Nasze zbawienie

Dlaczego żyjemy, po co się urodziliśmy, jaki jest nasz cel w życiu, co na czeka po śmierci; niebo, piekło, nic? Rozmowy na temat życia, śmierci i wieczności.
Zablokowany
wybrana

Re: Nasze zbawienie

Post autor: wybrana » 2018-04-30, 21:05

Marek_Piotrowski pisze: 2018-04-30, 19:30 Zawsze się "z Tobą zgadzam" gdy zgadzasz się z Kościołem, który jest "filarem i podporą prawdy"
Tak, masz zupełną rację, że Kościół jaki utworzył Jezus Chrystus jest filarem i podporą prawdy.
Kościół ten jest ponadczasowy i obejmujący wszystkich uświęcających swoje życie w Chrystusie.
Nazywa się go Kościołem wiary Chrystusowej, którego żadne ciemności nie przemogą.
Jest to żywy Kościół znajdujący się w sercu wierzącego, którego Duch Chrystusowy prowadzi i poucza.
Tą prawdę poznajemy w Biblii czytając pouczenia samego Boga w Ewangeliach spisanych przez pierwszych świadków.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Nasze zbawienie

Post autor: Marek_Piotrowski » 2018-04-30, 23:04

Nazywa się go Kościołem wiary Chrystusowej
Jest Kościołem wiary CHrystusowej, ale nazywa się go Świętym Powszechnym Kościółem Katolickim.
A Koscioła amorficznego w Biblii nie ma.

wybrana

Re: Nasze zbawienie

Post autor: wybrana » 2018-04-30, 23:12

Marek_Piotrowski pisze: 2018-04-30, 23:04
Nazywa się go Kościołem wiary Chrystusowej
Jest Kościołem wiary CHrystusowej, ale nazywa się go Świętym Powszechnym Kościółem Katolickim.
A Koscioła amorficznego w Biblii nie ma.
Podaj werset.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Nasze zbawienie

Post autor: Marek_Piotrowski » 2018-04-30, 23:34

Przecież napisałem, że takiego amorficznego Kościoła, jaki sobie wymyśliłaś, w Biblii nie ma.
Jak można podać werset na temat czegoś, czego w Biblii nie ma?
Ostatnio zmieniony 2018-04-30, 23:35 przez Marek_Piotrowski, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Nasze zbawienie

Post autor: Andej » 2018-05-01, 09:21

Chyba ktoś musi mnie oświecić. Czy chodzi o nieprecyzyjne sformułowanie? Zamiast "Nazywam go" napisane "Nazywa się". Chyba to można poprawić i wyjaśnić.
Czy chodzi informację na temat istnienia Kościoła nazywającego się "Kościół wiary Chrystusowej? A przy okazji zwalczanie ewangelicznych prawd krzewionych i wyznawanych przez Kościół Katolicki.
A jeśli tak to: Czy to rycerska ma być walka z otwartą przyłbica, czy wężowe podszepty do zjedzenie owocu?
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Nasze zbawienie

Post autor: Marek_Piotrowski » 2018-05-01, 10:40

Wybrana po prostu po wszystkich forach propaguje ideę, jakoby Kościół to było coś amorficznego, bez organizacji: taka sobie po prostu nazwa na każdego kto twierdzi że wierzy (niezależnie w co naprawdę wyznaje).

wybrana

Re: Nasze zbawienie

Post autor: wybrana » 2018-05-01, 11:41

Marek_Piotrowski pisze: 2018-05-01, 10:40 Wybrana po prostu po wszystkich forach propaguje ideę, jakoby Kościół to było coś amorficznego, bez organizacji: taka sobie po prostu nazwa na każdego kto twierdzi że wierzy (niezależnie w co naprawdę wyznaje).
My chrześcijanie tworzymy ziemski kościół określający i skupiający określoną wspólnotę wiary i jest to ziemski Kościół wspólnotowy, którego Arcykapłanem jest Jezus Chrystus, a my jesteśmy braćmi w wierze.
Taki Kościół,gdy podporą jego nauk jest wiara Apostolska- jest częścią Kościoła utworzonego na ziemi przez Jezusa Chrystusa, który jest jego kamieniem węgielnym.
Kościół Jezusa Chrystusa łączy i skupia wszystkich Jego wierzących. Nie ma on granic oraz określonej nazwy. Każdy żyjący w prawdzie Jezusowej jest jego członkiem,a wymiarem jego wiary jest czyste serce uświęcone w Jezusie.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Nasze zbawienie

Post autor: Marek_Piotrowski » 2018-05-01, 11:47

No właśnie - tak wygląda pomysł Wybranej na Kościół. A że takiego Koscioła w Nowym Testamencie nie znajdziemy to jej nie deprymuje ;)

wędrowiec

Re: Nasze zbawienie

Post autor: wędrowiec » 2018-06-02, 10:44

Marek_Piotrowski pisze: 2018-05-01, 11:47 No właśnie - tak wygląda pomysł Wybranej na Kościół. A że takiego Koscioła w Nowym Testamencie nie znajdziemy to jej nie deprymuje ;)
Każdy wierzy tak jak wierzy. Wiara nikogo nie deprymuje.
Natomiast wyśmiewanie, opluwanie wierzących za ich wiarę, deprymuje wyśmiewających.

kundelek
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 332
Rejestracja: 15 sie 2020
Has thanked: 3036 times
Been thanked: 50 times

Re: Nasze zbawienie

Post autor: kundelek » 2020-09-19, 21:30

A kto tutaj kogo i kiedy i za co opluwa?

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14812
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4119 times
Been thanked: 2907 times
Kontakt:

Re: Nasze zbawienie

Post autor: Dezerter » 2020-09-20, 14:50

Autorka wątku nas opuściła, temat wyjaśniony więc zamykam
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Zablokowany

Wróć do „Życie, śmierć, wieczność”