego korą; Ojciec Święty, zanim tam dotarł, przeszedł przez wielkie miasto w połowie zrujnowane i na poły drżący, chwiejnym krokiem, udręczony bólem i cierpieniem, szedł modląc się za dusze martwych ludzi, których ciała napotykał na swojej drodze; doszedłszy do szczytu góry, klęcząc u stóp wielkiego Krzyża, został zabity przez grupę żołnierzy, którzy kilka razy ugodzili go pociskami z broni palnej i strzałami z łuku i w ten sam sposób zginęli jeden po drugim inni Biskupi, Kapłani, zakonnicy i zakonnice oraz wiele osób świeckich, mężczyzn i kobiet różnych klas i pozycji. Pod dwoma ramionami Krzyża były dwa Anioły, każdy trzymający w ręce konewkę z kryształu, do których zbierali krew Męczenników i nią skrapiali dusze zbliżające się do Boga.

Tuy-3-1-1944?.
http://www.opoka.org.pl/biblioteka/W/WR ... ima_2.html
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

wybrana

Re: Intronizacja Jezusa Chrystusa Pana

Post autor: wybrana » 2016-09-02, 00:05

@Dezerterze, a skąd wiesz jaka jest wola Boża na obecne czasy. Ponad 2000 lat temu narodem wybranym był Izrael.
Jezus narodził się na ziemi i umarł na krzyżu byśmy mieli możliwość pojednania z Bogiem. Poprzez przyjęcie daru pojednania od Jezusa, poprzez gorące pragnienie tego daru, staliśmy się jednością z Bogiem.
Jakim darem Bóg pragnie nas obdarzyć w obecnym czasie i jakie ma plany dla nas, nikt nie może jednoznacznie stwierdzić.Właśnie z takiego myślenia Bóg wydaje się ludziom oddzielony. A skoro Jezus po to przyszedł na świat aby to oddzielenie usunąć to jak może być ono usunięte , kiedy nadal choćby tylko na troszkę na mały milimetr odsuwać Go wraz z Jezusem.
"(22) Toteż powiadam wam: Tyrowi i Sydonowi lżej będzie w dzień sądu niż wam. (23) A ty, Kafarnaum, czy aż do nieba masz być wyniesione? Aż do Otchłani zejdziesz. Bo gdyby w Sodomie działy się cuda, które się w tobie dokonały, zostałaby aż do dnia dzisiejszego. (24) Toteż powiadam wam: Ziemi sodomskiej lżej będzie w dzień sądu niż tobie. (25) W owym czasie Jezus przemówił tymi słowami: Wysławiam Cię, Ojcze, Panie nieba i ziemi, że zakryłeś te rzeczy przed mądrymi i roztropnymi, a objawiłeś je prostaczkom. (26) Tak, Ojcze, gdyż takie było Twoje upodobanie. (27) Wszystko przekazał Mi Ojciec mój. Nikt też nie zna Syna, tylko Ojciec, ani Ojca nikt nie zna, tylko Syn, i ten, komu Syn zechce objawić. (28) Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię.

(Ew. Mateusza 11:22-28, Biblia Tysiąclecia)

(12) Kto się wywyższa, będzie poniżony, a kto się poniża, będzie wywyższony. (13) Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy, bo zamykacie królestwo niebieskie przed ludźmi. Wy sami nie wchodzicie i nie pozwalacie wejść tym, którzy do niego idą. ?

(Ew. Mateusza 23:12-13, Biblia Tysiąclecia)

Bo można dostać tylko to w co się uwierzy. Zatem gdy bronimy innym pełnej łączności z Bogiem bronimy jej również sobie. Oczywiście z tego powodu, że kapłani wytyczyli tak wiele granic tylko prostaczkowie nie dający rady czytać ich "uczonych" i aroganckich rozpraw w swojej prostocie ducha i szczerości serca dostępują szybciej łaski jednoczenia z Bogiem. A przecież można poprosić, że ze względu na to iż jako prostaczek nie mam pojęcia czym jest łączność z Jezusem * a która jest niezbędna i wręcz konieczna) ani łączność z Bogiem aby to w Duchu św zostało nam pokazane lub objawione po to abyśmy łatwiej mogli być takimi jakich zaplanował nas Ojciec nasz wraz z naszą funkcją którą tu mamy pełnić.

Aron II

Re: Intronizacja Jezusa Chrystusa Pana

Post autor: Aron II » 2016-09-02, 08:58

Jezusa nie trzeba koronować. Otrzymał wszelką władzę od swego Ojca i od ludzi jej nie potrzebuje.

