Nowe narodzenie

Luteranie, Adwentyści, Baptyści, Zielonoświątkowcy, itd. Rozmowy na temat protestantów, czy rzeczywiście, to co mówi protestantyzm jest biblijne.
Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Nowe narodzenie

Post autor: Jozek » 2020-12-05, 08:09

Zgadza sie ze uczen sie uczy, bo powinien sie uczyc, a nie nauczac.
Jak uczen uczy uczniow to jak slepy prowadzi slepego i obaj w dol wpadna.

Tak, Jezus dal instrukcje tym 70 ale czy ty od nich sie uczyles? Czy namnozyles sobie nauczycieli, a powolujesz sie na tych 70-ciu i Jezusa?
A mnie uszy nie swierzbia bym sluchal twoich nauczan.
Ostatnio zmieniony 2020-12-05, 08:14 przez Jozek, łącznie zmieniany 2 razy.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Uczeń

Re: Nowe narodzenie

Post autor: Uczeń » 2020-12-05, 08:44

Jozek pisze: 2020-12-05, 08:09 Zgadza sie ze uczen sie uczy, bo powinien sie uczyc, a nie nauczac.
Jak uczen uczy uczniow to jak slepy prowadzi slepego i obaj w dol wpadna.

Tak, Jezus dal instrukcje tym 70 ale czy ty od nich sie uczyles? Czy namnozyles sobie nauczycieli, a powolujesz sie na tych 70-ciu i Jezusa?
A mnie uszy nie swierzbia bym sluchal twoich nauczan.
Duch Święty jest najlepszym nauczycielem.
Również starz chrześcijański, w pewnym momencie inni mogą się od Ciebie uczyć i zajmuje to mniej czasu niż odkrywanie samemu wszystkiego.

Żeby nie wpaść do dołu trzeba sprawdzać swoją teologię z Biblią i nie podążać ślepo za nikim.

Albertus
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5930
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 446 times
Been thanked: 904 times

Re: Nowe narodzenie

Post autor: Albertus » 2020-12-05, 08:47

Znakiem otrzymania Ducha Świętego jest mówienie osobistymi językami. Rodzisz się na nowo więc otrzymujesz też nowy język.
Skąd ty to wziąłeś?

Pismo tego nie potwierdza. Apostołowie którzy otrzymali Ducha Świętego w wieczerniku nie zaczęli mówić językami, stało się to dopiero wtedy gdy zostali napełnieni Duchem Świętym w Dniu Pięćdziesiątnicy.

Dar języków to jeden z charyzmatów i został dany dla niektórych w celu budowania Kościoła. I Pismo nam mówi że nigdy wszyscy w Kościele nie mieli tego charyzmatu.:

1Kor 12: 28 I tak ustanowił Bóg w Kościele najprzód apostołów, po wtóre proroków, po trzecie nauczycieli, a następnie tych, co mają dar czynienia cudów, wspierania pomocą, rządzenia oraz przemawiania rozmaitymi językami. 29 Czyż wszyscy są apostołami? Czy wszyscy prorokują? Czy wszyscy są nauczycielami? Czy wszyscy mają dar czynienia cudów? 30 Czy wszyscy posiadają łaskę uzdrawiania? Czy wszyscy przemawiają językami? Czy wszyscy potrafią je tłumaczyć?

Tak jak nie wszyscy są apostołami, nie wszyscy prorokują, nie wszyscy są nauczycielami, nie wszyscy maja dar czynienia cudów, nie wszyscy mają łaskę uzdrawiania tak też nie wszyscy przemawiają językami.

Pomijam kwestię czy to co zielonoświątkowcy i inne protestanckie grupy pentakostalne oraz członkowie katolickich wspólnot charyzmatycznych nazywają darem języków faktycznie takim darem jest.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14812
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4119 times
Been thanked: 2907 times
Kontakt:

Re: Nowe narodzenie

Post autor: Dezerter » 2020-12-05, 10:03

Powiem tak jak na protestanta, to masz zdrową naukę :)
pozwól, że tylko się upewnię
- wierzysz w Trójce a konkretnie, że Duch Święty, Paraklet jest Bogiem?
- wierzysz w jeden (ważny i skuteczny) chrzest? nawet jak był w innej denominacji, np u katolików, prawosławnych, ewangelików?
- czy dobrze cię zrozumiałem, czy jeśli po modlitwie nad chcącym nowego narodzenia jeśli nie mówi językami, lub (a może powinno być i) nie prorokuje, to chrzest Duchem nie nastąpił? (według ciebie)
- jak zapatrujesz się na upadki zwane "zaśnięcie w Duchu"
Ostatnio zmieniony 2020-12-05, 10:04 przez Dezerter, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Nowe narodzenie

