Nowe narodzenie

Luteranie, Adwentyści, Baptyści, Zielonoświątkowcy, itd. Rozmowy na temat protestantów, czy rzeczywiście, to co mówi protestantyzm jest biblijne.
Awatar użytkownika
sądzony
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Wyznanie: Chrześcijanin
Wysłał podziękowań: 353 razy
Otrzymał podziękowań: 419 razy
Re: Nowe narodzenie

Post autor: sądzony » 2021-01-19, 21:28

Logan pisze:
2021-01-19, 17:49
(...) Naszym świadectwem ma być życie według przykazań i być w Kościele. Korzystać z talentów jakie mamy, (...)
Naprawdę tak to postrzegasz?
Jak dla mnie dość wąsko.

„Mam także inne owce, które nie są z tej owczarni.” Jn 10.16

Awatar użytkownika
Logan
Dyskutant
Dyskutant
Wysłał podziękowań: 85 razy
Otrzymał podziękowań: 145 razy

Post autor: Logan » 2021-01-19, 21:53

Znasz pierwsze i najważniejsze przykazanie? Będziesz miłował Pana, Boga swego, całym swoim sercem, całą swoją duszą, całym swoim umysłem i całą swoją mocą Mk 12, 28–30, a bliźniego jak siebie samego.

@sądzony dla Ciebie to wąsko?
Ostatnio zmieniony 2021-01-19, 22:03 przez Logan, łącznie zmieniany 2 razy.

"O Jezu, ja jestem owocem Twojej Męki, młodym pędem Twoich ran. O Jezu, poszukaj dla mnie miłości, bo nie mam jej więcej, ukradłeś mi serce" Święta Gemma Galgani

Awatar użytkownika
sądzony
Elitarny komentator
Elitarny komentator

Post autor: sądzony » 2021-01-19, 22:02

Logan pisze:
2021-01-19, 21:53
Życie według przykazań to nie wąsko, znasz pierwsze i najważniejsze przykazanie? Będziesz miłował Pana, Boga swego, całym swoim sercem, całą swoją duszą, całym swoim umysłem i całą swoją mocą Mk 12, 28–30, a bliźniego jak siebie samego.

@sądzony dla Ciebie to wąsko?
Oczywiście, że je znam. W zasadzie jest jedynym.
Najwidoczniej źle to zinterpretowałem. Pomyślałem o 10 przykazaniach i "chodzeniu do kościoła".
Jeżeli rozumiesz to w ten sposób to w zupełności wystarczy.
Wybacz.

Awatar użytkownika
Logan
Dyskutant
Dyskutant
Wysłał podziękowań: 85 razy
Otrzymał podziękowań: 145 razy

Post autor: Logan » 2021-01-19, 22:05

Bez prawdziwej miłości 10 przykazań to tylko zbiór zasad moralnych, a dla nas są to elementy składające się na miłość do Boga i ludzi.

Dodano po 53 sekundach:
A koroną ich jest oddanie siebie Bogu, jak Jezus Ojcu, tak my Jezusowi.

Dodano po 1 minucie 30 sekundach:
Ale do tego potrzebne jest ogołocenie, nie materialne, lecz serca, aby miłość miała nieustanne miejsce do wzrostu.

Dodano po 38 sekundach:
Dlatego niedobry jest minimalizm, pewnie tak odebrałeś tamten post

Dodano po 1 minucie 22 sekundach:
Jako minimalistyczny, ale od czegoś jednak miłość musi się zacząć

Dodano po 2 minutach 34 sekundach:
A skończyć się musi na krzyżu, niekoniecznie wielkie cierpienie fizyczne, musi być ukrzyżowany egoizm, moje ja, obumrzeć to co ode mnie, zostać tylko to co od Boga. Wtedy ofiara z własnego siebie jest pełna. Człowiek osiąga zjednoczenie z Bogiem.

"O Jezu, ja jestem owocem Twojej Męki, młodym pędem Twoich ran. O Jezu, poszukaj dla mnie miłości, bo nie mam jej więcej, ukradłeś mi serce" Święta Gemma Galgani

Awatar użytkownika
Tom Tom
Przybysz
Przybysz
Wyznanie: Katolicyzm
Wysłał podziękowań: 7 razy

Post autor: Tom Tom » 2021-01-22, 00:31

Zacząłem trochę czytać Biblię i np. w ewangelii Mateusza, jest coś właśnie o czynieniu uczniami:
Mt 28:18-20:
"A Jezus podszedł i zwrócił się do nich w tych słowach: Otrzymałem wszelką władzę w niebie i na ziemi. Idźcie więc i pozyskujcie uczniów pośród wszystkich narodów. Chrzcijcie ich w imię Ojca, Syna i Ducha Świętego i uczcie przestrzegać wszystkiego, co wam przykazałem. A oto Ja jestem z wami przez wszystkie dni aż po kres tego wieku."

Rozumiem, że uczniowie to chodzi o naśladowców Jezusa - bo Jezus nauczał przecież swoich uczniów itd itd, chyba Jezus chciał żeby ta Jego nauka była przekazywana i tak miało budować się to Boże Królestwo. Tak to rozumiem jak czytam Ewangelię. Wtedy Ewangelii jeszcze nie było na papierze, spisano ją trochę później.

