Kościół Boży w Chrystusie

Luteranie, Adwentyści, Baptyści, Zielonoświątkowcy, itd. Rozmowy na temat protestantów, czy rzeczywiście, to co mówi protestantyzm jest biblijne.
Awatar użytkownika
Viridiana
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1705
Rejestracja: 6 sie 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 552 times
Been thanked: 419 times

Re: Kościół Boży w Chrystusie

Post autor: Viridiana » 2018-09-24, 18:33

@PatrykLiverpool chętnie na te tematy podyskutuję, ale idąc za głosem administracji - może nie do końca w tym wątku, bo on nie jest o samych zasadach protestantyzmu, ale o konkretnym jego odłamie. Ale podrzucę parę linków do konkretnych dyskusji, aby ułatwić ci odnalezienie:
JEDEN JEST BÓG, I JEDEN POŚREDNIK. - viewtopic.php?f=8&t=463
Interpretowanie Biblii - viewtopic.php?f=8&t=28
Chrzest - viewtopic.php?f=13&t=759
PatrykLiverpool pisze: 2018-09-23, 19:04 i tak na koniec to jeszcze kwestia modlenia sie do figurek i obrazow...
Ja tam raczej prędzej modliłabym się do świętych na obrazie niż do samych obrazów. Ale o tym na forum pewnie też gdzieś jest wątek, tylko nie chce mi się szukać.
PatrykLiverpool pisze: 2018-09-23, 19:04 i jeszcze co do darow jezykow :

werset opisujacy to w biblii (jeden z wielu)


Ewangelia według św. Marka 16:17-18
17 A takie znaki będą towarzyszyć tym, którzy uwierzą: w moim imieniu będą wypędzać demony, będą mówić nowymi językami;

18 Będą brać węże, a choćby wypili coś śmiercionośnego, nie zaszkodzi im; na chorych będą kłaść ręce, a ci odzyskają zdrowie.
Do tego już się odniosę, bo jest mocno związane z Kościołem Bożym w Chrystusie. Otóż to polecę ci przeczytać wersety 12 - 31 z rozdziału 12 z Pierwszego Listu do Koryntian. Przytoczyłabym, ale długi to tekst, a nie mam czasu na przepisywanie.
Miłość nie wyrządza zła drugiemu człowiekowi. Miłość więc jest wypełnieniem Prawa (Rz 13, 10)

PatrykLiverpool

Re: Kościół Boży w Chrystusie

Post autor: PatrykLiverpool » 2018-09-24, 22:18

macie bardzo mocne argumenty, szkoda ze nie z Biblii ;) pozdrawiam

Prosiliśmy, pisz Biblia z dużej litery. Dominik
Ostatnio zmieniony 2018-09-24, 22:26 przez PatrykLiverpool, łącznie zmieniany 1 raz.

konik

Re: Kościół Boży w Chrystusie

Post autor: konik » 2018-09-24, 22:27

Z Biblii. Z Biblii, odczytywanej i tlumaczonej, interpretowanej w Kosciele i przez Kosciol. Zgodnie z zaleceniem samego Apostola sw.Piotra. Dlatego te argumenty sa bardzo silne i bardzo prawidlowe.
Odmiennie od argumentow podrzucanych przez podazajacych za samozwanczymi prorokami i glosicielami, Takimi, ktorzy glosza, a Bog ich do gloszenia nie poslal.

Awatar użytkownika
Viridiana
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1705
Rejestracja: 6 sie 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 552 times
Been thanked: 419 times

Re: Kościół Boży w Chrystusie

Post autor: Viridiana » 2018-09-25, 17:41

PatrykLiverpool pisze: 2018-09-24, 22:18 macie bardzo mocne argumenty, szkoda ze nie z Biblii ;) pozdrawiam
Dopóki nie wykażesz ich niebiblijności, to stwierdzenie nie wnosi wiele do dyskusji. ;)
Miłość nie wyrządza zła drugiemu człowiekowi. Miłość więc jest wypełnieniem Prawa (Rz 13, 10)

PatrykLiverpool

Re: Kościół Boży w Chrystusie

Post autor: PatrykLiverpool » 2018-09-25, 21:51

wlasnie z katolikami taka rozmowa jest hehe pozdrowienia dla waszej wiary obludnej. modlcie sie do waszej "marii" i poprawiajcie ze trzeba pisac z duzej Maria czy Biblia bo "B"og tak nakazal przeciez ^^ tak samo nakazal modlic sie do swietych i kleczec przed obrazami i figurkami... hmm i zapomnialem ze to wszystko jest napisane w biblii... a to ze droga do niego jest tylko przez jezusa chrystusa to malo wazne prawda? skoro modlicie sie do marii to modlcie sie do jej mamy i babci bo przeciez tez powinny byc swiete dla was bo urodzily marie ^^ pozdrowienia i nie bede zerkal juz tutaj bo to nie ma sensu



ps. tylko ktora wasza maria jest prawdziwa bo juz sie pogubilem^^
Ostatnio zmieniony 2018-09-25, 21:53 przez PatrykLiverpool, łącznie zmieniany 1 raz.

konik

Re: Kościół Boży w Chrystusie

Post autor: konik » 2018-09-25, 22:00

Pewnie, ze nie ma sensu, bo zamiast cytowac Biblie wyprozniasz swoje pomyje. I tyle pozostaje z Twoich argumentow, ze to tylko smierdzace odpadki.

