WOŚP, Jurek Owsiak a eutanazja i aborcja

Porozmawiajmy przy filiżance kawy. Luźne rozmowy, plotki i ploteczki. Dział przeznaczony na wszystkie inne tematy dotyczące offtopicu.
Eden

Re: WOŚP, Jurek Owsiak a eutanazja i aborcja

Post autor: Eden » 2020-01-13, 09:08

ToTylkoJa pisze: 2020-01-13, 08:55 https://www.wosp.org.pl/fundacja/wazne/rozliczenia

Rozliczenia finansowe z finałów
Tak, widziałem to - tam zaznaczają, że finansowanie tych letnich imprez nie idzie z Finału.

Inaczej było dawniej; tu sprawozdanie z roku 2008: https://s.wosp.org.pl/Files/Sprawozdanie_2008.pdf
zrzuty ekranu w w/w strony:
Adnotacja 2020-01-13 090337.png
Adnotacja 2020-01-13 090254.png
I co teraz?!...

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: WOŚP, Jurek Owsiak a eutanazja i aborcja

Post autor: Andej » 2020-01-13, 09:09

ToTylkoJa pisze: 2020-01-13, 08:55 https://www.wosp.org.pl/fundacja/wazne/rozliczenia

Rozliczenia finansowe z finałów
A propos rozliczeń:
No i teraz spójrzcie jeszcze raz na te kolorowe kłamstwa Owsiaka. Jak można rozliczyć wszystkie finały, z pieniędzy zebranych na finałach i jeszcze mieć na koncie 150 milionów z tych finałów? To nawet nie jest matematyka z podstawówki, to na jabłuszkach można policzyć, o ile nie jest się zaczadzonym „serduszkiem”! https://www.fronda.pl/a/matka-kurka-kol ... 38935.html
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Bloger Matka Kurka (Piotr Wielgucki) zaoferował Jerzemu Owsiakowi milion złotych w zamian za ujawnienie wszystkich faktur Złotego Melona, spółki należącej w 100 proc. do Fundacji WOŚP. Na swojej stronie Kontrowersje.net Kurka napisał:

Propozycja ma charakter umowy w rozumieniu kodeksu cywilnego, to jest: art. 66. § 1. Oświadczenie drugiej stronie woli zawarcia umowy stanowi ofertę, jeżeli określa istotne postanowienia tej umowy. złożona publicznie i potwierdzona podpisem ofiarodawcy. Przedmiotem niniejszej umowy jest
1 000 000 zł, które Piotr Wielgucki zobowiązuje się przelać na konto wskazane przez Jerzego Owsiaka, jeśli wspomniany prezes „Złotego Melona” ujawni pełną listę faktur/umów wraz z wyszczególnionymi cenami za konkretne usługi i nazwami kontrahentów z poniższej listy:

2008 rok 3 189 459,69 zł,
2009 rok 5 019 413,93 zł,
2010 rok 5 592 588,25 zł,
2011 rok 7 697 172,83 zł,
2012 rok 10 504 996,55 zł,
2013 rok 9 147 269,5 zł,
2014 rok 9 341 214,17 zł,
2015 rok 9 155 088,69 zł,
2016 rok 11 022 538,72 zł,
2017 rok 14 542 952,05zł,
2018 rok 15 836 397,13 zł.

Podpis:
Piotr Wielgucki
https://www.fronda.pl/a/matka-kurka-ofe ... 38957.html
Owsiak składa rozliczenia częściowe. Z każdego roku zostają kwoty kilkudziesięciomilionowe lub większe, które nie są rozliczane. Cwaniactwo polega na tym, że nie ma konkretnego terminu złożenia. Dlatego czeka z rozliczeniem do końca świata i jeden dzień dłużej.

----------------------
Eden pisze: 2020-01-13, 09:08 ...
I co teraz?!...
Ano teraz należy zobaczyć skąd się na to sypie kasa. Czyli zerknąć na "spółki córki" Owsiaka. Około 10 firm stanowiących własność Owsiaka, jego żony, dzieci, zięciów (czy jak tam) i innych krewnych i znajomych królika.
Warto zerknąć na orzeczenia sądowe wydane w sprawach rozliczeń. A nie tylko na propagandowe "niby sprawozdania".

