Herezja czy ortodoksja??

Piszemy tutaj wszystkie rozterki w naszym życiu duchowym. Rady na temat naszego życia w Kościele katolickim, pouczenie, itp.
Katol

Herezja czy ortodoksja??

Post autor: Katol » 2018-01-21, 13:55

Organizacja "Królowa Pokoju"
Www.krolowa-pokoju.com.pl
rozprowadza obrazki bardzo dziwne. Podobno przedstawiają Boga Ojca. Wygląda jak Jezus, a przecież Bóg Ojciec się nie wcielił. Korona jest na podłodze - Bóg już nie włada ziemią i niebem?
Na czole ma coś podobnego do trzeciego oka (Sziwy?). Na szyi też dziwny kształt. Całość wygląda jak hinduistyczne bóstwo.
Na odwrocie jest niby Modlitwa Matki Eugenii. Czy jest autentyczna??

Obawiam się, że to herezja. Coś podrzucone katolikom.
Obrazek znalazłem w kościele. Ktoś rozpowszechnia.
http://www.krolowa-pokoju.com.pl/ikona- ... razek.html

Abraham45

Re: Herezja czy ortodoksja??

Post autor: Abraham45 » 2018-01-21, 14:09

O ile pamiętam to właśnie na tej stronie pojawiały się te niby orędzia Maryi na temat końca świata w 2012 roku i ludzie zaczęli głupieć od tego gromadząc żywność i inne środki do przetrwania. Jak się okazało była to brednia, bo końca świata nie było. Nie wiem skąd oni biorą takie rzeczy ale to jest raczej jakaś strona gdzie można się herezji spodziewać a już na.pewno treści sprzecznych z nauką Kościoła.

Egzorcysta ks. Piotr Glas przestrzega przed takimi treściami, osobami które głoszą takie rzeczy - to może pochodzić od samego zła.

Katol

Re: Herezja czy ortodoksja??

Post autor: Katol » 2018-01-21, 15:02

Modlitwa rzekomo Matki Eugenii ma dwa wersety wg mnie heretyckie:

Wróć, by rządzić narodami.

Bóg Ojciec nigdy nie zaprzestał rządzić wszechświatem, wszystkimi narodami.

Abyśmy, wybawieni przez cierpienie,

Nie zbawia nas jakiekolwiek cierpienie, lecz męka, śmierć i zmartwychwstanie Jezusa.

Abraham45

Re: Herezja czy ortodoksja??

Post autor: Abraham45 » 2018-01-21, 15:34

Tylko czy ten zwrot Wróć dotyczy Boga czy Jezusa, bo może chodziło autorce o powrót Jezusa na ziemię zgodnie z paruzją?

Tutaj też nie ma jakieś herezji czy błędu w rozumieniu takiego odniesienia ponieważ autorce może chodzić o wybawienie właśnie przez Jezusa, wszak cierpiał na krzyżu, ale bardziej powinna odnieść się do samej śmierci na krzyżu bo to ona przyniosła wybawienie.

Są pewne wątpliwości ale nie na tyle aby uznać to za herezję, raczej za niezbyt właściwe ujęcie tych stwierdzeń czy treści.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Herezja czy ortodoksja??

Post autor: Andej » 2018-01-21, 17:33

Abraham45 pisze: 2018-01-21, 15:34 ... Boga czy Jezusa ...
Co masz na myśli? Dziwna alternatywa. Nie uznajesz Jezusa za Boga?
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14805
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4116 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Herezja czy ortodoksja??

Post autor: Dezerter » 2018-01-21, 17:52

Andej pisze: 2018-01-21, 17:33
Abraham45 pisze: 2018-01-21, 15:34 ... Boga czy Jezusa ...
Co masz na myśli? Dziwna alternatywa. Nie uznajesz Jezusa za Boga?
Zapewne Abrahamowi chodziło o "Ojca czy Jezusa" - to częsta pomyłka
a ikona po prostu brzydka i niezrozumiała dla mnie. Na szyi to "jabłko adama" nie jest ... jak już to ten dołek pod jabłkiem. Ja bym się tam czakramu nie dopatrywał, bo nie tak się je rysuje.
Ogólnie dla mnie, nie widzę odstępstw od ortodoksji, ale przypominam , że Medjugorie, to nadal niezatwierdzone, niezakończone objawienia prywatne.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Abraham45

Re: Herezja czy ortodoksja??

Post autor: Abraham45 » 2018-01-21, 18:30

Andej pisze: 2018-01-21, 17:33
Abraham45 pisze: 2018-01-21, 15:34 ... Boga czy Jezusa ...
Co masz na myśli? Dziwna alternatywa. Nie uznajesz Jezusa za Boga?
Dokładnie tak jak Dezerter napisał, chodziło o same osoby a nie o boskość Jezusa. I Obraz jest to alternatywa.
Jak sam wiesz to Jezus ma powrócić na ziemię a nie Bóg Ojciec.

Obraz na pewno nie przedstawia Boga Ojca, jeśli już to Jezusa. Cała strona jest nic nie warta i można się nafaszerować stekiem bzdur sprzecznych z nauką Kościoła.

Katol

Re: Herezja czy ortodoksja??

