Czy nie ma przeciwwskazań do pójścia do Komunii?

ODPOWIEDZ
qwerty

Czy nie ma przeciwwskazań do pójścia do Komunii?

Post autor: qwerty » 2018-07-20, 09:54

Witam, mam pytanie. Przed spowiedzią podczas rachunku sumienia przypomniał mi się grzech. Nie byłem nawet pewny czy go popełniłem, ponieważ był z przed paru lat. Parę dni po spowiedzi przypomniał mi się on. Co mam zrobić chodzić do Komunii Świętej czy nie. Proszę o pomoc.
Ostatnio zmieniony 2022-10-11, 16:38 przez Morkej, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Spowiedź

Post autor: Andej » 2018-07-20, 10:24

To niepokojące.
Przez wiele lat nie byłeś świadomy popełnienia? Czy przez wiele lat nie przystępowałeś do sakramentów?

Chwalebne jest to, że korzystasz z pomocy przy rachunku sumienia.
Ale wszystko zależy od kategorii grzechu. Czy ciężki, czy lekki. W internetach możesz sprawdzić definicję. Jeśli uznasz, że ciężki, to ubieraj się i pędź do najbliższego spowiednika. I opowiedz mu całą historię. Od popełnienia do teraz. Wytłumacz, mu jak to się stało, że dopiero teraz sobie to uświadomiłeś.
Jeśli grzech ten popełniłeś nieświadomie, a dopiero teraz sobie uświadomiłeś, to kamień spadnie mi z serca. Gorzej, jeśli świadomie uczyniłeś i świadomie wypierałeś to ze swej świadomości.
Jeśli lekki był to grzech, zaczekaj do kolejnej spowiedzi i też opowiedz. Po to oby zapobiegać takim rozterkom.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Spowiedź

Post autor: Marek_Piotrowski » 2018-07-20, 10:34

Jesli wyspowadałeś się uprzednio szczerze, nie zatajając grzechu, możesz przystępować do Komunii. Grzech należy wyznać podczas najbliższej spowiedzi.

Awatar użytkownika
Sebastian
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 281
Rejestracja: 22 lis 2017
Lokalizacja: Połaniec
Wyznanie: Katolicyzm
Been thanked: 26 times
Kontakt:

Re: Spowiedź

Post autor: Sebastian » 2018-07-20, 13:36

Należy grzech wyznać podczas najbliższej spowiedzi i przystąpić do komunii świętej.
Totus Tuus

ODPOWIEDZ