Osoby LGBT a wola Boga

Piszemy tutaj wszystkie rozterki w naszym życiu duchowym. Rady na temat naszego życia w Kościele katolickim, pouczenie, itp.
Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Osoby LGBT a wola Boga

Post autor: Andej » 2019-10-27, 08:45

pacyfista269 pisze: 2019-10-27, 00:34 1. ... Homoseksualizm błędem w kodzie genetycznym ?
...
2. nie zaglądajcie do ich sypialni.
3. Ja mam prawo kochać mojego chłopaka i okazywać mu uczucia
...
4. Miłość nie zna plci, wieku, koloru skóry czy religii.

5. Zajmijcie się swoimi sprawami i swoimi partnerami .
ad. 1. Genialne, jak na to wpadłeś? Według mnie to uwarunkowanie socjalne.
ad. 2. Któż zagląda? Kogo obchodzi? No, chyba, że masz wielkie przeszklone okno, nie zasłaniasz go niczym i masz zapalone światło. Jesli tak, nie dziw się, że ktoś się przygląda. Zachowaj podstawową dyskrecję, a nikt nie będzie zaglądał.
ad. 3. Masz prawo i nikt go nie zabiera. Ja też kocham swoich chłopaków. Choć uczuć nie potrafię okazywać. Pod tym względem masz lepiej.
ad. 4. To prawda. Dlatego kocham (właściwie staram się) kochać ludzi. Niezależnie od płci, wieku, koloru skóry, religii, poglądów politycznych. Także tych, którzy mnie atakują, okazują swoją nienawiść.
ad. 5. Ależ zajmujemy się, czego dowodem są nasze dyskusje. Żyjemy w społeczeństwie i jego sprawy i problemy są naszymi sprawami i naszymi problemami.

Jako ludzie wierzący ŻĄDAMY TOLERANCJI dla naszej wiary i dla naszych poglądów.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Wolfi

Re: Osoby LGBT a wola Boga

Post autor: Wolfi » 2019-10-28, 00:26

Andej swietnie to okreslil.
Tylko nadal nie rozumiem porownywania ludzi do zwierzat, np. pies jak ma niedobor witamin lub jeszcze jest kilka innych powodow to zjada swoje odchody. To znaczy, ze ludzie tez maja?

ToTylkoJa
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2207
Rejestracja: 2 sty 2019
Has thanked: 22 times
Been thanked: 367 times

Re: Osoby LGBT a wola Boga

Post autor: ToTylkoJa » 2019-10-28, 07:03

Moim zdaniem słabe porównanie.
Jeśli pies ma niedobór witaminy X, szuka jak mógłby ją znaleźć. Skoro znajduje się w odchodach/trawie, to ją zjada, żeby uzupełnić niedobór.
A ludzie robią to samo, tylko mają więcej alternatyw. Jak mam niedobór witaminy B6, to idzie do sklepu i kupuje sobie orzechy albo idzie do apteki i kupuje witaminę b6 w tabletkach chociażby.
Czyli to to samo, bo pies uzupełnia niedobór poprzez dostępne dla niego sposoby i człowiek również uzupełnia niedobór poprzez dostępne sposoby.

Biserica Dumnezeu

Re: Osoby LGBT a wola Boga

Post autor: Biserica Dumnezeu » 2019-10-28, 07:30

oczywiście ... psy uzupełniają niedobory i ludzie też i ośmiornice i żaby i .... ale jednak inaczej - każdy według swego gatunku.
Dlatego psy są psami a ludzie ludźmi.
Dlatego rownież homo mają prawo do swoich poglądów, ale nie maja praw do agresji przeciwko katolickim poglądom. I do narzucania swoich poglądów czy skłonności społeczeństwu.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Osoby LGBT a wola Boga

Post autor: Andej » 2019-10-28, 08:30

Obawiam się, że Wilk miał coś innego na myśli. I ma całkowitą rację, że argument typu: jeśli coś robią zwierzęta, jest też dla człowieka dobry - jest z gruntu fałszywy. Analogicznie argument typu: Wszyscy tak robią - wcale nie usprawiedliwia.
Czy jeśli gdzieś zwierzęta (a może i ludzie) pożerają się nawzajem, to znaczy, że jest to norma do przyjęcia? (Nie tyle tolerowania, co do przyjęcia!) Jeśli gdzieś ludzie obcinają łechtaczki albo amputują genitalia, to znaczy, że mamy przyjąć to za normę?

Ludzie, zastanówcie się. Na prawdę popieracie uznawanie dewiacji za normę? Dewiacja jest marginesem.


Wyjaśnienie dla liberolewicowców (dla ułatwienia czytania ze zrozumieniem).
* Dewiacja - słowo użyte w sensie statystycznym, np. rozkład Gaussa.
* Margines - słowa margines jak też dewiacja nie zawierają w sobie żadnego zabarwienie emocjonalnego. Nie sugerują, że coś jest dobre, ani złe. Słowa te określają jedynie, że dotyczą niewielkiego procenta jakiegoś zjawiska.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Viridiana
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1707
Rejestracja: 6 sie 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 554 times
Been thanked: 419 times

Re: Osoby LGBT a wola Boga

Post autor: Viridiana » 2019-10-31, 22:06

pacyfista269 pisze: 2019-10-27, 00:34 Czy delfiny lub pingwiny, u których naturalnie występuje zjawisko homoseksualizmu też są efektem grzeszności świata ?
Nie wiem, ale dyskutujemy o ludziach, a to zupełnie inna sprawa.
pacyfista269 pisze: 2019-10-27, 00:34 Dajcie ludziom spokój i nie zaglądajcie do ich sypialni.
Ja nikomu nie zabraniam robienia tego, co chce, w jego własnej sypialni, ale to nie znaczy, że nie mam prawa posiadania opinii na dany temat i wyrażania jej.
pacyfista269 pisze: 2019-10-27, 00:34 Ja mam prawo kochać mojego chłopaka i okazywać mu uczucia (chociaż nie przepraszam nie jesteśmy po ślubie więc to nie jest miłość XD) a osoba homoseksualna to już nie ?
Pojmowanie homoseksualizmu przez religię to skomplikowana sprawa. Jest w tym logika, tylko ciężko to zrozumieć w pierwszej chwili, szczególnie jeśli nie żyje się w kontakcie z Bogiem i natchnieniu Ducha Świętego. Jeśli chcesz, żebyśmy to dokładnie ci wytłumaczyli, musisz się umieć otworzyć na inny światopogląd.
pacyfista269 pisze: 2019-10-27, 00:34 Miłość nie zna plci, wieku, koloru skóry czy religii.
Czym jest miłość?
Miłość nie wyrządza zła drugiemu człowiekowi. Miłość więc jest wypełnieniem Prawa (Rz 13, 10)

ODPOWIEDZ