Tabletki

Rozmowa na temat upadłego anioła, czyli szatana, jego cel w świecie, początek jego istnienia, itp.
iwka412
Przybysz
Przybysz
Posty: 9
Rejestracja: 11 gru 2019
Has thanked: 7 times

Tabletki

Post autor: iwka412 » 2020-01-09, 18:08

Szczęść Boże.Mam pytanie.Pól roku temu lekarz przepisal mi tabletki na sen i sugerowal zeby brac najlepiej po pol,w ulotce byla dopuszczalna dawka-1 tabletka wiec bez zastanowienia bralam jedna całą-tak od,zeby zasnąć normalnie.w tamtej chwili nie patrzylam pod kątem tego czy to grzech czyli robilam to nieswiadomie,a po drugie nie chcialam sobie zaszkodzic tylko pomóc .zeby byl grzech ciezki musi byc swiadomosc oraz waga co w tym przypadku nie bylo spelnione.dopiero teraz uswiadomilam sobie ze mogl byc to grzech.bardzo prosze kochani o potwierdzenie lub zaprzeczenie mojego myslenia:)

Magnolia

Re: Tabletki

Post autor: Magnolia » 2020-01-09, 18:11

Ale co uważasz było grzeszne w tej sytuacji?

iwka412
Przybysz
Przybysz
Posty: 9
Rejestracja: 11 gru 2019
Has thanked: 7 times

Re: Tabletki

Post autor: iwka412 » 2020-01-09, 18:13

To,ze zamiast pół tabletki przed snem bralam całą

ToTylkoJa
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2207
Rejestracja: 2 sty 2019
Has thanked: 22 times
Been thanked: 367 times

Re: Tabletki

Post autor: ToTylkoJa » 2020-01-09, 18:27

A ja aż dwa razy nie wykupiłam recepty, bo była do niczego.
Chyba mi szykują osobny kocioł w piekle...

To, że Twoje postępowanie nie było koniecznie mądre, nie oznacza, że tam jest jakiś grzech. Nawet jak próbuję, to nic znaleźć nie mogę.

Magnolia

Re: Tabletki

Post autor: Magnolia » 2020-01-09, 18:33

Ja tez grzechu nie widzę. Brak roztropności jedynie. Pewnie pół tabletki by wystarczyło, a byłby czas na przyzwyczajenie się organizmu do dawki.

iwka412
Przybysz
Przybysz
Posty: 9
Rejestracja: 11 gru 2019
Has thanked: 7 times

Re: Tabletki

Post autor: iwka412 » 2020-01-09, 18:37

Ojejku,bardzo dziękuję,tak męczy skrupulatyzm.ale muszę zadać pewnie drugie głupie pytanie.bezsennosc po pół roku wrócila i załatwiłam sobie te tabletki,które są na receptę na własną rękę i ostatnio już też je brałam,powtarzam-tylko zeby sobie pomóc,nie zaszkodzić.teraz już wiem ze musze brać po pół,ale czy to grzech że bralam juz bez kolejnej konsultacji z lekarzem?jesli tak to bede sie meczyc z zasypianiem i oddtawię natychmiast,teraz sobie to wszystko uswiadamiam,wczesniej o tym nie myslalam:(przepraszam za te moje męczenie kochani

Magnolia

Re: Tabletki

Post autor: Magnolia » 2020-01-09, 18:44

Iwko receptę przecież ci wystawił lekarz. Lek znasz. Wiesz jak brać. To gdzie jest problem?
Gdybys sfałszowała receptę to byłby problem.

ToTylkoJa
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2207
Rejestracja: 2 sty 2019
Has thanked: 22 times
Been thanked: 367 times

Re: Tabletki

Post autor: ToTylkoJa » 2020-01-09, 18:47

Co oznacza, że "załatwiłaś na własną rękę"?
Ja biorę leki regularnie, żeby je "zdobyć", zamawiam tylko receptę do przychodni, bez żadnej konsultacji, telefonicznie. Jeśli to coś takiego to jaki problem, wtedy receptę wystawia lekarz rodzinny, który ma specjalne upoważnienie od lekarza prowadzącego.

iwka412
Przybysz
Przybysz
Posty: 9
Rejestracja: 11 gru 2019
Has thanked: 7 times

Re: Tabletki

Post autor: iwka412 » 2020-01-09, 18:56

Na własną ręke,tzn.ze mam kuzynkę w aptece i mi sprzedała,bardzo mi pomogliście,wiem ze nie musze znow ksiedza meczyc moimi skrupulami i wymyslonymi na sile grzechami.bardzo dziękuję.bardzo

Magnolia

Re: Tabletki

Post autor: Magnolia » 2020-01-09, 18:59

Kupiłaś lek bez recepty?! No to chyba jednak masz problem. Kuzynka też. Łamiecie prawo przecież.

Awatar użytkownika
Betka
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 265
Rejestracja: 28 cze 2019
Lokalizacja: Podkarpackie
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 401 times
Been thanked: 133 times

Re: Tabletki

Post autor: Betka » 2020-01-09, 19:04

Bezsenność,znam,czy tryb życia masz aktywny?
Zamiast leków pomaga ruch,bieganie,ćwiczenia i...różaniec przed snem :)
Polecam całym sercem
Twoje słowo jest pochodnią dla nóg moich i światłem na mojej ścieżce .
Ps 119

ToTylkoJa
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2207
Rejestracja: 2 sty 2019
Has thanked: 22 times
Been thanked: 367 times

Re: Tabletki

Post autor: ToTylkoJa » 2020-01-09, 19:08

No w takim razie, to złamałaś prawo... Więc i wyspowiadać się powinnaś.
Po co to kombinatorstwo? Ja wiem, że kolejki są długie, ale zrób to, co ja: poproś o upoważnienie. Nie wiem, jak to się nazywa, ale dostałam kartkę, która zanosiłam do mojej poradnii rodzinnej i teraz nie muszę po receptę chodzić do specjalisty, tylko zamawiam przez telefon i odbieram w recepcji. Dzięki temu mogę dostać receptę w ciągu tygodnia maksymalnie.
Jeśli jest konieczność brania leków, to receptę dostaniesz, po co taką głupotę robić?

Dominik

Re: Tabletki

Post autor: Dominik » 2020-01-09, 20:23

Dlaczego w taki sposób załatwiasz leki? Jeśli dlatego że lekarz by Ci nie wypisał go,,, to najprawdopodobniej szkodzisz zdrowiu, więc sama sobie odpowiedz czy to grzech.

iwka412
Przybysz
Przybysz
Posty: 9
Rejestracja: 11 gru 2019
Has thanked: 7 times

Re: Tabletki

Post autor: iwka412 » 2020-01-09, 21:00

Nie dlatego ze by lekarz mi nie wypisal,bo tak poprostu najprosciej,a jezeli chodzi o grzech to latwo jest komus powiedziec-tak,to grzech ,oczywiscie zgadzam sie z wami wszystkimi kochani,ale o ile mi wiadomo to zeby zaistnial grzech ciezki musi byc swiadomosc tego w danej chwili ze sie zle robi,ja tej swiadomosci niestety nie mialam,teraz juz wiem...

Magnolia

Re: Tabletki

Post autor: Magnolia » 2020-01-09, 21:16

Nikt nie napisał że to grzech ciężki.

ODPOWIEDZ