Kursy, Seminaria Odnowy w D. Św., Szkoły Nowej Ewangelizacji

Piszemy tutaj wszystkie rozterki w naszym życiu duchowym. Rady na temat naszego życia w Kościele katolickim, pouczenie, itp.
Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14930
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4183 times
Been thanked: 2940 times
Kontakt:

Kursy, Seminaria Odnowy w D. Św., Szkoły Nowej Ewangelizacji

Post autor: Dezerter » 2015-09-05, 22:44

Myślę, że warto się podzielić tym co ukończyliśmy i napisać recenzję. Czy warto było, czy nie warto. Proszę osoby, które ukończyły wiele kursów, by pokusiły się o ranking , bo wiele jest ostatnio propozycji a nie sposób we wszystkim brać udział. Myślę, że niektóre się dublują i są bardzo podobne

Do założenia tematu zachęcił mnie organizowany kurs Nowe Życie - nie wiem czy wziąć w nim udział - jakieś rady?
taką informację znalazłem w necie:
Kurs Nowe Życie to weekend spotkania z realnie działającym Bogiem, spojrzenia razem z Nim na Twoje życie i zyskania nowych perspektyw i możliwości, to weekendowe spotkanie ewangelizacyjne
Kurs Nowe Życie jest częścią programu międzynarodowej sieci Szkół Nowej Ewangelizacji, które powstały jako jedna z odpowiedzi na wezwanie Jana Pawła II. Zawiera odmienny w formie, żywy i prosty przekaz Dobrej Nowiny skierowany do współczesnego człowieka. Adresowany jest zarówno do osób, które chcą doświadczyć miłości Boga, jak i do tych, które nie wierzą, że jest to w ogóle możliwe. Mogą nań jechać zarówno ci, którzy widzą bezsens, zniewolenie i grzech w swoim życiu, jak i ci, którzy tego nie dostrzegają.
Kurs jest prowadzony w większości przez osoby świeckie, podobne do Ciebie, zarówno przez młodych, jak i małżonków oraz osoby dojrzałe. Nie znajdziesz na nim nudnych kazań czy katechez wygłaszanych w oderwaniu od rzeczywistości. Wszystkie osoby z ekipy najpierw taki kurs przeżyły same, i wszystko co na kursie mówią bazuje na tym co same przeżyły. Tak więc pod pewnym względem cały Kurs jest wielkim świadectwem zwykłych osób, które doświadczyły miłości Boga.
Celem weekendu jest pomoc Tobie w odnalezieniu żywego i zainteresowanego Tobą Boga. Doświadczenie Jego miłości jest najcenniejsze w życiu każdego człowieka, daje ożywienie i umocnienie serca. Doświadczając tego, że jesteś kochany/kochana przez Stwórcę i że On jest Ojcem pełnym dobroci zdobędziesz nowe siły do życia i dzielenia się miłością z innymi. Kurs jest skierowany do wszystkich, którzy ukończyli 18 lat.
Ostatnio zmieniony 2015-11-23, 18:11 przez Dezerter, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Angeli

Post autor: Angeli » 2015-09-06, 10:55

Weź udział. Warto.

[ Dodano: 2015-09-06, 10:55 ]
Kiedyś był jeszcze kurs Filip. Też w nim brałam udział. Ale Nowe Życie to taka ulepszona wersja Filipa.

Awatar użytkownika
Migdałek
Bywalec
Bywalec
Posty: 130
Rejestracja: 23 sie 2015
Been thanked: 14 times

Post autor: Migdałek » 2015-09-06, 14:31

Na ich stronie nie ma żadnego terminu.

Angeli

Post autor: Angeli » 2015-09-06, 15:15

Migdałek bo te kursy są organizowane w różnych miejscach i przez różne wspólnoty, w których są środowiska SNE. Przykładowo tutaj http://www.sne.franciszkanie.pl/index.p ... kursy-2012

http://www.sne.waw.pl/ - ja byłam u nich na kursie.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14930
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4183 times
Been thanked: 2940 times
Kontakt:

Post autor: Dezerter » 2015-09-21, 21:23

To się zapisałem :-) - w przyszły weekend mnie nie ma
a jak Nowe Życie będzie radykalne, to może już po piątku mnie tu nie zobaczycie :roll:
spokojnie ;-) - relacja będzie

ale
Pierwszy "kurs" jaki przeszedłem to było
Seminarium Odnowy W Duchu Św.
wersja autorska - prowadzona po raz pierwszy i samodzielnie przez mojego księdza szymonapiotra. Było spontaniczne, Duch prowadził. 8 tygodni spotkań i rozważania tekstów biblijnych poukładanych według przemyślanego schematu (kerygmat!), które prowadziły nas do uznania i publicznego ogłoszenia, że Jezus jest moim Panem, była spowiedź z całego życia, była modlitwa o uzdrowienie, była modlitwa o napełnienie/ożywienie Ducha Św.
Owoce zdumiewające :idea:
przede wszystkim - spowiedź z całego życia - rozpoczęcie nowego życia przypieczętowane uzdrowieniem z dwóch grzechów z którymi nie radziłem sobie przez lata. A od 2 lat nic, zero - uzdrowienie pełne :-D . Po tym seminarium stałem się człowiekiem duchowym - chodzącym w Duchu, pojawiło się większość owoców Ducha Św - choć nie wszystkie, pojawiły się niektóre dary i charyzmaty - choć zbyt mało jak dla mnie 8-) , ale przede wszystkim pojawiła się pewność zbawienia.
... za te wszystkie łaski
Chwała Panu :!: :idea:
Były u nas 3 Seminaria, w 3 już posługiwałem jako animator i modliłem się do Boga o uzdrowienie - Łaska Pana była zdumiewająca dla "kursantów"!

