Noszenie symboli religijnych

Piszemy tutaj wszystkie rozterki w naszym życiu duchowym. Rady na temat naszego życia w Kościele katolickim, pouczenie, itp.
Magnolia

Re: Noszenie symboli religijnych

Post autor: Magnolia » 2019-11-11, 08:37

Wilku, to dobra motywacja, tylko nie chroni sam różaniec ale modlitwa na nim. Więc noś by pamietać że jesteś chroniony, ale także by pamiętać żeby się na nim modlić.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Noszenie symboli religijnych

Post autor: Andej » 2019-11-11, 11:31

Drażni mnie dyndający różaniec u lusterka samochodowego. Wydaje mi się, to talizman. I uważam, że coś poruszającego się w zasięgu wzroku kierowcy rozprasza go i może spowodować, że nie zauważy się czegoś na drodze. Ale już symbole wewnątrz auta, nieruchome, w zasięgu wzroku kierowcy i pasażerów, ale niekoniecznie widoczne z zewnątrz uważam, że przypominają o Bogu. Także symbol ryby lub krzyża z tyłu samochodu powinien obligować do rozsądniejszej jazdy. Dawania przykładu.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Noszenie symboli religijnych

Post autor: Andej » 2021-01-04, 20:36

Dziś byłem u lekarza. W trakcie badania zwrócił uwagą krzyżyk, który nabyłem onegdaj korzystając z linku podanego przez TTJ. Za co jej ponownie dziękuję. Widząc zainteresowanie, powiedziałem, że dam. Nastąpiło krygowanie przełamane moim oświadczeniem, że specjalnie nosze ich kilka przy sobie, aby dawać tym, którzy zechcą z nich korzystać.
Dziękuję Bogu za to zdarzenie, gdyż napełnia mnie ono otuchą i wiarą.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13692
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2007 times
Been thanked: 2176 times

Re: Noszenie symboli religijnych

Post autor: sądzony » 2021-01-08, 18:16

Szkoda, że ludzie nie proszą o Niego tak często jak o papierosy
lub to ja widzę, że proszą o papierosy
gdy tak naprawdę
chcą Chrystusa.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Claudiax

Re: Noszenie symboli religijnych

Post autor: Claudiax » 2021-01-09, 16:45

1. Noszę Medalik.
2. Jeśli Katolik chce to może nosić...
3. Pozytywnie podchodzę do tego gdy widzę że ktoś ma np. Medalik :) ostatnio widziałam chłopaka który miał z tyłu na kurtce duzy napis Nie wstydzę się Jezusa :)

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13692
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2007 times
Been thanked: 2176 times

Re: Noszenie symboli religijnych

Post autor: sądzony » 2021-01-09, 17:29

Claudiax pisze: 2021-01-09, 16:45 (...) ostatnio widziałam chłopaka który miał z tyłu na kurtce duzy napis Nie wstydzę się Jezusa :)
Tak się zastanawiam czy bym tak "wyskoczył" hmmm.
Ale myślałem o koszulce z twarzą Jezusa.
Niestety nie ma nic co było w moim guście.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Noszenie symboli religijnych

Post autor: Andej » 2021-01-09, 18:10

Wydaje mi się, że ważne jest przy tym, aby było to świadectwem, ale nie demonstracją.
Wprawdzie jest to znak, "któremu sprzeciwiać się będą". Ale to jest znak dla nas samych. Znak, który pomaga nam lepiej postępować.
Jest to zewnętrzny wyraz znaku, który nosimy w sobie.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Magnolia

Re: Noszenie symboli religijnych

Post autor: Magnolia » 2021-01-10, 11:41

sądzony pisze: 2021-01-09, 17:29
Claudiax pisze: 2021-01-09, 16:45 (...) ostatnio widziałam chłopaka który miał z tyłu na kurtce duzy napis Nie wstydzę się Jezusa :)
Tak się zastanawiam czy bym tak "wyskoczył" hmmm.
Ale myślałem o koszulce z twarzą Jezusa.
Niestety nie ma nic co było w moim guście.
Sam ją sobie zrób, wybierz obraz i znajdź usługę w jakimś punkcie xero choćby - i koszulka gotowa :)

