Różne rozmowy o Islamie

Rozmowy na temat wyznawców islamu, których głównym prorokiem jest Muhammad a Bogiem Allah.
Awatar użytkownika
Poszukiwacz.wiedzy
Bywalec
Bywalec
Posty: 90
Rejestracja: 29 sie 2020
Wyznanie: Islam
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Różne rozmowy o Islamie

Post autor: Poszukiwacz.wiedzy » 2020-09-05, 00:56

Andej pisze: 2020-09-04, 07:17 Terrorystą nie jest tylko ten, kto z pasem szahida, kałaszem czy bombą, ale ten (ta), który udziela schronienia, informacji, wspiera. Każdy, kto w jakikolwiek sposób popiera działania terrorysty. Ten, kto okazuje mu sympatię. Oni wszyscy są współwinni terrorowi. Oni współuczestniczą w terrorze.
Ok, powiedz mi w takim razie jakie popracie ma terroryzm wśród muzułmanów. Podaj mi jakieś sprawdzone źródła, ankiety publiczne bądź coś w tym stylu. Tylko aby grupa muzułmanow na ktorej przeprowadzono sondaż była z różnych narodowości a nie wszyscy np. z Afganistanu.
Marek_Piotrowski pisze: 2020-09-04, 10:21 Dokładnie tak, jak napisał Andej. Nawet, jeśli wyznawca Proroka uważa, że to mordowanie to jest nie najlepsze, to co do zasady nie powinien (np. jak wie) donosić niewiernym ("no-muslims").
Nigdy nie spotkałem się w islamie z zasadą "nie konfidencić niewiernym". O jakiej zasadzie mówisz? Podaj jakieś odniesienia.
I dlaczego ciągle piszesz że chrześcijanie są dla muzułmanina "niewiernymi" skoro nawet Koran za to określa ich mianem "ludzie księgi"?
Ostatnio zmieniony 2020-09-05, 00:57 przez Poszukiwacz.wiedzy, łącznie zmieniany 1 raz.
A kiedy się im mówi:
"Idźcie za tym, co zesłał Bóg!"
oni mówią:
"Nie! My postępujemy za tym,
przy czym zastaliśmy naszych ojców."
Nawet wówczas, gdy ich ojcowie niczego nie rozumieli i nie byli prowadzeni? (Koran 2:170)

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Różne rozmowy o Islamie

Post autor: Andej » 2020-09-05, 08:02

Poszukiwacz.wiedzy pisze: 2020-09-05, 00:56 powiedz mi w takim razie jakie popracie ma terroryzm wśród muzułmanów.
...
Koran za to określa ich mianem "ludzie księgi"?
Poszukaj sam relacji z zachować muzułmanów po dokonaniu jakichś zamachów. Zobacz na zachowanie ulicy w takich dniach. Przeczytaj wypowiedzi imamów, z których jedni wyrażali poparcie, a inni potępienie. Nie twierdzę i nikt nie twierdzi, że nie ma muzułmanów nastawionych pokojowa i okazujących tolerancję innym ludziom. I nikt z nas nie napada na muzułmanów z tego powodu, że mają inną religię. Krytykujemy te zachowania, które uważamy za groźne i godne potępienia. Jeśli i Ty jesteś przeciwnikiem mordowania w imię Allacha, to chwała Ci za to. Ale co będzie, jak się zradykalizujesz i zmienisz poglądy?
Nie przeczę, że Salman Rushdie obrazić to, co święte dla muzułmanów obnażając niewygodne fakty. Jego zachowanie to jedna sprawa. Ale należy ocenić zachowanie przewodników duchowych muzułmanów, którzy nakazali dokonanie morderstwa. I zachowanie muzułmanów żądnych jego krwi. Czy, gdyby dorwali, to nie nastąpiłby licz. A Asia Bibi fałszywie pomówiona. W świetle prawa skazana na śmierć, bez dowodów. Bo słowo mężczyzny muzułmanina zostało uznane za prawdę, a słowo kobiety giaura całkowicie pominięte. Wielką tolerancję wykazano wobec Nasr Hamid Abu Zajda, którego tylko uznano za niemuzułmanina, za to że śmiał analizować zmiany zachodzące w Koranie (nie negując boskiego pochodzenia).