Post autor: Jozek » 2020-12-05, 10:16

Uczeń pisze: 2020-12-05, 08:44
Jozek pisze: 2020-12-05, 08:09 Zgadza sie ze uczen sie uczy, bo powinien sie uczyc, a nie nauczac.
Jak uczen uczy uczniow to jak slepy prowadzi slepego i obaj w dol wpadna.

Tak, Jezus dal instrukcje tym 70 ale czy ty od nich sie uczyles? Czy namnozyles sobie nauczycieli, a powolujesz sie na tych 70-ciu i Jezusa?
A mnie uszy nie swierzbia bym sluchal twoich nauczan.
Duch Święty jest najlepszym nauczycielem.
Również starz chrześcijański, w pewnym momencie inni mogą się od Ciebie uczyć i zajmuje to mniej czasu niż odkrywanie samemu wszystkiego.

Żeby nie wpaść do dołu trzeba sprawdzać swoją teologię z Biblią i nie podążać ślepo za nikim.
Od nauczania sa kaplani, a nie wierni, a dla mnie zaden Protestant nie ma takich uprawnien do nauczania kogokolwiek poza wlasnymi dziecmi.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Uczeń

Re: Nowe narodzenie

Post autor: Uczeń » 2020-12-05, 10:33

Dezerter pisze: 2020-12-05, 10:03 Powiem tak jak na protestanta, to masz zdrową naukę :)
pozwól, że tylko się upewnię
- wierzysz w Trójce a konkretnie, że Duch Święty, Paraklet jest Bogiem?
- wierzysz w jeden (ważny i skuteczny) chrzest? nawet jak był w innej denominacji, np u katolików, prawosławnych, ewangelików?
- czy dobrze cię zrozumiałem, czy jeśli po modlitwie nad chcącym nowego narodzenia jeśli nie mówi językami, lub (a może powinno być i) nie prorokuje, to chrzest Duchem nie nastąpił? (według ciebie)
- jak zapatrujesz się na upadki zwane "zaśnięcie w Duchu"
Dziękuję,
Wierzę, że Duch Święty jest Bogiem, tak jak Jezus i Ojciec.
Chrzest nie jest obrzędem religijnym dla mnie, nie ważne w jakiej denominacji - uważam, że chrztu powinien udzielić chrześcijanin po uprzednim przygotowaniu człowieka. Chrześcijanin musi mieć Ducha Świętego. Jeżeli wszystko jest dobrze przedstawione osoba nowo narodzona otrzymuje Ducha Świętego i mówi nowymi językami - jako widzialny znak. Może to nastąpić od razu lub chwilę później. Zależy to od uprzedzeń religijnych i czy szczerze chcemy ten dar otrzymać.
Ja zacząłem mówić w nowym języku w drugim dniu od chrztu. Szczerze pragnąłem Boga. Piękne przeżycie.

Gdy w ubiegłą niedzielę chrzciłem kolegę to mówił językami od razu jak się wynurzył z wody. To było piękne!

Ważne jest przygotowanie do chrztu, to podstawa.

Zasypianie w Duchu - dla mnie podejrzane, także bym to dokładniej sprawdził, czy to oby na pewno Duch Święty

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13692
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2007 times
Been thanked: 2176 times

Re: Nowe narodzenie

Post autor: sądzony » 2020-12-05, 10:58

Uczeń pisze: 2020-12-05, 10:33 Chrześcijanin musi mieć Ducha Świętego.
Co to pokrótce znaczy?
I co jeśli nie ma?
Nie jest chrześcijaninem?
Jak nie mówię językiem to co?
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Uczeń

Re: Nowe narodzenie

Post autor: Uczeń » 2020-12-05, 11:06

Albertus pisze: 2020-12-05, 08:47
Znakiem otrzymania Ducha Świętego jest mówienie osobistymi językami. Rodzisz się na nowo więc otrzymujesz też nowy język.
Skąd ty to wziąłeś?

