Czy należy się bać Odnowy w Duchu Świętym?

Piszemy tutaj wszystkie rozterki w naszym życiu duchowym. Rady na temat naszego życia w Kościele katolickim, pouczenie, itp.
Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Czy należy się bać Odnowy w Duchu Świętym?

Post autor: Marek_Piotrowski » 2021-10-29, 14:26

Ciekawa pisze: 2021-10-29, 14:14 @Marek_Piotrowski czytałam ten dokument Ratzingera o rozeznawaniu uzdrowień. Czy doskonały? Jeśli tak to nie byłoby podziałów : Zieliński, prawdziwy czy zwiedziony?
Zwiedziony i zwodzący, niestety.Myślę, że w dobrej wierze.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14812
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4119 times
Been thanked: 2907 times
Kontakt:

Re: Czy należy się bać Odnowy w Duchu Świętym?

Post autor: Dezerter » 2021-10-29, 19:06

Ciekawa pisze: 2021-10-29, 07:30
Dezerter pisze: 2020-01-21, 18:39
rumianek pisze: 2020-01-20, 17:39 Chciałbym przyjść na spotkanie tej wspólnoty. Na oglądałem się jednak filmików z protestanckich kościołów, gdzie ludzie upadali i mieli drgawki, trzęśli głową, śmiali się lub mieli problemy z mówieniem.

Czy w katolickich wspólnotach też się to zdarza? Chciałbym aby się za mnie modlono, ale obawiam się czy rzeczywiście dostanę Ducha Świętego...

Czy mam się czego bać?
Po pierwsze, to ty decydujesz na co się otwierasz - ja zabezpieczając się zawsze wypowiadam formułkę - polecam stosować jako duchowe BHP:
Boże Jedyny otwieram się na działanie Ducha Świętego, który od Ciebie i od Jezusa pochodzi
Jestem 5 lat we wspólnocie - zero problemów duchowych
- nie spotkałem nigdy "mających drgawki" - chyba że z zimna ;)
- jedna siostra "trzęsła głową", ale była nowa, jeździła na jakieś dziwne rekolekcje do jakiś niesprawdzonych rekolekcjonistów, bez zgody ks. opiekuna, liderki czy kogoś z Rady wspólnoty - chodzi o rozeznanie duchowe.
- śmiech , radość jest owocem Ducha Świętego opisywanym w Biblii - daj ci Boże byś ją miał, ale nie mylić z psychicznym, czy demonicznym chichotem, budzącym lęk, zmieszanie, czy przeszkadzającym w modlitwie .
- po chrzcie/chrzcie w Duchu Św i nałożeniu rąk w Biblii, ludzie modlą się językami, prorokują a nie tracą mowę - nie spotkałem takiego przypadku. Natomiast niekończących się zachwytów jak to Pan zadziałał podczas modlitwy - wysłuchałem wiele.
Poszukaj dobrej wspólnoty - nie wszystkie! - jak będziesz miał wątpliwość pytaj na forum ocenimy ( wartość dla innych czytających), a jak bardziej dyskretnie będziesz chciał, to pytaj na pw (kto ci pasuje do wyboru) mnie, Marka, Magnolię, Andeja, Tek de Cart, przepraszam tych co nie wymieniłem :ymhug:
Ale Chrzest w Duchu Świętym nie jest sakramentem,

A kto i gdzie mówi, że odnowowe napełnienie, czy ożywienie Duchem Świętym jest sakramentem? Sakrament otrzymania Ducha to jest chrzest i bierzmowanie, a odnowa potrafi bardzo dobrze, wręcz zaryzykuje stwierdzenie najlepiej :!: odnowić, ożywić, uruchomić, rozpakować potencjalne/uśpione, bądź nieuświadomione od chrztu i bierzmowania dary i charyzmaty Ducha
nie trzeba nic takiego sobie fundować, aby mieć charyzmaty.

Mieć a używać to wielka różnica,
A ta Twoja formułka to co? Zaklęcie?Ona nic nie gwarantuje.
Modlitwa pełna zawierzenia i oddania w opiekę i jasne zakomunikowanie wszystkim ze świata duchowego, że otwieram się nie na jakiegoś ducha, a na konkretnego i Jedynego Ducha - mi gwarantuje duchowe BHP więc jako człowiek znający się i na BHP i na sprawach duchowych polecam innym :-!
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Czy należy się bać Odnowy w Duchu Świętym?

Post autor: Jozek » 2021-10-29, 20:20

Co do tytulu tematu to nie nalezy sie bac odnowy w Duchu Sw.
Jednak nalezy sie bac przeroznych zwodzicieli, ktorzy uzurpuja sobie moc przekazywania Ducha Sw.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Ciekawa

Re: Czy należy się bać Odnowy w Duchu Świętym?

