Jezus oskarżony

Piszemy tutaj wszystkie rozterki w naszym życiu duchowym. Rady na temat naszego życia w Kościele katolickim, pouczenie, itp.
konik

Re: Jezus oskarżony

Post autor: konik » 2019-03-10, 11:22

Rzeczywiscie. Niedobor informacji ...
Moze dlatego przeoczylem to, iz ich natezenie jest na drugim planie przesladowan rzymskich.

Fedorowicz
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 297
Rejestracja: 10 lut 2019
Has thanked: 132 times
Been thanked: 28 times

Re: Jezus oskarżony

Post autor: Fedorowicz » 2019-03-10, 13:04

konik pisze: 2019-03-10, 11:01 Mily Fedorowiczu - pudlo ( w kwestii konskiej wypowiedzi do Dezertera ). Oj, masz fantazje ...
..ale z powodow raczej oczywistych nie uruchomili "sprzetu" do przesladowan, gdyz sami byli pod rzymskim butem.
No dobrze, to jeśli już tak zbiorowo i grupowo reagujecie na moje wpisy, to odnieście się proszę rzeczowo do argumentacji, a nie do mojej osoby. Zapraszam do dyskusji ! :)
Ależ uruchomili jak najbardziej sprzęt w postaci.. kamieni ! Z powodów "oczywistych", z pobudek religijnych, bądź ideologicznych.

"Wyrzucili go poza miasto i kamienowali, a świadkowie złożyli swe szaty u stóp młodzieńca, zwanego Szawłem. Tak kamienowali Szczepana, który modlił się: «Panie Jezu, przyjmij ducha mego!» A gdy osunął się na kolana, zawołał głośno: «Panie, nie poczytaj im tego grzechu!» Po tych słowach skonał." (Dz 7, 58–60)


"Katolikom nie wolno zapominać, że sprawcami męki i śmierci Jezusa byli również Żydzi. Wnikliwa lektura Ewangelii i przebieg procesu Jezusa wskazują, że Rzymianie byli tylko figurantami”. Ks.Prof. Waldemar Chrostowski

"Kiedy w pierwszych wiekach chrześcijanie byli prześladowani, Żydzi cieszyli się przywilejami. Judaizm w Rzymie był "religio licita", czyli religią prawnie dopuszczoną. Żydzi swoją uprzywilejowaną pozycję wykorzystywali do skłaniania Rzymian do prześladowania chrześcijan. Jednym z żydowskich prześladowców chrześcijan, był (zanim się nawrócił) Szaweł czyli święty Paweł. Święty Paweł był i jest znienawidzony przez Żydów, bo głosił po nawróceniu, wykorzystując swoją ogromną wiedzę religijną o biblijnym monoteizmie, że chrześcijaństwo to realizacja obietnicy danej Izraelowi, wypełnienie zapowiedzi proroków głoszących, że Przymierze obejmie wszystkie narody."

Walter Laqueur zwraca uwagę, że wrogość pomiędzy chrześcijanami i Żydami wzrastała z czasem. Szacuje się, że z rąk Żydów w zginęło ok. 2 tys. pierwszych chrześcijan.
John J Burke: "Characteristics Of The Early Church". :(

Dodano po 7 minutach 49 sekundach:
Marek_Piotrowski pisze: 2019-03-10, 11:11 Tu się do końca nie zgodzę - były również prześladowania żydowskie. Tylko co to ma do rzeczy?
Do jakiej rzeczy ?

Dodano po 1 minucie 58 sekundach:
konik pisze: 2019-03-10, 11:22 Rzeczywiscie. Niedobor informacji ...
Moze dlatego przeoczylem to, iz ich natezenie jest na drugim planie przesladowan rzymskich.
Nie rozumiem tej wypowiedzi..możesz napisać w bardziej zrozumiały sposób ?
Ostatnio zmieniony 2019-03-10, 12:55 przez Fedorowicz, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Jezus oskarżony

Post autor: Andej » 2019-03-10, 13:31

Fedorowicz pisze: 2019-03-10, 13:04 ... Katolikom nie wolno zapominać, że sprawcami męki i śmierci Jezusa byli również Żydzi. ...
Czy to jest odkrywcze? Czy ma szokować? I dlaczego "nie wolno"?

Teraz Gorzkie żale. M.in. Golgota. A w niej: To nie gwoździe Cię przybiły, lecz mój grzech ...

