Nauczanie na temat głoszenia Ewangelii

Luteranie, Adwentyści, Baptyści, Zielonoświątkowcy, itd. Rozmowy na temat protestantów, czy rzeczywiście, to co mówi protestantyzm jest biblijne.
Uczeń

Nauczanie na temat głoszenia Ewangelii

Post autor: Uczeń » 2020-12-20, 20:32



Mam tu nagranie z konferencji na której byłem, zawiera bardzo obrazowe nauczanie jak umrzeć dla grzechu i stać się wolnym w Jezusie.

Jeżeli masz problem z tym samym grzechem latami to nie jesteś wolny! Jezus pragnie byś był, dlatego umarł na krzyżu. By Cię uwolnić! Jest to mocne nauczanie, obrazowe i zrozumiałe.

Pompieri
Gaduła
Gaduła
Posty: 964
Rejestracja: 28 wrz 2020
Has thanked: 432 times
Been thanked: 167 times

Re: Nauczanie na temat głoszenia Ewangelii

Post autor: Pompieri » 2020-12-20, 21:41

Po pierwsze - chcesz indoktrynowac Polakow, to uzywaj jezyka polskiego.
Po drugie - co jest mocnego w mowie, ktorej nie rozumiem?
Po trzecie- nie Ty wyznaczasz miejsce zbawionym , ale Bog.
I to by bylo uczniu na tyle.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14930
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4183 times
Been thanked: 2940 times
Kontakt:

Re: Nauczanie na temat głoszenia Ewangelii

Post autor: Dezerter » 2020-12-20, 21:47

Nie szanujesz nas - nawet nie zadbałeś o polskie napisy - kpisz sobie?
Ale zapomniałem, ty jesteś charyzmatyk i wierzysz, że Bóg da nam na tą okazję dar tłumaczenia języków :p
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Nauczanie na temat głoszenia Ewangelii

Post autor: Jozek » 2020-12-21, 02:37

Osoba mowiaca w tym nagraniu nawet nie mowi wyraznie po angielsku.
Obawiam sie ze to Niemiec, mowiacy po angielsku, z jakims dziwnym akcentem niepasujacym nawet do szkockiego, czy irlandzkiego. ;)
W kazdym badz razie co trzecie slowo wymawia niewyraznie tak ze nie da sie wylapac sensu tego co mowi.
Ogolnie to przypomina mi to pewne tricki ktore stosuja oszusci by sprzedac buble po cenie wyzszej niz w najdrozszym sklepie, a kupujacy bedzie mial pewnosc ze ma bardzo tanio najlepszy towar. ;) Oczywiscie dopuki nie rozpakuje go i nie zobaczy co kupil. ;)
Temu glownie sluzy to szybkie mowienie, by ci co sluchaja wylapali jedynie to co chce mowiacy a nie uslyszeli tego czego nie chce, choc to mowi.
To dziala podobnie jak autohipnoza.
W wielu grupach religijnych uznawane jest to za charyzmat, a najczesciej jest to cwaniacka gadka oszustow i nawet przelozeni religijni to wykozystuja.
Ostatnio zmieniony 2020-12-21, 02:52 przez Jozek, łącznie zmieniany 3 razy.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Uczeń

Re: Nauczanie na temat głoszenia Ewangelii

Post autor: Uczeń » 2020-12-21, 18:19

Dezerter pisze: 2020-12-20, 21:47 Nie szanujesz nas - nawet nie zadbałeś o polskie napisy - kpisz sobie?
Ale zapomniałem, ty jesteś charyzmatyk i wierzysz, że Bóg da nam na tą okazję dar tłumaczenia języków :p
Człowiek ten mówi bardzo prostym angielskim, ale rzeczywiście mógłbym specjalnie dla Ciebie dodać napisy. Pytanie tylko, czy tu o napisy chodzi...