Rzeczywiści Koran określa chrześcijan i żydów ludźmi księgi. I w pewnym okresie było to przestrzegane. Rzeczywiście, wtedy ludzie księgi nie byli giaurami. Nie pamiętam, jak długo ten okres tolerancji trwał. Teraz pojęcie to jest zrozumiałe tylko dla niektórych odmian muzułmanów.

Skąd się biorą tysiące ludzi (wg. szacunków policyjnych jest to kilkanaście tysięcy osób z samej Europy) przedostających się stref opanowanych przez ISIS? Czy oni jadą tam aby okazywać tolerancje ludom księgi? A kim są ci, którzy ułatwiają im wyjazdy? Którzy finansują?

Nie wyrażam sprzeciwu wobec islamu, ale dostrzegam jego oblicze. Właściwie różnorodne oblicza. I to, że poparcie dla ekstremistów wśród muzułmanów szacowane jest na kilkanaście procent. Nie wiem, czy jest to szacunek prawdziwy, ani na czym oparty. Nie wykluczam, że może być krzywdzący. Niestety, wiele wypowiedzi przywódców islamskich sugeruje, że kiedyś wszyscy przyjmą islam albo zginą. Teraz zażądasz dowodów. Zawiodę. Szukać nie będę. Chyba że, odpukać, znów coś będzie na tapecie.

Na plus muzułmanom i na minus Charlie Hebdo oceniam to, że po opublikowaniu kolejnej karykatury Mahometa nie doszło do rozlewu krwi. Zupełna cisza. Chyba, że info o tej okładce, to kaczka dziennikarska.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Różne rozmowy o Islamie

Post autor: Marek_Piotrowski » 2020-09-05, 12:57

1
Poszukiwacz.wiedzy pisze: 2020-09-05, 00:56 Nigdy nie spotkałem się w islamie z zasadą "nie konfidencić niewiernym". O jakiej zasadzie mówisz? Podaj jakieś odniesienia.
Nigdy nie byłeś w kraju islamskim?
To by tłumaczyło to, co piszesz.
Podział niewierny/muslim jest najważniejszą rzeczą. Nawet w sklepie możesz spotkać się z pytaniem czy jesteś muslimem i różnym - w zależności od odpowiedzi - traktowaniem.
Skąd się to wzięło?
Może z nauk koranicznych:
Niech wierzący nie biorą sobie za przyjaciół niewiernych, z pominięciem wiernych! A kto tak uczyni, ten nie ma nic wspólnego z Bogiem, chyba że obawiacie się z ich strony jakiegoś niebezpieczeństwa./3,28/

Bóg i Jego Posłaniec są wolni od zobowiązań względem tych spośród bałwochwalców, z którymi zawarliście przymierze!/9,1/

Te nauki znajdują jak najbardziej oddźwięk w naszych czasach: bin Laden „Relacja pomiędzy muzułmanami a niewiernymi określona została Słowem Najwyższego: < My [muzułmanie] wyrzekamy się was [niemuzułmanów]! Pojawiła się między nami i wami wrogość i zawiść na zawsze, chyba że uwierzycie w Boga Jedynego!> (60:4). (…) Jeśli nienawiść kiedykolwiek wyczerpie się w waszych sercach, będzie to wielka apostazja! (…) Walka, animozja i nienawiść – muzułmanów wobec niewiernych – to fundament naszej religii.”
I dlaczego ciągle piszesz że chrześcijanie są dla muzułmanina "niewiernymi" skoro nawet Koran za to określa ich mianem "ludzie księgi"?
Co z tego, gdy wszystkich nie-muslimów określa się mianem "niewierni"?

