Zamknięty wątek Armando

Piszemy tutaj wszystkie rozterki w naszym życiu duchowym. Rady na temat naszego życia w Kościele katolickim, pouczenie, itp.
Zablokowany
Magnolia

Re: Do czego prowadzi seks pozamałżeński.

Post autor: Magnolia » 2018-02-28, 14:02

armando pisze: 2018-02-28, 13:17
Nie skupiałbym się na grzechach obcych ludzi gdyby
nie byłyby one tak duże,że zagrażałyby mojemu życiu.
Armando w jaki sposób grzechy innych ludzi zagrażają Tobie i twojemu życiu?
Czy to nie objawy Twojej fobii?


Na tym forum, jest wiele osób, które również uważają aborcję, antykoncepcję, czy środki wczesno poronne za zło i grzech ciężki. Taka jest nauka Kościoła, dobry katolik, przyjmuje nauczanie Kościoła i stara sie w zgodzie z nim żyć.
Dlatego ciągłe powracanie do tematu w którym zasadniczo jesteśmy zgodni, nie prowadzi do rozmowy... miałaby polegać na przytakiwaniu Tobie?
Ale zauważ, że mimo zasadniczej zgodności wiele razy mówiliśmy też o innych aspektach naszej religii i wiary. Nie wystarczy że zaprzeczysz, że wcale nie rzucasz kamieniami.. trzeba przestać rzucać...

Może wystarczy zmienić temat rozmowy?
Może trzeba zacząć czytać jakieś inne książki, czy artykuły?
temat aborcji juz przewałkowałeś... może pora na coś innego?

Może książka "O naśladowaniu Jezusa" Tomasza a Kempis?

armando
Bywalec
Bywalec
Posty: 149
Rejestracja: 26 lut 2017
Has thanked: 12 times
Been thanked: 6 times

Re: Do czego prowadzi seks pozamałżeński.

Post autor: armando » 2018-03-01, 13:31

Wszyscy wierzący w Boga ludzie przyznają mi rację,że
krzywdzenie,zabijanie ludzi,kradzieże,seks
pozamałżeński,rozwiązłość seksualna,aborcja,stosowanie
środków poronnych,antykoncepcyjnych to są grzechy.
Tylko ludzie nienawidzący Pana Boga uważają,że to
są nie grzechy i dlatego popełniają wyżej wymienione
czyny.Skoro nienawidzą Pana Boga i popełniają te
grzechy to jest to dla mnie sprawą oczywistą,że nie
zależy im na tym,żeby dostać się do nieba i nie
zasługują na to,żeby dostać się do nieba.Bardzo dużo
ludzi w moim mieście i w moim zakładzie pracy nie
chce dostać się do nieba,bo wyżej wymienionych
czynów nie uważa za grzechy.Jeżeli nie chcą pójść
do nieba to pójdą do piekła z swojego własnego
wyboru.Dla wierzących w Boga ludzi jest to chyba
rzecz oczywista.

inquisitio
Bywalec
Bywalec
Posty: 163
Rejestracja: 24 wrz 2016
Has thanked: 14 times
Been thanked: 58 times

Re: Do czego prowadzi seks pozamałżeński.

Post autor: inquisitio » 2018-03-01, 14:23

Armando, pragniesz śmierci tych grzeszników czy nawrócenia?
Serviam

Benjamin

Re: Do czego prowadzi seks pozamałżeński.

Post autor: Benjamin » 2018-03-01, 22:30

Armando ... do piekla to mozesz sam siebie zaprowadzic takimi wpisami.

armando
Bywalec
Bywalec
Posty: 149
Rejestracja: 26 lut 2017
Has thanked: 12 times
Been thanked: 6 times

Re: Do czego prowadzi seks pozamałżeński.

Post autor: armando » 2018-03-01, 23:40

Pragnę nawrócenia grzeszników.Ale oni nie chcą się
nawrócić,bo wyżej wymienionych grzechów nie uważają
za grzechy.Dlaczego ja mam się zaprowadzić do piekła
takimi wpisami.Piszę uczciwie.Nic nie kłamię.Gdybym
pisał coś złego,nieuczciwego,bluźniłbym przeciw Panu
Bogu to tymi wpisami zaprowadziłbym się do piekła.
Przecież nic złego o Panu Bogu nie piszę.Nie moją winą
to jest,że bardzo dużo ludzi krzywdzenia,zabijania
ludzi,kradzieży,seksu pozamałżeńskiego,rozwiązłości
seksualnej,aborcji,używania środków poronnych
i antykoncepcyjnych,homoseksualizmu,pedofilii nie
uważają za grzechy.Benjamin jeżeli Ty uważasz,że ja
wyżej wymienionymi wpisami dostanę się do piekła
to sam zacznij pisać posty o tym,że należy popełniać wyżej wymienione grzechy to dostaniesz się do nieba.
Czekam na twoje posty.Jesteś na pewno obdarzony
darem rozumu przez Ducha Świętego i Twoje posty
wszyscy chętnie przeczytamy.

