Hello Kitty - czy ten symbol jest niebezpieczny?

Rozmowa na temat upadłego anioła, czyli szatana, jego cel w świecie, początek jego istnienia, itp.
ODPOWIEDZ
Dominik

Hello Kitty - czy ten symbol jest niebezpieczny?

Post autor: Dominik » 2017-11-30, 10:36

Czasem widuje wykazy niebezpiecznych zabawek dla dzieci z powodu religijnych, z obawy przed opętaniem złego. Pojawia się tam Hello Kitty. Zaciekawiło mnie, co w tym kociaku jest złego, przecież nie ma jakiś mocy czarodziejskich w zabawach, nie wygląda jak wampir itd.

Jedni piszą że Hello Kitty stworzył ojciec by rotować dziecko, zawarł pakt z diabłem, diabeł kazał mu stworzyć Hello Kitty bez ust. Inni obalają tą historie, że to jakiś kabaret wymyślił.
Inni piszą że kolor różowy to zło, seks, kojarzy się z New Age. To dlaczego różowy kotek jest zły, a różowa bluzeczka już nie?
Inni znowu że w Hello Kitty ubiera się Lady Gaga na scenie która tam różne złe rzeczy praktykuje. Dlaczego mamy rezygnować z tego z powodu że Lady Gaga tak się ubiera/ubierała. Zawsze się znajdzie ktoś co się w coś ubrał i zrobił coś złego.
Sanrio, firma ta jest właścicielem praw do Hello Kitty. Produkuje krzyże z symbolem HK i trumienki dla dzieci opatrzone wizerunkiem Hello Kitty.

Czy Wy sądzicie o Hello Kitty?

Przy Pokemonach, Bakuganach, Monster High czy Harrym Poterze sprawa jest bardziej oczywista, są tam niebezpieczne rzeczy w większym lub mniejszym stopniu.

Jednak przy Hello Kitty nie znalazłem konkretnego uzasadnienia, stąd to pytanie.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Hello Kitty - czy ten symbol jest niebezpieczny?

Post autor: Andej » 2017-11-30, 10:49

Wybacz, ale nie mam zdania. Nie wiem co to jest. Słyszałem takie określenie. A zbyt leniwy jestem, aby to wyguglować.

NA temat zła zawartego w Harry Pokemonie można dyskutować. Według mnie, nie w tym niczego złego. Zmieniła się nasza wrażliwość. Odnoszę wrażenie, że jest to reakcja obrońców oblężonej twierdzy.
Gdy przypomnimy sobie dawne baśnie, znane z dzieciństwa. Pełne czarów, przemocy. Nie wszystkie zawierały pozytywny przekaz.
Ale nie wywierały one na nas takiej presji. Nie prowadziły do uzależnień. A zło tkwi nie w postaci, czy fabule, ale wcielaniu tegoż w życie.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Dominik

Re: Hello Kitty - czy ten symbol jest niebezpieczny?

Post autor: Dominik » 2017-11-30, 12:20

Osobiście do Harry Pottera mam podobne znanie jak Ty. Jednak w jego przypadku jest magia nad którą można by dyskutować, jak zauważyłeś. W przypadku Hello Kitty nie widzę nic złego, po za poczynaniami firmy.

W Twoim poście kryje się dobra propozycja na nowy temat, "postrzeganie czarów w bajkach dawniej a dziś", coś w tym stylu. Czy 20 lat temu mówił ktoś o złym wpływie czarów w bajkach? Pokemony są od 20 znane, a wtedy jakoś nie słyszałem by byłe złe. Może byłem zbyt mały by o tym słyszeć. Nie to że chce powiedzieć że nic złego w Pokemonach nie ma, może teraz mamy lepszy dostęp do informacji po prostu.

Magnolia

Re: Hello Kitty - czy ten symbol jest niebezpieczny?

Post autor: Magnolia » 2017-11-30, 12:48

http://dominikanki.edu.pl/art_images/art_62/img541.pdf
W wykazie niebezpiecznych symboli jaki znalazłam u dominikanów, Kotki Kitty nie ma...

Sprawa mnie ani ziębi ani grzeje, ale miałam chwilę by wygooglować:
http://natemat.pl/58017,hello-kitty-to- ... nternetowi
a jeszcze lepsza odpowiedź jest poniżej, że zacytuję istotny fragment z tego portalu
https://www.miesiecznikegzorcysta.pl/dr ... a-sztuczka

"Wydaje mi się, że choć kwestia zagrożeń duchowych jest bardzo ważna, to jednak przesada w tej dziedzinie jest niezdrowa i szkodliwa. Doszukiwanie się wpływu demonicznego tam, gdzie go faktycznie nie ma, naraża całą dyskusję o zagrożeniach na śmieszność i może prowadzić do tego, że wierzący będą kierować się irracjonalnym lękiem. Typowym tego przykładem jest właśnie kwestia ?Hello Kitty?. Styl argumentacji przeciw tej postaci bazuje na lęku, a nie na faktach, dlatego jest nierzetelny, a miejscami absurdalny. ?Nie dał nam Bóg ducha lęku, ale mocy, miłości i trzeźwego myślenia? (2 Tm 1,7), dlatego jako wierzący nie powinniśmy się kierować lękiem".