Pismo tego nie potwierdza. Apostołowie którzy otrzymali Ducha Świętego w wieczerniku nie zaczęli mówić językami, stało się to dopiero wtedy gdy zostali napełnieni Duchem Świętym w Dniu Pięćdziesiątnicy.

Dar języków to jeden z charyzmatów i został dany dla niektórych w celu budowania Kościoła. I Pismo nam mówi że nigdy wszyscy w Kościele nie mieli tego charyzmatu.:

1Kor 12: 28 I tak ustanowił Bóg w Kościele najprzód apostołów, po wtóre proroków, po trzecie nauczycieli, a następnie tych, co mają dar czynienia cudów, wspierania pomocą, rządzenia oraz przemawiania rozmaitymi językami. 29 Czyż wszyscy są apostołami? Czy wszyscy prorokują? Czy wszyscy są nauczycielami? Czy wszyscy mają dar czynienia cudów? 30 Czy wszyscy posiadają łaskę uzdrawiania? Czy wszyscy przemawiają językami? Czy wszyscy potrafią je tłumaczyć?

Tak jak nie wszyscy są apostołami, nie wszyscy prorokują, nie wszyscy są nauczycielami, nie wszyscy maja dar czynienia cudów, nie wszyscy mają łaskę uzdrawiania tak też nie wszyscy przemawiają językami.

Pomijam kwestię czy to co zielonoświątkowcy i inne protestanckie grupy pentakostalne oraz członkowie katolickich wspólnot charyzmatycznych nazywają darem języków faktycznie takim darem jest.
Albertus, przestudiuj temat języków bo jest ich kilka rodzajów.
Ten osobisty otrzymujesz gdy wypełni Cię Duch Święty.
Możesz mieć dar a z niego nie korzystać - bo masz uprzedzenia religijne.
Mogłeś też tylko Doświadczyć Ducha, a nie zostać Nim napełnionym - wtedy języki się nie pojawią.
Przestudiuj Dzieje pod kontem nowych języków, zobaczysz, że pojawiają się po nałożeniu rąk.

Dodano po 3 minutach 45 sekundach:
sądzony pisze: 2020-12-05, 10:58
Uczeń pisze: 2020-12-05, 10:33 Chrześcijanin musi mieć Ducha Świętego.
Co to pokrótce znaczy?
I co jeśli nie ma?
Nie jest chrześcijaninem?
Jak nie mówię językiem to co?
Zobacz czy słyszysz Boga: "moje owce znają mój głos i idą za mną"

Jeśli nie masz Ducha to proponuję przeczytać poradnik i wykonać przedstawione tam kroki. Jak nie masz z kim tego omówić to się rozejrzę dla Ciebie, bo nie mieszkam w Polsce - chociaż wybieram się niebawem.

Albertus
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5930
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 446 times
Been thanked: 904 times

Re: Nowe narodzenie

Post autor: Albertus » 2020-12-05, 11:22

Uczeń pisze: 2020-12-05, 11:06
Albertus pisze: 2020-12-05, 08:47
Znakiem otrzymania Ducha Świętego jest mówienie osobistymi językami. Rodzisz się na nowo więc otrzymujesz też nowy język.
Skąd ty to wziąłeś?

Pismo tego nie potwierdza. Apostołowie którzy otrzymali Ducha Świętego w wieczerniku nie zaczęli mówić językami, stało się to dopiero wtedy gdy zostali napełnieni Duchem Świętym w Dniu Pięćdziesiątnicy.

Dar języków to jeden z charyzmatów i został dany dla niektórych w celu budowania Kościoła. I Pismo nam mówi że nigdy wszyscy w Kościele nie mieli tego charyzmatu.:

1Kor 12: 28 I tak ustanowił Bóg w Kościele najprzód apostołów, po wtóre proroków, po trzecie nauczycieli, a następnie tych, co mają dar czynienia cudów, wspierania pomocą, rządzenia oraz przemawiania rozmaitymi językami. 29 Czyż wszyscy są apostołami? Czy wszyscy prorokują? Czy wszyscy są nauczycielami? Czy wszyscy mają dar czynienia cudów? 30 Czy wszyscy posiadają łaskę uzdrawiania? Czy wszyscy przemawiają językami? Czy wszyscy potrafią je tłumaczyć?

Tak jak nie wszyscy są apostołami, nie wszyscy prorokują, nie wszyscy są nauczycielami, nie wszyscy maja dar czynienia cudów, nie wszyscy mają łaskę uzdrawiania tak też nie wszyscy przemawiają językami.