Benjamin

Re: Do czego prowadzi seks pozamałżeński.

Post autor: Benjamin » 2018-03-02, 09:15

Czy zdajesz sobie sprawe armando, ze stosujesz metode diabla, diabelska metode ciaglego oskarzania?

armando
Bywalec
Bywalec
Posty: 149
Rejestracja: 26 lut 2017
Has thanked: 12 times
Been thanked: 6 times

Re: Do czego prowadzi seks pozamałżeński.

Post autor: armando » 2018-03-02, 13:08

Benjamin to Ty mnie oskarżyłeś,że piszę takie posty,
żeby dostać się do piekła.Według Ciebie stosuję
diabelskie metody i jestem diabłem z tego powodu,że uważam krzywdzenie,zabijanie ludzi,kradzież,seks pozamałżeński,rozwiązłość
seksualną,aborcję,używanie środków poronnych
i antykoncepcyjnych,homoseksualizm,pedofilię za
grzechy.Rozumiem,że Ty uważasz wszystkie
wymienione czyny za nie grzechy i dlatego jesteś
świętym człowiekiem i że jesteś aniołem.Napisz
o tym,że jesteś świętym człowiekiem.Ja nie będę
taki pyszny jak Ty nie ogłoszę siebie świętym,ale
będę postępował tak,żeby jak najmniej grzeszyć.
Benjamin,wybacz mi,że nie będę Ciebie naśladował
skoro wyżej wymienionych czynów nie uważasz za
grzechy.Chociaż jesteś świętym człowiekiem będę
się za Ciebie modlił.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19128
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2634 times
Been thanked: 4642 times
Kontakt:

Re: Do czego prowadzi seks pozamałżeński.

Post autor: Marek_Piotrowski » 2018-03-02, 13:12

Benjamin nie napisał że "jesteś diabłem" - nie kłam (też zresztą diabelska metoda).
Natomiast ciągłe oskarżanie jest rzeczywiście od diabła. Wszyscy wiemy że to grzechy - ale to nie oznacza że ciągłe oskarżenia (zresztą kompletnie bezproduktywne - co chcesz osiągnąć pisząc o cudzych grzechach na forum?) są dobre.
Nie przypisuj Benjaminowi że uważa te rzeczy za dobre - nie uważa, podobnie jak my wszyscy.
Nikt tu nie polemizuje z grzesznością tych czynów - tylko zwracamy Ci uwagę, (wyciąłem. Andej) że Twoje ciągłe oskarżenia mają więcej wspólnego z działanim szatana (nie na darmo nazywa się go "oskarżycielem") niż z Bogiem , jak Ci się zapewne wydaje.
Ostatnio zmieniony 2018-03-02, 13:28 przez Andej, łącznie zmieniany 2 razy.

Magnolia

Re: Do czego prowadzi seks pozamałżeński.

Post autor: Magnolia » 2018-03-02, 14:02

Ja jestem tego samego zdania co Marek.
Armando, tu nikt nie powie że wymieniane przez ciebie grzechy to nie-grzechy. W tym jesteśmy zgodni.
Ale bliźniego Jezus przykazał kochać, a nie oskarżać.
Więc w tym świetle Twój stosunek do bliźnich spotykanych w pracy, w mieście jest niewłaściwy, bo nie chrześcijański.
Grzech należy nazywać grzechem, ale grzesznikowi należy mówić o miłosierdziu Boga i Jego Wielkiej Miłości a nie o piekle. Bo każdy ma ciągle otwartą drogę do nawrócenia i o tym trzeba mówić, gdy ktoś grzeszy. Ale i to należy uczynić z miłością i w przyjaźni.

Po prostu wciąż się zastanawiamy do kogo kierujesz swoje posty, bo ośmielam się stwierdzić że nie ma tu rozwiązłych, cudzołożników, stosujących tabletki poronne - za to jest kilku(set) ludzi szukających Boga i pragnących Go wielbić, za ten cudowny świat.

