Intronizacja Jezusa Chrystusa Pana

Rozmowa na temat najświeższych informacji ze świata.
ODPOWIEDZ
Katol

Re: Intronizacja Jezusa Chrystusa Pana

Post autor: Katol » 2018-04-22, 16:40

Przez Sługę Bożą Rozalię Celak, Bóg (który wcześniej wiedział, że jej prywatne pamiętniki zostaną opublikowane) stawia pytanie Polakom:
Czy chcecie zbudować chrześcijańską cywilizację?

Katol

Re: Intronizacja Jezusa Chrystusa Pana

Post autor: Katol » 2018-04-27, 22:23

Tylko chrześcijańska cywilizacja daje realną nadzieję na stabilność.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Intronizacja Jezusa Chrystusa Pana

Post autor: Andej » 2018-04-28, 10:11

Wydaje mie się, że nie tyle trzeba chcieć, co czynić to własnym postępowaniem.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Katol

Re: Intronizacja Jezusa Chrystusa Pana

Post autor: Katol » 2018-04-28, 22:06

Koniecznie trzeba chcieć najpierw.
Każda wielka rzecz wymaga współudziału wielu serc. Nie da się zbudować nic dużego przypadkowo.
Czy jak rzucisz dziesięć razy kostką, to oczekujesz dziesięciu szóstek??
No to jesteś marzycielem.

Budowanie cywilizacji to wielki projekt na pokolenia i wszystko powinno być przemyślane.
Skończmy z bezmózgowiem.
Samo się nie zrobi.

W drodze
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 506
Rejestracja: 11 lut 2017
Has thanked: 7 times
Been thanked: 28 times

Re: Intronizacja Jezusa Chrystusa Pana

Post autor: W drodze » 2018-04-29, 16:57

Kochani, wybaczcie za szczerosc.Czytam te wypowiedzi i mam uczucie, ze nie jestestem z tej planety, albo mnie cos zlego opentalo.
Jednakze kiedy rozgladnalem sie wokol, widze te same twarze, drzewa, ptaki spiweajace, a i takze odczuwam potrzebe czynienia dobra, w kazdej postaci , mam wrazenie, ze wszystko jest po staremu. Jedynie cos miedzy moim wnetrzem a waszym drgnelo,powodujac przesuniecie albo w czasie, albo w procesie myslowym, lub pojmowania zarowno swiata , a przedewszystkim Boga .
O czym Wy piszecie i czego zadacie, zewnetrznych ceremoni, ktorych i tak jest pod dostatkiem w polskim kosciele , chocby wspomniec taka I komunie sw, ktora jak chyba nikt nie zaprzeczy zostala w 90% sprowadzona do pokazania sie na zewnatrz.
Milczenie, modlitwa cisza, sa tymi cechami,ktore buduja latwiejszy dostep Jezusowi do nas samych.A kiedy juz bedzie tak na dobre, to i bedziemy samoistnie dzielic sie ta radoscia panowania w nas.
Czemu degradujecie inne narody, ktore takze sa dziecmi bozymi. Kto dal wam prawo decydowac o tym?
Zapiski siostry swiadcza rowniez o tym jaka jest polska wiara.

Rozwoj duchowy jest podstawa do dazenia do swietosci.
Szczesc Boze w rozmyslaniach nad wyborem Jezusa na Krola Polski.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Intronizacja Jezusa Chrystusa Pana

Post autor: Andej » 2018-04-29, 22:03

Przyznają rację. Chyba rzeczywiście jesteś z innego świata. Niby widzisz to samo, a widzisz coś innego.
W drodze pisze: 2018-04-29, 16:57... O czym Wy piszecie i czego zadacie, zewnetrznych ceremoni, ktorych i tak jest pod dostatkiem w polskim kosciele , chocby wspomniec taka I komunie sw, ktora jak chyba nikt nie zaprzeczy zostala w 90% sprowadzona do pokazania sie na zewnatrz. ...
Niewiele żądamy. Jedynie poszanowania naszej wiary. I tolerancji.
I jesteśmy w 100% przekonani, że komunia święta to treść. I nie ma w tym niczego z pokazu. Komunię świętą się przeżywa. To kwintesencja.
W drodze pisze: 2018-04-29, 16:57 ... Czemu degradujecie inne narody, ktore takze sa dziecmi bozymi. Kto dal wam prawo decydowac o tym? ...
A jakież to narody degradujemy. My osobiście żadnych. Ale pytanie sugeruje, że wy tak czynicie. Dlaczego tak czynicie? I jakie narody degradujecie? I do czego?

