Czy boicie się islamu?

Rozmowy na temat wyznawców islamu, których głównym prorokiem jest Muhammad a Bogiem Allah.

Moderator: Junior moderator

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Elitarny komentaor
Elitarny komentaor
Posty: 4353
Rejestracja: 1 cze 2016
Wysłał podziękowań: 186 razy
Otrzymał podziękowań: 545 razy

Re: Czy boicie się islamu?

Post autor: Marek_Piotrowski » 2018-05-14, 10:52

A tego Andej nie rozumiem.
Od kiedy to podmiotem miłości chrześcijańskiej są religie?
Już nie mówiąc o tym, że skoro jakiś związek (wszystko jedno - wyznaniowy, społeczny, spółdzielnia, Radziecki czy stowarzyszenie) robi źle i głosi rzeczy złe, to "brakiem miłości" jest to widzieć?
Mam przytoczyć fragmenty nauczania Islamu?

Tags:

Awatar użytkownika
Andej
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3548
Rejestracja: 20 lis 2016
Otrzymał podziękowań: 348 razy

Re: Czy boicie się islamu?

Post autor: Andej » 2018-05-14, 14:21

Wszak Dez odnosił się do ludzi, a ja do jego wypowiedzi.
A miłość do ludzi nie musi się (a często nie powinna) przejawiać się w uległości.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Elitarny komentaor
Elitarny komentaor
Posty: 4353
Rejestracja: 1 cze 2016
Wysłał podziękowań: 186 razy
Otrzymał podziękowań: 545 razy

Re: Czy boicie się islamu?

Post autor: Marek_Piotrowski » 2018-05-14, 14:26

Miałem na mysli Jego uwagę do Katola, który napisał "No ich religia nakazuje nienawidzić innowierców. Kaleczyć apostatów."
Nie da się jednak ukryć, że taka jest prawda.
To że nie wszyscy za tym idą nie oznacza, że takich nakazów nie ma.

Awatar użytkownika
Efezjan
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 266
Rejestracja: 15 kwie 2017
Lokalizacja: Chorzów
Wyznanie: Katolicyzm
Wysłał podziękowań: 9 razy
Otrzymał podziękowań: 28 razy
Płeć:

Re: Czy boicie się islamu?

Post autor: Efezjan » 2018-05-14, 14:41

Quinque pisze:
2018-04-29, 20:37
No ich religia nakazuje nienawidzić innowierców. Kaleczyć apostatów. Dobry muzłuamnin to ktoś w stylu BinLadena
To dlaczego jest tyle szkół islamskich i wykładni islamu, skoro to takie proste: 'zabijaj niewiernych'?
Przez Chrystusa, z Chrystusem i w Chrystusie. Tobie, Boże Ojcze Wszechmogący w jedności Ducha Świętego, wszelka cześć i chwała przez wszystkie wieki wieków. Doksologia mała

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Elitarny komentaor
Elitarny komentaor
Posty: 4353
Rejestracja: 1 cze 2016
Wysłał podziękowań: 186 razy
Otrzymał podziękowań: 545 razy

Re: Czy boicie się islamu?

Post autor: Marek_Piotrowski » 2018-05-14, 14:50

Niekoniecznie "zabijaj niewiernych" - ale już "zabijaj tych, co odeszli od islamu" - wiele z tych szkół uczy. To akurat nie jest główna różnica pomiędzy szkołami
Co ważniejsze - mało która potępia naukę tamtych.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Elitarny komentaor
Elitarny komentaor
Posty: 4353
Rejestracja: 1 cze 2016
Wysłał podziękowań: 186 razy
Otrzymał podziękowań: 545 razy

Re: Czy boicie się islamu?

Post autor: Marek_Piotrowski » 2018-05-14, 14:53

Chciałbym zwrócić uwagę na specyficzne podejście Mahometan do przemocy w zależności od okoliczności:

Kiedy Prorok był w Mekce, nie był jeszcze wystarczająco potężny, wżywał wiec do tolerancji. Powiedział:

"Wy macie wasza religie, a ja mam moja religie"(109:6).