Pomijam kwestię czy to co zielonoświątkowcy i inne protestanckie grupy pentakostalne oraz członkowie katolickich wspólnot charyzmatycznych nazywają darem języków faktycznie takim darem jest.
Albertus, przestudiuj temat języków bo jest ich kilka rodzajów.
Ten osobisty otrzymujesz gdy wypełni Cię Duch Święty.
Możesz mieć dar a z niego nie korzystać - bo masz uprzedzenia religijne.
Mogłeś też tylko Doświadczyć Ducha, a nie zostać Nim napełnionym - wtedy języki się nie pojawią.
Przestudiuj Dzieje pod kontem nowych języków, zobaczysz, że pojawiają się po nałożeniu rąk.

Podałem ci argumenty biblijne które przeczą twojej tezie.

Odnieś się do tych argumentów i podaj swoje argumenty, najlepiej oparte na Biblii.

Albo sam się zastanów czy to co piszesz nie jest przypadkiem oparte na ludzkiej, zielonoświątkowej tradycji zamiast na Biblii.

Uczeń

Re: Nowe narodzenie

Post autor: Uczeń » 2020-12-05, 12:20

Dz 10:45-48:
"Więc zdumieli się wierzący spośród obrzezania, którzy przyszli z Piotrem, że dar Ducha Świętego jest wylany także na pogan. Bo słyszeli ich mówiących językami oraz wynoszących Boga. Wtedy Piotr odpowiedział: Czy ktoś może zabronić wody, żeby nie zostali ochrzczeni ci, którzy wzięli jak i my Ducha Świętego? Zatem nakazał, by zostali oni ochrzczeni w Imieniu Pana. Wtedy poprosili go, aby pozostał kilka dni."

Dz 19:1-6:
"A gdy Apollos był w Koryncie, zdarzyło się, że Paweł przeszedł wyżej położone tereny, zszedł do Efezu, znalazł pewnych uczniów, oraz do nich powiedział: Czy po uwierzeniu otrzymaliście Ducha Świętego? A oni mu powiedzieli: Nawet nie słyszeliśmy, że jest Duch Święty. Lecz także do nich powiedział: Względem czego, zatem, zostaliście ochrzczeni? A oni powiedzieli: Względem chrztu Jana. Zaś Paweł powiedział: Jan chrzcił chrztem skruchy mówiąc ludowi, aby uwierzyli względem tego, który po nim przychodzi to jest w Jezusa Chrystusa. A kiedy to usłyszeli, dali się ochrzcić względem Imienia Pana Jezusa. I gdy Paweł położył na nich ręce, przybył dla nich Duch Święty, zatem mówili językami oraz prorokowali."

Dz 8:13-19:
"Ale uwierzył też sam Szymon, dał się ochrzcić, trzymał się Filipa i doprowadzał się do zdumienia, oglądając znaki, które się działy oraz wielkie przejawy Boskiej mocy. A kiedy apostołowie w Jerozolimie usłyszeli, że Samaria przyjęła Słowo Boga, wysłali do nich Piotra i Jana, którzy zeszli oraz pomodlili się za nich, by otrzymali Ducha Świętego. Bowiem jeszcze na nikogo z nich nie spadł, a byli jedynie na początku, jako ci, co się dali ochrzcić względem Imienia Pana Jezusa. Wtedy nakładali na nich ręce i otrzymywali Ducha Świętego. A Szymon ujrzał, że Duch jest dawany z powodu nałożenia rąk apostołów więc przyniósł im pieniądze, mówiąc: Dajcie i mnie tę moc, aby każdy, na kogo nałożę ręce, otrzymał Ducha Świętego."

