TEST WIARY (WIEDZY). Sprawdź jakim jesteś katolikiem

Piszemy tutaj wszystkie rozterki w naszym życiu duchowym. Rady na temat naszego życia w Kościele katolickim, pouczenie, itp.
Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14812
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4119 times
Been thanked: 2907 times
Kontakt:

Re: TEST WIARY(WIEDZY). Sprawdź jakim jesteś katolikiem

Post autor: Dezerter » 2017-10-29, 23:24

Mivia pisze:
Dezerter pisze:Zobaczysz, że po roku na forum dojdziesz do 19 :)
a dzisiaj gratuluję - bardzo dobry wynik


Dziękje z pewnością masz racje Wiele mogę się tu nauczyć jestem pod ogromnym wrażeniem paru osób na tym forum Np. Andej jest niesamowity jego posty czyta się z wielką przyjemnością to kopalnia widzy :-)
Masz rację - jak widzisz to, że zaproponowaliśmy mu zostanie moderatorem, to był dobry wybór. Ale mógłbym wymienić co najmniej 7 innych forumowiczów którzy są kopalnią wiedzy. Inni może takiej wiedzy nie mają, ale równie cenna dla mnie (dla nas) jest wiara forumowiczów, a może ważniejsza i cenniejsza. Są jeszcze inni, którzy swoją innością pobudzają do pogłębienia wiedzy/wiary, rozwoju osobowości itp, itd.
puentując ten mini offtop
Forum jest silne i ciekawe poprzez różnorodność forumowiczów ...
ale wróćmy do testu
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Magnolia

Re: TEST WIARY(WIEDZY). Sprawdź jakim jesteś katolikiem

Post autor: Magnolia » 2017-11-29, 05:44

Miałam 12/20... ale ze 3 błędy popełniłam ze względu na bardzo wczesna pore wykonywania 5:30 rano... i nie domyśliłam się od razu że można zaznaczyć kilka odpowiedzi prawidłowych na raz... :ymblushing:
No więc mogło być lepiej...przejrzałam poprawne odpowiedzi i juz poprawiłam swoja wiedzę ;-)

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14812
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4119 times
Been thanked: 2907 times
Kontakt:

Re: TEST WIARY(WIEDZY). Sprawdź jakim jesteś katolikiem

Post autor: Dezerter » 2017-12-01, 00:04

Magnolia pisze:Miałam 12/20... ale ze 3 błędy popełniłam ze względu na bardzo wczesna pore wykonywania 5:30 rano... i nie domyśliłam się od razu że można zaznaczyć kilka odpowiedzi prawidłowych na raz... :ymblushing:
No więc mogło być lepiej...przejrzałam poprawne odpowiedzi i juz poprawiłam swoja wiedzę ;-)
Zrób ponownie test po roku pisania z nami na forum a zobaczysz, że będzie dużo lepiej!
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Mivia

Re: TEST WIARY(WIEDZY). Sprawdź jakim jesteś katolikiem

Post autor: Mivia » 2017-12-17, 23:26

Znowu 17 polegałam na takich pytaniach że wstyd się przyznać np. Ile dni Bóg stwarzał świat napisałam 7 a nie 6

malgo_1991

Re: TEST WIARY(WIEDZY). Sprawdź jakim jesteś katolikiem

Post autor: malgo_1991 » 2019-08-05, 15:50

Tu jest sama teoria.Dla dzieci przygotowujacych sie do bierzmowania.
Jesli chodzi o praktyke,nalezaloby zrobic test i jestem przekonana ze maloby kto go zdal na 10.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14812
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4119 times
Been thanked: 2907 times
Kontakt:

Re: TEST WIARY(WIEDZY). Sprawdź jakim jesteś katolikiem

Post autor: Dezerter » 2019-08-06, 22:35

malgo_1991 pisze: 2019-08-05, 15:50 Tu jest sama teoria.Dla dzieci przygotowujacych sie do bierzmowania.
Jesli chodzi o praktyke,nalezaloby zrobic test i jestem przekonana ze maloby kto go zdal na 10.
W życiu już tak jest, że najpierw trzeba zdać teorię a później dopiero praktyka, by ta praktyka był właściwa a nie błędna.
To jak u ciebie z teorią - pochwal się, to tylko zabawa ;)

Dodano po 2 minutach 10 sekundach:
Dezerter pisze: 2017-12-01, 00:04
Magnolia pisze:Miałam 12/20... ale ze 3 błędy popełniłam ze względu na bardzo wczesna pore wykonywania 5:30 rano... i nie domyśliłam się od razu że można zaznaczyć kilka odpowiedzi prawidłowych na raz... :ymblushing:
No więc mogło być lepiej...przejrzałam poprawne odpowiedzi i juz poprawiłam swoja wiedzę ;-)
Zrób ponownie test po roku pisania z nami na forum a zobaczysz, że będzie dużo lepiej!
Siostra Magnolia - zapraszamy do testu!
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Magnolia

Re: TEST WIARY(WIEDZY). Sprawdź jakim jesteś katolikiem

Post autor: Magnolia » 2019-08-07, 07:16

Cyz siostra Magnolia przez ostatnie dwa lata (prawie) nie wykazała się szeroką wiedzą, że musi cos udowadniać testem? ;)

Eden

Re: TEST WIARY(WIEDZY). Sprawdź jakim jesteś katolikiem

Post autor: Eden » 2019-08-07, 07:43

19/20 tyle "wycisnąłem"... ;)

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: TEST WIARY(WIEDZY). Sprawdź jakim jesteś katolikiem

Post autor: Andej » 2019-08-07, 09:28

malgo_1991 pisze: 2019-08-05, 15:50 Tu jest sama teoria.Dla dzieci przygotowujacych sie do bierzmowania.
Jesli chodzi o praktyke,nalezaloby zrobic test i jestem przekonana ze maloby kto go zdal na 10.
Przyznaję rację. Uważam, że wiedza teologiczna nie jest konieczna do zbawienia. Najważniejsze jest życie. Naśladowanie Jezusa. Można to czynić bez naukowych rozpraw, czy testowej wiedzy. Często proste zrozumienie więcej daje niż naukowe dysputy. Co nie znaczy, że wiedza jest bezużyteczna. Ale wiedza ma wspierać wiarę. Wiedza, dla samej wiedzy ma mniejszą wartość niż miedź brzęcząca.