Ten słynny cytat jest często wykorzystywany, by dowieść, ze ogólna zasada Koranu jest tolerancja. Mahomet radził swoim wyznawcom, by uprzejmie się zwracali do swych wrogów (2:83) i byli cierpliwi (20:103).Oświadczył, ze w kwestii religii nie ma przymusu (2:256).

WSZYSTKO ULEGŁO JEDNAK DRASTYCZNEJ ZMIANIE, kiedy Mahomet doszedł do władzy.

Wówczas nieprzejednane zabijanie niewiernych i nieokazywanie im litości zostało usprawiedliwione w niezliczonych wersetach. Zacytuje się kilka wersetów, by udowodnić, ze islam jest tolerancyjny, ignorując wiele innych, w których nie ma nawet śladu tolerancji ani przebaczenia. Sam prorok ustanowił przykład działania pełnego agresji, dokonując podboju żydowskich osad i łamiąc zawarte z nimi traktaty. Skazał jednych żydów na banicje, skonfiskowawszy przedtem ich mienie, innych zaś wymordował, a ich żony i dzieci wziął w niewole. Kazał przeprowadzić kontrole wśród młodych chłopców i zabić wszystkich, którzy mieli owłosienie łonowe, podobnie jak mężczyzn. Młodszych zatrzymał jako niewolników. Pojmanie kobiety rozdał swoim żołnierzom, zachowując najładniejsze dla siebie (33:50). Molestował żydówkę imieniem Safiyah tego samego dnia, w którym zdobył jej miasto, Kheibar, zabijając jej ojca, męża i wielu członków rodziny. Reyhana to inna żydowska dziewczyna z Bani Quriza, którą zmusił, by była jego nałożnica, wymordowawszy wszystkich jej męskich krewnych. W ciągu ostatnich dziesięciu lat życia zgromadził czterdzieści żon, konkubin i niewolnic, które wykorzystywał seksualnie - była wśród nich dziewięcioletnia Ayesha.

Czy i dziś nie jest tak samo?

Wchodzą wysłannicy islamscy i mówią "jesteśmy pokojową religią".
Uśmiechają się i występują w telewizji. Zachęcają tu do poznawania innych religii "by dobrze wybrać", a tymczasem w krajach islamskich zamyka się do więzienia a nawet skazuje na śmierć (a jakże - w majestacie prawa) za posiadanie Biblii czy opowiadanie innym o Chrystusie.Czekają aż będzie ich dużo - jak w Niemczech, jak we Francji czy USA. I wówczas panuje już logika wojny, a nie pokoju.

Byłem za absolutnym nie przeszkadzaniem islamistom "wejścia do Polski". Każdy ma w końcu prawo wyznawać, a nawet szerzyć swoją religię.
Jednak zmieniłem zdanie po rozmowach z polskimi konwertytami na Islam.
Oni uważają za słuszne, że dziś, w XXI wieku, ZABIJA SIĘ LUDZI ZA TO, ŻE WYSTĄPILI Z ISLAMU.
Był to dla mnie prawdziwy szok świadomościowy.

Jeśli ludzie - nawet wychowani u nas- którzy przeszli na Islam mają takie zbrodnicze podejście, to należy chronić nasz kraj przed wpływami Islamu. Widać terror leży w istocie Islamu, a nie jest jedynie "wypaczeniem" jak zapewniają muzułmanie (przynajmniej do momentu, kiedy starają się o swobodę działalności w jakimś kraju)