Napiszę Ci jeszcze jak ja zrozumiałam post Benjamina, że takimi postami możesz sam trafić do piekła...
Jak wiele osób tutaj zauważa, Twój stosunek do bliźnich to nie jest miłość bliźniego i pragnienie nawrócenia dla nich, a oskarżanie i zajmowanie się cudzymi grzechami. A nie tego chce od nas Bóg. Jeśli nie słuchamy Boga a słuchamy podszeptów szatana, który wskazuje nam tylko zło w innych ludziach, to kroczymy w ciemności...i możemy skończyć w piekle, bo nie rozróżnimy w chwili śmierci dobra i zła.
Dotyczy to wszystkich, ciebie i mnie też. Więc jeśli tyle osób zwraca Ci uwagę, ze kroczysz złą drogą, pokazujemy Ci dobrą drogę, to chyba warto się nad tym zastanowić Armando. Nam zależy na Twoim zbawieniu i pokoju ducha. Na tym byś dostrzegał w ludziach dobro - bo tak czyni Bóg - dostrzega w grzeszniku coś dobrego i na tym buduje Jego nawrócenie, aż człowiek całkowicie przylgnie do Niego.

Armando jak Ty szukasz miłości Boga?
Ostatnio zmieniony 2018-03-02, 14:09 przez Magnolia, łącznie zmieniany 1 raz.

armando
Bywalec
Bywalec
Posty: 149
Rejestracja: 26 lut 2017
Has thanked: 12 times
Been thanked: 6 times

Re: Do czego prowadzi seks pozamałżeński.

Post autor: armando » 2018-03-03, 03:07

Rozumiem.Dlatego na tym forum mnie atakujecie,bo
tak samo jak większość ludzi w moim mieście i w moim
zakładzie pracy uważacie krzywdzenie i zabijanie
ludzi(aborcja to też zabijanie ludzi,nawoływanie do zabijania ludzi to też zabijanie ludzi),kradzieże,seks pozamałżeński,rozwiązłość
seksualną,aborcję,stosowanie środków poronnych
i antykoncepcyjnych za grzechy,ale mimo tego
popełniacie(popełnialiście) te grzechy i pochwalacie ludzi,którzy
popełniają te grzechy.Tak samo dla Was jak i dla
większości ludzi w moim mieście i moim zakładzie
jestem głupi,dlatego bo nie wiem co to jest seks
i jak bardzo dużo ludzi w moim mieście i w moim
zakładzie pracy jesteście(albo byliście)rozwiąźli
seksualnie,mieliście do czynienia z grzechami
aborcji,stosowania środków poronnych i antykoncepcyjnych.Jeżeli Wy tak jak większość ludzi
w moim mieście i w moim zakładzie pracy wyżej wymienione czyny uważacie za grzechy,a mimo to
mieliście z nimi do czynienia to wydaje mi się,że
Wy w stosunku do mnie posługujecie się metodą
diabelską.Samo to,że mnie atakujecie świadczy
o tym,że nie macie czystego sumienia.Wielu ludzi
w moim mieście i w moim zakładzie pracy mnie
atakuje bo nie ma czystego sumienia.
Jak mówiła Matka Teresa aborcja i antykoncepcja
niszczy nie tylko życie dziecka, ale także sumienie
ludzi,którzy popełniają te grzechy.
„Dlatego uważam, że aborcja w największy sposób niszczy pokój, ponieważ niszczy życie dziecka, ale także niszczy sumienie matki, która przez długie lata ma świadomość, że zamordowała własne dziecko" – dodaje Matka Teresa
i przyznaje, że trudno uwierzyć w to, że matka może zamordować własne dziecko.
„Jeśli zgodzimy się, iż matka może zabić nawet własne dziecko, jak możemy mówić innym ludziom, aby nie zabijali jedni drugich?''
,,Jeżeli matce wolno zabić własne dziecko, cóż może powstrzymać ciebie i mnie, byśmy się nawzajem nie pozabijali?'' - mówiła Matka Teresa z Kalkuty.
,,Jedynym, który ma prawo odebrać życie, jest Ten, kto je stworzył. Nikt inny nie ma tego prawa: ani matka, ani ojciec, ani lekarz, żadna agencja, żadna konferencja i żaden rząd.''
Ludzie rozwiąźli seksualnie,którzy mieli do czynienia z grzechami aborcji,stosowania środków poronnych
i antykoncepcyjnych mają tak bardzo nieczyste
sumienie,tak bardzo nienawidzą Pana Boga i tak są opętani przez szatana,że chcą
krzywdzić i zabijać ludzi mających czyste sumienie.
Ludzie ci tak bardzo nienawidzą Pana Boga,a kochają
szatana,że nie chcą iść do nieba tylko chcą iść do
piekła.
Matka Teresa powiedziała,że największym zagrożeniem dla pokoju jest aborcja.Ja nie miałem nigdy do
czynienia z aborcją i antykoncepcją dlatego nie jestem
zagrożeniem dla pokoju.Na tym forum atakujecie
mnie z tego powodu,że mieliście chyba do czynienia z
rozwiązłością seksualną,aborcją,antykoncepcją,nie macie
czystego sumienia i dlatego bronicie ludzi,którzy
mieli do czynienia z tymi grzechami.W takim razie,
życzę Wam wszystkiego najlepszego,wielu sukcesów
i wielu udanych romansów.
Tylko zwracam uwagę na to,że:

Matka Boża, objawiając się w różnych miejscach na kuli ziemskiej, przypomina, że największą tragedią i nieszczęściem człowieka jest grzech i trwanie w grzechu, które prowadzi do całkowitego odrzucenia Boga, a więc do piekła, które zaczyna się już tutaj, na ziemi. Wielokrotnie ukazywała przerażającą wizję piekła i tłumaczyła, że to nie Bóg skazuje ludzi na wieczne potępienie, lecz ludzie sami idą drogą prowadzącą do zguby wiecznej, sami wybierają trwanie w piekle. Nie chcą być zbawieni, ponieważ ogromnie nienawidzą Boga i obwiniają Go o wszystko. W ten sposób z własnego wyboru stają się częścią piekła.

W Fatimie, w r. 1917, Matka Boża z matczyną czułością wzywała do nawrócenia, do opamiętania się. Mówiła, że szczególnie grzechy nieczyste, rozwiązłość seksualna, odrażające zbrodnie na nie narodzonych oraz nienawiść prowadzą ludzi do piekła, a ludzkość do samozagłady.
Krakowska pielęgniarka Rozalia Celakówna, zmarła w opinii świętości w 1944 r., również otrzymała od Jezusa niezwykle ważne orędzie. Pisała we wrześniu 1939 r. O tym, co powiedział jej Pan Jezus: "Moje dziecko, tak strasznie Mnie ranią i napełniają boleścią grzechy nieczyste, zabijanie nie narodzonych, nienawiść i inne... Już dalej nie mogę znieść tej obrazy i zniewag, jakie Mi zadają grzechy nieczyste. Jeżeli Polska nie odrodzi się duchowo, nie porzuci swych grzechów, to zginie.''
Seks bez zasad moralnych i odpowiedzialności prowadzi do zezwierzęcenia. Jest najprostszą drogą do absolutnego egoizmu - czyli do piekła.
http://adonai.pl/wiecznosc/?id=63

Ludzie rozwiąźli seksualnie,popełniający odrażające zbrodnie na nie narodzonych oraz nienawidzący wierzących w Boga ludzi idą drogą do piekła.

Katechizm św. Piusa X mówi: „Nieczystość jest nader poważnym grzechem w oczach Boga i ludzi, gdyż zniża człowieka do poziomu nierozumnych zwierząt, pociąga do wielu innych grzechów i wad, a także przynosi najstraszniejsze kary zarówno w życiu doczesnym jak i w przyszłym”. Wiemy, że Sodoma i Gomora zostały zniszczone z powodu grzechów nieczystych, grzechów homoseksualizmu. „Krzyk Sodomy i Gomory rozmnożył się i grzech ich zbytnie ociężał” (Rdz 18,20). „Jak Sodoma i Gomora, i okoliczne miasta – (…) oddawszy się rozpuście i pożądaniu cudzego ciała – stanowią przykład przez to, że ponoszą karę wiecznego ognia” (Jd 7). Podobnie Pompeje, w których kwitły domy rozpusty zniszczone zostały z powodu wybuchu Wezuwiusza.

W pierwszych wiekach grzech apostazji, zabójstwa i cudzołóstwa uważano za największe przestępstwa. Było za nie od 7 do 10 lat pokuty, czyli wyłączenia z Kościoła. A kiedy po otrzymaniu rozgrzeszenia ktoś ponownie go popełnił, zostawał dozgonnie wyłączony z Kościoła. Zestawienie cudzołóstwa z zaparciem się wiary i zabójstwem skazuje na wyjątkowy ciężar gatunkowy grzechu nieczystego.

Maryja powiedziała bł. Hiacyncie z Fatimy: „Najwięcej ludzi trafia do piekła przez grzechy nieczystości”. W Liście Judy czytamy: „Ci właśnie na waszych agapach są zakałami, bez obawy oddają się rozpuście… samych siebie pasą… obłoki bez wody wiatrami unoszone… drzewa jesienne nie mające owocu, po dwakroć uschłe, wykorzenione… rozhukane bałwany morskie wypluwające swoją hańbę… gwiazdy zbłąkane, dla których nieprzeniknione ciemności na wieki przeznaczone” (Jd 12-13). Gwiazdy zbłąkane to metafora do upadłych aniołów, których los potępienia podzielą rozpustnicy!
„Dopiero na Sądzie Ostatecznym poznamy, ilu to ludzi wtrąciła nieczystość na wieczne potępienie. Tak, bracia moi, grzech ten jest okropnie szkaradnym i dlatego ludzie tajemnie go popełniają. Chcą go nawet ukryć w oczach własnych, bo dobrze wiedzą, jak ich upadla” – mówi św. Jan Vianney.