2
Żeby zrozumieć to, co robi Islam na świecie, trzeba przyswoić sobie dwa pojęcia: Dar al-Harb i Dar as-Salam, czyli dom (terytorium) wojny i dom (terytorium) pokoju.
Dom pokoju to ziemie, gdzie panuje Islam
Dom wojny to wszystkie inne ziemie.
Mieszkamy - wg islamistów - w "domu wojny". Dlatego wobec nas jest dozwolone to, co jest dozwolone na wojnie - a więc np. okłamanie wroga (czyli nas...).
Muzułmanin może zastosować tuqyah (ochrona - tym eufemizmem określa się okłamanie kogoś) w trzech przypadkach:
  • Można okłamywać w celu "ochrony życia rodzinnego". Mężczyzna może okłamywać swoją żonę. Kiedy będzie chciał poślubić nową żonę, zgodnie z prawem szariatu może okłamywać te kobiety i nie mówić im o sobie. Może mówić kobiecie, że ta jest jego jedyną żoną a jednocześnie sypiać z innymi kobietami.
  • Można okłamywać też w przypadku przyjaźni. Można mówić komuś, że się go kocha, że jest się jego przyjacielem a naprawdę nienawidzić. Można kogoś nie lubić, ale jeśli prowadzisz z tą osobą interesy możesz mówić kłamstwa w celu ochrony własnej osoby w biznesie.
  • Można okłamać wroga na wojnie
Ten trzeci powód pozwala okłamywać nas - ponieważ mieszkamy na terytorium wojny (Dar al-Harb), więc jesteśmy w stanie wojny z Islamem.

Jeszcze częściej stosowaną możliwością (mam wrażenie, że szczególnie tu przez Ciebie, Poszukiwaczu) jest „kitman” (lub „ketman”) - polega naużywaniu półprawd i nie jest kłamstwem wprost, lecz raczej ukrywaniem istotnej części prawdy.

Weźmy zdanie: „Koran zawiera wiele wersetów wzywających do pokoju i tolerancji.” Czy to prawda? Oczywiście. Niestety nie cała prawda, ponieważ Koran zwiera też wersety wzywające do wojny, eksterminacji, wyzysku i prześladowań i właśnie te brutalne wersety anulują wersety tolerancyjne i pokojowe, ponieważ zostały „objawione” później. A zasady interpretacji Koranu są takie, że jeśli dwa wersety wydają się mówić co innego na ten sam temat, to liczy się ten późniejszy. To jest ta mniej wygodna dla muzułmanów część prawdy, którą ukrywa osoba stosująca ketman.

Nawiasem mówiąc - w Islamie jest coś takiego jak "doktryna unieważnienia" - "werset miecza" (9,5,) unieważnia około 120 wersów „pokojowych” , a więc „każdy z innych wersetów Koranu, który zaleca lub nakazuje działanie słabsze od totalnej ofensywy przeciwko niewiernym”/Ibn Salama/.


Sayyid Qutb, jedna z najważniejszych postaci w historii fundamentalizmu islamskiego twierdził, że islam jest religią pokoju, bo gdy opanuje cały świat, to zapanuje pokój. Niestety muzułmanie i obrońcy islamu często nazywają islam religią pokoju nie mówiąc, że chodzi o „pokój” pod muzułmańskim butem. To jest właśnie "kitman".

Będzie pokój, jak was zdominujemy i wszystko będzie islamskie (Dar as-Salam). A póki co jest wojna, a poza tym będziemy was skłócać:
„Mamy szerzyć (wrogość) zabijanie i niszczenie (i nienawiść) w sercach (wśród nich) między Żydami a chrześcijanami”/5,14/
„Encyclopadeia of Islam”: „Obowiązek dżihadu istnieje dopóki, dopóty nie zostanie osiagnięta uniwersalna dominacja islamu. Pokój zawarty z narodami niemuzułmańskimi jest więc jedynie stanem tymczasowym; usprawiedliwiają go tylko aktualne okoliczności”.
Taka to "religia pokoju"

3
Nawiasem mówiąc, Twoje "drobne niedopowiedzenie" (polegające na tym, że przyszedłeś tu propagować Islam, występując pod nickiem "Poszukiwacz Prawdy") to też (łagodny) rodzaj "kitmana".

