Jezus oskarżony

Piszemy tutaj wszystkie rozterki w naszym życiu duchowym. Rady na temat naszego życia w Kościele katolickim, pouczenie, itp.
Wiesława
Bywalec
Bywalec
Posty: 182
Rejestracja: 1 maja 2018
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 29 times
Been thanked: 13 times

Re: Jezus oskarżony

Post autor: Wiesława » 2019-02-04, 12:27

Oj, chyba ta polityka to spod mojej klawiatury wyskoczyła. Mea maxima culpa. Wybaczcie. Mam tendencje do rozgadywania się w tematach i zahaczania o inne sprawy. Przepraszam. To o polityce dotyczyło ks.Jankowskiego i jego powiązań z polityką. Rozpędziłam się.

Awatar użytkownika
Praktyk
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1959
Rejestracja: 28 lis 2017
Has thanked: 412 times
Been thanked: 431 times

Re: Jezus oskarżony

Post autor: Praktyk » 2019-02-04, 15:37

Andej pisze: 2019-02-04, 09:36
Jak byście zareagowali na wizytę Jezusa w meczecie? Na ucałowanie ajatollaha, na udanie się do niego w gościnę?
Dla mnie każdy objaw miłości do innego człowieka jest dobry. Niezależnie od religii. Ajatollah też chce dobrze, tylko nie do końca rozumie co to "dobrze".
Chrześcijanin też chce dobrze i też często nie rozumie co ma robić.
Zdecydowanie częściej czegoś nie rozumiemy niż jesteśmy z natury ŹLI.
Panie patrz na moje serce razem ze mną, patrz na prawdę o mnie razem ze mną.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18862
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2601 times
Been thanked: 4598 times
Kontakt:

Re: Jezus oskarżony

Post autor: Marek_Piotrowski » 2019-02-04, 16:30

Wiesława pisze: 2019-02-04, 12:27 Oj, chyba ta polityka to spod mojej klawiatury wyskoczyła. Mea maxima culpa. Wybaczcie. Mam tendencje do rozgadywania się w tematach i zahaczania o inne sprawy. Przepraszam. To o polityce dotyczyło ks.Jankowskiego i jego powiązań z polityką. Rozpędziłam się.
Bez przesady - polityka sama się wpycha nam w życie, trudno jej unikać. Chociaż akurat wtedy kiedy sprawę wyjaśniano akurat władza nie była przychylna ks.Jankowskiemu.
Żeby nie było wątpliwości: pedofilię, niezaleznie kto jest pedofilem, trzeba wypalić goracym żelazem. Ale takie po latach niewiarygodne oskarżenia nic nie wnoszą, raczej powodują że ludzie przestają poważnie traktować doniesienia o pedofilii.

Fedorowicz
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 297
Rejestracja: 10 lut 2019
Has thanked: 132 times
Been thanked: 28 times

Re: Jezus oskarżony

Post autor: Fedorowicz » 2019-03-06, 05:11

Andej pisze: 2019-02-03, 09:53 O co Jezus zostałby oskarżony dzisiaj?
Pytanie padło w kontekście mowy nienawiści..
Na pewno o mowę nienawiści, gdyż wytykał zło i je potępiał.
To prawda. Gdyby dziś powiedział tak jak wtedy do Żydów: ' Przez to sami przyznajecie, że jesteście potomkami tych, którzy mordowali proroków! Dopełnijcie i wy miary waszych przodków!..Węże, plemię żmijowe, jak wy możecie ujść potępienia w piekle? "
"Idźcie precz ode Mnie, przeklęci, w ogień wieczny, przygotowany diabłu i jego aniołom! " lub "Ojcem waszym jest diabeł i chcecie postępować według pożądliwości ojca waszego".

