Nieobecnosc ksiezy na katolickim forum "Z Chrystusem"

Piszemy tutaj wszystkie rozterki w naszym życiu duchowym. Rady na temat naszego życia w Kościele katolickim, pouczenie, itp.
ODPOWIEDZ
Dominik

Re: Nieobecnosc ksiezy na katolickim forum "Z Chrystusem"

Post autor: Dominik » 2018-01-31, 15:39

Katol, co Ty wygadujesz? Łapiesz za słówko, piszesz jakieś rzeczy z kosmosu.
Czytałeś posta Magnolii, dokładnie to miałem na myśli pisząc to co zacytowałeś.

Pogłębianie więzi w parafiach właśnie niektórzy z nas czynią. Magnolia, Dezerter, pewnie wielu innych użytkowników także, ale się nie ujawnili.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18880
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2604 times
Been thanked: 4602 times
Kontakt:

Re: Nieobecnosc ksiezy na katolickim forum "Z Chrystusem"

Post autor: Marek_Piotrowski » 2018-01-31, 15:41

Katol pisze: 2018-01-31, 15:04 Marek Piotrowski by napisał, że obecność na tym forum nie jest wskazana. Bo skoro na forum nie ma księdza, to nie widać łączności z hierarchią kościelną. Nie mamy Imprimatur.
Marek Piotrowski pisze, to co pisze, i proszę Markowi Piotrowskiemu nie wciskać tego co ma napisać.
A imprimatur nie odnosi się do organizacji, ani tym bardzie forów.

Katol

Re: Nieobecnosc ksiezy na katolickim forum "Z Chrystusem"

Post autor: Katol » 2018-01-31, 15:56

Ano łapię za słówka, bo taka była narracja Marka, że głównie to błogosławieństwo hierarchii się liczy w ocenianiu każdego dzieła.
Uważam taką narrację za jednostronną i ograniczającą.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18880
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2604 times
Been thanked: 4602 times
Kontakt:

Re: Nieobecnosc ksiezy na katolickim forum "Z Chrystusem"

Post autor: Marek_Piotrowski » 2018-01-31, 16:13

Nie hierarchii jako takiej, ale biskupa miejsca. Nie tyle Jego ocena, co POSŁUSZEŃSTWO Jego ocenie jest kluczowym czynnikiem.
Wszyscy "wielcy" którym Kościół przez jakiś czas się sprzeciwiał, byli posłuszni.

Jakub2

Re: Nieobecnosc ksiezy na katolickim forum "Z Chrystusem"

Post autor: Jakub2 » 2018-01-31, 16:45

Marek_Piotrowski pisze: 2018-01-31, 16:13 Nie hierarchii jako takiej, ale biskupa miejsca. Nie tyle Jego ocena, co POSŁUSZEŃSTWO Jego ocenie jest kluczowym czynnikiem.
Wszyscy "wielcy" którym Kościół przez jakiś czas się sprzeciwiał, byli posłuszni.
Wlasnie to posluszenstwo ksztaltowalo ich wiare i dawalo owoce.
Coraz czesciej mam wrazenie ze wiele osob juz za zycia chcialo by byc uznanymi przez Kosciol swietymi.
Trzeba sie starac zyc jak swiety myslac ze jest sie najwiekszym grzesznikiem, a nie odwrotnie i nie na piedestale.
Nie da sie byc ukrzyzowanym zchodzac z krzyza, by sie chelpic swietoscia.

Magnolia

Re: Nieobecnosc ksiezy na katolickim forum "Z Chrystusem"

Post autor: Magnolia » 2018-01-31, 16:48

A jak się maja te wypowiedzi do tytułu wątku? Może moja migrena nie pozwala mi wyłapać odniesienie.. a moze go nie ma... :-?

