Lenistwo

Piszemy tutaj wszystkie rozterki w naszym życiu duchowym. Rady na temat naszego życia w Kościele katolickim, pouczenie, itp.
ODPOWIEDZ
Magnolia

Lenistwo

Post autor: Magnolia » 2019-10-16, 13:04

Jest jesień i większość ma w głowie zdanie... oby mi się tak chciało, jak mi się nie chce...
Może więc to jest dobra pora by pogadać o lenistwie i samodyscyplinie.
Na początek filmik, nowa postać, ciekawe spojrzenie :



Jak pracować nad lenistwem...?

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14812
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4117 times
Been thanked: 2907 times
Kontakt:

Re: Lenistwo

Post autor: Dezerter » 2019-10-16, 19:56

Ciężko nieraz odróżnić lenistwo, od zdrowego relaksu, czy zrównoważonego dnia:
praca, odpoczynek, rozrywka
Lenistwo mim zdaniem jest wówczas, gdy
mam czas - jestem wypoczęty - mam coś do robienia - nie robię, bo mi się nie chce.
jeśli nie mam czasu, albo nie jestem wypoczęty, to lenistwem tego już nazwać nie powinniśmy

Druga sprawa - jeśli nie robimy czegoś z obowiązków przypisanym (ogródek, pranie, sprzątanie itp)
bo
poświęcamy czas by być z kimś, kogo kochamy, kto potrzebuje naszego bycia/pomocy/miłości
to robimy bardzo dobrze :) :-bd
mamy obowiązek :!: "marnować ze sobą czas" - nawet jeśli inni ocenią to jako lenistwo
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Magnolia

Re: Lenistwo

Post autor: Magnolia » 2019-11-13, 15:15

Kamyczki od innych do grzechu głównego jakim jest lenistwo.
p.s jesli mnie pamięć nie myli to był pierwszy film O. Szustaka jaki widziałam...na pewno to była ta seria.




Niezapominajka
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 644
Rejestracja: 28 wrz 2019
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 157 times
Been thanked: 160 times

Re: Lenistwo

Post autor: Niezapominajka » 2019-11-13, 16:28

Magnolio, bardzo cenne i wartościowe filmy. O. Adam mnie.. urzeka :) bardzo lubię jego pozytywną energię, prostotę i mądrość! Wiele wyniosłam z jego filmów, wiele razy mi pomógł i "podniósł" na duchu.. ;)
Oz 11:4 bt5 ~ Pociągnąłem ich ludzkimi więzami, a były to więzy miłości. Byłem dla nich jak ten, co podnosi do swego policzka niemowlę - schyliłem się ku niemu i nakarmiłem je.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Lenistwo

Post autor: Andej » 2019-11-13, 19:49

Jestem leniem. I hołduję lenistwu. Moją dewizą brzmi: Lenistwo jest motorem postępu.
Kiedyś, jeszcze w czasach, gdy studiowałem jeden z profesorów powiedział: Człowiek, który nie jest leniwy, nie jest normalny.
Lenistwo jest w naturze człowieka.

Ale człowiek rozsądny nie poddaje się lenistwu, ale je wykorzystuje. Gdyby jakiś leń nie wynalazł koła, do dziś nosilibyśmy ciężary na plecach. Nie byłoby samochodów, rowerów, pociągów. Lenistwo polega na wymyślaniu tego, co ułatwi życie. Co pozwoli zaoszczędzić czas. Co pozwoli mniejszym nakładem osiągnąć cel. Dlatego jestem leniem i pochwalam lenistwo.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

ODPOWIEDZ