Kursy, Seminaria Odnowy w D. Św., Szkoły Nowej Ewangelizacji

Piszemy tutaj wszystkie rozterki w naszym życiu duchowym. Rady na temat naszego życia w Kościele katolickim, pouczenie, itp.
Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14805
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

I Forum Ewangelizacyjne Archidiecezji Gnieźnieńskiej

Post autor: Dezerter » 2016-03-04, 11:43

Coś z mojej Archidiecezji Gnieźnieńskiej, ale zapraszam również wszystkich innych - jest droga krajowa i pociągi intercity ;-)
Największe atrakcje :
- będę ja :-P a więc darmowe przytulenie, możliwość spotkania, wypicia wspólnej kawy, czy co tam lubicie :-D
Zapraszamy na I Forum Ewangelizacyjne Archidiecezji Gnieźnieńskiej "Idźcie i czyńcie uczniów"!

Organizowane w szczególnym czasie łaski. Z jednej strony ogłoszony przez papieża Franciszka jubileusz Roku Miłosierdzia, a z drugiej strony 1050 rocznica Chrztu Polski.

Najpierw potrzebujemy wrócić do Miłosiernego Ojca, aby potem móc wypełnić misję czynienia uczniów.

I Forum Ewangelizacyjne Archidiecezji Gnieźnieńskiej prowadzone będzie przez Ojców ENRIQUE PORCU i ANTONELLO CADEDDU.

To doskonały czas aby, doświadczyć łaski miłosierdzia, poczuć się ukochanym i bezcennym dzieckiem Boga, które zostało zaproszone do wielkich i pięknych DZIEŁ.

Chcemy przeżyć ten czas we wspólnocie ludzi, którzy mają pragnienie doświadczyć żywego Kościoła, Wspólnoty, która razem uwielbia, doświadcza łaski uzdrowienia, przebaczenia i miłości naszego Pana Jezusa Chrystusa.

Wierzymy że owocem tego spotkania będzie wypełnienie ostatniego nakazu Jezusa ?Idźcie więc i nauczajcie wszystkie narody udzielając im chrztu w imię Ojca i Syna, i Ducha świętego. Uczcie je nakazywać wszystko, co wam przekazałem. O to Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata? (Mt 28, 19-20), bo serca rozpalone mocą Ducha świetego będą kazały opowiadać o wielkiej łasce i miłości Boga.

Pragniemy aby I Forum Ewangelizacyjne Archidiecezji Gnieźnieńskiej angażowało całą diecezję. Zarówno księży proboszczów, wikariuszy jak i ludzi świeckich.

? Rekolekcje dla kapłanów zostały zaplanowane w dwóch terminach i odbędą się w Prymasowskim Wyższym Seminarium Duchownym w Gnieźnie
- dla Księży Proboszczów w dniach 9-10 maja 2016 r. (pn/wt)
- dla innych Kapłanów w dniach 12-13 maja 2016 r. (cz/pt).

? Forum Ewangelizacyjne, w którym udział mogą wziąć wszyscy: kapłani, osoby konsekrowane, świeccy.
Odbędzie się ono w Inowrocławiu w hali Widowiskowo-Sportowej Al. Niepodległości 4
(szczegóły w regulaminie)
trzeba się zapisać, koszt 50zł
http://www.forumewangelizacyjne.pl/
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Angeli

Post autor: Angeli » 2016-03-05, 13:26

Ja teraz uczestniczę w seminarium odnowy w Duchu Świętym. Ksiądz nam zorganizował w duszpasterstwie akademickim

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14805
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re:

Post autor: Dezerter » 2016-05-08, 22:42

Angeli pisze:Ja teraz uczestniczę w seminarium odnowy w Duchu Świętym. Ksiądz nam zorganizował w duszpasterstwie akademickim
Ciekaw jestem jak tam u Angeli, ale jeśli wytrwała, to już powinna stawać się szczęśliwą osobą :-) - pomodlę się za to

Chciałem odświarzyć watek, bo już w sobotę rozpoczyna się Forum Ewangelizacyjne w Inowrocławiu - patrz mój post wyżej.
Będzie modlitwa o wylanie Ducha Św i modlitwa o uzdrowienie - a to wszystko w święto Zesłania Ducha Św - można wyjść naprawdę nowonarodzonym z takiego spotkania - zachęcam jeszcze raz. Będzie charyzmatyczny biskup Ryś - odpowiedzialny za Nową Ewangelizację w Polsce i prymas, narazie mało charyzmatyczny (moja prywatna opinia), ale to się może zmienić po tym spotkaniu. ;-)
trochę żartuje oczywiście
A co potrafią Antonello i Enrike, to niech sam o. Adama Szustak OP opowie - poruszające i zdumiewające wyznanie czołowego polskiego charyzmatyka
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14805
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Kursy, Seminaria Odnowy w D. Św., Szkoły Nowej Ewangelizacji