Awatar użytkownika
Viridiana
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1705
Rejestracja: 6 sie 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 552 times
Been thanked: 419 times

Re: Kościół Boży w Chrystusie

Post autor: Viridiana » 2018-09-26, 16:59

@PatrykLiverpool Czemu zarzucasz nie mając ku temu podstaw (albo mając i nie chcąc nam ich ujawnić)? Administracja cię poprawia, bo na forum chrześcijańskim słusznie oczekujemy oznak nie nawet samej znajomości poprawnej polszczyzny (chociaż to też ważne), ale chociażby oznaki szacunku dla wartości, które teoretycznie dla ciebie jako chrześcijanina powinny być ważne. A na zarzut o niebiblijność nie mam jak odpowiedzieć, bo nie wziąłeś udziału w dyskusjach dotyczących kwestii o których mówiłeś, do których podrzuciłam link, a nie chcę zaśmiecać tego wątku, bo jego założeniem jest rozmowa o Kościele Bożym w Chrystusie - zresztą przy kwestii mówienia językami już ci odpowiedziałam tutaj, wskazując fragment Pisma Świętego, ale nie raczyłeś zaszczycić tego odpowiedzią. Zarzucasz niebiblijność i nie udowadniasz tego, więc to zarzut a nie argument.
Miłość nie wyrządza zła drugiemu człowiekowi. Miłość więc jest wypełnieniem Prawa (Rz 13, 10)

inquisitio
Bywalec
Bywalec
Posty: 163
Rejestracja: 24 wrz 2016
Has thanked: 14 times
Been thanked: 58 times

Re: Kościół Boży w Chrystusie

Post autor: inquisitio » 2018-11-14, 13:52

Konik
Sa nawet specjalne szkola, na ktorych uczy sie mowienia "jezykami ludzi i aniolow" …
W KK tez słyszałem ze jest organizowana w niektórych wspólnotach taka ,,szopka ". Nie ogarniam tego.

Dodano po 9 minutach 29 sekundach:
Patryk Liverpool
skoro modlicie sie do marii to modlcie sie do jej mamy i babci
Gdyby porodzily Syna Bożego to byśmy zapewne to robili. Jeżeli są teraz z w gronie błogosławionych /świętych z Bogiem to jak najbardziej. Są?
Serviam

konik

Re: Kościół Boży w Chrystusie

Post autor: konik » 2018-11-16, 23:52

To moznaby moim zdaniem ogarnac poddajac sie Matce Bozej i Jej przeslaniom , szczegolnie z Fatimy - otoz mowi Ona, ze bedzie w Kosciele zwiedzenie. No i obserwujemy, ze takie wlasnie zwiazane z chaosem i dezorganizacja postepuje.

Pozdrawiam.

Quinque
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 669
Rejestracja: 29 gru 2017
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 11 times
Been thanked: 49 times

Re: Kościół Boży w Chrystusie

Post autor: Quinque » 2019-03-30, 14:58

PatrykLiverpool pisze: 2018-09-24, 22:18 macie bardzo mocne argumenty, szkoda ze nie z Biblii ;) pozdrawiam

Prosiliśmy, pisz Biblia z dużej litery. Dominik
Najpierw udowodnij że mamy opierać się tylko i wyłącznie na Biblii. A potem będziemy kontynuować dyskusję

Sebastian777

Re: Kościół Boży w Chrystusie

Post autor: Sebastian777 » 2020-06-04, 19:03

Witam wszystkich

Moim skromnym zadaniem uważam ,że jest tylko jeden prawdziwy kościół, jest to kościół opary na skale samego zbawiciela Jezusa Chrystusa.

"Albowiem fundamentu innego nikt nie może założyć oprócz tego, który jest założony, a którym jest Jezus Chrystus."1 Koryntian 3:11

Sama nazwa kościoła brzmi bardzo biblijnie.
Choć dodał bym jeszcze w jednym Duchu, Duchu Chrystusowym, w taki sposób jaki Pan Jezus przepowiadał, że nadchodzi godzina ,że prawdziwi czciciele będą Go czcić w Duchu i w Prawdzie, ani nie na tej górze ani nie na tamtym miejscu świętym...?