Jak to czytam to wydaje się to takie żywe, jakby dopiero co się działo :)

Awatar użytkownika
sądzony
Elitarny komentator
Elitarny komentator

Post autor: sądzony » 2021-01-22, 13:56

Wydaje mi się, że dobrze to rozumiesz.
I faktycznie jest żywe.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Wyznanie: Katolicyzm
Wysłał podziękowań: 847 razy
Otrzymał podziękowań: 2590 razy

Post autor: Marek_Piotrowski » 2021-01-22, 17:07

sądzony pisze:
2021-01-19, 21:28
Logan pisze:
(...) Naszym świadectwem ma być życie według przykazań i być w Kościele. Korzystać z talentów jakie mamy, (...)
Jak dla mnie dość wąsko.
Jest trochę teraz moda na lekceważenie norm moralnych i przeciwstawiania ich miłości.
Tymczasem ich zachowanie jest właśnie praktyczną realizacją miłości.
I to jest nauka nowotestamentowa:
"Kto ma przykazania moje i je zachowuje, ten Mnie miłuje. Kto zaś Mnie miłuje, ten będzie umiłowany przez Ojca mego, a również Ja będę go miłował i objawię mu siebie.
(...) Jeśli Mnie kto miłuje, będzie zachowywał moją naukę, a Ojciec mój umiłuje go i przyjdziemy do niego, i mieszkanie u niego uczynimy.
Kto nie miłuje Mnie, ten nie zachowuje słów moich. A nauka, którą słyszycie, nie jest moja, ale Tego, który Mnie posłał, Ojca."
/J 14:21.23b-24/

Awatar użytkownika
sądzony
Elitarny komentator
Elitarny komentator

Post autor: sądzony » 2021-01-22, 17:55

Marek_Piotrowski pisze:
2021-01-22, 17:07
sądzony pisze:
2021-01-19, 21:28
Logan pisze:
Jak dla mnie dość wąsko.
Jest trochę teraz moda na lekceważenie norm moralnych i przeciwstawiania ich miłości.
Tymczasem ich zachowanie jest właśnie praktyczną realizacją miłości.
I to jest nauka nowotestamentowa:
"Kto ma przykazania moje i je zachowuje, ten Mnie miłuje. Kto zaś Mnie miłuje, ten będzie umiłowany przez Ojca mego, a również Ja będę go miłował i objawię mu siebie.
(...) Jeśli Mnie kto miłuje, będzie zachowywał moją naukę, a Ojciec mój umiłuje go i przyjdziemy do niego, i mieszkanie u niego uczynimy.
Kto nie miłuje Mnie, ten nie zachowuje słów moich. A nauka, którą słyszycie, nie jest moja, ale Tego, który Mnie posłał, Ojca."
/J 14:21.23b-24/
Zgadzam się. Sam mam tak jak piszesz. Jestem tego świadom.

Awatar użytkownika
Dezerter
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Wysłał podziękowań: 1480 razy
Otrzymał podziękowań: 1449 razy

Post autor: Dezerter » 2021-01-24, 10:58

Tom Tom pisze:
2021-01-22, 00:31
Zacząłem trochę czytać Biblię i np. w ewangelii Mateusza, jest coś właśnie o czynieniu uczniami:
Mt 28:18-20:
"A Jezus podszedł i zwrócił się do nich w tych słowach: Otrzymałem wszelką władzę w niebie i na ziemi. Idźcie więc i pozyskujcie uczniów pośród wszystkich narodów. Chrzcijcie ich w imię Ojca, Syna i Ducha Świętego i uczcie przestrzegać wszystkiego, co wam przykazałem. A oto Ja jestem z wami przez wszystkie dni aż po kres tego wieku."

Rozumiem, że uczniowie to chodzi o naśladowców Jezusa - bo Jezus nauczał przecież swoich uczniów itd itd, chyba Jezus chciał żeby ta Jego nauka była przekazywana i tak miało budować się to Boże Królestwo. Tak to rozumiem jak czytam Ewangelię. Wtedy Ewangelii jeszcze nie było na papierze, spisano ją trochę później.

Jak to czytam to wydaje się to takie żywe, jakby dopiero co się działo :)
To się dzieje od 2000 lat nieprzerwanie - to czynią misjonarze w każdym wieku od I. Zostali posłani przez Kościół, któremu tą wszelką władzę zostawił Chrystus i apostołowie. Od 2000 lat ludzie Kościoła pozyskują uczniów wszystkich narodów , głosząc Ewangelię, chrzcząc i nauczając religii w szkołach. Są w Kościele również misje wewnętrzne i nowa ewangelizacja potrzebna w krajach nazywanych chrześcijańskimi i tutaj są tysiące ewangelizatorów w tym świeckich (w Polsce) a Bóg jest z nami i jego Duch na ewangelizacji, czego miałem okazję sam doświadczyć kilkukrotnie. Czynimy również uczniami - dzieje się to np we wspólnotach - podam tylko 1 przykład
Każda szkoła ma konkretny Plan Pastoralny o nazwie „Redemptoris Missio”. W skład tego planu wchodzi formacyjny program kursów, który przeprowadza uczestnika przez pięć etapów: nieewangelizowany – zewangelizowany – ewangelizator – formator ewangelizatorów – prowadzący Szkołę Ewangelizacji.
https://www.niedziela.pl/artykul/133718/nd \

Więc jak widzisz musisz się jeszcze wiele nauczyć o Kościele, którego nie znasz a "prześladujesz" jak Szaweł
Uczniu/Tom Tom nawróć się i wówczas wróć na forum.
My cały czas modlimy się o światło Ducha Świętego dla ciebie.
amen.
Ostatnio zmieniony 2021-01-24, 11:50 przez Dezerter, łącznie zmieniany 2 razy.

Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

ODPOWIEDZ