Świadomy sen a Kościół

Rozmowa na temat upadłego anioła, czyli szatana, jego cel w świecie, początek jego istnienia, itp.
ODPOWIEDZ
Wolfi

Re: Świadomy sen a Kościół

Post autor: Wolfi » 2018-07-30, 23:25

Czernin pisze: 2018-07-30, 22:17 Wolfi, dokładnie. 19 zaraz ;)
19? Ej no stary serio? xD to ty mlodszy ode mnie jestes? ;D
Ostatnio zmieniony 2018-07-30, 23:36 przez Wolfi, łącznie zmieniany 1 raz.

Dzik
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 430
Rejestracja: 3 kwie 2020
Has thanked: 75 times
Been thanked: 20 times

Re: Świadomy sen a Kościół

Post autor: Dzik » 2020-09-08, 21:52

Miałem 4 razy świadomy sen i raz paraliż senny i wyjście z ciała i kiedy to było to się bałem że umarłem i chciałem wrócić

Awatar użytkownika
Modraszka
Przybysz
Przybysz
Posty: 18
Rejestracja: 6 paź 2020
Has thanked: 12 times
Been thanked: 7 times

Re: Świadomy sen a Kościół

Post autor: Modraszka » 2020-10-07, 01:08

Odkopuję temat, bo to mój konik.

Nazbierało się mnóstwo mitów dookoła świadomych snów, zostały one zdemonizowane. Zupełnie niepotrzebnie. Nie powinniśmy się tego bać, bo jest to naturalna ludzka umiejętność, z której można czerpać zarówno przyjemność jak i naukę. Świadome sny, tak jak nieświadome, są bezpieczne dla naszego zdrowia psychicznego, duchowego oraz fizycznego. Oczywiście nie chcę zgrywać wszechwiedzącej i na pewno istnieją wyjątki i przeciwskazania ku temu, mam jednak na myśli zdecydowaną większość ludzi, która nie boryka się z poważnymi psychicznymi zaburzeniami.

Jeśli chodzi o paraliż senny - mamy go każdej nocy, tylko nieświadomie, aby nasze ciało mogło sobie spokojnie leżeć w łóżku, a nie lunatykować do woli - to dopiero byłaby niebezpieczna sprawa. W przypadku świadomych snów - świadomy paraliż nie jest konieczny. Sama go nie lubię. Są różne metody.

Kiedy skupimy się na strachu - najprawdopodobniej zaczniemy widzieć to czego najbardziej się boimy. Wielu ludzi jednak pozbyło się koszmarów kiedy zaczęli kontrolować swoje sny, bo np. skonfrontowali się z jakąś straszną postacią, która ich nawiedzała. I nie mam na myśli jakichś obcych bytów - wszystko co dzieje się we śnie to nasza podświadomość. Zdając sobie z tego sprawę zyskujemy poczucie bezpieczeństwa i świadomość, że to po prostu nasz wewnętrzny świat (który oczywiście nie zawsze jest piękny i kolorowy). Na początku najlepiej traktować to jako zabawę, testować jak to wszystko działa, jakie metody się u nas sprawdzają najlepiej itd. Świadomość we śnie daje nam dostęp do wiedzy, do której na jawie nie mamy wglądu, jednak jest ona w nas. Oczywiście jest to świat bardzo absurdalny, pełen symboli, nie wszystko należy traktować na serio. Jak każdy sen z resztą.

Nie rozumiem dlaczego sny miałyby być czymś złym. Wiele razy spotkałam się z ich krytyką, że to demony, że można się nie obudzić, że można zwariować itd. - są to, powtarzam, mity zbudowane na niewiedzy i strachu przed nieznanym.

Bardzo chętnie odpowiem na wszelkie pytania i wątpliwości, aby uspokoić ten niepokój, bo interesuję się tematem już długo i uważam za fascynujący i warty zagłębienia.

Pompieri
Gaduła
Gaduła
Posty: 932
Rejestracja: 28 wrz 2020
Has thanked: 425 times
Been thanked: 165 times

Re: Świadomy sen a Kościół

Post autor: Pompieri » 2020-10-07, 10:14

Co to jest swiadomy sen?
jakie to jest zjawisko i na czym polega?

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13756
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2019 times
Been thanked: 2195 times

Re: Świadomy sen a Kościół

Post autor: sądzony » 2020-10-07, 16:23

Budzisz się we śnie i kreujesz go.
Bywa, że zdarza się sam, ale można mu pomóc.
Są różne techniki.
Tak pokrótce.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Pompieri
Gaduła
Gaduła
Posty: 932
Rejestracja: 28 wrz 2020
Has thanked: 425 times
Been thanked: 165 times

Re: Świadomy sen a Kościół

Post autor: Pompieri » 2020-10-07, 16:49

Ile z tego to prawda, a ile nowomodne bujanie?

