Kabała

Rozmowy na temat wyznawców Judaizmu, dlaczego nie uwierzyli Jezusowi, itp.
Benjamin

Post autor: Benjamin » 2016-02-17, 16:14

Tomaszku ... odnosisz zle wrazenie. To jest forum katolickie, chrzescijanskie.
Dlatego protestuje przeciwko kabale. I tak samo zaprotestuje, jesli ktos zaproponuje studium koranu. I tak samo zaprotestuje przeciwko teozoficznym zapedom ... itd.
Nie znam hebrajskiego, greckiego, aramejskiego, chinskiego, staroegipskiego i egipskiego .... albanskiego .... za to znam i posluguje sie polskim ... i jeszcze jakims innym nowozytnym jezykiem.
Co chciales udowodnic tymi jezykami, to nie wiem. Zyd to zyd, a nie tylko taki, ktory zda egzamin u Ciebie.
A ja jestem bardzo niezainteresowany przestarzala religia zydowska ... rajcuje mnie chrzescijanstwo w Chrystusie ... a nie nawracanie do Abrahama i Mojzesza.

Ps: co pozytecznego dla wiary chrzescijanina jest w upieraniu sie przy gnostyckim poznaniu, badaniu kto bardiej byl pierwszym kabalista ( Abraham? ) czy rozstrzasaniu, jak dusza ma plec ( i czy tylko dwie plci? ) ...
Czy odpowiedzialem wystarczajaco, Tomaszku?
Juz wczesniuej zaznaczylem, ze mnie zyda balwochwalcze uwielbienie wszystkiego co zydowskie nie kreci.

Pozdrawiam ... i mysle, ze nie ma o co kruszyc kopii.

Awatar użytkownika
Tomaszek
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 625
Rejestracja: 13 wrz 2015
Lokalizacja: Polska
Has thanked: 12 times
Been thanked: 103 times
Kontakt:

Post autor: Tomaszek » 2016-02-17, 17:00

Myślę, że się kompletnie nie zrozumieliśmy. Uważałem temat kabały za zakończony, więc niepotrzebnie wprowadzasz informacje, które wprowadzają, moim zdaniem, w błąd. Zupełnie nie rozumiem po co poniższe słowa, cytat Twojej wypowiedzi, po tym jak temat kabały naturalnie wyczerpał się w ramach tego wątku:
No, ezoteryzm , kabalizm ... to jedne z fundamentow bolszewizmu ... a potem thulismu ( szczegolnie modne w tajnych esesmanskich tworach " mistycyzmu germanskiego ")
Tfu ... narod wybrany wlasnie w takie bagno dal sie wkrecic.
Czytales Mein Kampf? Nie musisz, zeby wiedziec, ze idee i autor to cos zlego.
Strzeliles sobie samoboja :roll:
Jest to pozbawiona rzetelności wypowiedź. I dlatego zapytałem Ciebie o te języki, gdyż w tych językach spisane są dzieła kabalistyczne i aby wypowiadać się w tak zdecydowany jak Ty sposób, należałoby mieć głębszą wiedzę w tej kwestii. Fakt, że masz żydowskie pochodzenie, na co sam wskazujesz w swoich wypowiedziach i co tak wyraźnie podkreślasz, nie wzmacnia Twojej argumentacji. Właśnie dlatego, że Żyd nie jest w niczym lepszy od nie Żyda. To taki sam człowiek, więc czego ma dowodzić to, że jesteś Żydem? Czy tego, że lepiej znasz judaizm? Dlatego zapytałem Ciebie o te języki, gdyż to wiedza a nie rodowód dają człowiekowi podstawy do wypowiadania się w danej kwestii.

Co zaś do bolszewizmu to czy czytałeś o choince, na której wieszano symbole komunistyczne? I czego to ma dowodzić, że choinka pochodzi z komunizmu? Moja, świętej pamięci ciocia, wciąż mówiła, że Jezus był pierwszym prawdziwym komunistą. Ciocia nie była Zydówką, to ta druga strona rodziny. Była 100 procent Polką i katoliczką. I co? Czy Jezus był komunistą? Przecież to nieporozumienie. Nawet jeśli komuniści zaczerpnęli wiele idei właśnie z Nowego Testamentu.

Więc albo powstrzymaj się od nieuczciwych, złośliwych komentarzy na temat żydowskiej kabały, albo podejmij rzetelny dialog.

?? ???? ????? ?????.
"Aby rozumieć przypowieść i przenośnię, słowa mędrców i ich zagadki."

Benjamin

Post autor: Benjamin » 2016-02-17, 17:28

Ok. Masz Tomaszku racje, ze sie w ogole nie zrozumielismy.
Widze to po Twoim wpisie, ktory nie wiem do czego sie tyczy. Nic z tych rzeczy, o ktorych napisales nie wciagnalem do wypowiedzi mojej, ani zlosliwosci.
I caly czas mowie, ze wlasnie jako zyd nie interesuje sie szeroko rozukmiana kultura zydowska ani nia nie wywyzszam.
A jesli watek o kabale zostal skoncziny, to nic o tym nie wiem ... Ty mnie teraz o tym poinformowales.
Trzymaj sie :->

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14805
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Post autor: Dezerter » 2016-02-19, 13:30

Tomaszek pisze:Myślę, że się kompletnie nie zrozumieliśmy. Uważałem temat kabały za zakończony, więc niepotrzebnie wprowadzasz informacje, które wprowadzają, moim zdaniem, w błąd. Zupełnie nie rozumiem po co poniższe słowa, cytat Twojej wypowiedzi, po tym jak temat kabały naturalnie wyczerpał się w ramach tego wątku
Zgadzam się z Tomaszkiem
proponuję zamknąć wątek - ale to autor decyduje, to jak Tomaszku?
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Tomaszek
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 625
Rejestracja: 13 wrz 2015
Lokalizacja: Polska
Has thanked: 12 times
Been thanked: 103 times
Kontakt:

Post autor: Tomaszek » 2016-02-20, 00:10

Dziękuję, że pytasz. Tak, jestem za tym aby zamknąć temat.
"Aby rozumieć przypowieść i przenośnię, słowa mędrców i ich zagadki."

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14805
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Post autor: Dezerter » 2016-02-20, 15:06

Tomaszek pisze:Dziękuję, że pytasz. Tak, jestem za tym aby zamknąć temat.

Uwaga :!:
Każdy Autor ma prawo do (poproszenia o) zamknięcia wątku
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Zablokowany