Gdy katoliczka chce nosić chustę

Piszemy tutaj wszystkie rozterki w naszym życiu duchowym. Rady na temat naszego życia w Kościele katolickim, pouczenie, itp.
ToTylkoJa
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2207
Rejestracja: 2 sty 2019
Has thanked: 22 times
Been thanked: 367 times

Re: Gdy katoliczka chce nosić chustę

Post autor: ToTylkoJa » 2019-06-18, 22:17

W drodze do szkoły widzę dziewczyny ubrane w stylu:
-retro (również w chuście raz ją widziałam)
-rock/punk (nie wiem, nie rozróżniam)
-lolita
-lata '90
-boho
Miasto średniej wielkości i nikogo to nie interesuje, jak one się ubierają.
Po prostu ubieraj chustę, jeśli uważasz, że to właściwie i się nie przejmuj.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14805
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Gdy katoliczka chce nosić chustę

Post autor: Dezerter » 2019-06-18, 23:29

Jeśli ubierzesz taką klasyczną "trydencką" - to pewnie kilka razy ktoś ci przygada, ale jeśli chusta będzie w jakichś kolorach, to nie przewiduję by ktoś cię zaczepiła poza koleżankami ;)
Ostatnio pojawiły się w moim kościele panie w takich chustach - zareagowałem zaciekawieniem i z przymrożeniem oka.
Odebrałem jednak - będę szczery - jako demonstracyjne szpanowanie, mało przychylnie, przyznaje, ale bez uzewnętrzniania.
Jeśli spróbujesz, to proszę podziel się z nami swoimi obserwacjami, doświadczeniami.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Gdy katoliczka chce nosić chustę

Post autor: Andej » 2019-06-18, 23:31

Kasia pisze: 2019-06-18, 21:43... co dzieje się z tym światem ...
W zasadzie, nic. Ino liberalizm pomylił się z libertynizmem. A granice tolerancji wyznacza poprawność polityczna.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Biserica Dumnezeu

Re: Gdy katoliczka chce nosić chustę

Post autor: Biserica Dumnezeu » 2019-06-19, 14:20

Ale upal. Andej ... ales sie dziewczyny czepil. I wnioski jakies wyciagnal - nakrescilae po prostu wlasny film o jej filmie.
Mi sie chusta kojarzy na ulicy obecnie z islamem. Aleto nie wina chusty.
Za to u lefebfrystow kobiety uzywaja mantylek - szala albo chusta zarzucone na wlosy. W czasie nabozenstw. I to jest piekne.
A Kasia - nos chuste: dla Boga, z powodu tego, zeOn jest dla Ciebiue wazny i z powodu siebie samej - bo Tobie w tym dobrze.
A postrzelonych ( i zmeczonych upalem ) facetow po prostu zignoruj. Tych na forum tez.
Wazne, aby w tym, co chcesz czynic wola Boza byla na pierwszym miejscu. I jak najbardziej moze top byc wola Boza w chuscie.
Sama sie zorientujesz, czy to Jego wola, czy fanaberie.
Powodzenia.
Ostatnio zmieniony 2019-06-19, 14:21 przez Biserica Dumnezeu, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Gdy katoliczka chce nosić chustę

Post autor: Andej » 2019-06-19, 14:58

Biserico, aleś się uczepił(a). Zupełnie nie rozumiesz o czym z Kasią rozmawiam. Ale nie turbuj się. Najważniejsze, że ona wie. A mnie osoniście dodatkowo cieszy to, że wiele spraw odbieramy podobnie.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Biserica Dumnezeu

Re: Gdy katoliczka chce nosić chustę

Post autor: Biserica Dumnezeu » 2019-06-19, 19:23

o.k

bambam

Re: Gdy katoliczka chce nosić chustę

Post autor: bambam » 2019-08-15, 21:13

Możesz zakrywać, mnie by taka niewiasta zaciekawiła, mimo że uznałbym ją za islamistkę.

Awatar użytkownika
Hiba
Bywalec
Bywalec
Posty: 169
Rejestracja: 7 sty 2020
Lokalizacja: Kuala Lumpur
Wyznanie: Ateista
Has thanked: 21 times
Been thanked: 29 times

Re: Gdy katoliczka chce nosić chustę

Post autor: Hiba » 2020-03-11, 15:19

Andej pisze: 2019-06-18, 20:28 Życie prywatne nie powinno mieć wpływu na ocenę pracownika.
Naprawdę?

