Mój kolega mowi ze papiez to nazista

Piszemy tutaj wszystkie rozterki w naszym życiu duchowym. Rady na temat naszego życia w Kościele katolickim, pouczenie, itp.
Awatar użytkownika
fskrufskru
Przybysz
Przybysz
Posty: 6
Rejestracja: 7 cze 2019

Mój kolega mowi ze papiez to nazista

Post autor: fskrufskru » 2019-06-07, 13:21

Co za typek muj kolega mowi ze papiez Jan Pawel II byl nazistą czy cos tu jego slowa "owszem byl nazistą, mimo ze wojna sie dawno skonczyla to nazisci byli wsrod nas i moge powiedziec wiele na temat karola nazisty" i mnie wpienil do reszty bo wiem ze KAROL WOJTYLA byl dobry i wielki a on mowi ze jest inaczej!! jak mozna papieza polaka nazwac nazistą?? no i pomyslalem ze zapytam was, czy karol wojtyla rzeczywiscie byl nazistą i jesli tak to czy dalej mozna go kochac? Nawet gdyby sie okazalo ze jest nazistą to ja bym go kochal bo to tez czlowiek! Prosze o porady i co mam powiedziec mojemu koledze odnosnie karola nazisty?? Dziekuje

Awatar użytkownika
Praktyk
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1959
Rejestracja: 28 lis 2017
Has thanked: 412 times
Been thanked: 431 times

Re: Mój kolega mowi ze papiez to nazista

Post autor: Praktyk » 2019-06-07, 13:40

Spytaj kolegi co to znaczy nazista
Panie patrz na moje serce razem ze mną, patrz na prawdę o mnie razem ze mną.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14930
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4183 times
Been thanked: 2940 times
Kontakt:

Re: Mój kolega mowi ze papiez to nazista

Post autor: Dezerter » 2019-06-08, 13:33

Praktyk pisze: 2019-06-07, 13:40 Spytaj kolegi co to znaczy nazista
Dobra rada, bo on chyba nie wie co mówi ;)
Nie ma najmniejszych FAKTÓW historycznych na temat współpracy Karola Wojtyły z nazistami w czasie II wojny.
Naziści, to są faszyści Niemieccy, zwolennicy Adolfa Hitlera
Niech ci poda fakty historyczne o tym, albo zapytaj na lekcji historii nauczyciela tak jak nas głośno, to go wyśmieje z tym jego poglądem.
Czy ja antyfaszysta bym miał awatar w nazistom?!
Rada uniwersalna na przyszłość - jak ktoś gada jakieś niestworzone rzeczy to zapytaj go o źródła takiej informacji, o fakty potwierdzające, na której uczelni tak nauczają?
Jeśli nie potrafi potwierdzić tej informacji to niech spada na drzewo ;)
Żyjemy w erze fejk newsów :(
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
fskrufskru
Przybysz
Przybysz
Posty: 6
Rejestracja: 7 cze 2019

Re: Mój kolega mowi ze papiez to nazista

Post autor: fskrufskru » 2019-06-10, 19:53

Chciałbym podziękować Dominikowi (administrator) za zajęcie się trollami!! na początku myślałem że te odpowiedzi to tak na serio ale szybko się okazało z kim mamy do czynienia i widać zostały podjęte odpowiednie kroki hehe ciekawe komu teraz jest do śmiechu cwaniaczki. Idźcie sobie robić żarty w innym miejscu a nie tutaj, miejcie trochę szacunku do Chrystusa czy w tym wypadku do PAPIEŻA!