Awatar użytkownika
Modraszka
Przybysz
Przybysz
Posty: 18
Rejestracja: 6 paź 2020
Has thanked: 12 times
Been thanked: 7 times

Re: Świadomy sen a Kościół

Post autor: Modraszka » 2020-10-07, 19:18

Pompieri pisze: 2020-10-07, 16:49 Ile z tego to prawda, a ile nowomodne bujanie?
Prawdą jest, że istnieje sen, w którym możemy być świadomi i w mniej lub bardziej skuteczny sposób kontrolować otaczającą nas "rzeczywistość". Są też połowicznie świadome sny, w których wydaje nam się, że wiemy, że to sen, ale nadal jesteśmy nieświadomi. Nie jest to żadne czary-mary czy wymysły, po prostu coś takiego istnieje i już ;d

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13756
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2019 times
Been thanked: 2195 times

Re: Świadomy sen a Kościół

Post autor: sądzony » 2020-10-07, 19:39

Potwierdzam wszystko co napisała @Modraszka
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Dzik
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 430
Rejestracja: 3 kwie 2020
Has thanked: 75 times
Been thanked: 20 times

Re: Świadomy sen a Kościół

Post autor: Dzik » 2020-10-07, 20:11

Ja jak mam świadome sny to latam do miejsc które lubię i ludzi których lubie i mówię im że to sen i się skończy a oni że to nie sen i mi się coś ubzdurało ale już dawno takiego snu nie miałem

Pompieri
Gaduła
Gaduła
Posty: 932
Rejestracja: 28 wrz 2020
Has thanked: 425 times
Been thanked: 165 times

Re: Świadomy sen a Kościół

Post autor: Pompieri » 2020-10-07, 20:41

A jesli to po prostu samoludzenie sie?

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13756
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2019 times
Been thanked: 2195 times

Re: Świadomy sen a Kościół

Post autor: sądzony » 2020-10-07, 20:45

Pompieri pisze: 2020-10-07, 20:41 A jesli to po prostu samoludzenie sie?
Gdy śnisz to wiesz, że to sen?
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Pompieri
Gaduła
Gaduła
Posty: 932
Rejestracja: 28 wrz 2020
Has thanked: 425 times
Been thanked: 165 times

Re: Świadomy sen a Kościół

Post autor: Pompieri » 2020-10-07, 20:48

Jesli snisz to snisz. jesli kontrolujesz, to nie snisz.

Awatar użytkownika
Modraszka
Przybysz
Przybysz
Posty: 18
Rejestracja: 6 paź 2020
Has thanked: 12 times
Been thanked: 7 times

Re: Świadomy sen a Kościół

Post autor: Modraszka » 2020-10-08, 13:07

Pompieri pisze: 2020-10-07, 20:48 Jesli snisz to snisz. jesli kontrolujesz, to nie snisz.
Nie bardzo rozumiem co masz na myśli. Świadomy sen to wciąż sen, wszystko dzieje się w twojej głowie. Inna sprawa z OOBE, chociaż i tutaj głosy są podzielone i na tyle na ile zgłębiłam ten temat (w teorii) wydaje mi się, że wciąż bliżej temu do świata snów niż rzeczywistości.

Pompieri
Gaduła
Gaduła
Posty: 932
Rejestracja: 28 wrz 2020
Has thanked: 425 times
Been thanked: 165 times

Re: Świadomy sen a Kościół

Post autor: Pompieri » 2020-10-08, 13:29

Stymulowanie swiadomoscia?

ToTylkoJa
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2207
Rejestracja: 2 sty 2019
Has thanked: 22 times
Been thanked: 367 times

Re: Świadomy sen a Kościół

Post autor: ToTylkoJa » 2020-10-08, 16:44

Ja nie rozumiem, co miałoby być złego w świadomym śnie, o ile nie łączy się on z jakąś dziwną filozofią.
O ile grzech związany z OOBE jest dla wręcz zbyt jasny, to to świadome śnienie do mnie nie trafia.
W sensie, sen, jak sen. Wszystkie fazy się zgadzają, kwestia jest tylko taka, że zdajesz sobie sprawę z tego, że śnisz i ewentualnie możesz na ten sen wpływać. Możesz wpływać na własny mózg, no rzeczywiście niesamowicie magiczne i złe.

ODPOWIEDZ