------------------------------------------
Uprzedzając pytanie o te wyroki, podaję link: https://www.kontrowersje.net/8_wyrok_w_ ... aj_faktury. Za dużo, aby tu wklejać.
Ostatnio zmieniony 2020-01-13, 09:17 przez Andej, łącznie zmieniany 2 razy.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Muchomorek

Re: WOŚP, Jurek Owsiak a eutanazja i aborcja

Post autor: Muchomorek » 2020-01-13, 10:27

Dzięki za odpowiedzi, tylko chciałbym zauważyć, że w sumie tylko pierwszy post nawiązuje do mego pytania. Nie pytałem się o kwestie finansowe związane z WOŚP, są one co prawda ciekawe, ale nie to było moim celem.

ToTylkoJa
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2207
Rejestracja: 2 sty 2019
Has thanked: 22 times
Been thanked: 367 times

Re: WOŚP, Jurek Owsiak a eutanazja i aborcja

Post autor: ToTylkoJa » 2020-01-13, 10:35

Kwestie finansowe są związane z Twoim pytaniem, bo jeśli to jest tylko jeden wielki przekręt finansowy, no to niefajnie

Dominik

Re: WOŚP, Jurek Owsiak a eutanazja i aborcja

Post autor: Dominik » 2020-01-13, 10:41

Weźmy np. Fundacje Anny Dymny, sprawozdanie merytoryczne za 2018r
http://www.bip.mimowszystko.org/bip/majatek

Nie umiem czytać sprawozdań, czy trzeba coś sumować ze sobą, ale piszę że

1. Przychody ogółem 10,8 mln
2. źródła przychodu
- z 1% 2,2 mln
- ze źródeł publicznych 1,5 mln
- ze źródeł prywatnych 3,5 mln

koszty
4 e, administracyjne 2,2 mln
6 wynagrodzenia 3,7 mln

Ktoś się zna na tych cyferkach? Jak to zestawić ze sobą. Ile ta fundacja wydała na koszty działalności samej fundacji bez działalności statutowej?

Po prostu wydaje mi się, że każda fundacja zarabia dla swych prezesów.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: WOŚP, Jurek Owsiak a eutanazja i aborcja

Post autor: Andej » 2020-01-13, 10:44

Muchomorek pisze: 2020-01-13, 10:27 Dzięki za odpowiedzi, tylko chciałbym zauważyć, że w sumie tylko pierwszy post nawiązuje do mego pytania. Nie pytałem się o kwestie finansowe związane z WOŚP, są one co prawda ciekawe, ale nie to było moim celem.
W takim razie przeczytaj artykuł księdza prof. dr hab. Pawła Bortkiewicza: Czy katolik powinien wspierać WOŚP?
https://www.fronda.pl/a/czy-katolik-pow ... 38948.html

Nie czytałem tego tekstu, więc się do niego nie odnoszę.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

ToTylkoJa
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2207
Rejestracja: 2 sty 2019
Has thanked: 22 times
Been thanked: 367 times

Re: WOŚP, Jurek Owsiak a eutanazja i aborcja

Post autor: ToTylkoJa » 2020-01-13, 11:05

@Dominik myślę że w rachunku zysków i strat łatwiej Ci będzie odczytać

Eden

Re: WOŚP, Jurek Owsiak a eutanazja i aborcja

Post autor: Eden » 2020-01-13, 11:43

To jak w końcu z Woodstockiem u Owsiaka było/jest?
Ostatnio zmieniony 2020-01-13, 11:43 przez Eden, łącznie zmieniany 1 raz.

ToTylkoJa
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2207
Rejestracja: 2 sty 2019
Has thanked: 22 times
Been thanked: 367 times

Re: WOŚP, Jurek Owsiak a eutanazja i aborcja

Post autor: ToTylkoJa » 2020-01-13, 11:46

Ktoś u góry pokazał, że jawnie w 2008 było pokazane, że przystanek Woodstock był częściowo finansowany ze środków WOŚP, teraz z tego co wiem, wszędzie się zarzekają, że WOŚP i polo&rock mają różnych sponsorów

Mój błąd, przyznaję że nigdy tak dokładnie nie przeglądałam tych sprawozdań, przeoczyłam tę wzmiankę.

Zawsze możesz wejść na stronę WOŚP-u i zobaczyć, czy w tych częściowych sprawozdaniach jest jakaś wzmianka, choć teraz wątpię.

Eden

Re: WOŚP, Jurek Owsiak a eutanazja i aborcja

Post autor: Eden » 2020-01-13, 11:52

ToTylkoJa pisze: 2020-01-13, 11:46 Ktoś u góry pokazał, że jawnie w 2008 było pokazane, że przystanek Woodstock był częściowo finansowany ze środków WOŚP, teraz z tego co wiem, wszędzie się zarzekają, że WOŚP i polo&rock mają różnych sponsorów

Mój błąd, przyznaję że nigdy tak dokładnie nie przeglądałam tych sprawozdań, przeoczyłam tę wzmiankę.

