Czy ludzie którzy kłamią mogą się zbawić?

Dlaczego żyjemy, po co się urodziliśmy, jaki jest nasz cel w życiu, co na czeka po śmierci; niebo, piekło, nic? Rozmowy na temat życia, śmierci i wieczności.
Pod prąd

Re: Czy ludzie którzy kłamią mogą się zbawić?

Post autor: Pod prąd » 2019-02-06, 15:26

Kłamcy nie odziedziczą Królestwa Bożego.1 Kor 6:9,10

konik

Re: Czy ludzie którzy kłamią mogą się zbawić?

Post autor: konik » 2019-02-06, 15:46

Ale jesli beda trwac w klamstwie uparcie, majac swiadomosc tego, ze to klamstwo.

Pod prąd

Re: Czy ludzie którzy kłamią mogą się zbawić?

Post autor: Pod prąd » 2019-02-06, 16:04

Właśnie, też tak rozumiem.

agust
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 425
Rejestracja: 3 cze 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 56 times
Been thanked: 98 times

Re: Czy ludzie którzy kłamią mogą się zbawić?

Post autor: agust » 2019-02-09, 15:15

Kłamstwo jest złem, jeżeli przynosi złe skutki. Jeżeli okłamiesz swojego prześladowcę i uratujesz swoje życie, masz zasługę. Zawsze warto używać rozumu, bo nie będziemy rozliczani z przestrzegania przepisów, tylko ze skutków swoich czynów.

konik

Re: Czy ludzie którzy kłamią mogą się zbawić?

Post autor: konik » 2019-02-09, 19:42

Slusznie.
A ja pragne dodac, ze wedlug mojego rozeznania mamy ( kazdy z nas, malych i wielkich klamcow ) szanse na zbawienie. Zycie trwa, i nawet jesli sie konczy, to dla Pana Boga ( dla ktorego problem czasu nie istnieje ) nie jest zadnym problemem zbawic czlowieka, najwiekszego nawet klamce w milionowej czastce mikrosekundy. W tym czasie krotszym niz potrzeba promieniowi wiatla na przebycie dystansu 1mm Bog dokonuje tylu rzeczy, ze tylko ktos, kto powie Bogu: nienawidze Cie ... sam pozbawic sie moze nieba. Nam wystarczy skrucha ... nawet tak krotka ( z naszego punktu widzenia ) ze wprost dla nas nie zauwazalna.

mondfa

Re: Czy ludzie którzy kłamią mogą się zbawić?

Post autor: mondfa » 2019-02-10, 00:14

Koniku ihahaszku, to „wiatlo”, o którym piszesz pędzi tak szybko, że aż zgubiło „ś” i kreseczkę od „ł”. :D
Na tę okoliczność.
Pozwolę se zadeklamować wiersz Romana Brandtsaettera:

Hymn
Ufającym Tobie
I czekającym na Ciebie
Przebacz grzechy i nieprawości,
I użycz nam
Bezskrzydłym,
Upadłym
I niespełnionym
Mocy ciążenia
Ku niebu.
I zbaw dusze nasze,
Które szeleszczą jak nietoperze
W rozpadających się domach
Naszych kalekich ciał.

konik

Re: Czy ludzie którzy kłamią mogą się zbawić?

Post autor: konik » 2019-02-10, 11:35

Piekne slowa.
A ja uzywam pulpitu niepolskiego. Dlatego nie mam polskich liter. Ale "wiatlo" rzeczywiscie ucieklo mi gdzies :))
Ostatnio zmieniony 2019-02-10, 11:35 przez konik, łącznie zmieniany 1 raz.

mondfa

Re: Czy ludzie którzy kłamią mogą się zbawić?