Dodano po 3 minutach 12 sekundach:
Jozek pisze: 2020-12-21, 02:37 Osoba mowiaca w tym nagraniu nawet nie mowi wyraznie po angielsku.
Obawiam sie ze to Niemiec, mowiacy po angielsku, z jakims dziwnym akcentem niepasujacym nawet do szkockiego, czy irlandzkiego. ;)
W kazdym badz razie co trzecie slowo wymawia niewyraznie tak ze nie da sie wylapac sensu tego co mowi.
Ogolnie to przypomina mi to pewne tricki ktore stosuja oszusci by sprzedac buble po cenie wyzszej niz w najdrozszym sklepie, a kupujacy bedzie mial pewnosc ze ma bardzo tanio najlepszy towar. ;) Oczywiscie dopuki nie rozpakuje go i nie zobaczy co kupil. ;)
Temu glownie sluzy to szybkie mowienie, by ci co sluchaja wylapali jedynie to co chce mowiacy a nie uslyszeli tego czego nie chce, choc to mowi.
To dziala podobnie jak autohipnoza.
W wielu grupach religijnych uznawane jest to za charyzmat, a najczesciej jest to cwaniacka gadka oszustow i nawet przelozeni religijni to wykozystuja.
Józef,
Pisz których dźwięków nie rozumiesz, to Ci je wytłumaczę. W YouTube jest funkcja automatycznych napisów po angielsku, może ta funkcja pomoże nieco.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Nauczanie na temat głoszenia Ewangelii

Post autor: Jozek » 2020-12-21, 19:31

Gdyby to byl normalny angielski to mi nie potrzeba tlumaczen, bo tym jezykiem sie posluguje codziennie od ponad 30 lat i lepiej go znam niz polski.
Jesli gosciu ma problemy z wymowa, to nie powinien sie brac za takie nagrania.
Jesli ktos podchodzi do tlumaczenia innym czegos, to po pierwsze powinien to robic w miare powoli, by bylo zrozumiale, a nie na chybcika jak iluzjonista.
Nawet nie mam zamiaru drugi raz tego sluchac.
Ostatnio zmieniony 2020-12-21, 19:35 przez Jozek, łącznie zmieniany 1 raz.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Pompieri
Gaduła
Gaduła
Posty: 964
Rejestracja: 28 wrz 2020
Has thanked: 432 times
Been thanked: 167 times

Re: Nauczanie na temat głoszenia Ewangelii

Post autor: Pompieri » 2020-12-21, 19:48

A ja wciaz prosze po polsku.

ToTylkoJa
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2207
Rejestracja: 2 sty 2019
Has thanked: 22 times
Been thanked: 367 times

Re: Nauczanie na temat głoszenia Ewangelii

Post autor: ToTylkoJa » 2020-12-22, 06:34

Tak, ten gość mówi niewyraźnie. Na co dzień oglądam prawie wyłącznie angielski internet i nie mam problemów ze zrozumieniem. Tutaj rozumiem obiekcje Józka, to jest strasznie trudne do zrozumienia. Dałeś nam niezrozumiały tekst i się dziwisz, że nikomu się nie chce go słuchać. Być może na tyle często oglądasz tego typu materiały, że jest to dla ciebie całkowicie zrozumiałe. Ale dla nas nie.

Awatar użytkownika
Logan
Gaduła
Gaduła
Posty: 991
Rejestracja: 24 paź 2020
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 253 times
Been thanked: 447 times

Pastor Jack Welmann - Zarzuty wobec Torbena Søndergaard'a

Post autor: Logan » 2020-12-25, 19:05

1. Lider ruchu stara się zniszczyć Kościół instytucjonalny, uważając go za nieodpowiedni, chociaż Jezus powiedział, że bramy piekła go nie przemogą. Nazwa „Ostatnia reformacja” sugeruje to, co się wydaje: „pierwsza” reformacja szesnastego wieku była porażką, ponieważ żaden Kościół nie wydaje dziś „prawdziwych owoców”. Podczas gdy Ostatnia Reformacja pragnie, aby ludzie uwierzyli w Chrystusa i wzrastać w Nim.

2. Pogląd, że każdy chrześcijanin może i powinien leczyć chorych, stoi w wyraźnym kontraście z naukami biblijnymi. W Nowym Testamencie tylko niektórym ludziom została dana moc uzdrawiania innych, a nie każdy chory został uzdrowiony.

3. W prawie każdym publicznym wystąpieniu Torben Søndergaard ujawnia ukrytą wrogość wobec rządu Kościelnego. W ruchu Ostatniej Reformacji widzimy skrajnie osądzający język wobec Kościoła i odrzucenie biblijnego zwierzchnictwa w Kościele.

4. Nie ma biblijnego nakazu dla chrześcijan, aby wypędzali demony ani biblijnego przykładu pokazującego dokładnie, jak to zrobić. Gdyby wypędzanie demonów było zadaniem każdego wierzącego w Chrystusa, to z pewnością Nowy Testament zawierałby gdzieś przykazanie, aby to zrobić lub instrukcje, co robić.

