Herezja wolą Boga?

Piszemy tutaj wszystkie rozterki w naszym życiu duchowym. Rady na temat naszego życia w Kościele katolickim, pouczenie, itp.
ODPOWIEDZ
Magnolia

Re: Herezja wolą Boga?

Post autor: Magnolia » 2019-04-10, 19:06

Dezerter pisze: 2019-04-10, 18:48 ja taki święty nie jestem by regularnie modlić się 5 razy jak muzułmanie - podziwiam ich i są mi wzorem. Ich wiara jest również bardzo silna, widać to nie tylko gdy się wysadzają, ale mówią o tym żołnierze wracający z wojny/misji - opowiadają o niesamowitej odwadze muzułmanów, o braku strachu przed śmiercią. Moim zdaniem jest to objaw pełnego zawierzenia Bogu.
Dezerterze, to nie objaw zawierzenia Bogu, że idą na pewną śmierć, to jest wynik prania mózgu! Oni są tak zmanipulowani i tak jest im wmówione że to "najlepsza śmierć", że tak się przysłużą dla sprawy, że nic poza tym nie widzą i nie wiedzą. Nawet podejrzewam że hipnotycznie są niektórzy "zaprogramowani", był taki moment po zamachach w Paryżu, że mimo zamkniętych granic kolejne osoby "budziły" się z ukrycia i podejmowały kolejne ataki.
To zachowanie jest mimo wszystko dalekie od religii i wiary, one są przykrywką dla terroryzmu, okrucieństwa i brutalności, które trudno sobie wyobrazić...

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4217 times

Re: Herezja wolą Boga?

Post autor: Andej » 2019-04-10, 19:37

Dezerter pisze: 2019-04-10, 18:48 ... "chrzcił" zwyczaje, święta i miejsca święte nadając im chrześcijańskie treści i formę. ...
Różnie z tym bywało. Proces ten nazwałby ewangelizacją. W ten sposób poganie przyjmowali religię. Nie można zapominać, że było to rugowaniem zwyczajów pogańskich z równoczesnym krzewieniem chrześcijańskich. Pewne elementy istotnie bywały wykorzystywane. Jednak to było. Teraz jest inna sytuacja.
Gdy dwie strony rozmawiają ze sobą i jedna jest skłonna do kompromisu i pojednania, a druga do narzucania i wyrzynania, to takich kontaktów nie można nazwać dialogiem między religijnym. Bardziej monologiem. A nawet presją.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14930
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4183 times
Been thanked: 2940 times
Kontakt:

Re: Herezja wolą Boga?

Post autor: Dezerter » 2019-04-10, 20:04

Magnolia pisze: 2019-04-10, 19:06
Dezerter pisze: 2019-04-10, 18:48 ja taki święty nie jestem by regularnie modlić się 5 razy jak muzułmanie - podziwiam ich i są mi wzorem. Ich wiara jest również bardzo silna, widać to nie tylko gdy się wysadzają, ale mówią o tym żołnierze wracający z wojny/misji - opowiadają o niesamowitej odwadze muzułmanów, o braku strachu przed śmiercią. Moim zdaniem jest to objaw pełnego zawierzenia Bogu.
Dezerterze, to nie objaw zawierzenia Bogu, że idą na pewną śmierć, to jest wynik prania mózgu! Oni są tak zmanipulowani i tak jest im wmówione że to "najlepsza śmierć", że tak się przysłużą dla sprawy, że nic poza tym nie widzą i nie wiedzą. (...)
Magnolio niechrześcijanin to samo mógłby powiedzieć o męczennikach chrześcijańskich z pierwszych wieków, więc ostrożnie
Andeju - kolejni papieże, biskupi, zakony rozwijają dialog nie tylko ekumeniczny, ale i międzyreligijny i moim zdaniem to dobry kierunek.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18906
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2606 times
Been thanked: 4604 times
Kontakt:

Re: Herezja wolą Boga?