"Mowa nienawiści" to wszystkie formy ekspresji, które rozpowszechniają, podżegają, wspierają lub usprawiedliwiają między innymi nienawiść religijną, antysemityzm lub inne formy nienawiści wynikające z nietolerancji.
Ostatnio zmieniony 2019-03-06, 05:12 przez Fedorowicz, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4217 times

Re: Jezus oskarżony

Post autor: Andej » 2019-03-06, 12:04

Fedorowicz pisze: 2019-03-06, 05:11 ... antysemityzm ...
Tak jakoś zainteresowała mnie to, że spośród wszystkich nacji wyróżniłeś akurat tę.
O waśniach religijnych napisałeś ogólnie. O nietolerancji także. Ale wyróżniłeś stosunek do jednego narodu tylko. Dlaczego nie potraktowałeś równie ogólnie wrogości między nacjami? Zastanawiające.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Fedorowicz
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 297
Rejestracja: 10 lut 2019
Has thanked: 132 times
Been thanked: 28 times

Re: Jezus oskarżony

Post autor: Fedorowicz » 2019-03-06, 13:42

Andej pisze: 2019-03-06, 12:04 Tak jakoś zainteresowała mnie to, że spośród wszystkich nacji wyróżniłeś akurat tę.
O waśniach religijnych napisałeś ogólnie. O nietolerancji także. Ale wyróżniłeś stosunek do jednego narodu tylko. Dlaczego nie potraktowałeś równie ogólnie wrogości między nacjami? Zastanawiające.
A do liderów jakich nacji zwraca się Pan Jezus w zacytowanych powyżej biblijnych wypowiedziach ?
Test z poziomu gimnazjum. Zaznacz prawidłową odpowiedź:
a)Aborygenów
b)Hutu i Tutsi
c)Żydów
d)Jiwaro i Guarani
;)

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4217 times

Re: Jezus oskarżony

Post autor: Andej » 2019-03-06, 14:00

Tiepier paniał.
Troszkę mi wstyd, że nie wpadłem na to, że do SYJONISTÓW.
Wielkie dzięki.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Fedorowicz
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 297
Rejestracja: 10 lut 2019
Has thanked: 132 times
Been thanked: 28 times

Re: Jezus oskarżony

Post autor: Fedorowicz » 2019-03-06, 14:31

Andej pisze: 2019-03-06, 14:00 Tiepier paniał.
Troszkę mi wstyd, że nie wpadłem na to, że do SYJONISTÓW.
Wielkie dzięki.
Wot chitryj Dymitr ! No Wania toże nie durak ! :)
BTW. Syjonizm powstał dopiero w XIX wieku.
Ostatnio zmieniony 2019-03-06, 14:31 przez Fedorowicz, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4217 times

Re: Jezus oskarżony

Post autor: Andej » 2019-03-06, 16:41

Oczywiście. Starożytnych. Chodziło o starożytnych.
Teraz skupianie się na walce z antysemityzmem staje się oczywistą oczywistością. Niezależnie od tego, kiedy powstał, w XIX n.e. czy XIX p.n.e. Ważne jest, że antypolonizm nie jest złem, a antysemityzm jest.

Ale chcę Ci gorąco podziękować za wyjaśnienia. Dzięki Tobie zrozumiałem uzasadnienie wyroku wydanego przez sędziego Blizińskiego w sprawie blokowania marszu.
Przy okazji dziękuję też Sienkiewiczowi (może to zaskakujące, ale Henrykowi) za wyjaśnienie moralności Kalego.

Tak trzymać.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Fedorowicz
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 297
Rejestracja: 10 lut 2019
Has thanked: 132 times
Been thanked: 28 times

Re: Jezus oskarżony

Post autor: Fedorowicz » 2019-03-06, 18:40

konik pisze: 2019-02-04, 11:01 Jezus nie odrzucil zadnej zydowskiej ortodoksji..
Co takiego ? Chrześcijaństwo i judaizm to religie skrajnie odmienne, jeśli chodzi o etykę.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4217 times