Zawsze możesz wejść na stronę WOŚP-u i zobaczyć, czy w tych częściowych sprawozdaniach jest jakaś wzmianka, choć teraz wątpię.
To ja pokazałem "u góry" ;)
Nie dotarłem do wcześniejszych lat (bo nie szukałem), a to sprawozdanie z roku 2008 już wystarczy, aby chyba można wysnuć konkluzję, że dawniej Woodstock był finansowany ze zbiórki Orkiestry, ale gdy się to zaczęło nie podobać ludowi, to zmieniono zasady finansowania tych letnich imprez (nawet nie wiem gdzie się teraz odbywają, i jak nazywają).
Zatem moje zastrzeżenie, że "nie daję, bo na imprezy coś z tego idzie", jest jakby nieaktualne; no cóż, może warto jednak dać?... :-? Nie zniechęcam/nie zachęcam - każdy sam niech decyduje...

Awatar użytkownika
Hiba
Bywalec
Bywalec
Posty: 169
Rejestracja: 7 sty 2020
Lokalizacja: Kuala Lumpur
Wyznanie: Ateista
Has thanked: 21 times
Been thanked: 29 times

Re: WOŚP, Jurek Owsiak a eutanazja i aborcja

Post autor: Hiba » 2020-01-13, 11:57

Andej pisze: 2020-01-12, 23:06 Kiedyś dawałem. Ale teraz poczytałem na temat rozliczeń finansowych i różnych Złotych Melonów. I doszedłem do wniosku, że dopóki Owsiak nie rozliczy dotychczas uzyskanych pieniędzy, nie będę się dokładał do jego orkiestry.

Kasę, którą dałbym dziś do puszki, dałem mężczyźnie na wózku inwalidzkim. W ten sposób musiałem, abym nie mógł oskarżać siebie, że nie dałem ze skąpstwa.

Oficjalne cele Orkiestry są szczytne. Ale jest wiele innych szczytnych celów.

Osobiście bardziej cenię Samotnych Grajków Codziennej Pomocy, takich cichych, anonimowych "pomagaczy".
Świetnie, że dałeś mężczyźnie na wózku i że cenisz SGCP i cichych pomagaczy. Jeśli wspierasz inne szczytne cele to tym lepiej. Masz kolejny plus u Boga (to nie kpina).

Sam finał WOŚP jest reżyserowany i jest na pokaz - to oczywiste. Niestety w Świecie kłamstwa, pieniędzy, obłudy i chciwości - każde DOBRO musimy reklamować!
Art: An Imagination that needs emotional evidence
Science: An Imagination that needs material evidence
Religion: An Imagination that needs Social evidence

ToTylkoJa
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2207
Rejestracja: 2 sty 2019
Has thanked: 22 times
Been thanked: 367 times

Re: WOŚP, Jurek Owsiak a eutanazja i aborcja

Post autor: ToTylkoJa » 2020-01-13, 12:00

Nie ma różnicy, czy wrzucisz na WOŚP, czy na inną fundację, czy pomożesz w inny sposób.
WOŚP nie jest jedyną słuszną religią

Eden

Re: WOŚP, Jurek Owsiak a eutanazja i aborcja

Post autor: Eden » 2020-01-13, 12:03

Opcji pomocy jest multum! Kto chce pomagać, to na pewno ma jak. Warto tylko choć trochę wiedzieć, jak są wydawane te środki...

Dominik

Re: WOŚP, Jurek Owsiak a eutanazja i aborcja

Post autor: Dominik » 2020-01-13, 13:23

Temat pieniędzy,,,rodzi zwady, kłótnie itp.
Tak się zastanawiam, do czego zmierza ten wątek, jego autor już dostał odpowiedz.

Myślę, że jak wątek ma pozostać to lepiej nie pisać o tym kto jest złodziejem, kłamcą, czy finały są reżyserowane, jakie mamy przemyślenia na ten temat.
Pozostańmy przy twardych faktach, które da się czymś poprzeć.

Magnolia

Re: WOŚP, Jurek Owsiak a eutanazja i aborcja

Post autor: Magnolia » 2020-01-13, 13:25

Osobiście nie doczytałam się nigdzie żeby Owsiak był za aborcją i eutanazją... ktos cos wie? czytał?

ODPOWIEDZ