Przekleństwa a życie wieczne

Dlaczego żyjemy, po co się urodziliśmy, jaki jest nasz cel w życiu, co na czeka po śmierci; niebo, piekło, nic? Rozmowy na temat życia, śmierci i wieczności.
ODPOWIEDZ
zabaaa

Przekleństwa a życie wieczne

Post autor: zabaaa » 2018-12-09, 19:57

Witam wszystkich, mam jedno, ale trudne dla mnie pytanie:
otóż wierzę w Boga, staram się nie popełniać grzechów, ale z jednymi nie mogę sobie poradzić - otóż często mówię słowa niestosowne, generalnie przeklinam. To, że przeklinam jest jednym z raczej jedynych grzechów jakie popełniam, przynajmniej świadomie. Czasami po prostu nie opanowuję emocji :-s W zwykłej rozmowie nie przeklinam, ale gdy się zdenerwuję, to potrafię powiedzieć kilka niestosownych słów w jednym zdaniu :/ i tu moje pytanie: czy jeśli przeklinam, to wystarczy, bym nie poszedł do nieba? Dziękuję z góry za odpowiedzi. :D

sam2

Re: Przekleństwa a życie wieczne

Post autor: sam2 » 2018-12-09, 19:59

Zapytaj kaplana podczas spowiedzi.
Na forum kaplani to rzadkosc, a nawet jak sie trafi to i tak zaprosi cie do konfesjonalu.
Ostatnio zmieniony 2018-12-09, 20:01 przez sam2, łącznie zmieniany 1 raz.

Dominik

Re: Przekleństwa a życie wieczne

Post autor: Dominik » 2018-12-09, 20:26

Wierzysz w Boga, chodzisz do kościoła(?), spowiadasz się (?),,, nie sądzę byś przez przeklinanie trafił do kudłatego.,, ale tak jak sam2 napisał, pogadaj z księdzem, jedno przeklinanie od drugiego może się różnić.

Awatar użytkownika
Viridiana
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1705
Rejestracja: 6 sie 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 552 times
Been thanked: 419 times

Re: Przekleństwa a życie wieczne

Post autor: Viridiana » 2018-12-10, 17:29

Tak jak zalecali poprzedni dyskutanci, pogadaj o tym z księdzem, natomiast jeśli chodzi o moją opinię, to jest to co najwyżej grzech o lekkiej materii, więc chyba nie powinien skazywać na piekło tak od razu.
Miłość nie wyrządza zła drugiemu człowiekowi. Miłość więc jest wypełnieniem Prawa (Rz 13, 10)

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14812
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4117 times
Been thanked: 2907 times
Kontakt:

Re: Przekleństwa a życie wieczne

Post autor: Dezerter » 2018-12-10, 21:25

Ja po przeżyciu odnowienia życia duchowego i po napełnieniu Duchem Świętym , powoli zacząłem tracić chęć przeklinania i zaczęło mnie to razić, ale nawet teraz, czasami , jak mnie coś wkurzy, to ...
ale do nieba się wybieram O:-)
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Sebastian
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 281
Rejestracja: 22 lis 2017
Lokalizacja: Połaniec
Wyznanie: Katolicyzm
Been thanked: 26 times
Kontakt:

Re: Przekleństwa a życie wieczne

Post autor: Sebastian » 2018-12-12, 18:45

Przekleństwa nie są przeszkodą w zdobyciu nieba, trzeba się z tego spowiadać. Co do przekleństw też mi się zdarza wypsnąć, ale pragnę zdobyć Niebo :)
Totus Tuus

ODPOWIEDZ

Wróć do „Życie, śmierć, wieczność”