Apostoł Paweł poucza, że człowiek może "doprowadzić siebie do zatwardziałości i oddać się rozpuście, popełniając zachłannie wszelkiego rodzaju grzechy nieczyste" (Ef 4,19).

Grzech ten pociąga za sobą szukanie coraz to mocniejszych doznań, bodźców… Doświadczenia seksualne wdrukowują się w nas i popęd seksualny niewłaściwie realizowany staje się nałogiem. Wtedy stajemy się niewolnikami własnego popędu seksualnego. Tak jakby ogon machał psem, a nie pies ogonem! Są to nałogi bardzo trudne do pokonania!

O powadze tego grzechu świadczy scena, którą mistycznie zobaczyła św. Faustyna: „Ujrzałam Pana Jezusa przywiązanego do słupa, z szat obnażonego, i zaraz nastąpiło biczowanie. (…) I dał mi Jezus poznać, za jakie grzechy poddał się biczowaniu, są to grzechy nieczyste” (Dzienniczek, nr 445). A okrucieństwo rzymskiego biczowania widzieliśmy chociażby w filmie „Pasja” Mela Gibsona.

Św. Piotr napisał o popełniających nieczystość: „Za przyjemność uważając rozpustę uprawianą z dnia, jako zakały i plugawcy pławią się w tych uciechach, gdy z wami są przy stole. Oczy mając pełne kobiety cudzołożnej i niesyte grzechu, uwodzą oni dusze niestałe. (…) Wypowiadając bowiem słowa górnolotne a próżne, uwodzą żądzami cielesnymi i rozpustą (…). Wolność im głoszą, a sami są niewolnikami zepsucia” (2 P 2,13-19).
Tak, moi bracia, na Sądzie Ostatecznym poznamy, że przez zanadto światowe zabawy dziewczęta więcej popełniły grzechów, niż mają włosów na głowie. Ile wtedy bywa złych spojrzeń, pragnień, nieskromnych dotknięć, słów nieczystych, namiętnych uścisków, ile zazdrości i kłótni? – Powiedział dobrze cierpiący Hiob: Trzymają bęben i harfę i weselą się przy głosie muzyki. Prowadzą w dobrach dni swoje, a w mgnieniu oka do piekła zstępują (Hi 21,12-13)”.
Św. Faustyna usłyszała od Jezusa: „Nie lękaj się ani walk duchowych, ani żadnych pokus; […] wiedz, że przez mężną walkę oddajesz mi wielką chwałę, a sobie skarbisz zasługi, pokusa daje sposobność do okazania mi wierności” (Dzienniczek, nr 1560). Walcząc z pokusą podobamy się Bogu i Bóg tę walkę doceni. To pocieszenie dla tych, którzy walczą z tą słabością. Św. Faustynie Jezus dał dar czystości. Dlaczego my nie możemy prosić o taki dar?
Czyż nie z nierządu biorą się niechciane ciąże, a co za tym idzie: aborcje czy dzieci oddane do domów dziecka? Czyż nierząd nie jest powodem stosowania antykoncepcji hormonalnej, pigułek Dzień-po, spirali domacicznej czy pigułki wczesnoporonnej? A wiemy, że stosowanie tego łączy się z zabijaniem poczętego życia ludzkiego.
Z doświadczeń egzorcystów wiemy, że do nieczystości kuszą demony z najwyższych chórów anielskich.
http://pietrasdawid.pl/kazania-konferen ... eczystosci


Ludzie rozwiąźli seksualnie,którzy zaparli się wiary
i chcą zabijać ludzi mają wyjątkowy ciężar gatunkowy grzechu nieczystego,który skazuje ich na potępienie.
Maryja powiedziała bł. Hiacyncie z Fatimy: „Najwięcej ludzi trafia do piekła przez grzechy nieczystości”.
Ludzie rozwiąźli seksualnie,popełniający aborcję,
stosujący środki poronne i antykoncepcyjne pójdą
do piekła.Bardzo dużo ludzi z mojego miasta i z mojego zakładu pracy przekona się,dopiero na Sądzie Ostatecznym ilu to ludzi wtrąci nieczystość na wieczne potępienie.
Wierzę Św. Faustynie,która usłyszała od Jezusa: „Nie lękaj się ani walk duchowych, ani żadnych pokus; […] wiedz, że przez mężną walkę oddajesz mi wielką chwałę, a sobie skarbisz zasługi, pokusa daje sposobność do okazania mi wierności” (Dzienniczek, nr 1560). Walcząc z pokusą podobam się Bogu i Bóg tę moją walkę doceni.Jest
to pocieszenie dla tych, którzy walczą z tą słabością.
Poświadczam to co twierdzą egzorcyści, że ludzie rozwiąźli seksualnie,popełniający grzechy aborcji,stosowania środków poronnych i antykoncepcyjnych są ludźmi opętanymi przez szatana,
którzy chcą krzywdzić i zabijać wierzących w Boga ludzi.
Proszę o modlitwę za mnie i za ludzi opętanych przez
szatana co rozwiązłości seksualnej,krzywdzenia
i zabijania ludzi,kradzieży,aborcji,stosowania środków
poronnych i antykoncepcyjnych nie uważają za grzechy.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19128
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2634 times
Been thanked: 4642 times
Kontakt:

Re: Do czego prowadzi seks pozamałżeński.