Post autor: Ciekawa » 2021-10-29, 20:26

Napisałam - liderzy mówią ludziom że bez tego nie będą mieć charyzmatów, a sorry , bierzmowanie to co było? Ja rozumiem że można to odnowić, rozpalić itd, Ale czepiam się nazewnictwa i traktowania tego jak sakramentu.
Na przykład Ci z Jednym Sercem są liderami i powiedzieli że u nich nie ma REO, ale jeśli Lider każe, to trzeba iść .

Dodano po 3 minutach 26 sekundach:
@Dezerter sorry, ale nie ma modlitwy która Ci coś GWARANTUJE i na bank po niej wszystko będzie dobrze.
Jezeli chodzi o obietnice przy okazji modlitw to można nawet dyskutować o co w tym chodzi, a co dopiero ta bez obietnic. To takie trochę zaklęciowe. Powiem to i będzie gites i NIE MA MOWY aby coś złego się stało.
Ostatnio zmieniony 2021-10-29, 20:26 przez Ciekawa, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Czy należy się bać Odnowy w Duchu Świętym?

Post autor: Jozek » 2021-10-29, 20:43

tu nie chodzi o samo powiedzenie, tylko o wiare.
Problemem moze byc w co ktos wierzy.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14812
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4119 times
Been thanked: 2907 times
Kontakt:

Re: Czy należy się bać Odnowy w Duchu Świętym?

Post autor: Dezerter » 2021-10-29, 20:54

Ciekawa pisze: 2021-10-29, 20:26 Napisałam - liderzy mówią ludziom że bez tego nie będą mieć charyzmatów, a sorry , bierzmowanie to co było? Ja rozumiem że można to odnowić, rozpalić itd, Ale czepiam się nazewnictwa i traktowania tego jak sakramentu.
Na przykład Ci z Jednym Sercem są liderami i powiedzieli że u nich nie ma REO, ale jeśli Lider każe, to trzeba iść .
A jakieś konkrety, cytaty - cokolwiek do czego mógłbym się poważnie odnieść
Dodano po 3 minutach 26 sekundach:
@Dezerter sorry, ale nie ma modlitwy która Ci coś GWARANTUJE i na bank po niej wszystko będzie dobrze.
Jezeli chodzi o obietnice przy okazji modlitw to można nawet dyskutować o co w tym chodzi, a co dopiero ta bez obietnic. To takie trochę zaklęciowe. Powiem to i będzie gites i NIE MA MOWY aby coś złego się stało.
Na jakiej podstawie twierdzisz, że moja formuła modlitewna nie dział?, czemu ma ktokolwiek ci uwierzyć
mając moje świadectwo, że działa i swój rozum, który pozwoli mu rozeznać, że to dobry sposób, by przypadkowo, przez jakieś niedomówienie otworzyć się na działanie jakichś duchów.
Jozek pisze: 2021-10-29, 20:43 tu nie chodzi o samo powiedzenie, tylko o wiare.
Problemem moze byc w co ktos wierzy.
Nie Jozku tu chodzi o precyzję
czy uważasz, że mądrym i bezpiecznym jest wypowiadanie takich słów:
"przyjdź duchu, otwieram się na twoje działanie, tobie oddaje moje życie, wolę duszę i ducha"
gdy mówimy nie mówimy dużymi literami
Ostatnio zmieniony 2021-10-29, 20:57 przez Dezerter, łącznie zmieniany 2 razy.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Czy należy się bać Odnowy w Duchu Świętym?

Post autor: Jozek » 2021-10-29, 20:59

Dez, duze litery to wlasnie to w co wierzymy.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Ciekawa

Re: Czy należy się bać Odnowy w Duchu Świętym?

Post autor: Ciekawa » 2021-10-29, 21:01

@Dezerter nie musisz się odnosić, napisałam to mówią Liderzy o Chrzcie w Duchu Świętym , i że niektórzy to traktują jakby to był sakrament. Stwierdzam fakty.

Co do modlitwy- napisałam jaki mam stosunek: dla mnie jak ktoś pisze: "ta i ta modlitwa działa", od razu z miejsca staję na baczność , bo nie ma czegoś takiego że modlitwa ta działa bardziej, a ta mniej, ta jest skuteczna, a ta nie. Po prostu tego nie ma. Są różne stopnie modlitwy i różne jej rodzaje, ale nie ma skutecznych na 100 procent i nieskutecznych na 100 procent. Dla mnie to dużego kalibru błąd głosić takie prawdy.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Czy należy się bać Odnowy w Duchu Świętym?

Post autor: Jozek » 2021-10-29, 21:05

Jesli cie ktos tak nauczal to poslij go do tego ducha ktorego udzielal.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14812
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4119 times
Been thanked: 2907 times
Kontakt:

Re: Czy należy się bać Odnowy w Duchu Świętym?