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13692
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2007 times
Been thanked: 2176 times

Re: Noszenie symboli religijnych

Post autor: sądzony » 2021-01-10, 12:23

Magnolia pisze: 2021-01-10, 11:41
sądzony pisze: 2021-01-09, 17:29
Claudiax pisze: 2021-01-09, 16:45 (...) ostatnio widziałam chłopaka który miał z tyłu na kurtce duzy napis Nie wstydzę się Jezusa :)
Tak się zastanawiam czy bym tak "wyskoczył" hmmm.
Ale myślałem o koszulce z twarzą Jezusa.
Niestety nie ma nic co było w moim guście.
Sam ją sobie zrób, wybierz obraz i znajdź usługę w jakimś punkcie xero choćby - i koszulka gotowa :)
Jeśli już to zrobię ją sam w ogóle.
Za moich czasów nie było (lub było rzadkością) spotkać koszulkę z kapelą. Kupowało się naprasowywanki
lub malowało się przemysłowymi farbami olejnymi.

Jakieś tam zdolności plastyczne mam, może więc spróbuję.
:)
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13692
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2007 times
Been thanked: 2176 times

Re: Noszenie symboli religijnych

Post autor: sądzony » 2021-01-10, 16:56

lubię ten:

Obrazek

Dodano po 3 minutach 58 sekundach:
i tę ikonę:

Obrazek
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Magnolia

Re: Noszenie symboli religijnych

Post autor: Magnolia » 2021-01-10, 17:09

Ja tez bardzo lubię ten wizerunek Jezusa, jest pełen pokoju.

Poszukaj w jak najlepszej rozdzielczości i zamów , nawet przez internet z wysyłką...

Apophenic

Re: Noszenie symboli religijnych

Post autor: Apophenic » 2023-05-04, 03:40

Byłoby mi trudno reprezentować chrześcijaństwo katolickie z powodu tego, jak jest społecznie odbierane

Tutaj mówię pukam...

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13692
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2007 times
Been thanked: 2176 times

Re: Noszenie symboli religijnych

Post autor: sądzony » 2023-05-04, 09:28

Apophenic pisze: 2023-05-04, 03:40 Byłoby mi trudno reprezentować chrześcijaństwo katolickie z powodu tego, jak jest społecznie odbierane
Tutaj mówię pukam...
A czy nie trudno Ci reprezentować siebie samego z powodu tego jak jesteś społecznie odbierany? :ymhug:
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Noszenie symboli religijnych

Post autor: Andej » 2023-05-04, 09:56

Jakim prawem ktoś może reprezentować jakąś wielka zbiorowość ludzka? Czy nie wymaga to upoważnienia do reprezentowania?
Osoba nie przygotowana do takiej funkcji może wiele szkody uczynić.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Apophenic

Re: Noszenie symboli religijnych

Post autor: Apophenic » 2023-05-04, 17:03

Reprezentują w sensie ścisłym księża, tak, ale każdy wierny, przyjmując wiarę, staje się względem Kościoła odpowiedzialny. Jak w małym mieście ktoś zobaczy katolika, jak pijany sikał do rowu niedaleko bawiących się dzieci, a dzieci to potem rozpowiedzą, to obraz Kościoła w opinii ludzi tego miasteczka ucierpi z powodu tego jednego człowieka, który upadł (to nie jest aluzja do Upadającego). Chociaż on wcale Kościoła nie reprezentował.
Słowem, reprezentować coś to wystawiać temu świadectwo.

Dodano po 59 sekundach:
sądzony pisze: 2023-05-04, 09:28
Apophenic pisze: 2023-05-04, 03:40 Byłoby mi trudno reprezentować chrześcijaństwo katolickie z powodu tego, jak jest społecznie odbierane
Tutaj mówię pukam...
A czy nie trudno Ci reprezentować siebie samego z powodu tego jak jesteś społecznie odbierany? :ymhug:
Tak, chodzi o mnie, nie o Kościół. Ty też to miałeś?

ODPOWIEDZ