5. Torben Søndergaard naucza również doktryny Świętości, wierząc, że można żyć bez grzechu, a wolność od grzechu jest produktem chrztu przez zanurzenie. Ci, którzy są ochrzczeni, mają zdolność życia całkowicie ponad grzechem. Jednak Pismo Święte uczy czegoś zupełnie innego. Apostoł Paweł mówi o własnej walce z grzeszną naturą w Liście do Rzymian. Biblijnie nie mamy innego wyboru, jak tylko przyznać, że nadal grzeszymy Jeśli mówimy, że nie mamy grzechu,
to samych siebie oszukujemy i nie ma w nas prawdy
(J 1:8)
Zaprzeczanie, że nie mamy jakikolwiek grzechu w naszym życiu, jest niczym innym jak duchową pychą.

6.Ruch ostatniej reformacji nie ma żadnego oficjalnego doktrynalnego oświadczenia poza księgą Dziejów Apostolskich. Zwolennicy Søndergaarda uważają Dzieje Apostolskie za główny przewodnik dla dzisiejszych chrześcijan. Uważają, aby nie nazywać siebie „kościołem”, ponieważ uważają tradycyjną strukturę kościoła i praktykę za pozabiblijną.

7.Torben Søndergaard, który wierzy, że Bóg powiedział mu, że Kościół jest tak zepsuty, że do niego należy odbudowanie go według wzoru z Dziejów Apostolskich. Natomiast celem Marcina Lutra, Jana Kalwina, Ulricha Zwingliego i innych reformatorów nie było zniszczenie lub zignorowanie Kościoła, ale próba jego oczyszczenia i uporządkowania.

Wypowiedzi pastora Jacka Wellman'a na pytania forumowiczów o ruch Torbena Søndergaard'a. Strona 'whatchristianswanttoknow'.
Ostatnio zmieniony 2020-12-25, 19:54 przez Logan, łącznie zmieniany 1 raz.
My decydujemy tylko o tym jak wykorzystać czas, który nam dano. ~J.R.R Tolkien

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4217 times

Re: Nauczanie na temat głoszenia Ewangelii

Post autor: Andej » 2020-12-25, 19:33

Uczeń pisze: 2020-12-21, 18:19 Człowiek ten mówi bardzo prostym angielskim, ale rzeczywiście mógłbym specjalnie dla Ciebie dodać napisy. Pytanie tylko, czy tu o napisy chodzi...
Masz rację, wcale nie chodzi tu o napisy. Nawet więcej, doskonale, że ich brak. Przecież to może być po mandaryńsku lub jidysz. Nie chodzi o to, by zrozumieć. A najważniejsze jest zapewnienie, aby przesłanie do nikogo nie dotarło.
Istotne jest wykazanie, że znasz lepiej angielski od kogokolwiek na tym forum. W ten sposób budujesz swój autorytet. Ja składam w=szczere wyrazy podziwu w kwestii lingwistyki. I dziękuję za niezrozumiały przekaz. Który dzięki tej niezrozumiałości nikogo nie wpuści w maliny.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Uczeń

Re: Nauczanie na temat głoszenia Ewangelii

Post autor: Uczeń » 2020-12-25, 19:57

Andej pisze: 2020-12-25, 19:33
Uczeń pisze: 2020-12-21, 18:19 Człowiek ten mówi bardzo prostym angielskim, ale rzeczywiście mógłbym specjalnie dla Ciebie dodać napisy. Pytanie tylko, czy tu o napisy chodzi...
Masz rację, wcale nie chodzi tu o napisy. Nawet więcej, doskonale, że ich brak. Przecież to może być po mandaryńsku lub jidysz. Nie chodzi o to, by zrozumieć. A najważniejsze jest zapewnienie, aby przesłanie do nikogo nie dotarło.
Istotne jest wykazanie, że znasz lepiej angielski od kogokolwiek na tym forum. W ten sposób budujesz swój autorytet. Ja składam w=szczere wyrazy podziwu w kwestii lingwistyki. I dziękuję za niezrozumiały przekaz. Który dzięki tej niezrozumiałości nikogo nie wpuści w maliny.
Dodałem wykład z Warszawy, tam byli tłumacze.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4217 times

Re: Nauczanie na temat głoszenia Ewangelii

Post autor: Andej » 2020-12-25, 20:00

Wspaniale.
Niezależnie od tego jak lubię Warszawę, jestem przeciwny rozbijaniu owczarni. Jezus dążył do jedności. Do zebrania wszystkich razem.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Uczeń