Ok, wracając do tematu rozmawiałem z moim kolegą, on ma 24 lata a ja tylko 15 więc nie widujemy się za często a ostatnio byłem na boisku i on akurat też był więc miałem okazję zapytać go o karola nazistę. Powiedziałem mu że słuchaj maciek uważam że się mylisz odnośnie Jana Pawła II albo nawet nie tyle mylisz co obrażasz papieża polaka a on nie jest kimś takim kogo sobie możesz po prostu obrażać, no i mówię że poszedłem na forum o Chrystusie i opisałem całą sytuację w temacie co mi mówiłeś a on pamiętam chwycił się za twarz i zaczął kiwać głową i mówić że mam do czynienia z sektą i że tam na pewno niczego się nie dowiem bo oni wszyscy są tacy sami (JASNE WSZYSCY NA FORUM TO SEKTA, PEWNIE!) i że oni będą bronić papieża nazisty bo gdyby wszystko wyszło na jaw to wtedy sami byliby nazistami. Wiecie dawno bym go zignorował ale maciek często mi pomagał w trudnych chwilach gdy miałem słaby kontakt z rodzicami i ogólnie byliśmy kiedyś bliskimi przyjaciółmi więc zawsze mu ufałem i teraz jestem strasznie zmieszany bo z jednej strony mój przyjaciel mówi takie rzeczy a z drugiej osoby na forum mówią co innego i nie wiem kogo słuchać! dla mnie zignorować wszystko to co mówi to tak jakby zdradzić naszą znajomość bo sprawa papieża polaka jest bliska memu sercu i czuję że jeśli mu powiem że się z nim nie zgadzam to wtedy będziemy więcej ze sobą nie gadać. ale to nie wszystko z tego co się zdarzyło, zapytałem go w końcu czy wie kto to nazista no i mówił że hitler aka trzecia rzesza i to co wtedy że hitlerowcy są wśród nas, spojrzał mi w oczy i półszeptem powiedział "wśród katolików przede wszystkim" no i mówię mu czy ty masz rozum i godność człowieka że ja nie wiem ale żałosny typek z ciebie a on na to posłuchaj, wiem że to trudne i wszyscy się tego wypierają i że prawda jest taka że większość katolików jest dobra że to dobrzy ludzie ale nie papież polak, mówił że papież miał nazizm we krwi i że na wyższych szczeblach tam w kościołach itd nazizm jest na początku dziennym. powiedział że to wszystko idzie w parze z pedofilią o której ostatnio głośno i że musze poważnie przemyśleć kto jest dla mnie wzorem bo mogę skończyć tak jak właśnie ci niektórzy księża i się strasznie wystraszyłem... szczerze jestem strasznie zmieszany, chciałem go jeszcze o coś zapytać ale musiał iść i pewnie zobaczymy się dopiero za kilka dni. CO MAM ROBIĆ? napiszcie proszę jakie pytania moge mu zadac zeby miec pewnosc w czymkolwiek bo czuje sie strasznie pogubiony. Dziekuje!!

EDIT: dopiero po spotkaniu przeczytałem ten komendarz więc następnym razem zapytam go o historyczne fakty odnośnie tego i tak jak mówisz - o fakty których przeciez nie podał ale jednoczesnie byl bardzo wiarygodliwy jak to wszystko mówił i stąd takie moje zmieszanie... co do newsów to prawda, rodzice mi mówią że nie warto oglądać telewizji bo kłamią
Ostatnio zmieniony 2019-06-10, 20:14 przez fskrufskru, łącznie zmieniany 1 raz.

Dominik

Re: Mój kolega mowi ze papiez to nazista

Post autor: Dominik » 2019-06-10, 20:09

Padło już pytanie jakie powinieneś mu zadać
Dezerter pisze: 2019-06-08, 13:33 Niech ci poda fakty historyczne o tym
Jest to najlepsze pytanie. Jak mamy traktować takie oskarżenia poważnie, dyskutować nad nimi bez podania podstaw.

Możesz mu nawet linka do tematu wysłać. Nie ukrywamy nic, podejmujemy się każdego tematu pod warunkiem, że jest to dyskusja na argumenty, a nie rozmowa typu "ja wiem lepiej, wy jesteście sekciarze, koniec kropka".

