Osoby LGBT a wola Boga

Piszemy tutaj wszystkie rozterki w naszym życiu duchowym. Rady na temat naszego życia w Kościele katolickim, pouczenie, itp.
RETRO150
Przybysz
Przybysz
Posty: 2
Rejestracja: 17 lip 2019

Osoby LGBT a wola Boga

Post autor: RETRO150 » 2019-07-17, 11:54

Witajcie pisze tutaj ponieważ bardzo interesuje mnie temat osób LGBT a woli Boga. Czy Bog stworxyl takie osoby ( chodzi mi o ich orientację i poczucie plci ) a może Bog pragnie uzdrowic osoby tej samej płci którzy się "kochają" oraz np mezczyzn którzy czują się kobietami i odwrotnie nie wiem Bóg chce uzdrowic takie osoby czy chce aby ci zyli zgodnie ze swoimi odczuciami ? Co o tym myślicie?

Awatar użytkownika
Viridiana
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1707
Rejestracja: 6 sie 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 552 times
Been thanked: 419 times

Re: Osoby LGBT a wola Boga

Post autor: Viridiana » 2019-07-17, 13:18

Orientacja homoseksualna nie jest orientacją przez Boga zamierzoną - Bóg stworzył mężczyznę i kobietę. Homoseksualizm to jeden ze znaków tego, że żyjemy w świecie po grzechu pierworodnym.
Nie jestem pewna, co dokładnie masz na myśli, mówiąc o uzdrowieniu. Na pewno dzięki Bogu można odkrywać, w jaki sposób działają i powinni działać przedstawiciele obu płci.
Miłość nie wyrządza zła drugiemu człowiekowi. Miłość więc jest wypełnieniem Prawa (Rz 13, 10)

Eden

Re: Osoby LGBT a wola Boga

Post autor: Eden » 2019-07-17, 13:53

Ja postrzegam problem osób LGBTQ jako jakiś defekt w ich kodzie DNA (to wtedy, gdy taka osoba pop prostu tak się czuje sama z siebie), albo jako skutek uwiedzenia, nauczenia się np. zachowań homoseksualnych.
Jedno i drugie to skutek grzechu i grzesznego świata! Na początku DNA było idealne - potem zaszły deformacje; ale naukowcy odkryli, że geny nie są niezmienne - wiec na pewno w mocy Bożej to się może u takich osób odmienić. Trzeba chcieć - są na YT świadectwa np. osób, które skutecznie porzuciły homo...

RETRO150
Przybysz
Przybysz
Posty: 2
Rejestracja: 17 lip 2019

Re: Osoby LGBT a wola Boga

Post autor: RETRO150 » 2019-07-17, 14:11

Viridiana pisze: 2019-07-17, 13:18 Orientacja homoseksualna nie jest orientacją przez Boga zamierzoną - Bóg stworzył mężczyznę i kobietę. Homoseksualizm to jeden ze znaków tego, że żyjemy w świecie po grzechu pierworodnym.
Nie jestem pewna, co dokładnie masz na myśli, mówiąc o uzdrowieniu. Na pewno dzięki Bogu można odkrywać, w jaki sposób działają i powinni działać przedstawiciele obu płci.
Ogólnie uzdrowieniu chodziło mi czy jest możliwość, czy Bog chce takich ludzi z tego uzdrowic czyli zmienić ich orientację seksualna ze zacznie się np mezczyzna homo podobać kobiety i zaczną się w nich zakochać i np osoby transseksualne np mężczyźni zazna czuczyć się zgodnie ze swoją plcia biologiczna

Bóg, ten jedyny Bóg piszemy z dużej litery. Dominik
Ostatnio zmieniony 2019-07-17, 20:24 przez Anonymous, łącznie zmieniany 1 raz.

Eden

Re: Osoby LGBT a wola Boga

Post autor: Eden » 2019-07-17, 14:57

RETRO150, proszę, obejrzyj i napisz, co myślisz o tym?... (może odp. na Twe pytania tam będzie?)

bambam

Re: Osoby LGBT a wola Boga

Post autor: bambam » 2019-08-15, 21:10

Mój brat, gdy miał ok. 7 lat był normalny, płakał za taką Andżeliką, gdy oznajmiła, że przeniesie się do innej klasy.
Potem coś się stało i (...) [został homo - tak chyba lepiej - trzymaj poziom wypowiedzi- Dezerter] :( :( :(
Matka zaszczepiła mu nienawiść do ojca, a jego kontakty z nim bywały stresujące: ojciec często wpadał w gniew. Może i ja też dolałem oliwy do ognia, bo zawsze nad nim dominowałem i wyzywałem, a gdy w gimnazjum przyszedł pogadać do moich kolegów, bo średnio się odnajdywał w swojej klasie, to mu kazałem spadać. :(
Ostatnio zmieniony 2019-08-15, 21:29 przez Dezerter, łącznie zmieniany 2 razy.