4
Powstaje pytanie, co robisz, Poszukiwaczu tutaj, i na ile robisz to w myśl Koranu?
Bo jak to wytłumaczyć, skoro w nim czytamy:

„O wy, którzy wierzycie w Mahometa i Koran. Nie bierzcie Chrześcijan i Żydów za przyjaciół, ani nawet nie szukajcie u nich wsparcia i pomocy. Oni są przyjaciółmi jedni dla drugich.”/5,51/

„kto zaprzyjaźnia się z Chrześcijanami i Żydami, ten nie ma honoru, temu nie przysługuje miłosierdzie Allaha i jego ochrona.”/3,28/
"(Zaprawdę) uśmiechamy się do niektórych ludzi, podczas kiedy nasze serca przeklinają"/Hadis Sahih Bukhari[/


5
A może postępujesz wg innych poleceń koranicznych?
„Nie możecie tego robić, chyba, że chcecie się ochronić przed nimi. Chcecie się uratować przed nimi, uznając to, jako działanie ochronne (...) Ochraniając się przed nimi poprzez mówienie do nich w przyjazny sposób, podczas gdy wasze serca tego nienawidzą."

No, słowo "ochrona" jest rozumiane w specyficznym znaczeniu... Przykład z podwórka polskiego: emir Popławski, wtedy przywódca warszawskiej gminy muzułmańskiej, zapytany przez dziennikarzy "A jak to jest z tym biciem kobiet w Koranie?” odpowiedział: „Ależ Koran zabrania bicia kobiet!”.
Powiedział co innego niż mówi Koran (przytaczałem już tu odpowiednie fragmenty), by "chronić religię".

Nie wykluczam zresztą, że masz czyste intencje (być może "kitman" zastosowano wobec Ciebie). Ale niestety w sposób widoczny przyjąłeś już te sposoby działania...

----------------
Część informacji zaczerpnąłem z crusader1973.blogspot. co.uk oraz h ttps://www.facebook.com/notes/islam-zdemaskowa ... an/9202921 18127332/

Awatar użytkownika
Susanna
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2417
Rejestracja: 30 maja 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1003 times
Been thanked: 915 times

Re: Różne rozmowy o Islamie

Post autor: Susanna » 2022-03-15, 09:20

Moja koleżanka, poznała na facebooku muzłumanina ale to jest tylko jej przyjaciel, piszą ze sobą, bo ona jest w związku i ma dzieci. Jakiś miesiąc temu wiedząc że jestem wolna, pisała do mnie że on jest sam, czy nie chciałabym z nim popisać "bo jest bardzo inteligentnym człowiekiem" itp, - jej słowa. Powiedziałam że NIE, gdybym szukała męża to z pewnością wybrałabym katolika ale że życzę mu jak najlepiej i mam nadzieję że szybko znajdzie sobie żonę.
A wczoraj ona dała sobie islamską flagę na profilowe :-o :-s ciekawe co będzie dalej...
troszkę się niepokoję...
Ostatnio zmieniony 2022-03-15, 09:21 przez Susanna, łącznie zmieniany 1 raz.
"Uschła winna latorośl
i zwiędło drzewo figowe,
drzewo granatowe i palma daktylowa, i jabłoń -
wszystkie drzewa polne uschły.
I zniknęła radość spośród synów ludzkich."
Ks. Joela

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Różne rozmowy o Islamie

Post autor: Andej » 2022-03-15, 11:55

Dayy pisze: 2022-03-15, 09:20 A wczoraj ona dała sobie islamską flagę na profilowe
Takie same techniki stosują sekty.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Susanna
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2417
Rejestracja: 30 maja 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1003 times
Been thanked: 915 times

Re: Różne rozmowy o Islamie

Post autor: Susanna » 2022-03-15, 16:47

Ojej, dziękuję. Będę obserwować tę sytuację.

Dodano po 8 minutach 27 sekundach:
A może ona już jest w jakiejś sekcie ??? Porozmawiam z nią zapytam co słychać.
Ostatnio zmieniony 2022-03-15, 16:47 przez Susanna, łącznie zmieniany 1 raz.
"Uschła winna latorośl
i zwiędło drzewo figowe,
drzewo granatowe i palma daktylowa, i jabłoń -
wszystkie drzewa polne uschły.
I zniknęła radość spośród synów ludzkich."
Ks. Joela

Awatar użytkownika
Susanna
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2417
Rejestracja: 30 maja 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1003 times
Been thanked: 915 times

Re: Różne rozmowy o Islamie

Post autor: Susanna » 2022-03-15, 22:06

No i niestety.... rozmawiałam z nią. Ona już czyta koran. Ma przyjaciółkę z Algerii, która czyta jej koran, i mówi że to ją uspokaja. Narazie nie przeszła na ich religie ale z czasem to zrobi bo ich religia jest równie piękna jak katolicyzm,napisała. :(

Oni jej radzą by nikomu nic nie mówiła.