Post autor: Dezerter » 2017-05-10, 22:26

Zapraszam wiaraimiłość do podzielenie się swoim kursem, wrażeniami i spostrzeżeniami - takie pierwsze świadectwo publiczne daj
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Houston

Re: Kursy, Seminaria Odnowy w D. Św., Szkoły Nowej Ewangelizacji

Post autor: Houston » 2017-05-12, 20:43

Ja jestem po kursach Nowe Życie i Emaus :) Niedługo czeka mnie kurs Jakub (dla mężczyzn), a we wrześniu podobno będzie organizowany niedaleko mnie kurs Jan

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14805
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Kursy, Seminaria Odnowy w D. Św., Szkoły Nowej Ewangelizacji

Post autor: Dezerter » 2017-05-12, 21:54

Houston pisze:Ja jestem po kursach Nowe Życie i Emaus :) Niedługo czeka mnie kurs Jakub (dla mężczyzn), a we wrześniu podobno będzie organizowany niedaleko mnie kurs Jan
Na Jakubie i Janie nie byłem - ktoś poleca?
Houston - masz bardzo dobre podstawy :-)
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Tomaszek
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 625
Rejestracja: 13 wrz 2015
Lokalizacja: Polska
Has thanked: 12 times
Been thanked: 103 times
Kontakt:

Re: Kursy, Seminaria Odnowy w D. Św., Szkoły Nowej Ewangelizacji

Post autor: Tomaszek » 2017-06-11, 13:00

Zacytuję więc ze strony Organizatorów:
Organizatorem Korespondencyjnego Kursu Biblijnego jest Wydział Pedagogiczny Akademii Ignatianum w Krakowie.

Mi się wydaje, że nazwa instytucji mówi sama za siebie.
"Aby rozumieć przypowieść i przenośnię, słowa mędrców i ich zagadki."

Awatar użytkownika
Tek de Cart
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1598
Rejestracja: 4 wrz 2017
Lokalizacja: szczęśliwy mąż i ojciec, Warszawa
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 200 times
Been thanked: 633 times
Kontakt:

Re: Kursy, Seminaria Odnowy w D. Św., Szkoły Nowej Ewangelizacji

Post autor: Tek de Cart » 2017-09-06, 14:08

jako aktywny uczestnik i współpracownik SNE mogę do kursów Nowe Życie i Emmaus które już były opisane dodać następne:

kurs "Jezus według czterech Ewangelistów" - bardzo ciekawy, spokojny i otwierający oczy na Ewangelie. Pokazuje dlaczego Ewangelie się różnią, o co w nich chodzi i dlaczego właśnie tak zostały napisane. Zdecydowanie polecam. SNE proponuje ten kurs zaraz po kursie Nowe Życie i ew. Emmaus
byłem 2 lata temu z poznańską SNE i ich też polecam :)

kurs "Mojżesz" - SNE proponuje ten kurs minimum po kursie Nowe Życie i Emmaus. Mojżesz jako lider - czyli jak prowadzić innych do Boga, bardzo dobre studium tego jak być człowiekiem prowadzącym innych. Polecam, byłem rok temu z gdańską SNE i ich też polecam :)

kurs "Jan" - SNE proponuje ten kurs minimum po kursie Nowe Życie i Emmaus. Jest to kurs uczniostwa. Jan jako umiłowany uczeń Jezusa jest przyczynkiem do tego by zobaczyć co to znaczy być uczniem. Kurs bardzo mocny, ostrzegam - pojechanie na ten kurs to wystawienie się na potężne Boże działanie !! :) sam byłem już 4 razy - 2 razy jako uczestnik i 2 razy w ekipie prowadzącej. I za każdym razem wciąż się więcej uczę jak być uczniem, i wciąż widzę że do Mistrza to jeszcze duuuużo mi brakuje... A jednocześnie ten kurs uważam za przepotężnie katolicki! Przeżywam wręcz zachwyt tym faktem :)
Nie sprzedawaj duszy diabłu, Bóg da Ci za nią więcej!

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14805
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Kursy, Seminaria Odnowy w D. Św., Szkoły Nowej Ewangelizacji

Post autor: Dezerter » 2017-10-08, 22:22

Zaproszenie, kolejna propozycja dla Was, bo Boga można usłyszeć tylko w ciszy - ja potrzebuje przemedytować wiele spraw, zanurzyć się w błogosławionej ciszy, kontemplować Tego, który JEST.
Rekolekcje: MEDYTACJA CHRZEŚCIJAŃSKA
Termin: 20-10-2017 - 22-10-2017
Miejsce: Dom CEF Gniezno
Modlitwa ciszy i miłosnej obecności (cz. I).