Post autor: Dezerter » 2021-10-29, 21:22

Walisz ogólnikami nic nie znaczącymi, bez faktów - tylko jakieś twoje opinie
Nie odnosisz się do moich słów, tylko do jakich nie wiadomo jakich, ani czyich opinii
?
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5200
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 821 times
Been thanked: 1378 times

Re: Czy należy się bać Odnowy w Duchu Świętym?

Post autor: abi » 2021-10-30, 12:16

Ciekawa pisze: 2021-10-29, 21:01 @Dezerter nie musisz się odnosić, napisałam to mówią Liderzy o Chrzcie w Duchu Świętym , i że niektórzy to traktują jakby to był sakrament. Stwierdzam fakty.

u nas na odnowie mowiono o wylaniu Ducha sw


Wylanie Darów Ducha Świętego
Jest to szczególny rodzaj modlitwy wstawienniczej, podczas której grupa prosi o napełnienie osoby obmadlanej Duchem Świętym, o obdarzenie jej charyzmatami, o określenie jej miejsca i posługi we wspólnocie. Jest to jeden z najważniejszych momentów we wspólnotowym życiu każdego członka Odnowy i ta modlitwa jest poprzedzona kilkutygodniowym czasem Seminarium Odnowy życia w Duchu Świętym.

https://www.michaelbem.odnowa.org/slown ... a-swietego

Niektórzy opisując to doświadczenie używają słowa "chrzest w Duchu Świętym", ale takie określenie jest nieodpowiednie i może wprowadzać w błąd. Pozwala ono przypuszczać, że chodzi o jakiś inny chrzest i że, w konsekwencji, chrzest sam w sobie nie wystarcza. Wylanie Ducha Świętego (określane także jako odrodzenie w Duchu Świętym) polega na uczynieniu podwójnego życiowego kroku - osobistego i wspólnotowego, który prowadzi do wyzwolenia w sobie życia Ducha Świętego, do odnowienia, pogłębienia i odrodzenia faski chrztu i bierzmowania.
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Czy należy się bać Odnowy w Duchu Świętym?

Post autor: Marek_Piotrowski » 2021-10-30, 14:53

Prawda jest taka, że ów termin "wylanie" to ucieczka od oczywistej sprzeczności z nauczaniem katolickim po przyjęciu namiastki zamiast oryginału.
Mało która z denominacji protestanckich nazywa to "wylaniem".

Awatar użytkownika
Efezjan
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1039
Rejestracja: 15 kwie 2017
Lokalizacja: Chorzów
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 65 times
Been thanked: 238 times

Re: Czy należy się bać Odnowy w Duchu Świętym?

Post autor: Efezjan » 2021-10-30, 23:06

Ciekawa pisze: Napisałam - liderzy mówią ludziom że bez tego nie będą mieć charyzmatów...
Nie wiem, czy pisałem już o tym na tym forum, ale charyzmaty to nie jakiś stopień w dojrzałości wiary, jakieś bycie lepszym 'bo ja mam, a ty nie'. Charyzmaty są dla Kościoła - do tego, aby służyć bliźnim, a nie się nimi chwalić. Gdyby lider mi tak powiedział, to odpowiedziałbym, że "Duch wieje kędy chce" i "Co z tego, że nie będę ich miał? To czyni mnie gorszym?" No właśnie i bez tego... czyli trzeba wykonać znowu jakąś czynność, by Duch Święty dał nam jakiś charyzmat - przecież to czyste myślenie magiczne - szamanizm wręcz.
Wstąpienie do świeckiego Karmelu: 21.09.2019 /Tomasz od Jezusa Chrystusa Zmartwychwstałego OCDS/

Żarliwością rozpaliłem się o chwałę Boga Zastępów 1Krl 19,10

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Czy należy się bać Odnowy w Duchu Świętym?

Post autor: Jozek » 2021-10-30, 23:12

Charyzmaty to przede wszystkim obowiazek wobec wspolnoty, a nie zdolnosci ktorych inni nie maja.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
Efezjan
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1039
Rejestracja: 15 kwie 2017
Lokalizacja: Chorzów
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 65 times
Been thanked: 238 times

Re: Czy należy się bać Odnowy w Duchu Świętym?

Post autor: Efezjan » 2021-10-30, 23:18

Jozek pisze: 2021-10-30, 23:12 Charyzmaty to przede wszystkim obowiazek wobec wspolnoty, a nie zdolnosci ktorych inni nie maja.
Brawo i to jest sedno! :YMAPPLAUSE:
Wstąpienie do świeckiego Karmelu: 21.09.2019 /Tomasz od Jezusa Chrystusa Zmartwychwstałego OCDS/

Żarliwością rozpaliłem się o chwałę Boga Zastępów 1Krl 19,10

ODPOWIEDZ