Post autor: Marek_Piotrowski » 2019-04-10, 21:42

Dezerter pisze: 2019-04-10, 18:48 Marku w całym tym wątku i w poście ostatnim piszesz tak jak byś nie odróżniał:
Ekumenizmu między różnymi Kościołami chrześcijańskimi
od
Kontaktów międzyreligijnych miedzy różnymi religiami np katolikami a buddystami
Piszemy o 2 różnych rzeczach - tak to się nie dogadamy :-s
Skoro coś takiego jest niedopuszczalne w kontaktach ekumenicznych, to co dopiero międzyreligijnych!
Marku - cieszę się, że twoje doświadczenie z KK było inne niż moje i, że ty od razu wszystko znalazłeś w KK. Ja pisze o swoim doświadczeniu poszukiwaniu Boga - pisze jak było. Ja zgodnie z tym co zalecał JP II nie widzę nic złego w " ubogacaniu się" , ale ciebie nie zmuszam skoro masz wszystko, tylko pamiętaj, że ubogacanie działa w 2 strony.
Bez demagogii. I nie wciągaj znowu JPII w swoje zabawy, bo nie popierła on tego co piszesz. POlecam Ut unum sint.
To ze błądziłeś nie oznacza że dobrze jest błądzić.
Piszecie Panowie obaj jak byście nie znali historii Kościoła, który przez 2000 lat ewangelizując ludy pogańskie "chrzcił" zwyczaje, święta i miejsca święte nadając im chrześcijańskie treści i formę. Przykładów jest wiele, ale wątek nie o tym raczej.
No własnie, a nie odwrotnie.
Nie przyjmował nauczania tylko je dawał.
Magnolio niechrześcijanin to samo mógłby powiedzieć o męczennikach chrześcijańskich z pierwszych wieków, więc ostrożnie
Nie bluźnij, człowieku. Męczennicy pierwszych wieków nie szli na śmierć po to żeby mordować innych ludzi.
Andeju - kolejni papieże, biskupi, zakony rozwijają dialog nie tylko ekumeniczny, ale i międzyreligijny i moim zdaniem to dobry kierunek.
Szczerze mówiąc owoce są marne, ale zgoda, dialog międzyreligijny jest OK. Ale dialog to nie czerpanie nauk.
Ostatnio zmieniony 2019-04-10, 22:25 przez Marek_Piotrowski, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4217 times

Re: Herezja wolą Boga?

Post autor: Andej » 2019-04-10, 22:02

Dezerter pisze: 2019-04-10, 20:04...
Andeju - kolejni papieże, biskupi, zakony rozwijają dialog nie tylko ekumeniczny, ale i międzyreligijny i moim zdaniem to dobry kierunek.
Nie nazwałbym dialogiem, gdy podejście diametralnie inne.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14930
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4183 times
Been thanked: 2940 times
Kontakt:

Re: Herezja wolą Boga?

Post autor: Dezerter » 2019-04-12, 19:40

Marku zniechęciłeś mnie skutecznie do rozmowy z tobą ... pomyśl dlaczego.
Dialog jest możliwy a nawet konieczny Andeju im dalej nam do siebie, tym więcej powinniśmy rozmawiać i się poznawać, by odkrywać ile nas łączy.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18906
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2606 times
Been thanked: 4604 times
Kontakt:

Re: Herezja wolą Boga?

Post autor: Marek_Piotrowski » 2019-04-12, 22:05

Trudno - nie było moim głównym celem budzenie Twojego zachwytu.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4217 times

Re: Herezja wolą Boga?

Post autor: Andej » 2019-04-12, 22:26

OK, niech rozmawiają. Nie nazywam dialogiem rozmowy równoległej.
Rozmowa równoległa, to rozmowa, w której każdy mówi coś, a druga osoba go nie słyszy. Czyli jeden o zupie, drugi o czymś innym.
A tu gorzej, gdyż jedna strona otwarta, a druga betonowa.
Czy możliwy jest kompromis? Jaki?
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

ODPOWIEDZ