Post autor: Katol » 2018-01-21, 18:54

Abraham45 pisze: 2018-01-21, 15:34 Tylko czy ten zwrot Wróć dotyczy Boga czy Jezusa, bo może chodziło autorce o powrót Jezusa na ziemię zgodnie z paruzją?
Rysunek dotyczy Boga Ojca i w modlitwie chodzi o Boga Ojca.
Oparta na objawieniach prywatnych, że rzekomo Bóg Ojciec czuje się niekochany i nieczczony, więc jakby zrezygnował z rządzenia światem.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Eugenia_Ravasio

http://www.voxdomini.com.pl/ojciec/o_01.htm

Widzę, że w tej kwestii jest niezła zadyma:
http://bogojciec.pl/wp-content/uploads/ ... e-ojca.pdf
Ostatnio zmieniony 2018-01-21, 19:30 przez Katol, łącznie zmieniany 1 raz.

Abraham45

Re: Herezja czy ortodoksja??

Post autor: Abraham45 » 2018-01-21, 19:00

Totalne brednie i ten obrazek jest dla mnie jakąś utopią, ale cóż - ludzie mają różne fantazje. Ja bynajmniej odradzam tą stronę.

Katol

Re: Herezja czy ortodoksja??

Post autor: Katol » 2018-01-21, 19:33

http://bogojciec.pl/modlitwy/

Na tej stronie jest modlitwa Matki Eugenii, a ponadto Litania do Boga Ojca.
Nie ma jednak modlitwy z obrazka.

http://bogojciec.pl/

Na tej stronie górna część obrazka, za wyjątkiem błędu w słowie "omnipotens".

Abraham45

Re: Herezja czy ortodoksja??

Post autor: Abraham45 » 2018-01-21, 21:33

Ja osobiście omijam takie niepewne strony. Nie znajdę tam prawdy, więc po co mam tracić czas na coś co mija się z prawdą. Lepiej poświęcić czas na coś bardziej poważnego, coś co rzeczywiście przybliży mnie do Boga, dzięki czemu moje życie duchowe będzie choć trochę lepsze, bogatsze.

Katol

Re: Herezja czy ortodoksja??

Post autor: Katol » 2018-01-21, 23:44

http://wiecznosc3.blog.onet.pl/2013/01/ ... i-ravasio/

Jest tam inny rysunek!! Korona na głowie, berło(?) w ręku. W drugiej ręce płonące serce. Twarz dużo jaśniejsza, wygląda na białego człowieka.



Na tej stronie jest też modlitwa. Słowo "człowieka" chyba źle przepisane, powinno być "człowiek".

MODLITWY MATKI EUGENII

Ojcze , ziemia potrzebuje Ciebie ;
człowieka , każdy człowiek potrzebuje Ciebie ;
powietrze , ciężkie i skażone , potrzebuje Ciebie.
Ojcze , proszę Cię ,
wróć , by chodzić po drogach świata ,
wróć , by żyć między swoimi dziećmi ,
wróć, by rządzić narodami ,
wróć , by przynieść pokój a za nim sprawiedliwość ,
wróć , by zaprowadzić ogień Miłości abyśmy wybawieni przez cierpienia,
mogli stać się nowym stworzeniem . Niech się tak stanie.

(Jest to trochę inne tłumaczenie, niż to z rozpowszechnianego obrazka przez "Królową Pokoju".)

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Herezja czy ortodoksja??

Post autor: Marek_Piotrowski » 2018-01-22, 10:06

Ojcze , proszę Cię ,
wróć , by chodzić po drogach świat
a
O ile pamiętam, czekamy na powrót Chrystusa

Abraham45

Re: Herezja czy ortodoksja??

Post autor: Abraham45 » 2018-01-22, 10:32

29 Zaraz też po ucisku owych dni słońce się zaćmi i księżyc nie da swego blasku; gwiazdy zaczną padać z nieba i moce niebios zostaną wstrząśnięte10. 30 Wówczas ukaże się na niebie znak Syna Człowieczego11, i wtedy będą narzekać wszystkie narody ziemi; i ujrzą Syna Człowieczego, przychodzącego na obłokach niebieskich12 z wielką mocą i chwałą. 31 Pośle On swoich aniołów z trąbą13 o głosie potężnym, i zgromadzą Jego wybranych13 z czterech stron świata, od jednego krańca nieba aż do drugiego.

Mt 24,29-31
Jasno jest powiedziane o Synu Człowieczym nie o Bogu Ojcu.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Herezja czy ortodoksja??

Post autor: Marek_Piotrowski » 2018-01-22, 14:23

Swoją drogą - czy zauważyliście ostatnio wielki wysyp jakichś dziwnych, rzekomych "objawień prywatnych" - cały internet jest tym zapchany, ludzie zamiast poznawac swoją wiarę z obłedem w oczach przerzucają się z jednego "objawienia" na inne.

Także na forach zauważa się wysyp róznych ludzi uważających że mają ponadnaturalne poznanie (Jakub czy Krzysztof są naszym forumowym przykładem, ale po forach krąży znacznie więcej).
Czy to koniec czasów czy po prostu rzeczywistość robi się taka napięta i nieznośna, że umysły niektórych uciekają w pseudomistykę lub szukają oparcia w jakichś szemranych objawieniach?

ODPOWIEDZ