Napisałam że skoro jest zdalna do takich poświęceń to czy tamci byli by zdolni by zostać Katolikami?? :( to nie wygląda dobrze. Nic jej nie przekona już by w to nie brnęła;(

Dalej pisze ze kocha już muzlumanów, uczy się arabskiego. :((
"Uschła winna latorośl
i zwiędło drzewo figowe,
drzewo granatowe i palma daktylowa, i jabłoń -
wszystkie drzewa polne uschły.
I zniknęła radość spośród synów ludzkich."
Ks. Joela

Awatar użytkownika
miłośniczka Faustyny
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 4388
Rejestracja: 26 sie 2018
Lokalizacja: Ulica Sezamkowa
Has thanked: 1069 times
Been thanked: 1149 times

Re: Różne rozmowy o Islamie

Post autor: miłośniczka Faustyny » 2022-03-16, 14:17

Andej pisze: 2022-03-15, 11:55
Dayy pisze: 2022-03-15, 09:20 A wczoraj ona dała sobie islamską flagę na profilowe
Takie same techniki stosują sekty.
Dayy pisze: 2022-03-15, 22:06 Oni jej radzą by nikomu nic nie mówiła.
To może być bardzo niebezpieczne, właśnie tego typu sposobami angażuje się ludzi w sekty, wykorzystując ich nieświadomość, zakazując mówić o nowych znajomościach . Powinna wiedzieć, że to jest zagrożenie i nie chodzi nawet o sam islam, nie tylko o religię, ale o niebezpieczeństwo, jakie jej może grozić ze strony tych osób. @Marek_Piotrowski doradź, proszę, co można z tym zrobić, jak jej pomóc.
Ostatnio zmieniony 2022-03-16, 14:20 przez miłośniczka Faustyny, łącznie zmieniany 3 razy.
Odkąd umiłowałam Boga całą istotą swoją, całą mocą swego serca, od tej chwili ustąpiła bojaźń, i chociażby mi nie wiem już jak mówiono o Jego sprawiedliwości, to nie lękam się Go wcale, bo poznałam Go dobrze: Bóg jest Miłość a Duch Jego- jest spokój"

Awatar użytkownika
Susanna
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2417
Rejestracja: 30 maja 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1003 times
Been thanked: 915 times

Re: Różne rozmowy o Islamie

Post autor: Susanna » 2022-03-16, 19:41

Mówiłam jej wczoraj prosiłam żeby była ostrożna ale ona taka zaczarowana, tak jej sie podoba ogólnie to kultura i religia
"Uschła winna latorośl
i zwiędło drzewo figowe,
drzewo granatowe i palma daktylowa, i jabłoń -
wszystkie drzewa polne uschły.
I zniknęła radość spośród synów ludzkich."
Ks. Joela

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Różne rozmowy o Islamie

Post autor: Marek_Piotrowski » 2022-03-16, 23:09

Niestety, nie wiem co zrobić.
Być może najlepiej byłoby, gdyby przeczytała/oglądnęła opowiadania dziewczyn, które doświadczyły Islamu w kraju, w którym działa w pełni i się nie maskuje.

Awatar użytkownika
Susanna
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2417
Rejestracja: 30 maja 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1003 times
Been thanked: 915 times

Re: Różne rozmowy o Islamie

Post autor: Susanna » 2022-03-16, 23:31

Podeślę jej linki niech poczyta, poogląda może to coś pomoże. Szkoda ze wyprowadziła się do innego miasta i na codzienn nie mogę jej zobaczyć.
Dziękuję wam
.
"Uschła winna latorośl
i zwiędło drzewo figowe,
drzewo granatowe i palma daktylowa, i jabłoń -
wszystkie drzewa polne uschły.
I zniknęła radość spośród synów ludzkich."
Ks. Joela

ODPOWIEDZ