Jakub2

Re: Nieobecnosc ksiezy na katolickim forum "Z Chrystusem"

Post autor: Jakub2 » 2018-01-31, 16:57

Magnolia pisze: 2018-01-31, 16:48 A jak się maja te wypowiedzi do tytułu wątku? Może moja migrena nie pozwala mi wyłapać odniesienie.. a moze go nie ma... :-?
Pewnie zarazilas sie ode mnie, bo tez cos ostatnio .........

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14930
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4183 times
Been thanked: 2940 times
Kontakt:

Re: Nieobecnosc ksiezy na katolickim forum "Z Chrystusem"

Post autor: Dezerter » 2018-01-31, 17:01

Magnolia pisze: 2018-01-31, 16:48 A jak się maja te wypowiedzi do tytułu wątku? Może moja migrena nie pozwala mi wyłapać odniesienie.. a moze go nie ma... :-?
Moi mili parafianie B-) ;) - koniec offtopu
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

W drodze
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 506
Rejestracja: 11 lut 2017
Has thanked: 7 times
Been thanked: 28 times

Re: Nieobecnosc ksiezy na katolickim forum "Z Chrystusem"

Post autor: W drodze » 2018-01-31, 21:15

Moi mili parafianie B-) ;) - koniec offtopu

Witaj Dezerterze.

Mysle, ze mam jeszcze szanse cos napisac na watku w koncu przeze mnie zalozonego,i w dodatku, ze jak wynika z wypowiedzi uczestnikow tego forum,temat nie zostal do konca wyczerpany.
W dodatku grzecznoscia byloby uprzedzic wpierw, ze za iles tam czasu pogaduszki beda zakonczone.


Ale do tematu.
Nieomalze wszyscy wypowiedzieli sie ,okreslijmy to negatywnie o uczestnictwie ksiezy na tym forum argumentujac roznymi motywami,nie pytajac o to samych ksiezy,za wyjatkiem Ciebie.

Rozumiem, ze cala rzesza ksiezy nie trafila tutaj, co w takim wypadku jest calkowicie usprawiedliwione.Ale wszystkie pozostale argumenty uwazam za wymowki.
Bo uwazam, ze praca ksiedza to nie wykonywanie zawodu a wykonywanie swojego powolania ,czyli poslannictwa.
Wiec wszystkie chwile zycia powinny byc skierowane na wypelnianie swojej misji, czyli powolania.

Ze zdziwieniem czytam stwierdzenie, ze za bardzo tutaj nie mialby co robic, bo sami sobie dobrze radzimy, lub, ze bylby tutaj przez kogos atakowany i musialby sie bronic.
Takich uwazam, ze wykonuja jedynie swoj zawod ,kierujac sie pobudkami przyziemnimi.

Jak na razlie tyle w temacie.Z
Z pozdrowieniami.

Dominik

Re: Nieobecnosc ksiezy na katolickim forum "Z Chrystusem"

Post autor: Dominik » 2018-01-31, 21:53

W drodze pisze: 2018-01-31, 21:15 Ze zdziwieniem czytam stwierdzenie, ze za bardzo tutaj nie mialby co robic, bo sami sobie dobrze radzimy
Trochę niedokładnie przeczytałeś. To że ich nie ma, nie oznacza że sobie nie radzimy i że nie są potrzebni.

edit
Po prostu dajemy sobie rade, ale pomoc by się przydała. Dlaczego nie.

W drodze
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 506
Rejestracja: 11 lut 2017
Has thanked: 7 times
Been thanked: 28 times

Re: Nieobecnosc ksiezy na katolickim forum "Z Chrystusem"

Post autor: W drodze » 2018-02-01, 12:39

Dominik pisze: 2018-01-31, 21:53
W drodze pisze: 2018-01-31, 21:15 Ze zdziwieniem czytam stwierdzenie, ze za bardzo tutaj nie mialby co robic, bo sami sobie dobrze radzimy
Trochę niedokładnie przeczytałeś. To że ich nie ma, nie oznacza że sobie nie radzimy i że nie są potrzebni.

edit
Po prostu dajemy sobie rade, ale pomoc by się przydała. Dlaczego nie.
Ale dlaczego ich nie ma, problem nadal istnieje.

