Przejście na prawosławie

Rozmowy na temat siostrzanego Kościoła, który się oddzielił od powszechnego w XI wieku.
Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Przejście na prawosławie

Post autor: Marek_Piotrowski » 2021-07-11, 22:41

Szczecin01234 pisze: 2021-07-11, 22:06
Marek_Piotrowski pisze: 2021-07-10, 12:05 Z tego co piszesz, to najpierw zbliż się do Boga, nawróć sie, a potem myśl gdzie masz być.
A to sory, jak nie można to przepraszam
?

Synek
Początkujący
Początkujący
Posty: 26
Rejestracja: 24 maja 2021
Has thanked: 9 times
Been thanked: 18 times

Re: Przejście na prawosławie

Post autor: Synek » 2021-07-20, 23:39

Szczecin01234 pisze: 2021-07-10, 02:06
Mam żonę Ukrainkę, dzieci również są jak moja żona prawosławni.
Więc żeby nie zostać odludkiem wśród rodziny chcę się dowiedzieć jak przejść na prawosławie
(...) Urodziłem się w kraju, gdzie najbardziej popularną religią jest katolicyzm, więc z tej racji poddany zostałem przez swoją rodzinę od najwcześniejszych dni mojego życia stosownym procedurom które obowiązywały w państwie kościelnym.
Po co mi prawosławie? Nie jestem silny w Panu w kościele katolickim, taki też pozostanę pewnie w prawosławiu, ale może nie...
Wiesz skąd sie bierze "siła" ducha i wiara ? Ona się rodzi w momencie osobistego doświadczenia spotkania z Jezusem,
Fantastycznie że chcesz doświadczyć tej siły i chciał byś odkryć w swoim życiu coś więcej niz szara rzeczywistosc, ale twoje niezdecydowanie i motywacje wskazują że z takim nastawieniem nie wiele osiagniesz, nawet zmieniając wyznanie. Po prostu nie wiesz jak szukać tej siły.
Przy okazji - musisz miec fantastyczna żonę, skoro za jaj pośrednictwem i dzieki jej niezlomnej determinacji oraz świadectwu, zapragnałeś nagle chodzić do kościoła.

Sęk w tym, że piszac o "sile w Panu" sam czujesz ze we wierze nie tyle się rozchodzi o obrzed, tradycje, czy przynaleźność do konkretnego wyznania, ale o Pana właśnie. Dlatego nie wystarczy zacząć chodzić w te same miejsce co twoja żona, ale trzeba tak jak ona - odnaleźć źywego Boga w swoim sercu i codziennym źyciu. Dalej musisz już sam zastanowić się w jaki sposób odnaleźć Boga ? Możesz zacząć od czytania Biblii i szukać w niej odpowiedzi na to pytanie. Możesz też zacząc się modlić i prosić Boga o pomoc w tym poszukiwaniu. Cokolwiek zrobisz, a będzie to szczere - na pewno spotka się z odpowiedzią Boga i znajdziesz najlepsze rozwiazanie.

ODPOWIEDZ