Uważam, że w tym jest rzecz. Nie w narodowości, wierze ówczesnych sprawców, ale w obecnym postępowaniu żyjących dziś ludzi. Bez względu na wiek, płeć, narodowość, orientację, rasę itd..
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Magnolia

Re: Jezus oskarżony

Post autor: Magnolia » 2019-03-10, 13:56

Ja też nie widzę tezy z którą mamy dyskutować, piszesz oczywiste rzeczy.

Fedorowicz
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 297
Rejestracja: 10 lut 2019
Has thanked: 132 times
Been thanked: 28 times

Re: Jezus oskarżony

Post autor: Fedorowicz » 2019-03-10, 14:46

Magnolia pisze: 2019-03-10, 13:56 ..oczywiste rzeczy.
"Forum.. dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać."

"Dlaczego nie potraktowałeś równie ogólnie wrogości między nacjami? Zastanawiające."
"jeśli mówisz o naszej wierze przed Chrystusem, to zdanie to jest skrajnie fałszywe."
"..Zupełnie zignorowałeś słowa Mateusza.. "
"Toż to czyste odwracanie kota ogonem. Tak reagujesz na wypowiedzi.."
"Przykro czytać takie pokręcenie znaczeń i źle by było, by ktoś zasymilował tak głęboko błędne wywody.. "
"Tak więc Fedorowiczu ..nie jesteś chrześcijaninem"
"Calkowicie popieram Marka wypowiedz."
"..przypuszczam, ze nie wiesz z jakiego powodu i w jakim kontekscie napisalem ..a skoro nawet pojecia nie masz"
"..Bo jeśli mówisz o naszej wierze ..to zdanie to jest skrajnie fałszywe."
"..nawet nie czytasz ze zrozumieniem..Nie "słyszysz".
" pudlo..Oj, masz fantazje .. "
' Tylko co to ma do rzeczy? "
"Ja też nie widzę.. "

I wy myślicie, że nie tylko katolik, ale ktokolwiek pozwoli się wam w ten sposób oczerniać i znieważać na każdym kroku ? Pomyliliście się. Ja masochochistą nie jestem.
"Radzę ci, abyś nabył ..maści, by nią namaścić oczy twoje, abyś przejrzał"
Apokalipsa 3:18
Ostatnio zmieniony 2019-03-10, 15:38 przez Fedorowicz, łącznie zmieniany 3 razy.

Magnolia

Re: Jezus oskarżony

Post autor: Magnolia » 2019-03-10, 15:08

Fedorowicz, aby rozmowa się toczyła to obie strony muszą o to dbać.

Wyliczyłeś nasze przewinienia, a Ty swoich nie dostrzegasz?

Fedorowicz
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 297
Rejestracja: 10 lut 2019
Has thanked: 132 times
Been thanked: 28 times

Re: Jezus oskarżony

Post autor: Fedorowicz » 2019-03-10, 15:25

Magnolia pisze: 2019-03-10, 15:08 Fedorowicz, aby rozmowa się toczyła to obie strony muszą o to dbać.
Wyliczyłeś nasze przewinienia, a Ty swoich nie dostrzegasz?
Dezerter, Dominik, Czernin i Paktyk, osoby moderujące nie brali udziału w tej pozamerytorycznej, żenującej nagonce. Składam im wyrazy szacunku za chrześcijańską postawę. :ymapplause:

Magnolia

Re: Jezus oskarżony

Post autor: Magnolia » 2019-03-10, 15:32

Fedorowicz pisze: 2019-03-10, 15:25
Magnolia pisze: 2019-03-10, 15:08 Fedorowicz, aby rozmowa się toczyła to obie strony muszą o to dbać.
Wyliczyłeś nasze przewinienia, a Ty swoich nie dostrzegasz?
Dezerter, Dominik, Czernin i Paktyk, osoby moderujące nie brali udziału w tej pozamerytorycznej, żenującej nagonce. Składam im wyrazy szacunku za chrześcijańską postawę. :ymapplause:
Po pierwsze nie odpowiedziałeś na moje pytanie. To podstawowe Twoje przewinienie w dyskusji.
Po drugie używasz sarkazmu, a jednocześnie nie rozumiesz go u innych.
Insynuujesz, że byłeś tu ofiarą, a Admini Cię nie wzięli w obronę?!

