Żydzi Mesjaniczni

Rozmowy na temat wyznawców Judaizmu, dlaczego nie uwierzyli Jezusowi, itp.
Benjamin

Post autor: Benjamin » 2016-02-14, 19:38

Powiem po zydowsku ... jesli dzieje zydow skonczyly sie na ostatniej stronie Prawa Starego Przymierza i Prorokow, to masz racje.
Ale jesli Izrael to twor realny, a nie wirtualny, to nie masz racji.
Nawet jesli Izrael nie oznacza dzisiaj tego, co oznacza w Starej Ksiedze.

Ps: zydzi mesjaniczni ... wyglada na to, ze bardziej cenisz tych, ktorzy tak nie bardzo jeszcze uwierzyli w Chrystusa ( w Jego Zbawienie i nie potrafia jeszcze w pelni przyjac Laski Zbawienia, gdyz potrzebuja wciaz zbytecznych podporek) od tych, ktorzy poszli za Panem i przyjeli Jego Laske, nawet jesli teraz wielu od Niego odeszlo. Ale wielu pozostalo.
Trzymaj sie.

Awatar użytkownika
Tomaszek
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 625
Rejestracja: 13 wrz 2015
Lokalizacja: Polska
Has thanked: 12 times
Been thanked: 103 times
Kontakt:

Post autor: Tomaszek » 2016-02-20, 00:19

W ogóle nie dyskutujemy o tym, kogo ja cenię. Bo dla mnie liczy się człowiek a nie jego narodowość ani wyznanie. Ludzie wychowują się w różnych tradycjach, kręgach kulturowych, ale ich zachowania i postawy jednak bywają odmienne.

Chodziło mi o to, że są różne definicje słowa Żyd. W państwie Izrael przyjęło się definicję ustaloną przez nazistów. Czyli duża rozpiętość. W kręgach Żydów religijnych jest już nieco inaczej. To wszystko. Co zaś do tzw. Żydów Mesjanicznych, to w większości filosemici, którzy nie mają żydowskiego pochodzenia.
"Aby rozumieć przypowieść i przenośnię, słowa mędrców i ich zagadki."

podkowa

Re: Żydzi Mesjaniczni

Post autor: podkowa » 2017-09-18, 22:48

Tomaszku i Benjaminie - mam nadzieje, ze nie skonczyliscie dyskusji, bo dla mnie szalenie ciekawa ( obrazowo powiem, ze zanim was poczytalem, to bzlem jak puste zero w tzch sprawach. Teraz juz troche oleju w srodku zera chlupocze =:) )
Nie bardzo rozumiem tych mesjanicznych , o com tu chodzi. Czy ktos, kto na kazdym kroku mowi o zydach, jest juz mesjaniczny?

Awatar użytkownika
Hildegarda
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1356
Rejestracja: 17 maja 2022
Has thanked: 206 times
Been thanked: 203 times

Re: Żydzi Mesjaniczni

Post autor: Hildegarda » 2022-05-19, 10:17

Moje nawrócenie w sumie od nich się zaczęło. Poznałam w internecie chłopaka, który miał takie judeomesjanistyczne poglądy i ciągle mówił o Biblii. Dla mnie Biblia to w tamtym czasie były bajki i absolutnie nie dopuszczałam takiej możliwości, że miałabym w to uwierzyć, nie uznawałam wiary w Osobowego Boga i wszystkie tego typu religie uważałam z ludzką twórczość nie mającą nic wspólnego z rzeczywistością. No ale w końcu się udało, Duch święty zadziałał i w tamtym czasie przeżyłam niesamowite duchowe doświadczenie, przekonałam się do Biblii i nawróciłam się. Jednak jeśli chodzi o nauki biblijne, to byłam całkowicie zielona, nigdy wcześniej się Biblią nie interesowałam i nie wiedziałam nawet jak ją mam czytać i rozumieć, więc chłonęłam jak gąbka wszystkie interpretacje kolegi mesjanisty, słuchałam różnych filmów m.in wspomnianego wyżej tu Piotra Frasa (cały kanał przesłuchałam :D) i twardo stałam przy ich stanowisku. Efekt był taki, że chciałam świętować szabaty, chodzić w spódnicach i zabraniałam mężowi jeść kabanosy i schabowe =)), na szczęście nie trwało to długo (ok 3 miesiące), a gdy weszłam na grupy biblijne, zaczęłam interesować się tematem zbawienia z łaski, poznawać różne grupy chrześcijańskie i ich nauczanie, to zostałam wyprowadzona z błędu i przeszło mi szybko.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14812
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4117 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Żydzi Mesjaniczni

Post autor: Dezerter » 2022-06-27, 23:06

Mesjaniści są bardzo gorliwi, ale żyją jak gdyby w Starym Testamencie pod Prawem. Na forum gdzie pisałem z mesjanistą jak brakowało mi argumentów, albo jak chciałem mu pokazać również jego wybiorczość to pytałem, czy już się obrzezał ? ;)
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Rak

Re: Żydzi Mesjaniczni

Post autor: Rak » 2022-07-31, 22:33

Znam nieźle Izrael i wiem jedno, mimo, że prawie 80% Żydów deklaruje że jest wierząca, to tak naprawdę wielu z nich w prywatnych rozmowach mówi-ja to nie jestem bardzo pobożny. To jest dziwne, bo albo się jest wierzący albo nie. I dla wielu przestrzeganie szabatu, świąt to jest tylko tradycja. Ortodoksi dzielą się na mnóstwo grup i podgrup. I najwięcej ortodoksów jest w w Jerozolimie, bo np. taki Tel Awiw to miasto kosmopolityczne. Ale nawet ortodoksi więcej uwagi przywiązują do przestrzegania wierności prawa, do tez średniowiecznych myślicieli, niż do wierności Bogu. Bo to, że przestrzegają prawo nic nie znaczy. Ważne jest żeby każdy przynależący do danej grupy ortodoksyjnej ubierał się w taki strój jaki jest tej grupie przypisany. To jest naprawdę ważne, Bóg jest jakby w tle, przepis, prawo, zwyczaj, tradycja, to ich bóg.
Żydzi mesjanistyczni próbują połączyć chrześcijaństwo i judaizm. Jednak mówiąc chrześcijaństwo mam na myśli teologię zielonowświątkową, ewangelicką i inne protestanckie. Obchodzą te same święta co Żydzi rabinistyczni, zachowują koszerność, zwyczaje , ale maja wielu przeciwników wśród Żydów.
Judaizm, Żydzi ich religia to mój "konik".

konserwa
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3052
Rejestracja: 16 sty 2022
Has thanked: 318 times
Been thanked: 466 times

Re: Żydzi Mesjaniczni

Post autor: konserwa » 2022-08-01, 22:11

Nowozytny Izrael ma niewiele wspolnego z judaizmem. jest to bardzo swieckie panstwo o bardzo malym wspolczynniku religijnosci.
Prawie cala romantyczna otoczke biblijnej wiary tworza w wiekszosci pielgrzymi chrzesciojanscyn no i zywiol islamski.

ODPOWIEDZ