Jak być pokornym?

Piszemy tutaj wszystkie rozterki w naszym życiu duchowym. Rady na temat naszego życia w Kościele katolickim, pouczenie, itp.
Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4217 times

Re: Jak być pokornym?

Post autor: Andej » 2017-11-30, 10:59

K-R-C
K - krótkie, to znaczy takie, które nie zdąży znudzić, zanim skończy się czytać lub słuchać. To pojęcie relatywne. Gdy wpada Ci w ręce książka, od której nie da się oderwać, to ona zawsze jest za krótka. Nawet, jeśli jest długa.
R - radosne nie musi być wesołe. Radosne nie zawsze jest z happy endem. Ale musi prowadzić do radosnego celu.
C - tu bym zmienił literkę. Najlepiej na B. Jestem przeciwny koncentrowaniu się na wyłącznie jednej Osobie Trójcy Świętej. Zwróciłem na to uwagę w kontaktach z ŚJ. Teraz modlę się zawsze do Boga. Boga Ojca, Syna Bożego i Ducha świętego. Do Jedynego Boga w Trójcy Świętej. Zarówno do Boga skrytego w tajemnicy Trójcy świętej, jak i do poszczególnych Osób Trójcy, ale ze świadomością, że Bóg jest JEDEN. Wybacz, nie potrafię bardziej zrozumiale tego wyjaśnić.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Magnolia

Re: Jak być pokornym?

Post autor: Magnolia » 2017-11-30, 11:05

Andej, oczywiście że rozumiem;-)
Trochę sobie żartowałam w poprzednim poście, ale właśnie to miałam na myśli, co napisałeś.... świadectwo generalnie ma być skoncentrowane na Bogu, na tym co Bóg nam uczynił...za co dziękujemy i czujemy wdzięczność.

Magnolia

Re: Jak być pokornym?

Post autor: Magnolia » 2017-11-30, 14:15

Wracając do pokory, czyli tematu tego wątku, chciałabym zaproponować Wam filmik z krótkim kazaniem abp Krajewskiego, który przemawia z niezwykłą dla mnie pokorą... a jednocześnie mówi o modlitwie w postawie leżenia krzyżem, że to szczyt pokory wobec Boga...
Trafiłam na tą wypowiedź po kilku miesiącach stosowania takiej modlitwy... poczułam wtedy jakby sam Bóg do mnie mówił...że Jemu się to podoba...
Dlatego szczerze zachęcam Was do tej pokornej praktyki... szczególnie jeśli macie jakąś ważną/trudną/ciężką intencję...


ODPOWIEDZ