Dlaczego protestanci nie mają Eucharystii i kapłaństwa?

Luteranie, Adwentyści, Baptyści, Zielonoświątkowcy, itd. Rozmowy na temat protestantów, czy rzeczywiście, to co mówi protestantyzm jest biblijne.
Awatar użytkownika
Zły_Człowiek
Dyskutant
Dyskutant
Wysłał podziękowań: 105 razy
Otrzymał podziękowań: 76 razy
Re: Dlaczego protestanci nie mają Eucharystii i kapłaństwa?

Post autor: Zły_Człowiek » 2020-07-14, 12:59

Tek de Cart i Marek Piotrowski bardzo dziękuję, rzuciliście dla mnie całkiem nowe światło na zagadnienie protestantyzmu i chrześcijaństwa.
Bardzo cenne światło.

Tagi tematu:

Awatar użytkownika
MarDeb
Przybysz
Przybysz
Wyznanie: Chrześcijanin
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Post autor: MarDeb » 2020-07-24, 00:13

W chlebku nie ma Chrystusa i nie będzie. On przyjdzie na Ziemię, ale w pełni chwały. Tak zapowiedział i tak się stanie. NIe mówił o wielu powrotach na słowa kapłana.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Wyznanie: Katolicyzm
Wysłał podziękowań: 662 razy
Otrzymał podziękowań: 2310 razy

Post autor: Marek_Piotrowski » 2020-07-24, 09:06

MarDeb pisze:
2020-07-24, 00:13
W chlebku nie ma Chrystusa i nie będzie. On przyjdzie na Ziemię, ale w pełni chwały. Tak zapowiedział i tak się stanie. NIe mówił o wielu powrotach na słowa kapłana.
No cóż, nikt nie ma obowiązku wiary Zbawicielowi, który wprost powiedział "To jest Ciało Moje".

Dodano po 4 minutach 39 sekundach:
Marek_Piotrowski pisze:
2020-07-24, 09:06
MarDeb pisze:
No cóż, nikt nie ma obowiązku wiary Zbawicielowi, który wprost powiedział "To jest Ciało Moje".
Niemniej na Twoim miejscu bym się namyślił, bo jeśli jednak Jezus ma rację... to powiedział też:
"Rzekł do nich Jezus: Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Jeżeli nie będziecie jedli Ciała Syna Człowieczego ani pili Krwi Jego, nie będziecie mieli życia w sobie. Kto spożywa moje Ciało i pije moją Krew, ma życie wieczne, a Ja go wskrzeszę w dniu ostatecznym."/J 6:53-54/

Awatar użytkownika
Efezjan
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Wyznanie: Katolicyzm
Wysłał podziękowań: 41 razy
Otrzymał podziękowań: 129 razy

Post autor: Efezjan » 2020-07-24, 14:21

MarDeb pisze:
Czyli dla Ciebie Jezus też jest kłamcą. Dobrze wiedzieć!

Wstąpienie do świeckiego Karmelu: 21.09.2019 /Tomasz od Jezusa Chrystusa Zmartwychwstałego OCDS/

Żarliwością rozpaliłem się o chwałę Boga Zastępów 1Krl 19,10

ODPOWIEDZ