Awatar użytkownika
dromax
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 219
Rejestracja: 2 sty 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Been thanked: 29 times
Kontakt:

Re: Nieobecnosc ksiezy na katolickim forum "Z Chrystusem"

Post autor: dromax » 2018-02-02, 13:53

Katol pisze: 2018-01-31, 15:07 Każdy wierzący jest teologiem.
Każdy ma jakąś swoją teologię.
;) Trudno się z tym zgodzić!
Ta jakaś swoja teologia może być herezją. Nie każdy wierzący zna Biblię czy też dokumenty Kościoła.

Magnolia

Re: Nieobecnosc ksiezy na katolickim forum "Z Chrystusem"

Post autor: Magnolia » 2018-02-02, 17:29

Mam taka myśl... jeśli czujecie, że potrzebny tu jest ksiądz/księża, bo to miejsce jest dla Was ważne, to zapraszajcie księży ze swojej parafii, albo najlepiej z pobliskiego zakonu - poczujcie się odpowiedzialni za to miejsce. :)
Ja wysłałam zaproszenie do trzech księży... prawdopodobieństwo że któryś się zgodzi jest duże...a gdyby każdy wysłał zaproszenie na maila do parafii... to prawdopodobieństwo by bardzo wzrosło, ze ktoś by się tu nami zaopiekował. :-bd

Katol

Re: Nieobecnosc ksiezy na katolickim forum "Z Chrystusem"

Post autor: Katol » 2018-02-03, 15:34

Ja nie uważam, że na forum powinien być ksiądz. Tak, jak nie jest konieczny w każdej wspólnocie wierzących.
Umysły ciasne, chcące się pozbyć własnej odpowiedzialności za życie, chcą widzieć księdza w każdym aspekcie działalności Kościoła.
Aby nie trzeba było myśleć samodzielnie, niech ksiądz za nas myśli, niech podejmuje za nas decyzje.
Po prostu słuchajmy księdza. Zredukujmy własne myślenie. To redukcja człowieczeństwa.

Zresztą nie dziwię się, że się nie garną. Ksiądz na forum mógłby dostać niewygodne pytanie. Mógłby wykazać swoją niewiedzę.
Mógłby stracić autorytet. Czy nie wygodniej jest tylko spełniać wymagania prawa kanonicznego tzn. spowiadać, odprawiać Mszę?
A jeśliby ksiądz miał wątpliwości w wierze?To otwarta dyskusja mogłaby być katalizatorem jego odejścia ze stanu kapłańskiego.

Dominik

Re: Nieobecnosc ksiezy na katolickim forum "Z Chrystusem"

Post autor: Dominik » 2018-02-03, 17:57

Magnolia, a może z drugiej strony podejść księdza. Zamiast go zapraszać tak od razu, to zamiast tego zapytać się go co myśli o forach religijnych. Jeśli wypowie się pozytywnie to wtedy go zaprosić, niech się wtedy spróbuje wymigać,,, takie podejście cwanego lisa trochę :-)

Kiedyś często czytałem odpowiedzi Jezuitów na pytania internautów na tej stronie http://www.rozmawiamy.jezuici.pl
Na te pytania odpowiadało kilku Jezuitów, dzielili się pytaniami.
Przestali odpowiadać z trzy lata temu :(

Dobra, nie ma co gdybać, narzekać. Trzeba się postarać by ksiądz zawitał na nasze forum, a reszta się ułoży. W praktyce wszystko wyjdzie, to co piszemy to są w większości nasze przemyślenia, nie poparte w praktyce dowodami.
Gdybym tak myślał negatywnie, to by tego forum nie było, bo hejterzy, bo zaraz będą zakładać konta i nas od razu np. wyzywać. Przez trzy lata trzy konta takie usunąłem dwa wczoraj, i jedno na początku działania forum.

ODPOWIEDZ