Re: Pastor Jack Welmann - Zarzuty wobec Torbena Søndergaard'a

Post autor: Uczeń » 2020-12-25, 20:13

5. Torben Søndergaard naucza również doktryny Świętości, wierząc, że można żyć bez grzechu, a wolność od grzechu jest produktem chrztu przez zanurzenie. Ci, którzy są ochrzczeni, mają zdolność życia całkowicie ponad grzechem. Jednak Pismo Święte uczy czegoś zupełnie innego. Apostoł Paweł mówi o własnej walce z grzeszną naturą w Liście do Rzymian. Biblijnie nie mamy innego wyboru, jak tylko przyznać, że nadal grzeszymy Jeśli mówimy, że nie mamy grzechu,
to samych siebie oszukujemy i nie ma w nas prawdy (J 1:8)
Zaprzeczanie, że nie mamy jakikolwiek grzechu w naszym życiu, jest niczym innym jak duchową pychą.
Pewnie, że wszyscy grzeszymy. Jedyną i na prawdę jedyną osobą bez grzechu był Jezus.
Jednak osoba nawrócona nie powinna żyć w grzechu. Jest napisane kto nie wejdzie do Królestwa Bożego:
1Kor 6:9-11:
"Albo czy nie wiecie, że niesprawiedliwi nie odziedziczą Królestwa Bożego? Nie łudźcie się! Ludzie dopuszczający się nierządu, bałwochwalcy, cudzołożnicy, mężczyźni współżyjący między sobą i ci, którzy się im oddają, złodzieje, chciwcy, pijacy, oszczercy i zdziercy nie odziedziczą Królestwa Bożego. A takimi właśnie niektórzy z was byli. Obmyliście się jednak, doznaliście uświęcenia i dostąpiliście usprawiedliwienia w imieniu Pana, Jezusa Chrystusa, i w Duchu naszego Boga."


byli - czas przeszły, przed nawróceniem

Bycie grzesznikiem to inna sytuacja niż popełnianie grzechu. Każdy popełnia grzech (ma grzech, jak pisze Jan) ale nie każdy jest grzesznikiem. Grzesznikami w tym kontekście są ludzie, którzy praktykują nieprawość np. czynne prostytutki, pijacy, złodzieje.

Człowiek, który się nawrócił i się potyka, nie praktykuje grzechu, nie ma w nim upodobania.

To jest różnica. Torben twierdzi, że chrzest pomaga zerwać z grzechem, bo grzech czyni człowieka niewolnikiem grzechu. A Jezus pragnie żebyśmy byli Jego "niewolnikami" i dlatego daje nam Swojego Ducha.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4217 times

Re: Pastor Jack Welmann - Zarzuty wobec Torbena Søndergaard'a

Post autor: Andej » 2020-12-25, 20:20

Uczeń pisze: 2020-12-25, 20:13 Człowiek, który się nawrócił i się potyka, nie praktykuje grzechu, nie ma w nim upodobania.
Oczywista oczywistość. Więcej dodam, taki człowiek stale się nawraca. A gdy się potyka, natychmiast wstaje. I przeprasza Pana za potknięcie. I dziękuje Panu za to, że pozwolił i pomógł mu się podnieść. Taki człowiek, nie tylko nie ma upodobania w grzechu, ale wręcz się nim brzydzi. Walczy ze słabościami. A siłę mu daje chrzest. Sakrament chrztu, Siłę dają mu sakramenty pojednania i eucharystii. Siłę daje każde spotkanie z Panem.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Viridiana
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1707
Rejestracja: 6 sie 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 554 times
Been thanked: 419 times

Re: Pastor Jack Welmann - Zarzuty wobec Torbena Søndergaard'a

Post autor: Viridiana » 2020-12-27, 18:26

Uczeń pisze: 2020-12-25, 20:13 Każdy popełnia grzech (ma grzech, jak pisze Jan) ale nie każdy jest grzesznikiem.
Czy mógłbyś wytłumaczyć dokładniej, co masz na myśli? Szczerze mówiąc, nie jestem pewna, co dokładnie miałeś na myśli w ostatnim wpisie.
Uczeń pisze: 2020-12-25, 20:13 A Jezus pragnie żebyśmy byli Jego "niewolnikami" i dlatego daje nam Swojego Ducha.
Tej wypowiedzi również nie rozumiem. Jezus jest tym, który daje nam wolność, więc chrześcijanin nie jest niewolnikiem. Tak mi się wydaje przynajmniej.
Miłość nie wyrządza zła drugiemu człowiekowi. Miłość więc jest wypełnieniem Prawa (Rz 13, 10)

ODPOWIEDZ