ToTylkoJa
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2207
Rejestracja: 2 sty 2019
Has thanked: 22 times
Been thanked: 367 times

Re: Mój kolega mowi ze papiez to nazista

Post autor: ToTylkoJa » 2019-06-10, 20:14

O ja cię kręcę, prawie się udusiłam, jak to czytałam.

Myśleć, serio.
Zamierzam zignorować fakt, że to wygląda, jak marna prowokacja.
Jeśli słyszysz 2 strony, które mają totalnie różne stanowiska w jakiejś sprawie, nieistotne jakiej, powinieneś zrobić, co następuje:
*Zapoznać się z obiema wersjami
*Dotrzeć do innych informacji na owy temat i je przestudiować
*Zastanowić się nad zebranymi infirmacjami- przemyśleć i wyciągnąć wnioski (oczywiście z jakimiś zasadami, bo "koty mają wibrysy. "Wibrysy" mają 7 liter. Kotom najpierw rosną stałe zęby, potem wypadają mleczne, więc przez jakiś czas mają po 2 takie same zęby. 7+2=9. "Kot" ma 3 litery. 9*3=999. Koty obracają się w locie i lądują na 4 lapy. Obrócone 999 to 666. Koty są wysłannikami diabła, to nie wnioskowanie tylko słaby kanał na YouTube).
*Skonfrontować wysunięte wnioski z obiema grupami. Tzw. metoda adwokata diabła pomaga dopracować pomysł.
Po to masz mózg, żeby z niego korzystać, nie ma co polegać tylko na tym, co inni mówią.

Awatar użytkownika
fskrufskru
Przybysz
Przybysz
Posty: 6
Rejestracja: 7 cze 2019

Re: Mój kolega mowi ze papiez to nazista

Post autor: fskrufskru » 2019-06-10, 20:18

ToTylkoJa pisze: 2019-06-10, 20:14 O ja cię kręcę, prawie się udusiłam, jak to czytałam.

Myśleć, serio.
Zamierzam zignorować fakt, że to wygląda, jak marna prowokacja.
Jeśli słyszysz 2 strony, które mają totalnie różne stanowiska w jakiejś sprawie, nieistotne jakiej, powinieneś zrobić, co następuje:
*Zapoznać się z obiema wersjami
*Dotrzeć do innych informacji na owy temat i je przestudiować
*Zastanowić się nad zebranymi infirmacjami- przemyśleć i wyciągnąć wnioski (oczywiście z jakimiś zasadami, bo "koty mają wibrysy. "Wibrysy" mają 7 liter. Kotom najpierw rosną stałe zęby, potem wypadają mleczne, więc przez jakiś czas mają po 2 takie same zęby. 7+2=9. "Kot" ma 3 litery. 9*3=999. Koty obracają się w locie i lądują na 4 lapy. Obrócone 999 to 666. Koty są wysłannikami diabła, to nie wnioskowanie tylko słaby kanał na YouTube).
*Skonfrontować wysunięte wnioski z obiema grupami. Tzw. metoda adwokata diabła pomaga dopracować pomysł.
Po to masz mózg, żeby z niego korzystać, nie ma co polegać tylko na tym, co inni mówią.
Serio dzięki, ja szukam tylko pomocy i nie moja wina że mając 15 lat nie potrafię myslec tak głeboko jak ty, chcesz to pójdę na inne forum i tam poproszę o pomoc, jak masz się wymądrzać to może tego nie rób albo chociaż bądź wyrozumiała... tak jak pisałem na gurze gdzie dałem "EDIT" to zadam mu to pytanie i zobaczymy co będzie miał do powiedzenia, może to jemu ktoś coś nagadał i stad ma takie zdanie? on serio nie jest przeciez głupi a wszystko co mówi brzmi jakby bardzo w to wierzył więc sprubuje zbadać sprawę i dam znać.
Ostatnio zmieniony 2019-06-10, 20:19 przez fskrufskru, łącznie zmieniany 2 razy.

