Dlaczego Koran musi pochodzić od Boga

Rozmowy na temat wyznawców islamu, których głównym prorokiem jest Muhammad a Bogiem Allah.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14975
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4202 times
Been thanked: 2953 times
Kontakt:

Re: Dlaczego Koran musi pochodzić od Boga

Post autor: Dezerter » 2020-09-05, 12:32

Zanim ci odpowiem powiedz, czy byłeś chrześcijaninem, katolikiem, czy od urodzenia jesteś muzułmaninem, bo nie wiem jak , do kogo pisać i jaką masz wiedzę , doświadczenie. Ja znam Islam tylko z książek i jestem od urodzenia katolikiem, ale poznałem większość najważniejszych religii dość dobre i ich "święte księgi"
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19048
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2620 times
Been thanked: 4633 times
Kontakt:

Re: Dlaczego Koran musi pochodzić od Boga

Post autor: Marek_Piotrowski » 2020-09-05, 12:58

Poszukiwacz.wiedzy pisze: 2020-09-05, 02:48 Nie wiem skąd wziąłeś informacje że Mekki nie było kiedy żył Abraham. Znowu z Biblii? Wątpie żebyś potrafił to udowodnić.
W Islamie to właśnie on z Islamilem zbudowali Kaabe w Mekce i byli oni jednymi z jej pierwszysch mieszkańców.
Po pierwsze, to Ty twierdzisz, więc Ty powinieneś udowadniać.
A skad wiem? Widzisz, jest taka nauka. Nazywa się "historia". Polecam przestudiowanie niektórych jej - istotnych w tej sprawie -fragmentów.
[/quote]

Wracając co tematu - twierdzenie, jakoby Koran w całości pochodził od Boga, obraża Boga (niezależnie, jak Go nazwiemy).
Żadna ze znanych mi religii - prócz Islamu - nie gloryfikuje pedofilii, mordowania konwertytów, bicia żon jako "normalnego" zachowania małżeńskiego czy walki zbrojnej (eufemizm na mordowanie niewinnych, w tym kobiet i dzieci) z innymi wyznaniami.
Owszem, zdarza sie pedofilia wśród członków różnych wyznań, a nawet wśród duchownych (bardzo nieliczne, choć nagłasniane) - jednak te przypadki pedofilii są sprzeczne z nauką tych kościołów czy grup, natomiast w Islamie są zakorzenione w religii i akceptowane przez jego mainstream.

Zauważ, że cały czas piszę o zachowaniach i nauczaniach w "głównym nurcie" Islamu - nie wspominając o marginaliach, choć np. "pożegnalnie współżycie z ciałem żony" do iluś tam godzin po śmierci część duchownych islamskich aprobuje (nie mylić z informacją, iż ma to być legalne w Egipcie - ponoć był to fake-news).
Zatem miej pretensje do swoich współwyznawców, a nie do mnie że widzę co mówią i robią Wasi przywódcy.
Ostatnio zmieniony 2020-09-05, 12:59 przez Marek_Piotrowski, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14975
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4202 times
Been thanked: 2953 times
Kontakt:

Re: Dlaczego Koran musi pochodzić od Boga

Post autor: Dezerter » 2020-09-05, 13:03

A tak z innej beczki napisz nam na czym jeśli nie Koranie opierają się ISIS?
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Poszukiwacz.wiedzy
Bywalec
Bywalec
Posty: 90
Rejestracja: 29 sie 2020
Wyznanie: Islam
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Dlaczego Koran musi pochodzić od Boga

Post autor: Poszukiwacz.wiedzy » 2020-09-06, 01:58

Dezerter pisze: 2020-09-05, 13:03 A tak z innej beczki napisz nam na czym jeśli nie Koranie opierają się ISIS?
Interpretują Koran tak aby mieli usprawiedliwienie do mordowania. Powtórze słowa amerkanskiego politologa Roberta Pape'a który przestudiował 315 zamachów terrorystycznych i doszedł do wniosku iż
"Istnieje niewielki związek pomiędzy samobójczymi atakami terrorystycznymi a islamskim fundamentalizmem lub którąkolwiek z religii świata ... Raczej tym, co łączy prawie wszystkie samobójcze ataki terrorystyczne, jest specyficzny świecki i strategiczny cel: zmusić współczesne demokracje do wycofania sił zbrojnych z terytorium które terroryści uważają za swoją ojczyznę".
Teraz ty powiedz mi na czym jak nie na Biblii opierali się Krzyżowcy kiedy mordowali kobiety, dzieci i wszystkich nie-katklików jakich spotkali?

A co do pierwszego pytania to jestem muzulmaninem od urodzenia. Pomimo tego przejrzałem z grubsza katolicyzm, protestantyzm i judaizm co jeszcze bardziej utwierdziło mnie w przekonaniu że Islam jest prawdą.