"A Jezus podszedł i powiedział do nich, mówiąc: Dano mi wszelką władzę w niebie i na ziemi'" (Mt. 28:18).

?Patrzyłem w wizjach nocnych, a oto z obłokami niebios nadchodził ktoś podobny do syna człowieczego; i uzyskał dostęp do Istniejącego od Dni Pradawnych, i przyprowadzono go tuż przed Niego. I dano mu panowanie i dostojeństwo oraz królestwo, aby jemu służyły wszystkie ludy, grupy narodowościowe i języki. Panowanie jego to panowanie po czas niezmierzony, które nie przeminie, a jego królestwo nie będzie obrócone wniwecz" (Dan. 7:13, 14).

veros

Re: Intronizacja Jezusa Chrystusa Pana

Post autor: veros » 2016-09-02, 09:54

Bóg niczego nie potrzebuje od ludzi.
To ludzie potrzebują Króla - Jezusa Chrystusa - który jest Bogiem i Człowiekiem równocześnie.
Błagamy Jezusa Chrystusa, by nie odtrącił naszych próśb o Intronizację w Polsce.

wybrana

Re: Intronizacja Jezusa Chrystusa Pana

Post autor: wybrana » 2016-09-02, 13:05

A może nadszedł już czas, by detronizację Jezusa zamienić na intronizację.
Detronizować jest tak bardzo łatwo. Nie wiem dlaczego intronizować jest tak trudno.
Nie wiem czemu właśnie nasze duchowieństwo, które reprezentuje Kościół Katolicki,
jest najbardziej przeciwne intronizacji Jezusa Na Króla Polski.
Czyżby pragnienie te, było tylko w tych maluczkich i pokornych ?

Aron II

Re: Intronizacja Jezusa Chrystusa Pana

Post autor: Aron II » 2016-09-02, 13:50

Powiedzcie czemu ma służyć intronizowanie Jezusa na króla Polski?

veros

Re: Intronizacja Jezusa Chrystusa Pana

Post autor: veros » 2016-09-02, 15:30

Nie czemu, a komu.
Rozumujesz zupełnie, jak do niedawna Episkopat.
Intronizacja to oddanie chwały Jezusowi Chrystusowi przez Polaków.
Komu jest potrzebna? Pisałem już: Polakom.

Aron II

Re: Intronizacja Jezusa Chrystusa Pana

Post autor: Aron II » 2016-09-03, 10:21

veros pisze: Intronizacja to oddanie chwały Jezusowi Chrystusowi przez Polaków.
Komu jest potrzebna? Pisałem już: Polakom.
:-) :-) :-) ... czyli bez tego Polak nie może oddawać chwały Jezusowi??? Kolego! Czy Ty na pewno jesteś z tej planety :-)

veros

Re: Intronizacja Jezusa Chrystusa Pana

Post autor: veros » 2016-09-03, 10:26

Przeczytaj z wiarą objawienia Sługi Bożej Rozalii Celakówny to zrozumiesz.

wybrana

Re: Intronizacja Jezusa Chrystusa Pana

Post autor: wybrana » 2016-09-03, 11:00

Aron II pisze:
veros pisze: Intronizacja to oddanie chwały Jezusowi Chrystusowi przez Polaków.
Komu jest potrzebna? Pisałem już: Polakom.
:-) :-) :-) ... czyli bez tego Polak nie może oddawać chwały Jezusowi??? Kolego! Czy Ty na pewno jesteś z tej planety :-)
Chwałę Jezusowi możemy oddawać w różny sposób.
Intronizacja jest jedną z form oddania tej chwały. Jest pięknym i doniosłym Aktem. Akt ten wyraził by wolę całego narodu, by Jezus Chrystus Królował w naszych sercach, w naszych pragnieniach, w naszych dążeniach. Akt ten wyraził by również fakt, że pragniemy my Polacy oddać się w opiekę Panowania Jezusa, że pragniemy Jego łask i ochrony.
Czyż może być jeszcze piękniejsza forma oddania chwały ? W tych trudnych i niespokojnych czasach, pełnych szerzenia zła i niewiary, pokażmy, że my Polacy, chrześcijanie, odwracamy się od tego zła i zepsucia, że wyrażamy wolę bycia lepszymi.
Bądźmy wzorem, by inne kraje wzięły z nas przykład. Stańmy się narodem takim, jakim pragnie Jezus dając nam siebie we własnych objawieniach. Wola Boża niech się wypełni. Ta intronizacja nie sprawi, że staniemy się gorsi, ale możemy stać się tylko lepsi.

ODPOWIEDZ