Zastanawiam się, czy nie zdajesz sobie sprawy co piszesz? Czy to przekaz z innego świata?

Po co takie zarzuty od czapy? Skąd chore wyobrażenia?
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

W drodze
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 506
Rejestracja: 11 lut 2017
Has thanked: 7 times
Been thanked: 28 times

Re: Intronizacja Jezusa Chrystusa Pana

Post autor: W drodze » 2018-04-29, 22:17

A no przyznam, ze jestem z innej planety, podobno Jezus takze byl nie z tej Ziemi.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Intronizacja Jezusa Chrystusa Pana

Post autor: Andej » 2018-04-30, 09:26

Nie tyle BYŁ, co JEST.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Katol

Re: Intronizacja Jezusa Chrystusa Pana

Post autor: Katol » 2018-04-30, 12:16

W drodze pisze: 2018-04-29, 16:57 Kochani, wybaczcie za szczerosc.Czytam te wypowiedzi i mam uczucie, ze nie jestestem z tej planety, albo mnie cos zlego opentalo.
Albo nie rozumiesz, co się do Ciebie pisze.
Jednakze kiedy rozgladnalem sie wokol, widze te same twarze, drzewa, ptaki spiweajace, a i takze odczuwam potrzebe czynienia dobra, w kazdej postaci , mam wrazenie, ze wszystko jest po staremu. Jedynie cos miedzy moim wnetrzem a waszym drgnelo,powodujac przesuniecie albo w czasie, albo w procesie myslowym, lub pojmowania zarowno swiata , a przedewszystkim Boga .
Wszystko jest po staremu. Polacy nigdy nie zbudowali cywilizacji. Nie umieją czegoś stworzyć.
Są przypisani do cywilizacji stworzonej przez innych. I tak ma zostać na wieki.
O czym Wy piszecie i czego zadacie, zewnetrznych ceremoni, ktorych i tak jest pod dostatkiem w polskim kosciele , chocby wspomniec taka I komunie sw, ktora jak chyba nikt nie zaprzeczy zostala w 90% sprowadzona do pokazania sie na zewnatrz.
Kto przede wszystkim żąda zewnętrznych ceremonii? Proszę o cytat!
Ja właśnie pisałem o potrzebie stworzenia nowej cywilizacji przez Polaków.
Milczenie, modlitwa cisza, sa tymi cechami,ktore buduja latwiejszy dostep Jezusowi do nas samych.A kiedy juz bedzie tak na dobre, to i bedziemy samoistnie dzielic sie ta radoscia panowania w nas.
Czemu degradujecie inne narody, ktore takze sa dziecmi bozymi. Kto dal wam prawo decydowac o tym?
Zapiski siostry swiadcza rowniez o tym jaka jest polska wiara.
Kto degraduje inne narody? To pomówienie.
Rozwoj duchowy jest podstawa do dazenia do swietosci.
Szczesc Boze w rozmyslaniach nad wyborem Jezusa na Krola Polski.
Oczywiście nowa cywilizacja musi mieć jakieś ideały. I hasło "Jezus Królem Polski" streszcza te ideały chrześcijańskiej cywilizacji, którą należy zbudować.
Weź sobie poczytaj Feliksa Konecznego (albo innych autorów o nim).
On podał klasyfikację cywilizacji.
Przyporządkował kulturę polską do cywilizacji łacińskiej.


Czy wszystko w cywilizacji łacińskiej nam się podoba?
Co należałoby zmienić? Jak lepiej zbudować cywilizację w 21 wieku?


Jak powinna brzmieć Konstytucja Polski?

Jakie powinny być podstawy prawa?
Ostatnio zmieniony 2018-04-30, 12:26 przez Katol, łącznie zmieniany 3 razy.

W drodze
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 506
Rejestracja: 11 lut 2017
Has thanked: 7 times
Been thanked: 28 times

Re: Intronizacja Jezusa Chrystusa Pana

Post autor: W drodze » 2018-04-30, 17:34

Katol pisze: 2018-04-27, 22:23 Tylko chrześcijańska cywilizacja daje realną nadzieję na stabilność.
Tylko chrześcijańska cywilizacja daje realną nadzieję na stabilność.