Post autor: mondfa » 2019-02-10, 13:04

Nic dziwnego, jak cwałujesz z prędkością wiatła, to się później dzieją takie rzeczy. :))

Ksiądz Pawlukiewicz wspominał często podczas swoich kazań, że tzw. ameykańscy naukowcy dowiedli, że ludzie kłamią średnio 18 razy na godzinę :-o podając prozaiczne przykłady:
- Ciesze się, że pana widzę, panie kierowniku!
- O, jaka ładna sukienka!
I te w których okłamujemy samych siebie i co jest chyba największa nasza słabością - próbujemy okłamać Pana Boga, licząc na to, że nie zauważy nas w tłumie ludzkości...
Wspomina też, że objawem kłamstwa jest tzw. szczebiotanie - potok słów, zamiast prostej odpowiedzi na pytanie. :)
Coś w tym jest...

konik

Re: Czy ludzie którzy kłamią mogą się zbawić?

Post autor: konik » 2019-02-10, 13:14

Oczywiscie. Prawdziwa prawda- Tacy jestesmy. Nic, nawet wybielacz nie potrafi nas bardziej wybielic, niz my sami.

agust
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 425
Rejestracja: 3 cze 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 56 times
Been thanked: 98 times

Re: Czy ludzie którzy kłamią mogą się zbawić?

Post autor: agust » 2019-02-10, 15:00

mondfa pisze: 2019-02-10, 13:04 Ciesze się, że pana widzę, panie kierowniku!
- O, jaka ładna sukienka
Nie sądzę, żeby za to wtrącono kogoś do piekła. Kierownik to też człowiek, który dba o twoją pensję, a komplement z ładną sukienką, może być budujący, i tak mamy zasługi w stosunku do bliźniego.
Zawsze warto używać rozumu.

mondfa

Re: Czy ludzie którzy kłamią mogą się zbawić?

Post autor: mondfa » 2019-02-10, 15:03

A kto wspominał, że za to do piekła wtrącają?
Ja nic takiego nie powiedziałam.
Oczywistym jest aguscie, że nie mam na myśli szczerych wypowiedzi tylko te fałszywe, kłamliwe. :)

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18943
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2608 times
Been thanked: 4610 times
Kontakt:

Re: Czy ludzie którzy kłamią mogą się zbawić?

Post autor: Marek_Piotrowski » 2019-02-10, 15:19

Takie gadanie. To samo można napisać o każdym grzechu (i dac efektowny tytuł "Czy ludzie robiący [dowolny grzech] mogą sie zbawić?")
Dzięki Jezusowi grzech nas nie kwalifikuje automatycznie do piekła.

I jeszcze jedno - nikt, literalnie NIKT nie może "się zbawić". Z wyjątkiem Chrystusa, oczywiście.

Pod prąd

Re: Czy ludzie którzy kłamią mogą się zbawić?

Post autor: Pod prąd » 2019-02-20, 11:40

Marek_Piotrowski pisze: 2019-02-10, 15:19 Takie gadanie. To samo można napisać o każdym grzechu (i dac efektowny tytuł "Czy ludzie robiący [dowolny grzech] mogą sie zbawić?")
Dzięki Jezusowi grzech nas nie kwalifikuje automatycznie do piekła.

I jeszcze jedno - nikt, literalnie NIKT nie może "się zbawić". Z wyjątkiem Chrystusa, oczywiście.
Gdzie to piekło się znajduje, kiedyś uczono że pod ziemią diabełki smażą ludzi na rożnie

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Czy ludzie którzy kłamią mogą się zbawić?

Post autor: Andej » 2019-02-20, 12:19

Pod prąd pisze: 2019-02-20, 11:40 ... Gdzie to piekło się znajduje, kiedyś uczono że pod ziemią diabełki smażą ludzi na rożnie
To odkrywcze. Jestem pod wrażeniem. Podziel się swoją wiedzą.
Ale, skoro tyle wiesz, to może jeszcze coś na temat nieba? Adres? Konstrukcja? Klimat?
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Magnolia

Re: Czy ludzie którzy kłamią mogą się zbawić?

Post autor: Magnolia » 2019-02-20, 12:31

Andej pisze: 2019-02-20, 12:19
Pod prąd pisze: 2019-02-20, 11:40 ... Gdzie to piekło się znajduje, kiedyś uczono że pod ziemią diabełki smażą ludzi na rożnie
W sercu człowieka owładniętym nienawiścią.
viewtopic.php?p=180710#p180710

ODPOWIEDZ

Wróć do „Życie, śmierć, wieczność”