Pójdę w bardzo przerysowany przykład aby pomóc w uzmysłowieniu sytuacji:
Czy zatrzymasz w firmie osobę, która jest byłym mordercą, a teraz po odsiadce na FB opowiada o swoim dawnym morderstwie? Życie prywatne właśnie powinno mieć wpływ na ocenę pracownika. Tak naprawdę jest tylko jedno życie, podział na prywatne i firmowe jest umowne. Szczera osoba będzie postępowała podobnie w życiu prywatnym i firmowym. Jeśli ktoś zachowuje się odrębnie to może mieć jakiś głębszy problem.

Jako ateista, nie zgadzam się też na zbyt daleko idącą poprawność polityczną. Wiem też, że niestety były, są i będą przypadki zwalniania z pracy z powodu wyznania.
Art: An Imagination that needs emotional evidence
Science: An Imagination that needs material evidence
Religion: An Imagination that needs Social evidence

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Gdy katoliczka chce nosić chustę

Post autor: Andej » 2020-03-15, 18:43

Hiba pisze: 2020-03-11, 15:19 ... Czy zatrzymasz w firmie osobę, która jest byłym mordercą, a teraz po odsiadce na FB opowiada o swoim dawnym morderstwie? ...
To ocenię stan aktualny. Gdy ten morderca po odbyciu kary będzie starał się zadośćuczynić rodzinie ofiary i społeczeństwu swoją zbrodnię, będę go wielce szanował i stawiał za wzór.
Jeśli jednak będzie gloryfikował przemoc, to niezalezienie od jego przeszłości zgłoszę to prokuraturze i sam bacznie będę obserwował.

Przypinanie łatek (i to dożywotnich) stoi w jaskrawej sprzeczności z wiarą katolicką.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Hiba
Bywalec
Bywalec
Posty: 169
Rejestracja: 7 sty 2020
Lokalizacja: Kuala Lumpur
Wyznanie: Ateista
Has thanked: 21 times
Been thanked: 29 times

Re: Gdy katoliczka chce nosić chustę

Post autor: Hiba » 2020-03-16, 13:37

Andej pisze: 2020-03-15, 18:43
Hiba pisze: 2020-03-11, 15:19 ... Czy zatrzymasz w firmie osobę, która jest byłym mordercą, a teraz po odsiadce na FB opowiada o swoim dawnym morderstwie? ...
To ocenię stan aktualny. Gdy ten morderca po odbyciu kary będzie starał się zadośćuczynić rodzinie ofiary i społeczeństwu swoją zbrodnię, będę go wielce szanował i stawiał za wzór.
Jeśli jednak będzie gloryfikował przemoc, to niezalezienie od jego przeszłości zgłoszę to prokuraturze i sam bacznie będę obserwował.
W moim przykładzie nie ma czynu zabronionego / karalnego w postaci gloryfikacji lecz opowiadanie zgodnie z prawdą o swoim czynie, co nie jest karalne. Czy zatrudnisz tego człowieka w swojej firmie?
Andej pisze: 2020-03-15, 18:43 Przypinanie łatek (i to dożywotnich) stoi w jaskrawej sprzeczności z wiarą katolicką.
Prawdopodobnie mylimy pojęcia albo mamy rozbieżność pojęciową.
Nawiasem mówiąc historia pokazuje, że owe "przypinanie łatek" dobrze wychodziło instytucjom katolickim.

Wszystkiego dobrego w nowym tygodniu.
Art: An Imagination that needs emotional evidence
Science: An Imagination that needs material evidence
Religion: An Imagination that needs Social evidence

Biserica Dumnezeu

Re: Gdy katoliczka chce nosić chustę

Post autor: Biserica Dumnezeu » 2020-03-16, 17:14

Eee hiba - najlepiej i najwydajniej wychodzilo i wychodzi to wszelkim antykatolickim orientacjom, grupom, przymierzom, swiatopogladom ... a w szczegolnosci ateistom: "kto nie idzie z nami, maszeruje przeciw nam" , " ein Führer und ein Volk" itd.

Awatar użytkownika
Hiba
Bywalec
Bywalec
Posty: 169
Rejestracja: 7 sty 2020
Lokalizacja: Kuala Lumpur
Wyznanie: Ateista
Has thanked: 21 times
Been thanked: 29 times

Re: Gdy katoliczka chce nosić chustę

Post autor: Hiba » 2020-03-16, 17:32

Biserica Dumnezeu pisze: 2020-03-16, 17:14 Eee hiba - najlepiej i najwydajniej wychodzilo i wychodzi to wszelkim antykatolickim orientacjom, grupom, przymierzom, swiatopogladom ... a w szczegolnosci ateistom: "kto nie idzie z nami, maszeruje przeciw nam" , " ein Führer und ein Volk" itd.
Skoro tak piszesz, na pewno się znasz.

