Ostatnia Reformacja - ruch Torbena Søndergaard

Luteranie, Adwentyści, Baptyści, Zielonoświątkowcy, itd. Rozmowy na temat protestantów, czy rzeczywiście, to co mówi protestantyzm jest biblijne.
Uczeń

Re: Ostatnia Reformacja - ruch Torbena Søndergaard

Post autor: Uczeń » 2020-12-20, 21:43

Dezerter pisze: 2020-12-17, 22:54 Uczniu czemu robiłeś niebiblijny ;) chrzest - biblijny jest przez zanurzenie ale w wodzie płynącej - znam co najmniej kilka denominacji protestanckich, które by uznały twój chrzest za niebiblijny
Uczniu Dezerterze,
Jest zimno na dworze, a chrzest był bardzo biblijny, bo jak przeczytałeś kolega po pełnym zanurzeniu czuł się jak nowo narodzony, został również napełniony Duchem co było piękne i widoczne.

Chrzest jak z bajki :)

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14805
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Ostatnia Reformacja - ruch Torbena Søndergaard

Post autor: Dezerter » 2020-12-20, 21:55

Uczeń pisze: 2020-12-20, 21:43
Dezerter pisze: 2020-12-17, 22:54 Uczniu czemu robiłeś niebiblijny ;) chrzest - biblijny jest przez zanurzenie ale w wodzie płynącej - znam co najmniej kilka denominacji protestanckich, które by uznały twój chrzest za niebiblijny
Uczniu Dezerterze,
Jest zimno na dworze, a chrzest był bardzo biblijny, bo jak przeczytałeś kolega po pełnym zanurzeniu czuł się jak nowo narodzony, został również napełniony Duchem co było piękne i widoczne.

Chrzest jak z bajki :)
A ... z bajki to rozumiem czemu piszesz, że oznaką ma być, że on "czuł się" i było widoczne napełnienie Duchem - no rzeczywiście piękna bajka :-h
A woda nadal niebiblijnie niepłynąca :-? , ... a miała być Ostatnia Reformacja a tu zong - trzeba nadal reformować *-:)
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Uczeń

Re: Ostatnia Reformacja - ruch Torbena Søndergaard

Post autor: Uczeń » 2020-12-21, 17:55

Dezerter pisze: 2020-12-20, 21:55
Uczeń pisze: 2020-12-20, 21:43
Dezerter pisze: 2020-12-17, 22:54 Uczniu czemu robiłeś niebiblijny ;) chrzest - biblijny jest przez zanurzenie ale w wodzie płynącej - znam co najmniej kilka denominacji protestanckich, które by uznały twój chrzest za niebiblijny
Uczniu Dezerterze,
Jest zimno na dworze, a chrzest był bardzo biblijny, bo jak przeczytałeś kolega po pełnym zanurzeniu czuł się jak nowo narodzony, został również napełniony Duchem co było piękne i widoczne.

Chrzest jak z bajki :)
A ... z bajki to rozumiem czemu piszesz, że oznaką ma być, że on "czuł się" i było widoczne napełnienie Duchem - no rzeczywiście piękna bajka :-h
A woda nadal niebiblijnie niepłynąca :-? , ... a miała być Ostatnia Reformacja a tu zong - trzeba nadal reformować *-:)
Z bajki - to takie polskie powiedzenie,
Mogę powiedzieć też: chrzest jak marzenie :)

Gdy wyjęliśmy korek, wodą popłynęła :ymapplause:

Pozdrawiam serdecznie ;)

Uczeń

Re: Ostatnia Reformacja - ruch Torbena Søndergaard

Post autor: Uczeń » 2020-12-21, 19:12

Dodaje stronę w języku polskim zawierającą więcej nauczań w ramach założonego tematu:
http://ibog.pl/tag/ostatnia-reformacja/

A tu możecie zobaczyć konferencję, kiedy Torben był w Warszawie. I dobra wiadomość - JEST TŁUMACZENIE :-j \:D/



Miłego oglądania O:-) @-)
Ostatnio zmieniony 2020-12-21, 19:24 przez Uczeń, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Ostatnia Reformacja - ruch Torbena Søndergaard

Post autor: Marek_Piotrowski » 2020-12-21, 21:59

Uczeń pisze: 2020-12-20, 21:43 Jest zimno na dworze, a chrzest był bardzo biblijny, bo jak przeczytałeś kolega po pełnym zanurzeniu czuł się jak nowo narodzony, został również napełniony Duchem co było piękne i widoczne.
Zatem celem chrztu jest "czucie się"?