...chcesz tak samo mieć zapisz się na Seminarium w twojej okolicy i potraktuj je poważnie i priorytetowo! - żadnych absencji
szalom
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Angeli

Post autor: Angeli » 2015-09-21, 22:23

Ja już Nowe Życie przeszłam w tamtym roku. Będzie dobrze. Spodoba Ci się

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14930
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4183 times
Been thanked: 2940 times
Kontakt:

Post autor: Dezerter » 2015-09-21, 22:50

wiedz, że to ty głównie mnie namówiłaś, więc jak mi się nie spodoba, to .... :evil: ;-)
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Angeli

Post autor: Angeli » 2015-09-22, 16:19

Na pw ze mną możesz podzielić się pewnymi refleksjami.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14930
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4183 times
Been thanked: 2940 times
Kontakt:

Post autor: Dezerter » 2015-10-04, 21:56

Angeli pisze:Ja już Nowe Życie przeszłam w tamtym roku. Będzie dobrze. Spodoba Ci się
Nie kłamałaś :idea:
Spodobało, było bardzo mocno, intensywnie, bogato, dogłębnie, szeroko i mocno charyzmatycznie.
Było oczywiście kerygmat jako podstawa, ale podany w atrakcyjnej formie - nie tylko słowo, ale i "dynamiki" w różnej formie - generalnie do samej formuły nie ma zastrzeżeń - dobra, skuteczna, atrakcyjna, głęboka, mocno protestancka. Byłem tam ze sporą reprezentacją osób z mojej wspólnoty, osób dodam solidnie zewangelizowanych i mocno uduchowiony, a mimo to dużo nam to dało - każdemu - nie było niezadowolonych!
Najlepszy "kurs" na jakim byłem
Zabrakło mi tylko modlitwy o uzdrowienie i ... przerw na kawę wtedy, kiedy mi były najbardziej potrzebne :-P
ale było zwycięstwo Ducha nad ciałem
polecam wszystkim nawet tym zewangelizowanym i uduchowianym - jako forma odnowienia i ożywienia....
Ostatnio zmieniony 2015-11-23, 18:13 przez Dezerter, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14930
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4183 times
Been thanked: 2940 times
Kontakt:

Kurs Alfa

Post autor: Dezerter » 2015-11-19, 23:15

Nie opisałem jeszcze kursu Alfa - a godny jest tego by kilka dobrych słów o nim napisać i polecić zarówno katolikom jaki i niekatolikom a nawet niewierzącym.
Jest to kurs na którym "lubimy trudne pytania".
Kurs powstał w Kościele Anglikańskim stworzył go ksiądz anglikański i jest tak dobry, że w 20 lat rozpowszechniał się po całym świecie w różnych kościołach/denominacjach.
Na tym kursie dobrze karmią! i nie myślę tu tylko o strawie duchowej- najpierw przez godzinkę jest coś dla ciała, czyli kolacja (ech te sałatki :roll: ) i luźne rozmowy towarzyskie w grupach dobranych wiekowo. Później jest coś dla ducha - konferencja z elementami humorystycznymi i śpiewem - na koniec spotkania w grupkach i dyskusja o tym co było, z Biblią w ręku i innymi atrakcjami - nie będę wszystkiego zdradzał, ale nawet po dwóch latach wspominam z rozrzewnieniem i "ściskaniem w dołku" - niech Bóg błogosławi Dorocie - naszej prowadzącej :-D
Jest oczywiście i tutaj kerygmat, ale nie tylko i nie wprost, jest modlitwa o uzdrowienie, ale taka nieformalna i spontaniczna, jest "Weekend wyjazdowy z Duchem Św" - z wylaniem/napełnieniem Duchem - mocno charyzmatyczny i dość spontaniczny. Żal było wyjeżdżać :-( .
Ja odbyłem Kurs Alfa w Toruniu we wspólnocie modlitewno-ewangelizacyjnej Dom Zwycięstwa - polecam ich serdecznie i pozdrawiam - niech Wam Bóg błogosławi za dobro, które czynicie.