Dz 2:38-39:
"Zaś Piotr do nich powiedział: Skruszcie się i niech każdy z was da się ochrzcić dzięki Imieniu Jezusa Chrystusa na odpuszczenie grzechów, a weźmiecie dar Ducha Świętego. Gdyż obietnica jest dla was oraz dla waszych dzieci, i wszystkich, aż do dalekich, których nasz Pan Bóg sobie powoła."
Ostatnio zmieniony 2020-12-05, 12:25 przez Uczeń, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Nowe narodzenie

Post autor: Jozek » 2020-12-05, 13:17

I co dalej?
Jak ty to rozumiesz ?
Bo chyba nie sadzisz ze ktokolwiek bedzie dyskutowal z Pismami. No chyba ze celowo podajesz same cytaty by nikt nie odpowiedzial, bo nie wiadomo o co ci chodzi.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Albertus
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5930
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 446 times
Been thanked: 904 times

Re: Nowe narodzenie

Post autor: Albertus » 2020-12-05, 13:22

Uczeń pisze: 2020-12-05, 12:20 Dz 10:45-48:
"Więc zdumieli się wierzący spośród obrzezania, którzy przyszli z Piotrem, że dar Ducha Świętego jest wylany także na pogan. Bo słyszeli ich mówiących językami oraz wynoszących Boga. Wtedy Piotr odpowiedział: Czy ktoś może zabronić wody, żeby nie zostali ochrzczeni ci, którzy wzięli jak i my Ducha Świętego? Zatem nakazał, by zostali oni ochrzczeni w Imieniu Pana. Wtedy poprosili go, aby pozostał kilka dni."

Dz 19:1-6:
"A gdy Apollos był w Koryncie, zdarzyło się, że Paweł przeszedł wyżej położone tereny, zszedł do Efezu, znalazł pewnych uczniów, oraz do nich powiedział: Czy po uwierzeniu otrzymaliście Ducha Świętego? A oni mu powiedzieli: Nawet nie słyszeliśmy, że jest Duch Święty. Lecz także do nich powiedział: Względem czego, zatem, zostaliście ochrzczeni? A oni powiedzieli: Względem chrztu Jana. Zaś Paweł powiedział: Jan chrzcił chrztem skruchy mówiąc ludowi, aby uwierzyli względem tego, który po nim przychodzi to jest w Jezusa Chrystusa. A kiedy to usłyszeli, dali się ochrzcić względem Imienia Pana Jezusa. I gdy Paweł położył na nich ręce, przybył dla nich Duch Święty, zatem mówili językami oraz prorokowali."

Dz 8:13-19:
"Ale uwierzył też sam Szymon, dał się ochrzcić, trzymał się Filipa i doprowadzał się do zdumienia, oglądając znaki, które się działy oraz wielkie przejawy Boskiej mocy. A kiedy apostołowie w Jerozolimie usłyszeli, że Samaria przyjęła Słowo Boga, wysłali do nich Piotra i Jana, którzy zeszli oraz pomodlili się za nich, by otrzymali Ducha Świętego. Bowiem jeszcze na nikogo z nich nie spadł, a byli jedynie na początku, jako ci, co się dali ochrzcić względem Imienia Pana Jezusa. Wtedy nakładali na nich ręce i otrzymywali Ducha Świętego. A Szymon ujrzał, że Duch jest dawany z powodu nałożenia rąk apostołów więc przyniósł im pieniądze, mówiąc: Dajcie i mnie tę moc, aby każdy, na kogo nałożę ręce, otrzymał Ducha Świętego."

Dz 2:38-39:
"Zaś Piotr do nich powiedział: Skruszcie się i niech każdy z was da się ochrzcić dzięki Imieniu Jezusa Chrystusa na odpuszczenie grzechów, a weźmiecie dar Ducha Świętego. Gdyż obietnica jest dla was oraz dla waszych dzieci, i wszystkich, aż do dalekich, których nasz Pan Bóg sobie powoła."

Piękne cytaty tylko że nie ma w nich nic na potwierdzenie tezy że każdy kto otrzymał Ducha Świętego otrzymał też charyzmat mówienia językami.

natomiast ja podałem cytat który mówi że nie wszyscy w Kościele mówią językami.

Monika310808
Bywalec
Bywalec
Posty: 85
Rejestracja: 16 lip 2020
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: Nowe narodzenie

Post autor: Monika310808 » 2020-12-05, 13:34

Albertus pisze: 2020-12-04, 22:23
Dzieci wierzących rodziców są częścią Bożego ludu, a chrzest mogą przyjąć gdy same mają wiarę. Wtedy też otrzymają Ducha Świętego.
To można być częścią Ludu Bożego Nowego Przymierza nie mając Ducha Świętego?

A można być zbawionym i wejść do Królestwa Bożego nie mając Ducha Świętego?