Post autor: Marek_Piotrowski » 2018-03-03, 03:50

armando pisze: 2018-03-03, 03:07 Rozumiem.Dlatego na tym forum mnie atakujecie,bo
tak samo jak większość ludzi w moim mieście i w moim
zakładzie pracy uważacie krzywdzenie i zabijanie
ludzi(aborcja to też zabijanie ludzi,nawoływanie do zabijania ludzi to też zabijanie ludzi),kradzieże,seks pozamałżeński,rozwiązłość
seksualną,aborcję,stosowanie środków poronnych
i antykoncepcyjnych za grzechy,ale mimo tego
popełniacie(popełnialiście) te grzechy i pochwalacie ludzi,którzy
popełniają te grzechy.
Nie.

Napisałem powyżej "Nikt tu nie polemizuje z grzesznością tych czynów".
Albo jesteś niemądry (w co wątpię) i nie rozumiesz, albo świadomie kłamiesz (zresztą sobie samemu - nas przecież nie jesteś w tej sprawie w stanie oszukać). Bo gdybyś próbował zrozumieć, musiałbyś się zmierzyć ze SWOJĄ, a nie z CUDZĄ grzesznością. A to mniej przyjemne, prawda? ;)

Nie chcesz się zmierzyć ze SWOIM problemem (nie "tamtych ludzi którzy grzeszą i zabijają" - ich osądzi Bóg - ale SWOIM) - wolisz szukać wszędzie poza sobą.

Potępianie innych i pisanie w kółko o grzechach innych nie przyniesie Ci zbawienia (a nawet jest niebezpieczeństwo, że narazi Cię na potępienie).
Myślisz, że pycha jest grzechem mniejszym niż to, co przypisujesz innym?

I proszę, nie pisz tu że "się nie wywyższasz" - zapewnienia są tanie, a każdy, kto czyta Twoje maile, nie ma najmniejszej wątpliwości, że to nie belki ze swojego oka wyciągasz.

Zaiste, sam siebie oszukujesz - i to rzeczywiście na sposób szatański, bo przedstawiłeś sobie to, co robisz, jako coś dobrego - tymczasem realnie współpracujesz z diabłem, który jest oskarżycielem (Ap 12,10). Sam dałeś się oszukać szatanowi (choć w inny sposób od tych, których ohydne grzechy z takim upodobaniem wymieniasz).

Kompulsywne mówienie o grzechach innych pozwala Ci nie dopuścić do siebie myśli, że sam jesteś w niebezpieczeństwie:

"Dwóch ludzi przyszło do świątyni, żeby się modlić, jeden faryzeusz, a drugi celnik.
Faryzeusz stanął i tak w duszy się modlił: „Boże, dziękuję Ci, że nie jestem jak inni ludzie: zdziercy, niesprawiedliwi, cudzołożnicy, albo jak i ten celnik.
Zachowuję post dwa razy w tygodniu, daję dziesięcinę ze wszystkiego, co nabywam”.
A celnik stał z daleka i nie śmiał nawet oczu wznieść ku niebu, lecz bił się w piersi, mówiąc: „Boże, miej litość dla mnie, grzesznika!”
Powiadam wam: Ten odszedł do domu usprawiedliwiony, nie tamten. Każdy bowiem, kto się wywyższa, będzie poniżony, a kto się uniża, będzie wywyższony."
/Łk 18,10-14/

Odpowiedz (sobie, na forum nie musisz - zresztą do widać doskonale): którym z tych dwu ludzi jesteś?
Ostatnio zmieniony 2018-03-03, 03:58 przez Marek_Piotrowski, łącznie zmieniany 4 razy.

armando
Bywalec
Bywalec
Posty: 149
Rejestracja: 26 lut 2017
Has thanked: 12 times
Been thanked: 6 times

Re: Do czego prowadzi seks pozamałżeński.