Wybacz mi, nie mam pojęcia o "wszelkich antykatolickich orientacjach" a własciwie to jest mi z nimi nie po drodze. Podziel się z nami jakimiś ciekawymi przykładami w kontekście niniejszego tematu "Gdy katoliczka chce nosić chustę".
Art: An Imagination that needs emotional evidence
Science: An Imagination that needs material evidence
Religion: An Imagination that needs Social evidence

Biserica Dumnezeu

Re: Gdy katoliczka chce nosić chustę

Post autor: Biserica Dumnezeu » 2020-03-16, 18:19

Acha - to podziel sie przykladami "przypinania latek", ktore ponoc najlepiej wychodzily instytucjom katolickim.
Wowczas pogadamy.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Gdy katoliczka chce nosić chustę

Post autor: Andej » 2020-03-16, 18:53

Hiba pisze: 2020-03-16, 13:37 W moim przykładzie nie ma czynu zabronionego / karalnego w postaci gloryfikacji lecz opowiadanie zgodnie z prawdą o swoim czynie, co nie jest karalne. Czy zatrudnisz tego człowieka w swojej firmie? ...
Zdecydowanie, tak. (powtórzę, com napisał wcześniej, czyli to, co ma znaczenie)
Ale, gdy ten morderca po odbyciu kary będzie starał się zadośćuczynić rodzinie ofiary i społeczeństwu swoją zbrodnię, będę go wielce szanował i stawiał za wzór.
Jeśli jednak będzie gloryfikował przemoc, to niezalezienie od jego przeszłości zgłoszę to prokuraturze i sam bacznie będę obserwował.

[
Hiba pisze: 2020-03-16, 13:37 ... Prawdopodobnie mylimy pojęcia albo mamy rozbieżność pojęciową. ...
W takim razie wyjaśnię wam, że przypinaniem łatek jest piętnowanie kogoś (zwłaszcza za czyn, który odpokutował), niezależnie od jego postawy. Przyczepianie się jednej cechy i szufladkowanie na jej podstawie. Dla mnie liczy się aktualne postawa. W życiu popełniłem wiele błędów i opowiadam o nich, aby przestrzec innych. I po to, aby okazać skruchę.
Za nieludzką postawę uznaję potępianie kogoś dożywotnio. Zresztą uważam się za katolika, a katolicy mają wpisane przebaczanie. Piętnowanie łatką jest sprzeczne z przebaczaniem. Każdy chrześcijanin zna Dekalog i przykazanie miłości. Nie wolno mi oceniać człowieka. Więc potępiać też.

[
Hiba pisze: 2020-03-16, 13:37 ... Nawiasem mówiąc historia pokazuje, że owe "przypinanie łatek" dobrze wychodziło instytucjom katolickim.
To dość symptomatyczne, że jako zarzut traktujesz przypinanie łątek. Zapewne uważasz, że w ten sposób dopieczesz rozmówcy, który jest związany z Kościołem. Mógłbym poprosić o 10 przykładów i nie otrzymałbym żadnego. Chcesz bić pianę? Upieczmy bezy. Ale ze zmniejszoną ilością cukru. Zdrowiej.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Hiba
Bywalec
Bywalec
Posty: 169
Rejestracja: 7 sty 2020
Lokalizacja: Kuala Lumpur
Wyznanie: Ateista
Has thanked: 21 times
Been thanked: 29 times

Re: Gdy katoliczka chce nosić chustę

Post autor: Hiba » 2020-03-17, 00:15

Andej pisze: 2020-03-16, 18:53 Zapewne uważasz, że w ten sposób dopieczesz rozmówcy, który jest związany z Kościołem.
Zapewne nie uważam. Kompletnie nietrafiona interpretacja słów, więc o czym my mówimy? Ludzie często oceniają innych przez pryzmat własnych doświadczeń - przykro mi, z powodu Twoich. Zaskoczę Cię nieco i powiem, że ja wręcz uwielbiam i szanuję Kościół. Oświecony człowiek nie utożsamia zwątpienia z konstuktywną krytyką wad. Czego Tobie i sobie życzę.
Andej pisze: 2020-03-16, 18:53 Upieczmy bezy. Ale ze zmniejszoną ilością cukru. Zdrowiej.
Dawno już wyrosłem z piaskownicy, zatem zatrzymaj moje zabawki. Cześć.

---------
"Roma locuta causa finita”
Ostatnio zmieniony 2020-03-17, 00:39 przez Hiba, łącznie zmieniany 1 raz.
Art: An Imagination that needs emotional evidence
Science: An Imagination that needs material evidence
Religion: An Imagination that needs Social evidence

ODPOWIEDZ