Fedorowicz
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 297
Rejestracja: 10 lut 2019
Has thanked: 132 times
Been thanked: 28 times

Re: Jezus oskarżony

Post autor: Fedorowicz » 2019-03-10, 15:44

Magnolia pisze: 2019-03-10, 15:32 Insynuujesz, że byłeś tu ofiarą, a Admini Cię nie wzięli w obronę?!
Nie, po prostu nie przyłączyli się do waszej nagonki. Wiedzą bowiem, że prawda obrony nie wymaga, sama się obroniła. :)

Magnolia

Re: Jezus oskarżony

Post autor: Magnolia » 2019-03-10, 15:47

Acha, a jak brzmi ta prawda wg Ciebie?

konik

Re: Jezus oskarżony

Post autor: konik » 2019-03-10, 16:15

Warto posluchac tego, co nam Magnolia proponuje, a nie tylko uzalac sie nad swoim polozenem dyskutanta.
Nota bene - Fedorowiczu drogi - nie rozpoczalem tej zaczepki ... proponuje zamknac ten rozdzial i isc dalej z tematem. Trzymaj sie.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19048
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2620 times
Been thanked: 4633 times
Kontakt:

Re: Jezus oskarżony

Post autor: Marek_Piotrowski » 2019-03-10, 19:48

E tam. Fedorowicz nie jest w stanie zaprezentować żadnej sensownej merytorycznej odpowiedzi, dlatego idzie w konflikt. Proponuję po prostu zlekceważyć Jego awantury. Niech tam się złości ;)

Fedorowicz
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 297
Rejestracja: 10 lut 2019
Has thanked: 132 times
Been thanked: 28 times

Re: Jezus oskarżony

Post autor: Fedorowicz » 2019-03-11, 04:53

Marek_Piotrowski pisze: 2019-03-10, 19:48 E tam. Fedorowicz nie jest w stanie zaprezentować żadnej sensownej merytorycznej odpowiedzi, dlatego idzie w konflikt. Proponuję po prostu zlekceważyć Jego awantury. Niech tam się złości ;)
Widać wyraźnie, że najlepiej się czujecie i chętnie rozmawiacie wyłącznie w swoim własnym, prywatnym gronie znajomych i przyjaciół. Osoba obca pozostaje nadal "obca" i niemile na forum widziana. Jest to częste zjawisko na mało odwiedzanych forach dyskusyjnych, nazywanych chyba dla żartu otwartymi, ale tak naprawdę zamkniętymi przed odwiedzinami "tych obcych", lekceważonych i pomawianych z tytułu ich "obcości" o różne przewinienia. :)

Dodano po 16 minutach 7 sekundach:
konik pisze: 2019-03-10, 16:15 Fedorowiczu drogi - nie rozpoczalem tej zaczepki ... proponuje zamknac ten rozdzial i isc dalej z tematem. Trzymaj sie.
Dzięki za miłe słowa. Faktycznie, to ja wywołałem niezadowolenie forumowiczów nie zgadzając się z Twoim twierdzeniem, jakoby Pan Jezus pozostał przy zasadach judaizmu. Ale dyskusja się nie rozwinęła z braku zainteresowania i nie uważam, że powinienem za to przepraszać. Pozdrawiam ! :)

Magnolia

Re: Jezus oskarżony

Post autor: Magnolia » 2019-03-11, 06:26

@Fedorowicz Ja się czuję lekceważona przez Ciebie, zadaję Ci pytania i nie otrzymuję na nie odpowiedzi.
Surowo oceniasz userów na forum, ale rozumiem co do siebie masz inne standardy?

Fedorowicz
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 297
Rejestracja: 10 lut 2019
Has thanked: 132 times
Been thanked: 28 times

Re: Jezus oskarżony

Post autor: Fedorowicz » 2019-03-11, 08:13

Magnolia pisze: 2019-03-11, 06:26 @Fedorowicz Ja się czuję lekceważona przez Ciebie, zadaję Ci pytania i nie otrzymuję na nie odpowiedzi. Surowo oceniasz userów na forum, ale rozumiem co do siebie masz inne standardy?
Ależ droga Magnolio, ja bardzo Ciebie szanuję i cenię za żywy udział w dyskusji. Nie ma mowy o lekceważeniu z mojej strony! @};-

Co do pytań, to nie na każde potrafię odpowiedzieć sensownie jak na przykład pytania o jakichś moich przewinieniach Tobie znanych, ale mnie to już niekoniecznie.Jeżeli wolno mi o coś prosić, to abyś wypowiedziała się na temat stosunku Pana Jezusa do przedstawicieli judaizmu i przedstawicieli judaizmu do Pana Jezusa. :)
Ostatnio zmieniony 2019-03-11, 08:14 przez Fedorowicz, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