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14805
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Ostatnia Reformacja - ruch Torbena Søndergaard

Post autor: Dezerter » 2020-12-21, 22:47

Uczeń pisze: 2020-12-21, 17:55
Gdy wyjęliśmy korek, wodą popłynęła :ymapplause:
Nowa Reformacja jak nic, ale doceniam twoje poczucie humoru ;))
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Ostatnia Reformacja - ruch Torbena Søndergaard

Post autor: Jozek » 2020-12-22, 05:04

Teraz sie zrformuja i zaczna uzywac jacuzzi, by byla plynaca woda. ;)
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Uczeń

Re: Ostatnia Reformacja - ruch Torbena Søndergaard

Post autor: Uczeń » 2020-12-22, 08:05

Marek_Piotrowski pisze: 2020-12-21, 21:59
Uczeń pisze: 2020-12-20, 21:43 Jest zimno na dworze, a chrzest był bardzo biblijny, bo jak przeczytałeś kolega po pełnym zanurzeniu czuł się jak nowo narodzony, został również napełniony Duchem co było piękne i widoczne.
Zatem celem chrztu jest "czucie się"?
Celem chrztu jest uwolnienie się od prawa grzechu.
Jezus nauczał, że kto grzeszy staje się niewolnikiem...

Taki człowiek sam się nie uwolni, podczas chrztu Bóg dokonuje personalnego wykupienia takiego człowieka spod prawa grzechu, aby taki człowiek mógł prowadzić nowe życie. Naturalnie mocą Bożą, dlatego do odrodzonego naczynia Bóg chce zesłać Swojego Ducha. Jest to widoczne na ustach człowieka i jest określane jako znak mówienia językami.

Na potwierdzenie tej tezy możemy przyjąć, że osoby bez takiego chrztu z otrzymaniem Ducha całe życie borykają się z tymi samymi grzechami. Co miesiąc do spowiedzi i wciąż brakuje mocy by zerwać z danym grzechem.

Jezus przyszedł na świat by za grzechy zapłacić i by nas od nich uwolnić. Kto trwa w grzechu nie jest od grzechu zbawiony - a może być. I to też jest dobra nowina. Mówa tu o wszelkich zniewoleniach i nałogach - rzecz jasna.

Grzechy typu: zdenerwowałem się i powiedziałem trochę inaczej niż bym chciał (tzw. grzechy lekkie) - one są przebaczanie od razu, gdy je zauważymy i pokutujemy.
Natomiast tzw. grzechy ciężkie powinny zapalać czerwoną lampkę - bo to znaczy że gdzieś coś "nie trybi", może siedzimy w religii, może w tradycji? - Ale nie w wolności. A do wolności powołał nas Chrystus.
Wolności od litery prawa, ale też do wolności od grzechu.
To jest chrześcijaństwo moi drodzy, za to zapłacił Jezus.
Ostatnio zmieniony 2020-12-22, 08:05 przez Uczeń, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Ostatnia Reformacja - ruch Torbena Søndergaard

Post autor: Jozek » 2020-12-22, 09:05

Ale jak zgrzeszysz co co wtedy robisz by byc w wolnosci?
Znow bierzesz Chrzest w wannie?
Cus mi sie panocku widzi ze sobie jaja z Chrztu robicie w tym twoim zborze.
Zamiast do spowiedzi to hyc do wanny i grzechy poszly w kanal. ;)
W taki sposob to wiekszosc ludzi powinna miec aureolki nad glowa, bo niektorzy zanurzaja sie w wannie 2 razy dziennie.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Ostatnia Reformacja - ruch Torbena Søndergaard

