Czy puścić do oazy?

Piszemy tutaj wszystkie rozterki w naszym życiu duchowym. Rady na temat naszego życia w Kościele katolickim, pouczenie, itp.
ODPOWIEDZ
Mivia

Czy puścić do oazy?

Post autor: Mivia » 2018-06-12, 09:33

Witajcie mam pewne wątpliwości
Chciałam zapisać nastoletniego syna do Oazy jednak po usłyszeniu świadectwa osoby która ma ją prowadzić zwątpiłam czy to zrobię
Chodzi mi o zdanie " w śród niewierzących wstydzę się Jezusa“ został mi niesmak =((

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Czy puścić do oazy?

Post autor: Marek_Piotrowski » 2018-06-12, 10:49

Zależy od kontekstu

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Czy puścić do oazy?

Post autor: Andej » 2018-06-12, 13:01

Mivia pisze: 2018-06-12, 09:33 Witajcie mam pewne wątpliwości
Chciałam zapisać nastoletniego syna do Oazy jednak po usłyszeniu świadectwa osoby która ma ją prowadzić zwątpiłam czy to zrobię
Chodzi mi o zdanie " w śród niewierzących wstydzę się Jezusa“ został mi niesmak =((
Też miałbym obawy. Ale wypowiedź biorę na karb słabości. Sądzę, że to wynika za słabości, bojaźni. Nie każdy jest bohaterem. Nie każdy gotów narażać się dla Pana. Dobrze byłoby wyjaśnić problem. Poprosić o wyjaśnienie. A i porozmawiać z osobą konsekrowana, która będzie tam opiekunem.

Podejmując decyzję weź pod uwagę mamę Twojego syna. Doceń to, że to ona wpoiła mu wiarę swoim postępowaniem. Swoimi decyzjami. Przekazała mu hierarchię wartości. Jestem przekonany, że on, mimo młodego wieku, wie podobnie jak jego mama, kto jest najważniejszy. Nie martw się o niego. Jego mama obroni go przed złem. Twój syn ma bardzo dobrą mamę.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Mivia

Re: Czy puścić do oazy?

Post autor: Mivia » 2018-06-12, 16:44

Marek_Piotrowski pisze: 2018-06-12, 10:49 Zależy od kontekstu
Odsłucham jeszcze raz z mężem bo mam nagrane
Dziewczyna jest bardzo młoda tym ją tłumacze

@Andej
Dziękuję za miłe słowa
Puszczę syna z tym że będę kontrolowała czego się uczy

ODPOWIEDZ