Co w innych wyznaniach jest grzechem i patologią, w Islamie jest prawem
Cytuję z polskiego (złagodzonego !) wydania Koranu:
 • 9:123 "O wy, którzy wierzycie! Zwalczajcie tych spośród niewiernych, którzy są blisko was. Niech się spotkają z waszą surowością. "
 • 9:5 "A kiedy miną święte miesiące, wtedy zabijajcie bałwochwalców, tam gdzie ich znajdziecie; chwytajcie ich, oblegajcie i przygotowujcie dla nich wszelkie zasadzki! Ale jeśli oni się nawrócą i będą odprawiać modlitwę, i dawać jałmużnę, to dajcie im wolną drogę. Zaprawdę, Bóg jest przebaczający, litościwy!"
 • "I oto wezwanie od Boga i Jego Posłańca do ludzi w dniu wielkiej pielgrzymki: "Bóg i Jego Posłaniec są wolni od zobowiązania względem bałwochwalców. Jeśli się nawrócicie, to będzie lepiej dla was; a jeśli się odwrócicie, to wiedzcie, iż nie sprowadzicie Boga do niemocy." Obwieść karę bolesną tym, którzy nie wierzą! "
 • "Zapłatą dla tych, którzy zwalczają Boga i Jego Posłańca i starają się szerzyć zepsucie na ziemi, będzie tylko to, iż będą oni zabici lub ukrzyżowani albo też obetnie im się rękę i nogę naprzemianległe, albo też zostaną wypędzeni z kraju. Oni doznają hańby na tym świecie i kary bolesnej w życiu ostatecznym.5:34Z wyjątkiem tych, którzy się nawrócą, zanim przejmiecie władzę nad nimi. I wiedzcie, że Bóg jest przebaczający, litościwy! "
 • "Kiedy więc spotkacie tych, którzy nie wierzą, to uderzcie ich mieczem po szyi; a kiedy ich całkiem rozbijecie, to mocno zaciśnijcie na nich pęta. A potem albo ich ułaskawicie, albo żądajcie okupu, aż wojna złoży swoje ciężary. Tak jest! Lecz jeśliby zechciał Bóg, to Sam zemściłby się na nich, lecz On chciał doświadczyć jednych przez drugich. A co do tych, którzy zostaną zabici na drodze Boga, to On nie uczyni ich uczynków daremnymi."
 • Cała zresztą sura jest odpowiedzią na zapytanie co robić z łupami zdobytymi na niewiernych i jest usiana takimi kwiatkami jak:
  • 8:39 "Zwalczajcie ich, aż nie będzie już buntu i religia w całości będzie należeć do Boga."
  • 8:55 "Zaprawdę, gorsi od zwierząt u Boga są ci, którzy odrzucili wiarę i nie wierzą;
  To nie jest jakaś "historia" religii (jak niektóre akapity z ST). To aktualne nauczanie, stosowane często wprost.
  Zresztą dzis w sposób widoczny Muzułmanie postępują wg tych wytycznych.


  Żadna ze znanych mi religii - prócz Islamu - nie gloryfikuje w swoim głównym nurcie pedofilii, mordowania konwertytów, bicia żon jako "normalnego" zachowania małżeńskiego czy walki zbrojnej (eufemizm na mordowanie niewinnych, w tym kobiet i dzieci) z innymi wyznaniami.
  Owszem, zdarza sie pedofilia wśród członków różnych wyznań, a nawet wśród duchownych (bardzo nieliczne, choć nagłasniane) - jednak te przypadki pedofilii są sprzeczne z nauką tych wyznań czy kościołów, a w Islamie są zakorzenione w religii.

  Może zresztą to i nic dziwnego, skoro Koran obiecuje obiecuje mężczyznom, którzy zginą w walce z niewiernymi nie tylko "hurysy (niebiańskie dziewice), piękne i czyste ale również "chłopców jak ukryte perły" i "młodzieńców, którzy nigdy się nie starzeją, podobnych rozsypanym perłom"?

  Zaznaczam - czepiam się tu oficjalnego nauczania, a nie jakichś patologii sprzecznych z Islamem (takich jak np. legalna nekrofilia legalizowana w Egipcie http://www.sfora.pl/swiat/Egipt-legaliz ... pem-a42873 )
Ostatnio zmieniony 2018-05-14, 14:56 przez Marek_Piotrowski, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Katol
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 429
Rejestracja: 7 wrz 2017
Wysłał podziękowań: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Re: Czy boicie się islamu?