Przedziwne rzeczy opowiadasz...
Jan był napełniony Duchem z woli Boga już w łonie, ale to było jeszcze w starym przymierzu.
Jan Chrzciciel jest właśnie takim przykładem i stało się to w chwili spotkania z Jezusem który był w łonie swojej Matki Maryi.

Jeśli Jan Chrzciciel mógł być napełniony Duchem Świętym jako całkowicie nieświadome niemowlę to niby dlaczego nie mogłyby otrzymać Ducha Świętego dzieci w czasach Nowego Przymierza?

Dodano po 11 minutach 41 sekundach:
Monika310808 pisze: 2020-12-04, 18:57
Albertus pisze: 2020-12-04, 17:56 Czyli takie dzieci które świadomie nie narodziły się na nowo w tym wszystkie niemowlęta nawet jeśli są dziećmi wierzących rodziców w przypadku przedwczesnej śmierci idą na potępienie?
W ogóle czym się różni nawrócenie od Narodzenia się na nowo
Nie jestem teologiem dlatego nie potrafię ci tego w pełni wyjaśnić ale na pewno nie są to pojęcia tożsame. W Starym Przymierzu też ludzie się nawracali ale nie oznacza to ze byli narodzeni na nowo w sensie Nowego Przymierza. Nowe narodzenie to zaczątek życia Bożego w nas i jest to przede wszystkim Dar Boży którego sobie nie jesteśmy w stanie w żaden sposób wysłużyć ani nie jest on efektem naszej pracy wewnętrznej nad sobą. Naszą rolą jest tylko przyjęcie tego Daru i wzrastanie w Nim i wydawanie owoców. Tak to rozumiem.
Czy nowonarodzeni ludzie nie grzeszą?a co jeśli znów zejdą na zła drogę? Czyli jak ktoś miał Chrzest Święty jako niemowlę to teraz też musi przyjąć Chrzest jako dorosły?Niby gdzie.Jakos księża o tym nie mówią a bynajmniej ja nie słyszałam.

Albertus
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5930
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 446 times
Been thanked: 904 times

Re: Nowe narodzenie

Post autor: Albertus » 2020-12-05, 13:44

Monika310808 pisze: 2020-12-05, 13:34
Albertus pisze: 2020-12-04, 22:23
Dzieci wierzących rodziców są częścią Bożego ludu, a chrzest mogą przyjąć gdy same mają wiarę. Wtedy też otrzymają Ducha Świętego.
To można być częścią Ludu Bożego Nowego Przymierza nie mając Ducha Świętego?

A można być zbawionym i wejść do Królestwa Bożego nie mając Ducha Świętego?

Przedziwne rzeczy opowiadasz...
Jan był napełniony Duchem z woli Boga już w łonie, ale to było jeszcze w starym przymierzu.
Jan Chrzciciel jest właśnie takim przykładem i stało się to w chwili spotkania z Jezusem który był w łonie swojej Matki Maryi.

Jeśli Jan Chrzciciel mógł być napełniony Duchem Świętym jako całkowicie nieświadome niemowlę to niby dlaczego nie mogłyby otrzymać Ducha Świętego dzieci w czasach Nowego Przymierza?

Dodano po 11 minutach 41 sekundach:
Monika310808 pisze: 2020-12-04, 18:57
Albertus pisze: 2020-12-04, 17:56 Czyli takie dzieci które świadomie nie narodziły się na nowo w tym wszystkie niemowlęta nawet jeśli są dziećmi wierzących rodziców w przypadku przedwczesnej śmierci idą na potępienie?
W ogóle czym się różni nawrócenie od Narodzenia się na nowo
Nie jestem teologiem dlatego nie potrafię ci tego w pełni wyjaśnić ale na pewno nie są to pojęcia tożsame. W Starym Przymierzu też ludzie się nawracali ale nie oznacza to ze byli narodzeni na nowo w sensie Nowego Przymierza. Nowe narodzenie to zaczątek życia Bożego w nas i jest to przede wszystkim Dar Boży którego sobie nie jesteśmy w stanie w żaden sposób wysłużyć ani nie jest on efektem naszej pracy wewnętrznej nad sobą. Naszą rolą jest tylko przyjęcie tego Daru i wzrastanie w Nim i wydawanie owoców. Tak to rozumiem.
Czy nowonarodzeni ludzie nie grzeszą?a co jeśli znów zejdą na zła drogę? Czyli jak ktoś miał Chrzest Święty jako niemowlę to teraz też musi przyjąć Chrzest jako dorosły?Niby gdzie.Jakos księża o tym nie mówią a bynajmniej ja nie słyszałam.
Nowe narodzenie jest efektem sakramentu chrztu i nie ma znaczenia to czy chrzest przyjmuje sie jako niemowlę czy jako dorosły.