Post autor: armando » 2018-03-03, 19:39

Pisałem o tym,że nie modlę się w ten sposób:
„Boże, dziękuję Ci, że nie jestem jak inni ludzie:
zdziercy, niesprawiedliwi, cudzołożnicy, albo jak
i ten celnik.Zachowuję post dwa razy w tygodniu,
daję dziesięcinę ze wszystkiego, co nabywam”.
Ja się nie wywyższam,bo zawsze byłem skromnym
człowiekiem.Tylko jest dużo patologicznych degeneratów,którzy wychowywali się
w burdelach i melinach,którzy nienawidzą Pana Boga,
a sami uważają się za bogów i uważają,że mają prawo
decydować o tym kto ma prawo żyć na tym świecie.
Według mnie grzeszą pychą ci co uważają się za bogów
i uważają,że mają prawo decydować o tym kto ma żyć
na tym świecie.Ja nie uważam się za boga i nie
grzeszę pychą.Nie zamierzam nikogo zbijać.To sataniści tzn. ci co uważają się za bogów chcą krzywdzić i zabijać ludzi.Przyjmuję przykazanie „Nie będziesz
miał bogów cudzych przede Mną”.Ci co uważają się
za bogów popełniają grzech bałwochwalstwa.
Sataniści,którzy grzeszą pychą i uważają się za bogów
i uważają,że mają prawo decydować kto ma prawo
żyć na tym świecie,nie wielbią Pana Boga tylko wielbią
szatana.Ja zagadnieniami moralnymi się interesuję i jestem o tym przekonany,że moje grzechy nie
są tak duże jak tych ludzi co uważają się za bogów.
Uważam,że nie dałem się oszukać szatanowi.
Potrafię się zmierzyć z swoim problemem i swoją grzesznością.Marek_Piotrowski a czy Ty potrafisz się
zmierzyć z swoją grzesznością?Po tym jak bardzo
mnie zaatakowałeś myślę,że nie za bardzo.
Pan Bóg zna mnie najlepiej i myślę,że zrozumie moje
postępowanie.Myślę,że w miarę moich możliwości
staram się postępować jak najlepiej.
Marek_Piotrowski nie ma rozeznania w tym,który
grzech jest mniejszy,a który większy.Nie dziwię się
temu.Większość ludzi nie ma takiej orientacji.
Niech Marek_Piotrowski pomyśli logicznie,czy krzywdzą
i zabijają ludzi ludzie wierzący w Boga,czy sataniści?
Marek_Piotrowski widocznie uważa,że sataniści,którzy
chcą krzywdzić i zabijać ludzi są ludźmi wierzącymi
w Boga.Czy Marek_Piotrowski namawia mnie do tego,
żebym zaczął zabijać ludzi?Czy według Marek_Piotrowski
z tego powodu,że ja nie chcę zabijać ludzi to współpracuję z diabłem?Czy mam zabijać ludzi,żebym
nie był potępiony?Na postawie jak Marek_Piotrowski
mnie zaatakował podejrzewam,że nie ma On czystego
sumienia.Jeżeli się mylę to przepraszam.Magnolia
i wszyscy wierzący w Boga ludzie przyznają mi rację
że ci co uczestniczą w aborcjach, w braniu środków poronnych i antykoncepcyjnych są mordercami albo potencjalnymi mordercami.W moim mieście i w moim
zakładzie pracy jest mało ludzi,którzy w tej sprawie
przyznają mi rację.Nie przyznają mi racji dlatego,że
nienawidzą Pana Boga.Jeśli nienawidzą Pana Boga to
wydaje mi się,że nie chcą oni pójść do nieba.Czy
według Marek_Piotrowski ci co krzywdzą
i zabijają ludzi(do tego namawiają),kradną,mają seks pozamałżeński,są rozwiąźli seksualnie,popełniają
grzechy aborcji,brania
środków poronnych i antykoncepcyjnych chcą dostać
się do nieba?Na podstawie tego w jaki sposób
Marek_Piotrowski mnie zaatakował uważam,że ci
ludzie chcą dostać się do nieba.Jeżeli Marek_Piotrowski
jest tego zdania proszę o tym publicznie napisać.
Ja jestem odmiennego zdania.Na pewno zarzuci mi
Marek_Piotrowski grzech pychy z tego powodu,że
jestem odmiennego zdania niż On i się nad Nim wywyższam.Jeżeli zarzuci mi grzech pychy to będzie
to świadczyło,że uważa On,że należy popełniać wyżej
wymienione grzechy,żeby dostać się do nieba.
Uważam,że każdy powinien postępować według
własnego sumienia.Każdy będzie przed Panem Bogiem
za swoje grzechy.Ja z tego powodu,że od dawna interesowałem się zagadnieniami moralnymi
wiedziałem,które grzechy są większe,a które
mniejsze.Nie jest moją winą,że większość ludzi
takim zagadnieniami się nie interesuje.Z tego powodu
że tymi sprawami się nie interesowali,widzę to
w swoim środowisku,że mają teraz duży problem.
Ale czy to jest moja wina,że żyli oni i żyją tak żeby
dostać się do piekła?Marek_Piotrowski odpowiedz mi
czy to jest moja wina,że bardzo dużo ludzi uważa
krzywdzenie i zabijanie ludzi(namawianie do tego), kradzieże,seks pozamałżeński,rozwiązłość seksualną,aborcję,branie środków poronnych i antykoncepcyjnych za nie grzechy?Mówią o mnie,że
jestem obrzydły i głupi.Przecież jakby się zastanowili
to doszliby oni do wniosku,że takich grzechów nie
popiera Pan Bóg.Sataniści mówiąc o mnie,że jestem
obrzydły i głupi według mnie mówią o Panu Bogu,że
jest obrzydły i głupi.Marek_Piotrowski czy według
Ciebie ktoś kto mówi o Panu Bogu,że jest obrzydły
i głupi,bo krzywdzenie i zabijanie ludzi(namawianie do tego), kradzieże,seks pozamałżeński,rozwiązłość seksualną,aborcję,branie środków poronnych i antykoncepcyjnych za nie grzechy może dostać się
do nieba?Czy ktoś kto w ten sposób wyzywa Pana Boga
i uważa się za lepszego od Niego nie popełnia grzechu
pychy.Ja popełniając swoje grzechy nie wyzywam Pana
Boga od głupiego i obrzydliwego,nie uważam się za lepszego od Pana Boga i nie popełniam grzechu pychy.Przyznaję się do swoich grzechów.Mówię do Pana Boga:„Boże, miej litość dla mnie, grzesznika!”.
Proszę o modlitwę za mnie i za ludzi opętanych przez
szatana,którzy wyzywają Pana Boga od głupiego
i obrzydliwego z tego powodu,że nie pozwala On im
grzeszyć.