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14818
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4121 times
Been thanked: 2907 times
Kontakt:

Re: Hello Kitty - czy ten symbol jest niebezpieczny?

Post autor: Dezerter » 2017-11-30, 21:10

Amen!
Mam dokładnie takie samo zdanie i wyrażałem je wielokrotnie publicznie nawet przeciw "autorytetom" straszącym kotkami i opowiadającym urban legend.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

W drodze
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 506
Rejestracja: 11 lut 2017
Has thanked: 7 times
Been thanked: 28 times

Re: Hello Kitty - czy ten symbol jest niebezpieczny?

Post autor: W drodze » 2017-12-01, 17:52

Wywoływanie strachu w człowieku jest powszechna domena większości religii.

podkowa

Re: Hello Kitty - czy ten symbol jest niebezpieczny?

Post autor: podkowa » 2017-12-01, 18:01

Bo prawdziwe zycie rowniez polega na wywolywaniu strachu, i w prawdziwym zyciu wywolywani strachu w czlowieku jest domena kazdego czlowieka:
rodzice wywoluja strach w dzieciach, aby je uchronic przed nieszczesciem, przepisy karne czy drogowe ... aby wywolac oczekiwane zachowania ...
Religia zywa dziala w zywych ludziach.Tylko martwa nie wywolouje strachu ... bo jej nie ma. A jak nie ma religii, to nie ma regul, a jak n ie ma regul, to nie ma odpowiedzialnosci, a jak nie ma odpowiedzialnosci, to nie ma strachu przed nieodpowiedzialnoscia.
Czyli ... bez strachu ani do piachu.

Magnolia

Re: Hello Kitty - czy ten symbol jest niebezpieczny?

Post autor: Magnolia » 2017-12-01, 19:24

Zastanawiam się...
Strach jest naturalnym instynktem, który nas chroni przed niebezpieczeństwem...
Jako dziecko bałam się piekła, ale obecnie już nie... bo w tej chwili, jako dojrzały człowiek, wiem że piekło jest konsekwencją moich wyborów.
Na swoje wybory mam wpływ...więc konsekwentnie dążę do doskonałości w wybieraniu dobra...

Kolejną sprawą jest, że kiedy kochamy Jezusa, to nasze czyny nie wynikają ze strachu... tylko z miłości...chcemy czynić dobrze, tak jak nauczył nas Jezus w Ewangelii, bo kochamy Jezusa... tam gdzie jest miłość (a Bóg nas kocha) to jest wolność...

W Ewangelii conajmniej kilka razy pada : Nie lękajcie się! wnioskuję dlatego, że Bogu nie zależy na przestraszonych niewolnikach, tylko na wolnych przyjaciołach :-bd

pozdrawiam

W drodze
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 506
Rejestracja: 11 lut 2017
Has thanked: 7 times
Been thanked: 28 times

Re: Hello Kitty - czy ten symbol jest niebezpieczny?

Post autor: W drodze » 2017-12-01, 21:26

Między innymi Wolny od strachu.

podkowa

Re: Hello Kitty - czy ten symbol jest niebezpieczny?

Post autor: podkowa » 2017-12-01, 22:24

Ja, jak mi doswiadczenie pokazuje, gdy wsiadam do samochodu po nocnym postoju, to po przekreceniu kluczyka zawsze najpierw zaskakuje rozrusznik. No, nie da sie inaczej ... bez rozrusznika nie zastartuje motor.
Strach to taki wlasnie rozrusznik ... aby mogl zastartowac w nas wolny w wierze czlowiek.
Wszystko zaczelo sie ( po upadku w Raju) od strachu - strach pchal Mojzesza do ziemi obiecanej - ale to byl strach, a pozniej radosna obietnica.
Musialo minac kilka tysiecy lat, aby ludzie byli w stanie poznac Droge Milosci Jezusa ... ale i tak kazdy wlaczyc musial choc na chwile w zyciu swoj rozrusznik strachu. Tego sie nie da przeslkoczyc. To jest integralnie zwiazane z wiara - nawet z ta wiara w niewiare, nawet z ateizmem ...

Pascal

Re: Hello Kitty - czy ten symbol jest niebezpieczny?

Post autor: Pascal » 2019-05-12, 18:03

Jestem kto wymyśla takie rzeczy,, rozumiem jakieś pentagramy, ale kotki?

Biserica Dumnezeu

Re: Hello Kitty - czy ten symbol jest niebezpieczny?

Post autor: Biserica Dumnezeu » 2019-05-12, 20:14

Kotek jak kotek.
Czasem to kotek z lwia grzywa.
Drzyjcie naiwni.

ODPOWIEDZ