Emocjonalnie, jak zauważyłem pisząc ten post, najbardziej przeżyłem i związałem się z Kursem Alfa.
Chyba dlatego, że na tym kursie najbardziej doświadczyłem Bożej obecności, Bożego działania, odczułem wręcz fizycznie - a takie doświadczenie w sprawach duchowych jest bezcenne. Po tym weekendzie ja już nie tylko wierze, ja wiem, że Bóg działa.
I tego każdemu z czytających życzę :-D
niech was Jahwe obdarza swymi Łaskami i Błogosławieństwem
i da w duszy
szalom
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14930
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4183 times
Been thanked: 2940 times
Kontakt:

Post autor: Dezerter » 2015-12-03, 22:18

W najbliższy weekend znów mnie nie będzie, bo ... idę na kurs
a co - idę za ciosem:
Kurs Emaus skierowany jest do osób, które chcą doświadczyć spotkania z Jezusem oraz dla tych wszystkich, którzy chcą pogłębić swoją relację z Nim w Jego Słowie. Pomaga on w odkryciu tego jak czytać Biblię, aby ją rozumieć.

Przewodnikiem na tej drodze są uczniowie podążający z Jerozolimy do Emaus (Łk 24,13-35). Na drodze ich wędrówki dołącza do nich Nieznajomy, który w drodze wyjaśnia im Pisma. Poznanie Pisma doprowadza ich do poznania Jezusa.

Również Ciebie Jezus zaprasza Ciebie do tego samego! Pragnie,
by i Twoje serce pałało miłością do Słowa Bożego, byś poznając Je i Nim się karmiąc nawiązywał głębszą relację z Jezusem ? Słowem, który jest odpowiedzią na wszystkie Twoje pytania i najgłębsze pragnienia.

Kurs jest skierowany do każdego. Ten kurs może być kolejnym krokiem na drodze duchowego rozwoju dla uczestników Kursu Nowe Życie.
napiszę jak było jak skończę

Napiszcie o swoich doświadczeniach - może jakieś ciekawe rekolekcje, dni skupienia, medytacje w eremach koło Kartuz albo ....
Pozdrawiam
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

dominikbartlomi
Początkujący
Początkujący
Posty: 68
Rejestracja: 25 paź 2015
Lokalizacja: Polska
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Post autor: dominikbartlomi » 2015-12-04, 01:01

Nowa Ewangelizacja to przyszłość Kościoła, działaj ostro :)
Szczęść Boże! Polecam odwiedzić stronę z modlitwami - www.jezuschrystus.com.pl

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14930
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4183 times
Been thanked: 2940 times
Kontakt:

Post autor: Dezerter » 2015-12-06, 22:13

dominikbartlomi pisze:Nowa Ewangelizacja to przyszłość Kościoła, działaj ostro :)
To prawda co napisałeś - robią bardzo dobrą pracę, przynajmniej u nas w Archidiecezji Gnieźnieńskiej, mimo, że są młodą wspólnotą i dopiero sami się uczą, ale są kochani i pełni poświęcenia i zaangażowania - niech im Bóg błogosławi za dobro jakie czynią dla innych.
Szukają współpracowników w każdej parafii - jeśli jesteś zainteresowany/a - to proszę się zgłaszać

Jak wiecie byłem w Emaus (Łk 24, 13-34 ) szedłem z Kleofasem i spotkaliśmy Jezusa Słowo, który nam wyjaśniał Pisma o Mesjaszu, wyjaśnił czym jest Biblia i jakie owoce daje jej czytanie i studiowanie. Teraz wiem, że Słowo daje życie i prowadzi do zbawienia. Cieszę się, że doczekałem takich czasów, że w KRK całe kursy poświęca się Biblii i tak ją wywyższa, honoruje. Chwała Panu za takie prowadzenie mojego Kościoła i wracanie do tradycji starożytnej, do korzeni.
Był to kurs spokojniejszy, luźniejszy, bardziej na wesoło szczególnie Synagoga - a co! byliśmy w Synagodze i spotkaliśmy tam.... , ale w wszystkiego nie opisze, bo - pójdziecie i sami zobaczycie.
Jednak ten kurs do pierwszej trójki , na podium mojego rankingu się nie załapał.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Tomaszek
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 625
Rejestracja: 13 wrz 2015
Lokalizacja: Polska
Has thanked: 12 times
Been thanked: 103 times
Kontakt:

Post autor: Tomaszek » 2015-12-08, 13:39

A skoro mowa o kursach, to jest też kurs korespondencyjny. Dotyczy on Pisma Świętego. Ignatianum.
"Aby rozumieć przypowieść i przenośnię, słowa mędrców i ich zagadki."

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14930
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4183 times
Been thanked: 2940 times
Kontakt:

Post autor: Dezerter » 2016-02-15, 20:13

Angeli: jestem, byłam na rekolekcjach. Chwała Panu. Dał mi znak co do mego powołania
Wprawdzie w temacie nie ma słowa "Rekolekcje", ale jeśli ciekawe i godne polecenia to tutaj też można się nimi podzielić
to jak Angeli - podzielisz się?
Tomaszek pisze:A skoro mowa o kursach, to jest też kurs korespondencyjny. Dotyczy on Pisma Świętego. Ignatianum.
ale powiem ci, że wcale mnie nie zachęciłeś do wpisania w gogle "Ignatianum"
- a może jednak zachęcisz nas?
bądźcie trochę bardziej wylewni :-D
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

ODPOWIEDZ