Jeśli jesteś zmęczony i przepracowany, z mnóstwem spraw na głowie, to ta prosta modlitwa - bez nastawienia na osiąganie i zdobywanie, bez przekraczania kolejnych granic i stopni - dedykowana jest Tobie. Bóg ukazujący swój blask w ciszy - przemawia także do Ciebie.

Zabierz ze sobą Pismo Święte (Stary i Nowy Testament), notatnik, dobre chęci i przyjedź.
Rekolekcje poprowadzi ksiądz Dariusz Larus - mgr. teologii, mgr. psychologii i psychoterapeuta.

Nabór otwarty ? wyślij formularz zgłoszeniowy online
http://www.cef.gniezno.pl/kalendarium/1 ... escijanska

Centrum Edukacyjno-Formacyjne Archidiecezji Gnieźnieńskiej
pw. św. Wojciecha w Gnieźnie

62-200 Gniezno, ul. Seminaryjna 2
http://www.cef.gniezno.pl
e-mail: [email protected]


Zdam relację jak było B-)
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14805
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Kursy, Seminaria Odnowy w D. Św., Szkoły Nowej Ewangelizacji

Post autor: Dezerter » 2018-04-30, 00:06

Relacje zdałem w osobnym wątku - kolejne już za 2 tygodnie - są jeszcze miejsca
ale ja nie o tym.
Gorąco polecam rekolekcje prowadzone przez Lecha Dokowicza - Któż jak Bóg
Któż jak Bóg! - pod takim tytułem zostały stworzone trzydniowe, multimedialne rekolekcje ewangelizacyjne, których celem jest nawiązanie osobistej relacji z Bogiem Ojcem, Synem i Duchem Świętym. Rekolekcje te są odpowiedzią na potrzebę Nowej Ewangelizacji - modlitwa, świadectwa, konferencje, filmy, prezentacje multimedialne, zespół muzyczny, światło - wszystko to służy odnowieniu życia duchowego i nawróceniu. Rekolekcje Któż jak Bóg! skierowane są do parafii, szkół, kapłanów i wspólnot zakonnych. Na każdy dzień składają się Msza Święta, 2,5-godzinna konferencja oraz godzinna adoracja Najświętszego Sakramentu.

Tematy konferencji:

1 dzień: „Bóg Ojciec - walka duchowa w przestrzeni I przykazania” (modlitwa o uzdrowienie i uwolnienie - Dez)

2 dzień: „Syn Boży - walka duchowa w przestrzeni VI przykazania” (Uznanie Jezusa za swego Pana i Zbawiciela - Dez)

3 dzień: „Duch Święty - Kościół, wspólnota” (Nałożenie rąk z modlitwą wstawienniczą przez kapłanów- Dez)



Prowadzący: Lech Dokowicz, mąż jednej żony, ojciec piątki dzieci. Filmowiec - reżyser, producent filmów dokumentalnych. W przeszłości związany ze środowiskiem Fronda, obecnie wraz z Maciejem Bodasińskim tworzy wytwórnie filmową Mikael.
https://www.ktozjakbog.pl/dobre_media
Polecam rekolekcje z czystym sercem. Zadko się słyszy, aby księżą z takim uznaniem i podziwem wypowiadali się o świeckim prowadzącym rekolekcje :!:
U nas w Inowrocławiu był pełen kościół, ludzie stali bo miejsc siedzących w bazylice mniejszej nie było, dzień powszedni a rekolekcje kończyły się o 22, albo później, ale było warto!
Ostatnio zmieniony 2018-04-30, 00:09 przez Dezerter, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Maggy

Re: Kursy, Seminaria Odnowy w D. Św., Szkoły Nowej Ewangelizacji

Post autor: Maggy » 2019-03-12, 16:31

Chcialabym zaprosic wszystkie pary i malzenstwa na Warsztaty Kana organiozwane przez moja wspolnote , tj. Przymierze Milosierdzia. Warsztaty odbeda sie w Krakowie , w dniach 6 i 7 kwietnia. Wiecej o warsztatach mozna przeczytac na facebooku
Zapisy poprzez formularz na stronie: http://krakow.przymierzemilosierdzia.pl ... nstw-kana/

Serdecznie zapraszam :ymhug:

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14805
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Kursy, Seminaria Odnowy w D. Św., Szkoły Nowej Ewangelizacji

Post autor: Dezerter » 2019-03-12, 17:57

PreKana - nazywaliśmy kiedyś kursy dla narzeczonych. Na pewno potrzebne kursy :-bd
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14805
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Kursy, Seminaria Odnowy w D. Św., Szkoły Nowej Ewangelizacji

Post autor: Dezerter » 2021-10-02, 22:37

Dzisiaj polecił mi ks. Marcin Modrzyński, a on jest dla mnie gwarancją jakości, więc i ja polecam „Talitha Kum”
„Mówię ci: wstań”. Te słowa zmieniły życie wielu młodych

Największym wyzwaniem w duszpasterstwie jest doprowadzenie do spotkania człowieka z Bogiem. Takiego osobistego, przemieniającego życie. Warsztaty „Talitha Kum” są jedną z propozycji dla młodych. Wielu mówi, że to na nich po raz pierwszy doświadczyli miłości Boga.