Ale tu chodzi o zabawę. Zabawę dla tych, których to bawi. Nie ma zła w tej zabawie. Co nie znaczy, że w przechwalaniu się wynikami nie ma go. Uważam, że jeśli już ktoś bawi się w testy, to powinien zachować wynik dla siebie. I w ciszy wyciągnąć wnioski. Nie powinno się też nikogo przymuszać do zabawy. Bo wtedy zabawa nie bawi.
Ale weź też pod uwagę, że wyniki testu nie świadczą ani o wiedzy prawdziwej, ani o wierze, ani o stosunku do Boga. Głównie świadczą o umiejętności rozwiązywania testów.
Test może być przydatny do wyłapywanie tematów, które warto zgłębić.

Bawcie się ci, których to bawi. Omijajcie wy, których to nudzi lub drażni.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Eden

Re: TEST WIARY(WIEDZY). Sprawdź jakim jesteś katolikiem

Post autor: Eden » 2019-08-07, 17:59

Test nie jest idealny; pierwsze pytanie o autorów Psalmów nie daje opcji wyboru większej liczby niż jedna osoba - a tam są Dawid i Salomon podani do wyboru: obaj pisali Psalmy.
Dawid najwięcej, ale i Salomon co najmniej 2:
Ps 72:1 bw "Salomonowy. Boże! Daj królowi prawa swoje I sprawiedliwość swoją synowi królewskiemu,"
Ps 127:1 bw "Pieśń pielgrzymek. Salomonowa. Jeśli Pan domu nie zbuduje, Próżno trudzą się ci, którzy go budują. Jeśli Pan nie strzeże miasta, Daremnie czuwa stróż."

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14812
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4119 times
Been thanked: 2907 times
Kontakt:

Re: TEST WIARY (WIEDZY). Sprawdź jakim jesteś katolikiem

Post autor: Dezerter » 2019-10-19, 22:17

Kolejny test wart przypomnienia - zapraszam nowych forumowiczów do sprawdzenia się i pochwalenia
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Czarny
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1058
Rejestracja: 25 sie 2015
Has thanked: 898 times
Been thanked: 338 times

Re: TEST WIARY(WIEDZY). Sprawdź jakim jesteś katolikiem

Post autor: Czarny » 2019-10-20, 02:52

Jaśmina pisze: 2017-10-15, 10:17
Dezerter pisze:ale chętnie się dowiem co z was za katolicy ;)
Test nie świadczy o tym jakim jesteś katolikiem. Błędne myślenie .

''Aby być mądrym, nie wystarczy znać wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy''.

Katolik ma mieć Serce, które gotowe jest na cierpienie. Często się zdarza, że znajomość Pisma prowadzi nas np. do pychy a to nie powinno tak być, prawda?
Dzięki ^:)^
Ratujesz mnie od poważnej depresji, bo wynik wyszedł mi taki sobie. Pół na pół. x_x
PrzechwytywanieTest.JPG

Awatar użytkownika
Betula
Bywalec
Bywalec
Posty: 180
Rejestracja: 13 wrz 2019
Has thanked: 61 times
Been thanked: 72 times

Re: TEST WIARY (WIEDZY). Sprawdź jakim jesteś katolikiem

Post autor: Betula » 2019-10-20, 12:09

Fajny test, mam 19/20.
Te punkty zawdzięczam głównie cudownej Katechetce jeszcze z czasów podstawówki :)

szary brat
Bywalec
Bywalec
Posty: 192
Rejestracja: 2 wrz 2019
Has thanked: 184 times
Been thanked: 37 times

Re: TEST WIARY (WIEDZY). Sprawdź jakim jesteś katolikiem

Post autor: szary brat » 2020-02-15, 21:08

Pewnie kogoś bardzo zmartwię. Mój wynik 19/20.
Jeden punkt straciłem, bo uznałem, że Kapłaństwo z racji swej stopniowej struktury przyjmuje się więcej niż raz.
Komu/ czemu zawdzięczam dobry wynik?
Chyba ciągłemu życiu wiarą i tym samym zainteresowaniu podstawami wiary w świętych księgach i życiem Kościoła.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14812
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4119 times
Been thanked: 2907 times
Kontakt:

Re: TEST WIARY (WIEDZY). Sprawdź jakim jesteś katolikiem

Post autor: Dezerter » 2020-02-15, 21:16

szary brat pisze: 2020-02-15, 21:08 Pewnie kogoś bardzo zmartwię. Mój wynik 19/20.
Jeden punkt straciłem, bo uznałem, że Kapłaństwo z racji swej stopniowej struktury przyjmuje się więcej niż raz.
Komu/ czemu zawdzięczam dobry wynik?
Chyba ciągłemu życiu wiarą i tym samym zainteresowaniu podstawami wiary w świętych księgach i życiem Kościoła.
Szary bracie :ymhug: :ymapplause: :-bd
Brawo ty - od tej chwili zmieniamy zdanie o Tobie
a ty wiedz, że taki wynik zobowiązuje do bycia wzorowym katolikiem na forum
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

ODPOWIEDZ