Re: Jezus oskarżony

Post autor: Andej » 2019-03-06, 20:15

Zapytałem Mateusza, co on na to. Odpowiedział następująco:
Mt 5.17-20 Nie sądźcie, że przyszedłem znieść Prawo albo Proroków. Nie przyszedłem znieść, ale wypełnić. Zaprawdę. bowiem powiadam wam: Dopóki niebo i ziemia nie przeminą, ani jedna jota, ani jedna kreska nie zmieni się w Prawie, aż się wszystko spełni. Ktokolwiek więc zniósłby jedno z tych przykazań, choćby najmniejszych, i uczyłby tak ludzi, ten będzie najmniejszy w królestwie niebieskim. A kto je wypełnia i uczy wypełniać, ten będzie wielki w królestwie niebieskim. Bo powiadam wam: Jeśli wasza sprawiedliwość nie będzie większa niż uczonych w Piśmie i faryzeuszów, nie wejdziecie do królestwa niebieskiego.
Mam do niego zaufanie.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18862
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2601 times
Been thanked: 4598 times
Kontakt:

Re: Jezus oskarżony

Post autor: Marek_Piotrowski » 2019-03-06, 21:46

Fedorowicz pisze: 2019-03-06, 18:40
konik pisze: 2019-02-04, 11:01 Jezus nie odrzucil zadnej zydowskiej ortodoksji..
Co takiego ? Chrześcijaństwo i judaizm to religie skrajnie odmienne, jeśli chodzi o etykę.
Zaraz, co rozumiemy przez "judaizm"?
Bo jeśli mówisz o naszej wierze przed Chrystusem, to zdanie to jest skrajnie fałszywe.
Jeśli zaś mówisz o nowożytnym judaiźmie, to jest różnorodny i należałoby zniuansować.

Co do stosunku Starego Prawa i Ewangelii, może pomoże Ci to
Temat jest omówiony w rozdziale "Stare Przymierze i Dekalog – czy obowiązują?" nastronach 2-10

Fedorowicz
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 297
Rejestracja: 10 lut 2019
Has thanked: 132 times
Been thanked: 28 times

Re: Jezus oskarżony

Post autor: Fedorowicz » 2019-03-07, 04:06

Marek_Piotrowski pisze: 2019-03-06, 21:46 ..to zdanie to jest skrajnie fałszywe.
W uczciwej dyskusji fałszywość zdania trzeba najpierw udowodnić. Stawianie oskarżeń bez śladu dowodu przez usera i moderatora w jednym (nie wiadomo. kto jest tu userem, a kto moderatorem i kiedy) i otrąbianie oskarżenia jako słusznego miało już kilkakrotnie miejsce na forum.To nieuczciwy zwyczaj, jak cios poniżej pasa.
Ostatnio zmieniony 2019-03-07, 04:36 przez Fedorowicz, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18862
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2601 times
Been thanked: 4598 times
Kontakt:

Re: Jezus oskarżony

Post autor: Marek_Piotrowski » 2019-03-07, 07:49

Po pierwsze, jeżeli każde zaprzeczenie Twoim tezom na jakikolwiek temat (to już nie pierwsy raz) będziesz interpretował jako "oskarżenie" to dyskusja z Tobą traci sens.
Po drugie, Ty postawiłeś tezę, której nie udowodniłeś (o sprzeczności etyk naszej wiary przed i po Chrystusie)
po trzecie, odpopwiedz ktre z tych dwu rodzajów znaczeń judaizmu bierzesz po uwagę, a może zechcę Ci wytłumaczyć (choć p, 1 mnie zniechęca).

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4217 times

Re: Jezus oskarżony

Post autor: Andej » 2019-03-07, 08:24

Fedorowicz pisze: 2019-03-06, 18:40 Chrześcijaństwo i judaizm to religie skrajnie odmienne, jeśli chodzi o etykę.
Marek ma ma rację. Skonkretyzuj. Wypunktuj, skoro tak twierdzisz.

Faktem jest też, że obruszasz się na odpowiedzi, które są na podobnym poziomie ogólności lub są sugestią, abyś doprecyzował. Ty postawiłeś tezę, więc wedle własnego twierdzenia masz obowiązek uzasadnienie tezy.
Zupełnie zignorowałeś słowa Mateusza na temat żydowskiej ortodoksji.

Czy masz zamiar dyskutować, czy nauczać?
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

ODPOWIEDZ