uznanie dla Marka Piotrowskiego

Porozmawiajmy przy filiżance kawy. Luźne rozmowy, plotki i ploteczki. Dział przeznaczony na wszystkie inne tematy dotyczące offtopicu.
Benjamin

uznanie dla Marka Piotrowskiego

Post autor: Benjamin » 2017-08-22, 20:45

Droga moderacjo - utworzylem ten watek, aby zbiorczo wyrazic swoje uznanie dla wpisow Marka ... nie zawsze mam taki sam poglad, ale pelny szacunek dla rzetelnosci, z jaka Marek opracowuje swoje wpisy.
Jedna mala uwaga - i prosba - nie bardzo wyrazam zgode na absolutyzacje pewnych teorii ... Marku, czasem z teorii np.ewolucji robisz cos w rodzaju religii - tak musi byc i inaczej nie moze.
Nie, niekoniecznietak musi byc ... choc byc moze i tak jest. Ale wiedza idzie naprzod, i byc moze pewne pomysly Dezertera, davida, czasem Jordana, a najbardziej ku mnie przemawiajace konika ... stana sie zlotym cielcem przyszlych naukowcow. To tyle i przepraszam za te kilka ziaren piasku.
Niech Tobie niebo sprzyja :-bd

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: uznanie dla Marka Piotrowskiego

Post autor: Marek_Piotrowski » 2017-08-22, 21:52

Dziękuję za miłe słowa.
Co do uwag - przyjmuję.
Wprawdzie to zaznaczałem, ale może w dalszym ciągu dyskusji zbyt wpadłem w ferwor, więc powtórzę nieco innymi słowami:
  1. o samej ewolucji wypowiadam się jako absolutny laik (choć nie ukrywam, że jestem do tej koncepcji coraz bardziej przekonany - z drugiej strony jestem pewien, że czeka nas jeszcze sporo modyfikacji tej teorii
  2. nie byłoby dla mnie czymś rujnującym mój świat, gdyby ewolucja okazała się nieprawdziwa
  3. natomiast jestem całkowicie pewien, że czy się jest za czy przeciw ewolucji, zapis w Księdze Rodzaju nie jest żadnym argumentem, bowiem takich informacji w niej po prostu nie ma i nigdy nie było
  4. identycznie jest ze sprawą Potopu
  5. nie jest niczym złym wierzyć sobie, że Wszechświat powstał w 6 dni, że ma 6 czy 10 tysięcy lat itd. Nie jest niczym złym, póki przedstawia się to jako swoje mniemanie. Przedstawianie podobnego poglądu jako "Słowa Bożego" jest wielką szkodą czynioną ewangelizacji

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14812
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4119 times
Been thanked: 2907 times
Kontakt:

Re: uznanie dla Marka Piotrowskiego

Post autor: Dezerter » 2017-08-22, 23:12

Drogo Beniaminie - wielu z nas ceni bardzo Marka - wyrażamy to na pw, w postach, dając łapkę w górę - Marek ma najwięcej bo 55 ... no i niektórzy zakładają specjalny wątek w dziale Biblia.
Najpierw pomyślałem, że to temat o Ewangeliście Marku
to gdzie ten wątek przenieść?
A Marku dla mnie byłbyś ideałem, gdyby nie ciągły przymus obrony wiary i Kościoła, a szczególnie KRK i to czy trzeba czy nie. Szczypta więcej ekumenizmu też by ci dobrze zrobiła.
Ale cieszę się, że jesteś z nami, to forum wiele Ci zawdzięcza.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: uznanie dla Marka Piotrowskiego

Post autor: Marek_Piotrowski » 2017-08-22, 23:21

Jestem wdzięczny za wątek, ale trochę mnie to krępuje. Więc może włóżcie gdzieś do archiwum.
Co do ekumenizmu - zauważ, że stykamy się tu z osobami, które usiłują wyrwać - wszelkimi sposobami - osoby z Kościoła.
Zupełnie inna sytuacja jest w kontaktach z normalnymi, nie nastawionymi konfrontacyjnie nie-katolikami (np. z moim osobistym bratem ;) )

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14812
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4119 times
Been thanked: 2907 times
Kontakt:

Re: uznanie dla Marka Piotrowskiego

Post autor: Dezerter » 2017-08-23, 22:54

Jakiej denominacji jest twój brat?
Archiwum ? - ja myślałem raczej o kawiarence,
to jak Beniaminie autorze wątku?
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Benjamin

Re: uznanie dla Marka Piotrowskiego

Post autor: Benjamin » 2017-08-24, 20:55

Przychylam sie do kazdej decyzji moderacji, oby madrej :-ss

Dominik

Re: uznanie dla Marka Piotrowskiego

Post autor: Dominik » 2017-08-25, 21:44

Ja w sumie wpadłem na podobny pomysł, dwie godziny później od Benjamina (bez czytania jego psota). coś w tym musi być :-).
Napisałem w dziale dla adminów pewien pomysł, ale nie odpisali mi, łobuzy :-)

Chciałem założyć osobny temat z książkami Marka, żeby jakaś ich reklama była. Jednak skoro Marek ma się krępować to obejdę to w taki sposób.
Temat z książkami i stronkami religijnymi naszych forumowiczów, którzy napisali minimum 100 postów.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14812
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4119 times
Been thanked: 2907 times
Kontakt:

Re: uznanie dla Marka Piotrowskiego

Post autor: Dezerter » 2018-05-02, 11:00

Marek jaki jest każdy widzi :) - to człowiek walki, obrońca, apologeta (napisz zaproszenie na sesje), twardziel, szorstki i niepoprawny politycznie, uwielbiający polemiki i czasami szukający ich na siłę. Z drugiej strony ma swoje plusy opisane w tym wątku.
Od siebie napisze szczerze dwie rzeczy:
- w realu tak mówię: księdza na forum nie mam, ale dopóki mam Marka Piotrowskiego to tak jak bym miał biskupa - wiem, że nie zbłądzę i że forum nie sprowadzi nikogo na manowce i szuwary wiary.
- ponieważ kiedyś nakrzyczałem w realu na biskupa (przeprosiłem), to i Marek nie jest ponad regulaminem i jeśli "zasłuży" to dostanie ostrzeżenie - nie ma równych i równiejszych.
Ostatnio zmieniony 2018-05-02, 11:02 przez Dezerter, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Katol

Re: uznanie dla Marka Piotrowskiego

Post autor: Katol » 2018-05-02, 11:53

Marek nie jest absolutnie sprawiedliwy. Czasem jest przeciwny wolnej dyskusji, forsuje swoje zrozumienie katolicyzmu. I jest zbliżony do Administracji Forum, co daje przewagę w dyskusji.
No i ma gotowe materiały i dwie opublikowane książki.
To ostatnie jest bardzo użyteczne również dla innych.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: uznanie dla Marka Piotrowskiego

Post autor: Marek_Piotrowski » 2018-05-02, 11:57

Widzę, że stałem się przedmiotem dyskusji :)
To miłe, ale zbędne.

mamamondfa

Re: uznanie dla Marka Piotrowskiego

Post autor: mamamondfa » 2018-05-02, 13:53

bez czytania jego psota
:)) PSOTA :D
Faktycznie psot :) Ja na miejscu Marka również byłabym skrępowana, aczkolwiek mnie to raczej nie spotka =))
Gratuluję Marku takiego PSOTA :D :-bd

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: uznanie dla Marka Piotrowskiego

Post autor: Marek_Piotrowski » 2018-05-02, 15:38

E tam zaraz "skrępowany". Po prostu nie uważam takich dyskusji za sensowne.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14812
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4119 times
Been thanked: 2907 times
Kontakt:

Re: uznanie dla Marka Piotrowskiego

Post autor: Dezerter » 2018-05-02, 16:04

Katol pisze: 2018-05-02, 11:53 Marek nie jest absolutnie sprawiedliwy. Czasem jest przeciwny wolnej dyskusji, forsuje swoje zrozumienie katolicyzmu. I jest zbliżony do Administracji Forum, co daje przewagę w dyskusji.
No i ma gotowe materiały i dwie opublikowane książki.
To ostatnie jest bardzo użyteczne również dla innych.
Marek napisał, że "miłe", więc kontynuujmy :p
Co miałeś na myśli, że "zbliżonym do Administracji " - ja tego nie odczuwam, wręcz przeciwnie - wiele razy mnie atakował,... no dobra i wzajemnie.
A czy ma fory u administracji?
jestem szczery i traktuje Was poważnie, więc napisze prawdę - kilka razy dostałem pw od rożnych ludzi (ale nigdy od Marka) z naciskiem w stylu:
"wolisz by Marek odszedł z forum czy X , który ma mało wspólnego z katolickością"
albo
"na jakim forumowiczu bardziej ci zależy Adminie, na Marku czy jakiejś błądzącej duszyczce"
Jako Admin ulegam takim dobrym radom, tym bardziej jak narada w Administracji daje podobne sugestie.
Ale to tylko odcienie i niuanse, Regulamin obowiązuje każdego i Marek jest poważnym i mądrym facetem i wie, że jak będę musiał to się nie zawaham - po bratersku napomnieć, co niniejszym czynię:
Marku twój styl jest coraz mniej akceptowalny - np moja osobista małżonka, która nie pisze na forum, ale uczestniczy jako doradca z zewnątrz (mediator, socjolog) w trudnych sytuacjach powiedziała, że "bym mu napisała w kilku mocnych żołnierskich słowach co o jego stylu sądzi!" - zabroniłem ;)
Ostatnio zmieniony 2018-05-02, 16:05 przez Dezerter, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: uznanie dla Marka Piotrowskiego

Post autor: Marek_Piotrowski » 2018-05-02, 16:24

Nie musisz zabraniać - najwyżej się nie zgodzę.
Ale nie trawię dwu rzeczy - herezji i sztuczności.

mamamondfa

Re: uznanie dla Marka Piotrowskiego

Post autor: mamamondfa » 2018-05-02, 16:29

Swoją drogą fajne to uznanie, które uznaniem nie jest, bo temat zszedł na zupełnie inny tor.
Całe szczęście, że ja mam tyle swoich własnych wad do wykorzenienia, że na wadach Marka nie mam jak się skupić :D

Zablokowany