Nowonarodzeni ludzie oczywiście grzeszą. Są wezwani do stałego nawracania się i do zadawania śmierci temu co jest przyziemne w ich ciele. Wersety które o tym mówią podawałem.Jeśli taka osoba śmiertelnie zgrzeszy to muszą się nawrócić i mogą otrzymać przebaczenie w sakramencie Pokuty i pojednania

Uczeń

Re: Nowe narodzenie

Post autor: Uczeń » 2020-12-05, 13:53

Albertus pisze: 2020-12-05, 13:44
Monika310808 pisze: 2020-12-05, 13:34
Albertus pisze: 2020-12-04, 22:23
Dzieci wierzących rodziców są częścią Bożego ludu, a chrzest mogą przyjąć gdy same mają wiarę. Wtedy też otrzymają Ducha Świętego.
To można być częścią Ludu Bożego Nowego Przymierza nie mając Ducha Świętego?

A można być zbawionym i wejść do Królestwa Bożego nie mając Ducha Świętego?

Przedziwne rzeczy opowiadasz...
Jan był napełniony Duchem z woli Boga już w łonie, ale to było jeszcze w starym przymierzu.
Jan Chrzciciel jest właśnie takim przykładem i stało się to w chwili spotkania z Jezusem który był w łonie swojej Matki Maryi.

Jeśli Jan Chrzciciel mógł być napełniony Duchem Świętym jako całkowicie nieświadome niemowlę to niby dlaczego nie mogłyby otrzymać Ducha Świętego dzieci w czasach Nowego Przymierza?

Dodano po 11 minutach 41 sekundach:
Monika310808 pisze: 2020-12-04, 18:57
Albertus pisze: 2020-12-04, 17:56 Czyli takie dzieci które świadomie nie narodziły się na nowo w tym wszystkie niemowlęta nawet jeśli są dziećmi wierzących rodziców w przypadku przedwczesnej śmierci idą na potępienie?
W ogóle czym się różni nawrócenie od Narodzenia się na nowo
Nie jestem teologiem dlatego nie potrafię ci tego w pełni wyjaśnić ale na pewno nie są to pojęcia tożsame. W Starym Przymierzu też ludzie się nawracali ale nie oznacza to ze byli narodzeni na nowo w sensie Nowego Przymierza. Nowe narodzenie to zaczątek życia Bożego w nas i jest to przede wszystkim Dar Boży którego sobie nie jesteśmy w stanie w żaden sposób wysłużyć ani nie jest on efektem naszej pracy wewnętrznej nad sobą. Naszą rolą jest tylko przyjęcie tego Daru i wzrastanie w Nim i wydawanie owoców. Tak to rozumiem.
Czy nowonarodzeni ludzie nie grzeszą?a co jeśli znów zejdą na zła drogę? Czyli jak ktoś miał Chrzest Święty jako niemowlę to teraz też musi przyjąć Chrzest jako dorosły?Niby gdzie.Jakos księża o tym nie mówią a bynajmniej ja nie słyszałam.
Nowe narodzenie jest efektem sakramentu chrztu i nie ma znaczenia to czy chrzest przyjmuje sie jako niemowlę czy jako dorosły.

Nowonarodzeni ludzie oczywiście grzeszą. Są wezwani do stałego nawracania się i do zadawania śmierci temu co jest przyziemne w ich ciele. Wersety które o tym mówią podawałem.Jeśli taka osoba śmiertelnie zgrzeszy to muszą się nawrócić i mogą otrzymać przebaczenie w sakramencie Pokuty i pojednania
Gawędziarzu,
Trzeba się ciągle nawracać.
Róžnica jest czy żyjesz w grzechu, czy też czasem upadasz.
Polecam list do Hebrajczyków.

Dla mnie tylko Bóg jest nieomylny, skąd wiesz że księża głoszą Ci pełną, biblijną prawdę?
Polecam czytanie Biblii.

Gdybym nie wiedział i nie widział tego co głoszę, to bym nie głosił.

Twój wybór komu chcesz wierzyć, czy pismu, czy religii.

ODPOWIEDZ