Post autor: Katol » 2018-05-15, 19:48

Andej pisze:
2018-05-14, 10:44
Katol pisze:
2018-05-13, 21:33
Jeśli Dezerter uważa, że za ostro się wyraziłem, to ...
Nie sądzę, aby Dez tak uważał. Sądzę, że podobnie jak ja uważa to za głupie, niesprawiedliwe i szkodliwe. Uwaz a tez, jak mniemam, że taka postawa jest sprzeczna z wiarą Jezusa Chrystusa. Jezus szanował ludzi, do tego stopnia, że oddał za nich życie. Ale walczył z ich wypaczeniami, skłonnościami do grzechu, złymi czynami itd.

Dez stara się czerpać z tego, co Jezus zostawił. I pochwalam go za to.
W imię Ojca i Syna i Ducha Świętego, Boga Wszechmogącego.

Przypominam, że Jezus powywracał stragany w Świątyni, gdy zaciemniano obraz Boga.
Dzisiaj też (łagodnie mówiąc) upomniałby osoby, które zaciemniają obraz Boga przez zmieszanie
idei Boga z islamem lub judaizmem.
Syme, pracownik Ministerstwa Prawdy opisuje Winstonowi na czym polega tworzenie nowomowy:
My niszczymy słowa. Setkami, i to dzień w dzień. Redukujemy język, plewimy z niego wszystko, co zbędne.
("Rok 1984", George Orwell)

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Elitarny komentaor
Elitarny komentaor
Posty: 4353
Rejestracja: 1 cze 2016
Wysłał podziękowań: 186 razy
Otrzymał podziękowań: 545 razy

Re: Czy boicie się islamu?

Post autor: Marek_Piotrowski » 2018-05-15, 21:52

Nie bądźmy pochopni w przypisywaniu Jezusowi naszych wyobrażeń, na zasadzie "On by tak zrobił".
Bezpieczniej bedzie pozostać przy tym, że tak uważamy.

Awatar użytkownika
Katol
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 429
Rejestracja: 7 wrz 2017
Wysłał podziękowań: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Re: Czy boicie się islamu?

Post autor: Katol » 2018-05-16, 11:26

W imię Ojca i Syna i Ducha Świętego, Boga Zazdrosnego:

Słowo Boże mówi:

2 Jestem bowiem o was zazdrosny Boską zazdrością. Poślubiłem was przecież jednemu mężowi, by was przedstawić Chrystusowi jako czystą dziewicę.
3 Obawiam się jednak, ażeby nie były odwiedzione umysły wasze od prostoty i czystości wobec Chrystusa w taki sposób, jak w swojej chytrości wąż uwiódł Ewę.
4 Jeśli bowiem przychodzi ktoś i głosi wam innego Jezusa, jakiegośmy wam nie głosili, lub bierzecie innego ducha, któregoście nie otrzymali, albo inną Ewangelię, nie tę, którąście przyjęli - znosicie to spokojnie.

7 Innej jednak Ewangelii nie ma: są tylko jacyś ludzie, którzy sieją wśród was zamęt i którzy chcieliby przekręcić Ewangelię Chrystusową.
8 Ale gdybyśmy nawet my lub anioł z nieba głosił wam Ewangelię różną od tej, którą wam głosiliśmy - niech będzie przeklęty!
9 Już to przedtem powiedzieliśmy, a teraz jeszcze mówię: Gdyby wam kto głosił Ewangelię różną od tej, którą [od nas] otrzymaliście - niech będzie przeklęty!

Wszyscy, którzy utożsamiają Boga Trójjedynego z innym, nie potrafią Go pojąć. Ale chwała im za to, że szukają i starają się odnaleźć Jego wolę. Jeśli czynią to uczciwie i opierają swe działanie na Objawieniach Bożych.

Zamieniłem grzeszne i uwłaczające innym ludziom słowa, na własne. To na czerwono pochodzi ode mnie, a nie od autora postu.
Przeginasz wklejając ten sam post w różnych miejscach.
Andej
Ostatnio zmieniony 2018-05-16, 13:21 przez Andej, łącznie zmieniany 3 razy.
Syme, pracownik Ministerstwa Prawdy opisuje Winstonowi na czym polega tworzenie nowomowy:
My niszczymy słowa. Setkami, i to dzień w dzień. Redukujemy język, plewimy z niego wszystko, co zbędne.
("Rok 1984", George Orwell)

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Elitarny komentaor
Elitarny komentaor
Posty: 4353
Rejestracja: 1 cze 2016
Wysłał podziękowań: 186 razy
Otrzymał podziękowań: 545 razy

Re: Czy boicie się islamu?