Magnolia

Re: Mój kolega mowi ze papiez to nazista

Post autor: Magnolia » 2019-06-10, 20:27

Papież Jan Paweł II został kanonizowany, to jest najlepszy dowód na to, że nazistą nie był. Kanonizacja podkreśla, że był heroiczny w niektórych cnotach np w pobożności. Dużo książek papieża jest o godności każdego człowieka jako dziecka Bożego, to jest zasadniczo sprzeczne z ideologią nazizmu, poczytaj tu więcej: https://encyklopedia.pwn.pl/haslo/nazizm;3946339.html

Rozumiem, że zmieszanie Twoje bierze się stąd, że kolega pomagał i wydawał się być wzorem, ale w tej kwestii się myli. Myślę, że aby zachować przyjaźń to nie musicie sobie nawzajem udowadniać kto ma rację. Ty masz swój rozum, masz internet, poczytaj biografię papieża i sam wyciągnij wnioski.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Jan_Paweł_II
To była niezwykła postać i niezwykły człowiek, zdecydowany przeciwnik nazizmu i faszyzmu.
Popatrz, czy stawia sie pomniki faszystom? nie, ludzie potępiają faszyzm, doprowadził do wielu milionów ofiar i wielkiej wojny. A Papieżowi stawia sie pomniki i był wielkim zwolennikiem pokoju i ochrony życia.

Tu nie chodzi o to byś słuchał nas na forum, tylko poszukał prawdy, choćby w necie. wydrukuj koledze biografię Jana Pawła II i podaj bez słowa, niech poczyta spokojnie.
A nawet jeśli nie przeczyta, to przede wszystkim Ty poznaj prawdę i się jej trzymaj.

ToTylkoJa
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2207
Rejestracja: 2 sty 2019
Has thanked: 22 times
Been thanked: 367 times

Re: Mój kolega mowi ze papiez to nazista

Post autor: ToTylkoJa » 2019-06-10, 20:36

@fskrufskru
Pomogłam Ci tak, jak potrafię. To, że nie umiem wyrażać myśli tak delikatnie, jak Magnolia, to inna sprawa.
Mówiłam całkiem serio, jeśli będziesz polegał na słowach losowych ludzi, to przepadniesz. Są ludzie, którzy tak ładnie manipulują słowem, że wmówią Ci wszystko, nawet jeśli wiedzą, że nie mają racji. Musisz sam myśleć, bo inaczej kiedyś Cię ktoś wykiwa porządnie.

Drugą sprawą (tą poruszoną w pierwszym akapicie poprzedniego posta) jest interpunkcja i zasady pisowni. Nikt nie oczekuje tutaj polonistów, którym nigdy się nie zdarza zrobić błędów. W poprzednim poście sama zrobiłam ze 3, a to tylko na pierwszy rzut oka patrzę. Ale jakieś podstawy należy zachować. Bo tego nie nie da czytać. Wypowiedzi napisane ciągiem są męczące. W tym przypadku zasady są po toż żeby się ich trzymać, choć częściowo i ja naprawdę apeluję o jakiś porządek w tym temacie, bo jak czytam zdanie na 30 linijek, to mi powietrza w płucach brakuje.
"Gurze" zrzucę na zmęczenie.
Jestem od Ciebie zaledwie rok starsza, więc to nie jest wiele.