Post autor: Marek_Piotrowski » 2020-12-22, 17:27

Uczeń pisze: 2020-12-22, 08:05
Marek_Piotrowski pisze: 2020-12-21, 21:59
Uczeń pisze: 2020-12-20, 21:43 Jest zimno na dworze, a chrzest był bardzo biblijny, bo jak przeczytałeś kolega po pełnym zanurzeniu czuł się jak nowo narodzony, został również napełniony Duchem co było piękne i widoczne.
Zatem celem chrztu jest "czucie się"?
Celem chrztu jest uwolnienie się od prawa grzechu.
Owszem. Ale w jaki sposób konkretnie? Co sprawia, że człowiek przestaje podlegać prawu?
Taki człowiek sam się nie uwolni, podczas chrztu Bóg dokonuje personalnego wykupienia takiego człowieka spod prawa grzechu, aby taki człowiek mógł prowadzić nowe życie.
Nic podobnego. Chrzest jest bardzo ważny, ale to nie w nim Jezus dokonuje odkupienia.
Odkupienie w sensie przyczynowym nastąpiło przez Krzyż:
"który wydał samego siebie za nas, aby odkupić nas od wszelkiej nieprawości i oczyścić sobie lud wybrany na własność, gorliwy w spełnianiu dobrych uczynków."/Tyt 2,14/
"W Nim mamy odkupienie przez Jego krew - odpuszczenie występków, według bogactwa Jego łaski."/Ef 1,7/
To już jest nasze "w którym mamy odkupienie - odpuszczenie grzechów."/Kol 1,14/
Jednak... On nas odkupił, ale w tej chwili, w doczesności – wbrew temu co piszesz – nie jesteśmy w pełni "ludźmi odkupionymi". Ten dzień dopiero nadejdzie:
"Lecz nie tylko ono, ale i my sami, którzy już posiadamy pierwsze dary Ducha, i my również całą istotą swoją wzdychamy, oczekując <przybrania za synów> - odkupienia naszego ciała."/Rz 8,23/
"On jest zadatkiem naszego dziedzictwa w oczekiwaniu na odkupienie, które nas uczyni własnością [Boga], ku chwale Jego majestatu."/Ef 1,14/
Nie wolno mylić wieczności z doczesnością.
Na potwierdzenie tej tezy możemy przyjąć, że osoby bez takiego chrztu z otrzymaniem Ducha całe życie borykają się z tymi samymi grzechami.
Różnie bywa. Czy naprawdę twierdzisz, że nie grzeszysz?

Dość sprawnie uprawiasz tzw. "biblijną gadkę" - powtarzanie pewnych haseł. Musisz bardziej się wysilić.
Ostatnio zmieniony 2020-12-22, 17:29 przez Marek_Piotrowski, łącznie zmieniany 1 raz.

Uczeń

Re: Ostatnia Reformacja - ruch Torbena Søndergaard

Post autor: Uczeń » 2020-12-22, 19:46

Marek_Piotrowski pisze: 2020-12-22, 17:27
Uczeń pisze: 2020-12-22, 08:05
Marek_Piotrowski pisze: 2020-12-21, 21:59
Uczeń pisze: 2020-12-20, 21:43 Jest zimno na dworze, a chrzest był bardzo biblijny, bo jak przeczytałeś kolega po pełnym zanurzeniu czuł się jak nowo narodzony, został również napełniony Duchem co było piękne i widoczne.
Zatem celem chrztu jest "czucie się"?
Celem chrztu jest uwolnienie się od prawa grzechu.
Owszem. Ale w jaki sposób konkretnie? Co sprawia, że człowiek przestaje podlegać prawu?
Taki człowiek sam się nie uwolni, podczas chrztu Bóg dokonuje personalnego wykupienia takiego człowieka spod prawa grzechu, aby taki człowiek mógł prowadzić nowe życie.
Nic podobnego. Chrzest jest bardzo ważny, ale to nie w nim Jezus dokonuje odkupienia.
Odkupienie w sensie przyczynowym nastąpiło przez Krzyż:
"który wydał samego siebie za nas, aby odkupić nas od wszelkiej nieprawości i oczyścić sobie lud wybrany na własność, gorliwy w spełnianiu dobrych uczynków."/Tyt 2,14/
"W Nim mamy odkupienie przez Jego krew - odpuszczenie występków, według bogactwa Jego łaski."/Ef 1,7/
To już jest nasze "w którym mamy odkupienie - odpuszczenie grzechów."/Kol 1,14/
Jednak... On nas odkupił, ale w tej chwili, w doczesności – wbrew temu co piszesz – nie jesteśmy w pełni "ludźmi odkupionymi". Ten dzień dopiero nadejdzie:
"Lecz nie tylko ono, ale i my sami, którzy już posiadamy pierwsze dary Ducha, i my również całą istotą swoją wzdychamy, oczekując <przybrania za synów> - odkupienia naszego ciała."/Rz 8,23/
"On jest zadatkiem naszego dziedzictwa w oczekiwaniu na odkupienie, które nas uczyni własnością [Boga], ku chwale Jego majestatu."/Ef 1,14/
Nie wolno mylić wieczności z doczesnością.
Na potwierdzenie tej tezy możemy przyjąć, że osoby bez takiego chrztu z otrzymaniem Ducha całe życie borykają się z tymi samymi grzechami.
Różnie bywa. Czy naprawdę twierdzisz, że nie grzeszysz?

Dość sprawnie uprawiasz tzw. "biblijną gadkę" - powtarzanie pewnych haseł. Musisz bardziej się wysilić.
Marku,
Uwolnienia dokonuje Bóg, bo chrzest to nie jest tylko symbol. Chrzest jest aplikacją tego co stało się na krzyżu do Twojego życia. Bardzo ważne.

