Sny

Jeśli nie wiesz gdzie zamieścić swój temat lub nie psuje on nigdzie indzie to napisz go tutaj.
Dominik

Re: Sny

Post autor: Dominik » 2017-11-14, 12:02

Andej pisze:1. Sen nie jest oderwany od przeżyć. Wszystkie procesy mózgowe są oparte na doświadczeniu. Wszystkie obrazy, wyobrażenia znajdują odbicie w naszej przeszłości. Sen nigdy nie jest oderwany od życia. Ale jest tak przetworzony, że niepodobna przypisywać mu, np. syntezy emocji.
Dziś śnił mi się dziadek, zmarł dwa lata temu. Przeżył wojnę, miał 20 lat wtedy.

"Sen nie jest oderwany od przeżyć.", - przed snem grałem w Wolfesteina, ubijałem Niemców, była scena z Hitlerem, pomyślałem o dziadku.

"Wszystkie procesy mózgowe są oparte na doświadczeniu." - Jakie np. obowiązują prawa fizyki w śnie u dorosłego człowieka? Normalne w miarę.

"Wszystkie obrazy, wyobrażenia znajdują odbicie w naszej przeszłości." - dlaczego jaki widzę węża w śnie to mnie to odpycha, a piękne dziewczyny mają dwie nogi, a nie trzy?

Nie bardzo zrozumiałem Cie Marku co tutaj Andej nie tak napisał.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Sny

Post autor: Andej » 2017-11-14, 12:15

Marek_Piotrowski pisze:... sen bywa przetworzeniem wrażeń, marzeń i myśli na jawie ...
... a więc tego, co przeżyliśmy, czego doświadczyliśmy.

A śniący się kot jest, jako żywo, czworonożny ssakiem. Jest więc importem z jawy.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

malgo_1991

Re: Sny

Post autor: malgo_1991 » 2019-08-05, 15:51

Sny to akurat temat gleboki. Ja mialam sny prorocze..

Magnolia

Re: Sny

Post autor: Magnolia » 2019-08-07, 07:03

Jesli duzo czytasz i oglądasz filmów o czasach ostatecznych, to potem mózg to przetwarza w czasie snu...
na czym polegało proroctwo ? spełniło się? ktoś/kapłan je ocenił?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe Tematy Chrześcijańskie”