Dodano po 43 sekundach:
Ale zaczynam robić offtop. Jeśli chcesz odpowiedzieć, proszę, zrób to na priv, nie chcę już tego usuwać, wydaje mi się to całkiem ważne.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14930
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4183 times
Been thanked: 2940 times
Kontakt:

Re: Mój kolega mowi ze papiez to nazista

Post autor: Dezerter » 2019-06-10, 21:33

Przyszedł mi do głowy kolejny argument pokazujący nieprawdziwość tezy, że był faszystą
Został zaproszony z wizytą do kraju socjalistycznego/komunistycznego, który z definicji i ideologi był mocno antyfaszystowski. PRL nigdy by nie zaprosiła żadnego faszysty z oficjalną wizytą!
Ja myślę, że twój kolega wiedząc, że jesteś wierzący - żartuje sobie z ciebie w ten głupawy sposób.
Myślałem, że to żart, ale jednak nie :-o :( - o dziwo są osoby, dziennikarze, którym takie bardzo głupie i nieprawdziwe określenie nie tylko w stosunku do JP II ale i papieża Franciszka stawiają - poczytajcie sami
https://info.dominikanie.pl/2014/04/ojc ... -faszysci/
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
fskrufskru
Przybysz
Przybysz
Posty: 6
Rejestracja: 7 cze 2019

Re: Mój kolega mowi ze papiez to nazista

Post autor: fskrufskru » 2020-10-15, 14:43

przez te wszystkie... przez tą cala sprawe z koronawirusem itd, maćka już nie ma, nie mam juz kolegi, zabrala go choroba ale nie wiem czy wirus, szpitale zapelnione, on wtedy w wielkiej brytanii i nie mogli go wyleczyc gdy cos mu dolegalo, ja rodzicow nie znam i tez numeru brak wiec nie powiem co sie stalo z nim, z maćkiem.
Ja zaluje bardzo, to prawda ze mniej rozmawialismy od kiedy zaczol wyzywac karola naziste, gdy mowil karol to nazista, nie wiedzialem ze jemu cos dolega i ze to sie tak skonczy. a moze Bóg go zabral, bo mowil brzydko o papieżu? chrystus zabral maćka który gardził świętym papieżem polakiem, bede sie modlil czasem za niego i tez za papieża, bo ja wiem ze on nie byl hitlerowcem, a dobrym czlowiekiem.
to chyba juz tyle, pozdrawiam was kochani, oby ten wirus, zeby z niego narodzilo sie cos lepszego, i zeby nie trwal on za dlugo bo to nic dobrego!!!

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18879
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2604 times
Been thanked: 4602 times
Kontakt:

Re: Mój kolega mowi ze papiez to nazista

Post autor: Marek_Piotrowski » 2020-10-15, 14:52

A jak by powiedział, że JPII był kosmitą, to też byś się zastanawiał? ;)
Stara zasada: twierdzenie bez dowodu można odrzucić bez powodu. Ułatwia życie.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4217 times

Re: Mój kolega mowi ze papiez to nazista

Post autor: Andej » 2020-10-15, 16:02

Takie osoby znajdują swoje grono w zamkniętych zakładach. I jest to dla nich doskonałym rozwiązaniem, gdyż tam mają bezpośredni kontakt z osobami o których tak mówią. Mając trochę szczęścia może trafić w Pruszkowie wschodnim (inaczej Tworki) nawet na trzech JPII. I przedyskutować z każdym z nich swoje problemy.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Ezr4el
Przybysz
Przybysz
Posty: 1
Rejestracja: 15 paź 2020

Re: Mój kolega mowi ze papiez to nazista

Post autor: Ezr4el » 2020-10-15, 16:05

Marek_Piotrowski pisze: 2020-10-15, 14:52 A jak by powiedział, że JPII był kosmitą, to też byś się zastanawiał? ;)
Stara zasada: twierdzenie bez dowodu można odrzucić bez powodu. Ułatwia życie.
Zabrzmiało, jak argument ateisty.

Awatar użytkownika
fskrufskru
Przybysz
Przybysz
Posty: 6
Rejestracja: 7 cze 2019

Re: Mój kolega mowi ze papiez to nazista

Post autor: fskrufskru » 2020-10-15, 16:08

szkoda ze atakujecie zmarłego i nie okazujecie zrozumienia, maciek byl kim byl ale to nie byl zly czlowiek lecz byl zagubionym, byl zagubionym czlowiek

Zablokowany