Widac to bardzo wyraznie w polskiej spolecznosci, a tym bardziej ultra katolickim rzadzie.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Intronizacja Jezusa Chrystusa Pana

Post autor: Andej » 2018-04-30, 17:42

W drodze pisze: 2018-04-30, 17:34 ... Widac to bardzo wyraznie w polskiej spolecznosci, a tym bardziej ultra katolickim rzadzie.
To prawda. W środowiskach chrześcijańskich panuje zgoda i bezpieczeństwo.
A rząd nie jest jedynie antykatolicki, tylko prokatolicki. W przeciwieństwie do poprzedników.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Katol

Re: Intronizacja Jezusa Chrystusa Pana

Post autor: Katol » 2018-04-30, 18:29

Dziękuję za potwierdzenie mojej tezy.

Rzeczywiście, w Polsce nie ma ataków terrorystycznych. I nie ma masowych gwałtów, pobić...

Tylko chrześcijańska cywilizacja daje nadzieję na stabilność.

W drodze
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 506
Rejestracja: 11 lut 2017
Has thanked: 7 times
Been thanked: 28 times

Re: Intronizacja Jezusa Chrystusa Pana

Post autor: W drodze » 2018-05-01, 09:20

Katol pisze: 2018-04-30, 18:29 Dziękuję za potwierdzenie mojej tezy.

Rzeczywiście, w Polsce nie ma ataków terrorystycznych. I nie ma masowych gwałtów, pobić...

Tylko chrześcijańska cywilizacja daje nadzieję na stabilność.
Rzeczywiście, w Polsce nie ma ataków terrorystycznych. I nie ma masowych gwałtów, pobić...


Bardzo dyplomatyczna odpowiedz.
Natomiast wszystkie inne grzechy ,nie mniej dokuczliwe dla calego spoleczenstwa sa dyskretnie pomijane, pytam dlaczego?

A sa jakby to nazwac Narodowa plaga.Nie bede ich wymienial, aby dac kazdemu z osobna na zastanowienie sie, jak to jest w modlitwie wieczornej, nad stanem naszego sumienia.

Dla informacji np. podam, ze niektore nawet sa spisane w katalogu przestepstw, lecz nie przez wszystkie grupy spoleczne uwidocznione.

W drodze
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 506
Rejestracja: 11 lut 2017
Has thanked: 7 times
Been thanked: 28 times

Re: Intronizacja Jezusa Chrystusa Pana

Post autor: W drodze » 2018-05-01, 09:22

Dezerter pisze: 2018-04-20, 22:16 Mi wystarczy uznanie Jezusa za mojego Pana i Zbawiciela i potraktowanie tego poważnie.
Mi wystarczy uznanie Jezusa za mojego Pana i Zbawiciela i potraktowanie tego poważnie.

To podobnie jak u mnie, bez zbytniego obnoszenia sie po publicznych placach.

Pozdrawiam.

W drodze
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 506
Rejestracja: 11 lut 2017
Has thanked: 7 times
Been thanked: 28 times

Re: Intronizacja Jezusa Chrystusa Pana

Post autor: W drodze » 2018-05-01, 09:24

Katol pisze: 2018-04-21, 21:35
Efezjan pisze: 2018-04-20, 20:27 Przyznam, że nie rozumiem tej koncepcji. Po co intronizować kogoś, kto już jest królem?
Abyś został zbawiony.
Po drugie /żartem/: 'Czy obywatel Izraela może być królem Polski?
Tak, oczywiście. Nie znasz historii. Jezus nie jest obywatelem nowoczesnego państwa Izrael.
Był poddanym Cesarstwa Rzymskiego.
I po trzecie: Polska nie jest monarchią, a zatem jak wyglądałoby to z konstytucyjnego punktu widzenia?
To bardzo dobre pytanie. Instytut Ordo Iuris powinien pomóc w tym temacie.
Może zauważyłeś na rocznicy spotkanie bpa Dzięgi z prawnikami.
Abyś został zbawiony.

oze jakies zrodla?

ODPOWIEDZ