Przymierze Miłosierdzia jest wspólnotą, która – jak mówią o sobie jej członkowie – idzie do najdalszych zakątków świata, by „ewangelizować, aby przemieniać”. Nie tyle chodzi o to, by przemieniać niewierzących czy nieprzekonanych w katolików. Chodzi o to, by mówić o nadziei i miłości, która płynie z życia Ewangelią i o tym, że to właśnie ona przemienia życie człowieka, sprawiając, że jest bardziej wolnym i może prawdziwiej kochać.
„Mówię ci: wstań”

Nazwa warsztatów „Talitha Kum” pochodzi od słów Jezusa, które wypowiedział do ciężko chorej córki Jaira. Znajdziemy je w Ewangelii świętego Mateusza. Dziewczynka była prawie martwa, kiedy na miejsce dotarł Jezus. Wtedy Nauczyciel powiedział do niej „talitha kum” i dziewczynka wstała.

– Warsztaty są i były dla wielu z nas takim momentem powstania. To jest moment wyrwania się z pewnego odrętwienia, niemocy, a czasami ze zwykłego nicnierobienia. Sama decyzja o tym, żeby powstać i zacząć coś nowego jest bardzo ważna, ponieważ może stać się początkiem, zmianą prowadzącą ku szczęściu, wolności, celowi życia. Jezus, mówiąc „wstań”, chce powiedzieć do osób, które przeżywają te warsztaty, że to jest już czas, aby się przebudzić – mówi Wiktoria Chodzyńska, koordynatorka warsztatów, które w drugi weekend października(9-10 października) odbędą się w Poznaniu.
https://misyjne.pl/mowie-ci-wstan-te-sl ... xaD_MzPHBs
Ostatnio zmieniony 2021-10-02, 23:13 przez Dezerter, łącznie zmieniany 2 razy.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14805
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Kursy, Seminaria Odnowy w D. Św., Szkoły Nowej Ewangelizacji

Post autor: Dezerter » 2022-02-06, 16:48

Do kolekcji warto by i ten projekt, w którym ks. Marcin uczestniczy tu sie znalazł

DLACZEGO WARTO WZIĄĆ UDZIAŁ W REKOLEKCJACH ODDANIE33?

Powodów jest wiele. Podamy tylko kilka najważniejszych:



Przez te rekolekcje bliżej poznasz i bardziej pokochasz Maryję, a to Ci przyniesie wiele łask i błogosławieństw. Sprawisz tym wielką radość Jezusowi, który pragnie, aby Maryja była bardziej znana i kochana. To da ci wielką radość.



Przez te rekolekcje dowiesz się czym jest oddanie się Matce Bożej, zrozumiesz dlaczego jest ono tak ważne oraz przygotujesz się duchowo do aktu oddania się. To będzie początek nowego życia.



Przez te rekolekcje zaczniesz uczestniczyć w zwycięstwie nad złem, które Bóg obiecał Maryi oraz Jej potomstwu. Oddając się Maryi - pozwolisz, aby mogła się w sposób nieograniczony kochać, wspierać oraz chronić. Każdy z nas tego potrzebuje.



Przez te rekolekcje staniesz się w rękach Jezusa i Maryi - narzędziem ratowania dusz Twoich braci i sióstr. Nie ma nic piękniejszego, niż mieć udział w tej wielkiej misji ocalania i ratowania dusz ludzkich.



Przez te rekolekcje poznasz tajemnicę Fatimy, tajemnicę dziecięctwa duchowego oraz tajemnicę świętych - poznasz sekret najkrótszej i najpewniejszej drogi do nieba.



Przez te rekolekcje wejdziesz w doświadczenie bezwarunkowej miłości oraz wielkiego poczucia bezpieczeństwa, które staje się udziałem każdego, kto zaufa do końca Maryi.

To Cię uwolni od lęku.



Przez te rekolekcje doświadczysz łask, o których będziesz wiedzieć tylko Ty i Bóg. To będzie Twoja osobista historia wielkich rzeczy, które uczyni Ci Wszechmocny. To jest droga PEŁNA ŁASKI.
https://oddanie33.pl/dlaczego-warto
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

ODPOWIEDZ