Papież Franciszek

Piszemy tutaj wszystkie rozterki w naszym życiu duchowym. Rady na temat naszego życia w Kościele katolickim, pouczenie, itp.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14805
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Papież Franciszek

Post autor: Dezerter » 2019-09-28, 22:41

takisobie pisze: 2019-09-27, 11:28
jswiec pisze: 2019-09-26, 12:13 A najbardziej kontrowersyjne sprawy wokół "Amoris laetitia" itp. wynikają z niezrozumienia duchowości ignacjańskiej, zwłaszcza w aspekcie rozeznawania.

Jasne , wszyscy krytycy Amoris laetitia nie rozumieją duchowości ignacjańskiej stąd kontrowersje :))
Naprawdę zabawne , niczym żart o łysym gościu z grzywką.
Amoris laetitia przeczytałem z obowiązku - jako doradca życia rodzinnego - nie znalazłem w niej niczego co by powodowało bym przestał uznawać papieża Franciszka za mojego pasterza.
Zadałem pytanie mojemu proboszczowi, który też przeczytał
- Czy coś się zmieniło w nauczaniu KK o czym musiałbym wspomnieć narzeczonym podczas spotkań?
NIE :!:
padła jednoznaczna odpowiedź
więc nie płaczmy nad nierozlanym mlekiem :!:
Jeśli ty coś znalazłeś, to - zapraszam zakładaj wątek - podaj cytat, który cię bulwersuje i podyskutujemy o konkretach.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Magnolia

Re: Papież Franciszek

Post autor: Magnolia » 2019-09-28, 23:29

Dezerter pisze: 2019-09-28, 22:41
Jeśli ty coś znalazłeś, to - zapraszam zakładaj wątek - podaj cytat, który cię bulwersuje i podyskutujemy o konkretach.
Mamy już taki wątek: viewtopic.php?f=15&t=934&hilit=Amoris, można tam kontynuować dyskusję. :)

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14805
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Papież Franciszek

Post autor: Dezerter » 2019-09-29, 17:23

Kwiatek z życia Franciszka
Jednak szczególną wdzięczność wyraził Franciszek za pytanie dotyczące jego życia duchowego, ponieważ jak sam wspomniał, nikt wcześniej mu go nie postawił. Jeden z młodych jezuitów, będący w trakcie formacji, zapytał go bowiem, co zmieniło się w jego osobistym doświadczeniu Boga po wyborze na najwyższy urząd w Kościele. Franciszek odpowiedział, że zasadniczo nie uległo ono zmianie. Pozostaje takie jak przedtem. Czuje jednak większy ciężar odpowiedzialności. Jego modlitwa wstawiennicza ma o wiele szerszy zasięg niż wcześniej. Zwraca się do Pana jak dawniej i czuje, że daje mu On łaskę, której aktualnie potrzebuje.

Następnie Papież odsłonił swoje pokorne oblicze. Stwierdził bowiem, że popełnia te same grzechy co wcześniej. Wybór na Następcę św. Piotra nie nawrócił go w nagły sposób, czyniąc go mniejszym grzesznikiem. Pozostał nim nadal. Dlatego spowiada się co dwa tygodnie. Dodał, że pokusy i grzechy pozostały te same. Fakt, że teraz cały ubiera się na biało nie czyni go mniejszym grzesznikiem i bardziej świętym niż wcześniej. Historia Apostoła Piotra, ukazująca jak w kontakcie z poganami oddalał się od wolności w stronę niewoli strachu, pomaga Papieżowi rozumieć, że nie ma żadnej magii w byciu wybranym na Papieża. Konklawe nie działa w sposób magiczny.
https://deon.pl/kosciol/papiez-popelnia ... 676lyJen08
Ostatnio zmieniony 2019-09-29, 17:24 przez Dezerter, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Magnolia

Re: Papież Franciszek

Post autor: Magnolia » 2019-12-05, 09:30

Debata dla zainteresowanych: (2 godziny) dyskusja po Synodzie Amazońskim.



Cenną uwagą jest wypowiedź Pani Joanny, która podobnie jak ja uważa, że nie wszystko potrafimy rozeznać, szczególnie My świeccy wierni, ale z pewnością szkoda czasu i energii na puste dyskusje, za to trzeba włożyć wysiłek w modlitwę za Kościół. (56 minuta i dalej)
Ostatnio zmieniony 2019-12-05, 10:35 przez Magnolia, łącznie zmieniany 1 raz.

Biserica Dumnezeu

Re: Papież Franciszek

Post autor: Biserica Dumnezeu » 2019-12-05, 19:22

Z pelna swiadomoscia tego co pisze nie tylko na podstawie tego jednego filmiku: wypowiedzi pani Joanny sa bardzo malo ( albo inaczej: w znikomym stopniu ) merytoryczne, za to nadmiernie emocjonalne. Odbieram to jako egzaltacje osoba, a nie tym, kim jest ta osoba.

przepraszam.

ODPOWIEDZ