Nie jestem najlepszym przykładem chrześcijanina, trochę zawaliłem. Ale wierzę, że Bóg mi wybaczy, gdy zmienię pewne rzeczy. Jednak poznałem osoby, które chrzest uwolnił od palenia i narkotyków.

Jedna kwestia jest taka co się dzieje w świecie duchowym, a druga czy uwierzymy że jesteśmy wolni w naszym umyśle.

Był czas, że nie grzeszyłem, był czas, że zgrzeszyłem.
Wciąż badam, czy jestem wolny.
Wiem jednak też, jak być powinno.

Jesteśmy ludźmi (w pełni) odkupionymi, bo ofiara Jezusa jest doskonała. // Spojrzałem jeszcze w pismo i faktycznie pełne widoczne odkupienie nastąpi wraz z otrzymaniem nowego ciała. Jednak od władzy grzechu już jesteśmy wykupieni, uważam.// Natomiast nie mamy pełnego poznania, tylko cząstkowe.

Tu pozostaje tylko pytanie, czy w pełni to odkupienie (od grzechu) przyjęliśmy do życia.

Mówimy tu o niebie lub o piekle. Czyli toczy się walka o nasze życie. Dlatego Jezus nas wykupił i nasze grzechy są obmywane Jego krwią. Na pamiątkę tego wydarzenia łamiemy chleb i pijemy wino, jak nakazał Jezus. Ten duchowy pokarm nas odnawia i umacnia. Amen.

Wiem, że całkiem "nieźle" piszę. Chciałbym umieć to wszystko pokazać w praktyce, dążę by być jak Jezus i by Jego prawda wychodziła ze mnie. Nie znam pisma na wylot, a próbuję głosić to co sam usłyszałem. Krytyka mile widziana, wierzę, że chrzest uwalnia od mocy prawa grzechu - od bycia niewolnikiem.
Ostatnio zmieniony 2020-12-22, 20:02 przez Uczeń, łącznie zmieniany 2 razy.

Pompieri
Gaduła
Gaduła
Posty: 866
Rejestracja: 28 wrz 2020
Has thanked: 419 times
Been thanked: 146 times

Re: Ostatnia Reformacja - ruch Torbena Søndergaard

Post autor: Pompieri » 2020-12-22, 22:15

Chrzest to nie tylko automatyczne uwolnienie - taka mysl to mit.
Chrzest to poczatek drogi i zaproszenie do wytrwania w drodze. Ale nie jest to zadna gwarancja, ze nie upwdniemy. To znak, ktory wzmacnia nasza motywacje. To znak ale mnie tylko. Jestesmy przez chrzest wlaczeni do "klubu" chrzescijan -a to zobowiazuje. na tym polega sila tego i nie tylko tego Sakramentu.

Uczeń

Re: Ostatnia Reformacja - ruch Torbena Søndergaard

Post autor: Uczeń » 2020-12-22, 22:35

Pompieri pisze: 2020-12-22, 22:15 Chrzest to nie tylko automatyczne uwolnienie - taka mysl to mit.
Chrzest to poczatek drogi i zaproszenie do wytrwania w drodze. Ale nie jest to zadna gwarancja, ze nie upwdniemy. To znak, ktory wzmacnia nasza motywacje. To znak ale mnie tylko. Jestesmy przez chrzest wlaczeni do "klubu" chrzescijan -a to zobowiazuje. na tym polega sila tego i nie tylko tego Sakramentu.
Chyba nie doceniasz tego co Bóg robi podczas chrztu, że stary człowiek umiera i stajesz się nowym stworzeniem.

Chrzest był zapowiadany w starym testamencie i faktycznie wyraźnie jest pokazane jak chrzest wyzwala od grzechu. (Kto uwierzy i da się ochrzcić, ten będzie zbawiony - od grzechu).

Pompieri
Gaduła
Gaduła
Posty: 866
Rejestracja: 28 wrz 2020
Has thanked: 419 times
Been thanked: 146 times

Re: Ostatnia Reformacja - ruch Torbena Søndergaard

Post autor: Pompieri » 2020-12-22, 22:39

Doceniam. Bylem starym czlowiekiem. I tylko Bog i ja . Rozumiesz?

Uczeń

Re: Ostatnia Reformacja - ruch Torbena Søndergaard

Post autor: Uczeń » 2020-12-22, 23:08

Pompieri pisze: 2020-12-22, 22:39 Doceniam. Bylem starym czlowiekiem. I tylko Bog i ja . Rozumiesz?
Nie rozumiem.

Mt 1:21:
"I urodzi syna, któremu nadasz imię Jezus. On bowiem zbawi swój lud od jego grzechów."

ODPOWIEDZ