Pozdrawiam serdecznie

Awatar użytkownika
marcin07
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 254
Rejestracja: 26 kwie 2020
Has thanked: 15 times
Been thanked: 23 times

Re: Kościół Boży w Chrystusie

Post autor: marcin07 » 2020-06-04, 19:49

PatrykLiverpool pisze: 2018-09-25, 21:51 wlasnie z katolikami taka rozmowa jest hehe pozdrowienia dla waszej wiary obludnej. modlcie sie do waszej "marii" i poprawiajcie ze trzeba pisac z duzej Maria czy Biblia bo "B"og tak nakazal przeciez ^^ tak samo nakazal modlic sie do swietych i kleczec przed obrazami i figurkami... hmm i zapomnialem ze to wszystko jest napisane w biblii... a to ze droga do niego jest tylko przez jezusa chrystusa to malo wazne prawda? skoro modlicie sie do marii to modlcie sie do jej mamy i babci bo przeciez tez powinny byc swiete dla was bo urodzily marie ^^ pozdrowienia i nie bede zerkal juz tutaj bo to nie ma sensu



ps. tylko ktora wasza maria jest prawdziwa bo juz sie pogubilem^^
To co napisałeś w tym poście człowieku jest po prostu złe , podle , dlaczego wyśmiewasz tych co maja swe zdanie na dany temat i sa dla tych ludzi wielkim znaczenie ??? zanim cokolwiek napiszesz i zaczniesz ubliżyć innym spójrz w lustro , kogo tam zobaczysz ? człowieka czy oszołoma .
Nie każdy, który Mi mówi: Panie, Panie!, wejdzie do królestwa niebieskiego, lecz ten, kto spełnia wolę mojego Ojca, który jest w niebie. Mt. 7,21

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14724
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4083 times
Been thanked: 2893 times
Kontakt:

Re: Kościół Boży w Chrystusie

Post autor: Dezerter » 2020-06-06, 09:59

Marcinie, bracie drogi przeczytaj proszę mój podpis w stopce i pomyśl nad nim chwilę
Sebastian777 pisze: 2020-06-04, 19:03 Witam wszystkich

Moim skromnym zadaniem uważam ,że jest tylko jeden prawdziwy kościół, jest to kościół opary na skale samego zbawiciela Jezusa Chrystusa.

"Albowiem fundamentu innego nikt nie może założyć oprócz tego, który jest założony, a którym jest Jezus Chrystus."1 Koryntian 3:11

(...)
Dokładnie tak! i tak musi uważać każdy myślący chrześcijanin i w swoim wyznaniu wiary musi mieć : wierzę w "święty Kościół powszechny", albo w "Święty Powszechny i Apostolski Kościół "
ale chrześcijanin mający szacunek do Kościoła Chrystusa będzie pisał Kościół z dużej litery, bo kościół to budynek (zastosuj proszę byśmy mieli jasność czy piszesz o budynku, czy o zwołaniu/zgromadzeniu wiernych wyznawców Jezusa.
Ostatnio zmieniony 2020-06-06, 10:00 przez Dezerter, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
marcin07
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 254
Rejestracja: 26 kwie 2020
Has thanked: 15 times
Been thanked: 23 times

Re: Kościół Boży w Chrystusie

Post autor: marcin07 » 2020-06-06, 12:38

Dezerter napisal
Dezerter » 06 cze 2020, 09:59

Marcinie, bracie drogi przeczytaj proszę mój podpis w stopce i pomyśl nad nim chwilę
Zanim wkleiłem ten werset dobrze sie zastanowiłem i przemyślałem go , Ty mnie nie pouczaj i nie proponuj abym cokolwiek robił, nie jestem ani bratem ani swatem Twym , nie jestem tu aby szukać rodziny .
Tyle rodzajów kościołów jest na świecie i o rożnych nazwach , ale czy kapłani tych kościołów głoszą Nauki Jezusa ?
Nie ma Kościoła Jezusowego bo doktryny głoszone przez kaplanow dzisiejszych kościołów ma wiele do życzenia
Nie każdy, który Mi mówi: Panie, Panie!, wejdzie do królestwa niebieskiego, lecz ten, kto spełnia wolę mojego Ojca, który jest w niebie. Mt. 7,21

Biserica Dumnezeu

Re: Kościół Boży w Chrystusie

Post autor: Biserica Dumnezeu » 2020-06-06, 19:46

Logiki w tym malo Marcinie.
Piszezsz, ze doktryny gloszone przez kaplanow nie sa wlasciwe.
Oczywiscie.
jedynie w Kosciele, ktory zostal powolany przez Chrystusa i oparty na Apostolach i zbudowany na ich nastepcach czyli biskupach i kaplanach przez biskupow powolanych doktryny sa wladciwe. Tym Koscioelem , ktory posiada oparcie na Aposolach jest Kosciol Katolicki.
Dlatego rowniez Twoje marcinie doktryny ( poglady ) pozostawiaja wiele do zyczenia, gdyz nie sa oparte na nauce apostolskiej zachowanej w Kosciele Katolickim.
Dlatego odrzucam je bez zmruzenia oka. Nie maja mocy ani nie powoluja sie na autorytet jedynie wlasciwy - Chrystusowy.
Trzymaj sie.

ODPOWIEDZ