Post autor: Marek_Piotrowski » 2018-05-16, 12:04

Twoja polemika trafia w próżnię: nikt nie usiłuje "utożsamić Boga Trójjedynego z innym". A forma z zadęciem, pseudoprorocka (z wezwaniem "w imię...") sytuuje się pomiędzy śmiesznością a przekroczeniem II przykazania Dekalogu.

Awatar użytkownika
Katol
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 429
Rejestracja: 7 wrz 2017
Wysłał podziękowań: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Re: Czy boicie się islamu?

Post autor: Katol » 2018-05-18, 09:32

Notorycznie Bóg Trójjedyny jest na tym forum utożsamiany z innym.
Tak robią: Dezerter, Andej, Dominik, a czasem też Marek.
Syme, pracownik Ministerstwa Prawdy opisuje Winstonowi na czym polega tworzenie nowomowy:
My niszczymy słowa. Setkami, i to dzień w dzień. Redukujemy język, plewimy z niego wszystko, co zbędne.
("Rok 1984", George Orwell)

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Elitarny komentaor
Elitarny komentaor
Posty: 4353
Rejestracja: 1 cze 2016
Wysłał podziękowań: 186 razy
Otrzymał podziękowań: 545 razy

Re: Czy boicie się islamu?

Post autor: Marek_Piotrowski » 2018-05-18, 09:41

Na przykład z jakim?

Awatar użytkownika
Katol
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 429
Rejestracja: 7 wrz 2017
Wysłał podziękowań: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Re: Czy boicie się islamu?

Post autor: Katol » 2018-05-18, 13:58

Z islamskim Allahem i judaistycznym JHWH.
Syme, pracownik Ministerstwa Prawdy opisuje Winstonowi na czym polega tworzenie nowomowy:
My niszczymy słowa. Setkami, i to dzień w dzień. Redukujemy język, plewimy z niego wszystko, co zbędne.
("Rok 1984", George Orwell)

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Elitarny komentaor
Elitarny komentaor
Posty: 4353
Rejestracja: 1 cze 2016
Wysłał podziękowań: 186 razy
Otrzymał podziękowań: 545 razy

Re: Czy boicie się islamu?

Post autor: Marek_Piotrowski » 2018-05-18, 14:04

Katol pisze:
2018-05-18, 13:58
Z islamskim Allahem i judaistycznym JHWH.
Sorry, Katol, ale bzdury pleciesz. JHWH był przed judaizmem, w Starym Testamencie, który jest historią chrześcijaństwa.

Awatar użytkownika
Katol
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 429
Rejestracja: 7 wrz 2017
Wysłał podziękowań: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Re: Czy boicie się islamu?

Post autor: Katol » 2018-05-18, 18:17

No właśnie, przed judaizmem, który mamy dziś!

To był inny JHWH. Dzisiejszy JHWH judaizmu to zupełnie inna historia.
Dwa tysiące lat wymyślania, jakby tu nie uwierzyć w Mesjasza zrobiło swoje.
Już niektórych fragmentów ST nie wolno czytać, np. Izajasza rozdział 53, fragmenty Daniela.
Judaistyczny JHWH na pewno jest Jedyncą, Jezus nie jest Synem Bożym, ale jakimś sekciarzem.
Syme, pracownik Ministerstwa Prawdy opisuje Winstonowi na czym polega tworzenie nowomowy:
My niszczymy słowa. Setkami, i to dzień w dzień. Redukujemy język, plewimy z niego wszystko, co zbędne.
("Rok 1984", George Orwell)

Zapraszamy na bloga Pani Zofii https://zchrystusem.pl/wedruj
ODPOWIEDZ