Dominik

Re: Osoby LGBT a wola Boga

Post autor: Dominik » 2019-08-15, 21:32

Bambam, staraj się używać innego słownictwa, "pedalstwo" nie brzmi za dobrze.

Wolfi

Re: Osoby LGBT a wola Boga

Post autor: Wolfi » 2019-08-16, 14:57

Lgbt+ , + to wynik testu na hiv.
Ty a jak to jest z tymi co zmieniaja plec, powiedzmy ze taka osoba sie nawroci to co? Musi znowu operacje robic i odwrocic to? w sumie w przypadku z goscia na dziewuche, to chyba sie nw czy da?

Dominik

Re: Osoby LGBT a wola Boga

Post autor: Dominik » 2019-08-16, 18:24

Jeśli na 100% (brak narządów) nie może dojść do zapłodnienia to chyba nic ze ślubu Kościelnego. Ponieważ ślub bierze się po to by założyć rodzinę.
Tak więc, nawrócenie musiało by oznaczać celibat, ponieważ nie przyszyją z powrotem tego co ucięli tak by działało jak trzeba.

Dobrze gadam?

Magnolia

Re: Osoby LGBT a wola Boga

Post autor: Magnolia » 2019-08-16, 18:42

Raczej tak.

Wolfi

Re: Osoby LGBT a wola Boga

Post autor: Wolfi » 2019-08-16, 19:04

O kurczaczki, a tak wgl to samo bycie trans czy jak to sie nazywa, ze powiedzmy jest koles, ubiera sie i stylizuje na dziewczyne, ale nie zmienial plci to to jest traktowane jako grzech?

Magnolia

Re: Osoby LGBT a wola Boga

Post autor: Magnolia » 2019-08-16, 20:29

Na pewno jest poważnym zagubieniem siebie. Nieakceptowanie siebie, albo jako zbytnie akcentowanie seksualności to poważne nieuporządkowanie. A z tego zwykle rodzą się grzechy...

Awatar użytkownika
Viridiana
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1707
Rejestracja: 6 sie 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 552 times
Been thanked: 419 times

Re: Osoby LGBT a wola Boga

Post autor: Viridiana » 2019-08-17, 10:17

Dominik pisze: 2019-08-16, 18:24 Jeśli na 100% (brak narządów) nie może dojść do zapłodnienia to chyba nic ze ślubu Kościelnego. Ponieważ ślub bierze się po to by założyć rodzinę.
Tak więc, nawrócenie musiało by oznaczać celibat, ponieważ nie przyszyją z powrotem tego co ucięli tak by działało jak trzeba.

Dobrze gadam?
Chociaż z drugiej strony chyba i pary bezpłodne dopuszcza się do ślubu... Możliwe, że ślub kościelny w przypadku transwestyty nie jest możliwy, ale nie wiem, czy z tego powodu akurat. W sumie to zastanawiająca sytuacja.
Wolfi pisze: 2019-08-16, 19:04 O kurczaczki, a tak wgl to samo bycie trans czy jak to sie nazywa, ze powiedzmy jest koles, ubiera sie i stylizuje na dziewczyne, ale nie zmienial plci to to jest traktowane jako grzech?
Samo bycie transseksualnym oznacza wewnętrzne utożsamienie się w jakimś stopniu z płcią przeciwną, natomiast stylizowanie się na drugą płeć to już chyba bardziej zachowanie transwestytyczne.
Miłość nie wyrządza zła drugiemu człowiekowi. Miłość więc jest wypełnieniem Prawa (Rz 13, 10)

Dominik

Re: Osoby LGBT a wola Boga

Post autor: Dominik » 2019-08-17, 10:28

Tylko jakie pary bezpłodne? Jeśli wszystko jest na swoim miejscu, nic nie było ucinane to mogą brać ślub. Są świadectwa bezpłodnych par co po iluś tam latach spłodzili potomka,,

Zresztą, przydało by się jakieś wiarygodne źródło na ten temat.


ODPOWIEDZ