Magnolia

Re: Do czego prowadzi seks pozamałżeński.

Post autor: Magnolia » 2018-03-03, 20:02

armando pisze: 2018-03-03, 19:39
Według mnie grzeszą pychą ci co uważają się za bogów
i uważają,że mają prawo decydować o tym kto ma żyć
na tym świecie.Ja nie uważam się za boga i nie
grzeszę pychą.Przyjmuję przykazanie „Nie będziesz
miał bogów cudzych przede Mną”.Ci co uważają się
za bogów popełniają grzech bałwochwalstwa.
Skupie sie tylko na tym jednym akapicie Armando.
"Nie będziesz miał bogów cudzych przede mną" - pierwsze przykazanie, mówisz że je przyjmujesz. Sednem tego przykazania jest wyznawać Jednego Boga, Boga który jest Sprawiedliwy, Miłosierny, który jest Miłością.
Patrzysz w pierwszym rzędzie na Boga, takiego Boga ? Jest Bóg u Ciebie na pierwszym miejscu?

Bo gdyby był, to uczyłbyś się od Boga miłości do świata, do bliźniego.
Taka jest logika i tak przykazał nam Jezus Chrystus.

czy tak jest u Ciebie?

Przyznam, że ja widzę u Ciebie na pierwszym miejscu postawiony cudzy grzech,
a nie Boga i Jego miłość do człowieka.
I to próbujemy Ci uświadomić, napomnieć po bratersku.

armando
Bywalec
Bywalec
Posty: 149
Rejestracja: 26 lut 2017
Has thanked: 12 times
Been thanked: 6 times

Re: Do czego prowadzi seks pozamałżeński.

Post autor: armando » 2018-03-03, 20:53

Na pierwszym miejscu widzę ja swój własny grzech.
Staram się tak żyć,żeby jak najmniej grzeszyć.
Staram się jak najmniej denerwować Pana Boga
swoimi grzechami.
Z tego powodu,że staram się żyć,żeby jak najmniej
grzeszyć wielu ludziom to przeszkadza.Dlatego,że
innym ludziom to przeszkadza piszę o ich grzechach.
Nie jest to moją winą,że wielu ludzi,uważa
krzywdzenie i zabijanie ludzi(namawianie do tego), kradzieże,seks pozamałżeński,rozwiązłość seksualną,aborcję,branie środków poronnych i antykoncepcyjnych za nie grzechy.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19128
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2634 times
Been thanked: 4642 times
Kontakt:

Re: Do czego prowadzi seks pozamałżeński.

Post autor: Marek_Piotrowski » 2018-03-03, 21:18

armando pisze: 2018-03-03, 20:53 Na pierwszym miejscu widzę ja swój własny grzech.
Naprawdę?
Bo w tasiemcowych wpisach prawisz nam WYŁĄCZNIE o grzechach innych.

Zablokowany