Mam jeszcze prośbę abyś zdyscyplinował trochę Marka. Nie oszukujmy się gdybym napisał że katolicyzm "gloryfikuje pedofilie, mordowanie konwertytów, bicie żon jako "normalne" zachowanie małżeńskie czy walke zbrojną z innymi wyznaniami" (a uwierz mi mogę podać na to wersety z Biblii) to od razu byś mnie wywalił. Wyczuwam tu lekką hipokryzję. Odpowiedziałem Markowi na te zarzuty, pomimo tego nadal zamiast "uważam", "sądzę" bądź "według mnie" pisze zdanie twierdzące jakoby była to powszechna prawda
Ostatnio zmieniony 2020-09-06, 02:15 przez Poszukiwacz.wiedzy, łącznie zmieniany 3 razy.
A kiedy się im mówi:
"Idźcie za tym, co zesłał Bóg!"
oni mówią:
"Nie! My postępujemy za tym,
przy czym zastaliśmy naszych ojców."
Nawet wówczas, gdy ich ojcowie niczego nie rozumieli i nie byli prowadzeni? (Koran 2:170)

kundelek
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 332
Rejestracja: 15 sie 2020
Has thanked: 3036 times
Been thanked: 50 times

Re: Dlaczego Koran musi pochodzić od Boga

Post autor: kundelek » 2020-09-06, 11:00

Moj drogi. Marek pisze na podstawie rzeczywistych faktow i je potwuerdza, tTy poszukiwaczu piszezsz jedynie na podstawie wlasnych wymyslow i jeszcze zadasz, aby te wymysly wbrew faktom uznawac za prawde.
Czuje tu wielka hipokryzje - chrzescijanie to nowy Izrael Nowego Testamentu, a muzilmanie to kompilacja Starego Testamentu pomieszanego z buddyzmem i religiami obszaru dawnego imperium perskiego. Tak, w S.T mozna znalezc pewne elementy, ktore stanowia os wielu nauk Mahometa. Lecza sa one antychrzescijanskie i sa wedle Boga falszywe.
Dlatego jeszcze raz powtorze - czuje tu wielka islamska hipokryzje.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19048
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2620 times
Been thanked: 4633 times
Kontakt:

Re: Dlaczego Koran musi pochodzić od Boga

Post autor: Marek_Piotrowski » 2020-09-06, 11:23

Poszukiwacz.wiedzy pisze: 2020-09-06, 01:58 Mam jeszcze prośbę abyś zdyscyplinował trochę Marka. Nie oszukujmy się gdybym napisał że katolicyzm "gloryfikuje pedofilie, mordowanie konwertytów, bicie żon jako "normalne" zachowanie małżeńskie czy walke zbrojną z innymi wyznaniami" (a uwierz mi mogę podać na to wersety z Biblii) to od razu byś mnie wywalił.
No cóż, widzę, że argumentów brakuje, więc usiłujesz wygrać dyskusję w sposób administracyjny ;)
Co do szukania w Biblii, to już próbowałeś - z tak marnym skutkiem, że po mojej odpowiedzi zmieniłeś wątek...

Ja pokazuję dowody, na które składają się, będące w absolutnej zgodności, cztery elementy:
  • cytaty z Koranu
  • nauczania Islamskich przywódców religijnych z głównego nurtu (a nie z marginalnego ugodowego nurtu jaki - przynajmniej werbalnie - reprezentujesz)
  • realne działania terrorystyczne muzułmanów w krajach nieislamskich
  • realne prawa wprowadzane (i okrutnie egzekwowane) w krajach islamskich

Awatar użytkownika
Poszukiwacz.wiedzy
Bywalec
Bywalec
Posty: 90
Rejestracja: 29 sie 2020
Wyznanie: Islam
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Dlaczego Koran musi pochodzić od Boga

Post autor: Poszukiwacz.wiedzy » 2020-09-06, 11:56

Marek_Piotrowski pisze: 2020-09-06, 11:23 No cóż, widzę, że argumentów brakuje, więc usiłujesz wygrać dyskusję w sposób administracyjny ;)
Co do szukania w Biblii, to już próbowałeś - z tak marnym skutkiem, że po mojej odpowiedzi zmieniłeś wątek...

Ja pokazuję dowody, na które składają się, będące w absolutnej zgodności, cztery elementy:
  • cytaty z Koranu
  • nauczania Islamskich przywódców religijnych z głównego nurtu (a nie z marginalnego ugodowego nurtu jaki - przynajmniej werbalnie - reprezentujesz)
  • realne działania terrorystyczne muzułmanów w krajach nieislamskich
  • realne prawa wprowadzane (i okrutnie egzekwowane) w krajach islamskich
Uwierz mi nie brakuje, lecz nie lubię kiedy obraża się moją religię podczas gdy jak ja pisze "Biblia" z małej to od razu kilku adminów mnie beszta, kreśli mi na czerwono i zapodaje art. regulaminu.

[*]Cytaty z Koranu ci wytłumaczyłem tak jak uczą wszyscy uczeni muzułmańscy, ale tobie się wydaje że wiesz lepiej od nich
[*]Nie podajesz mi uczonych głównego nurtu tylko jakichś szyitów albo pseudo-uczonych
[*]To co robią jest sprzeczne z religią i powie ci to każdy uczony. Społeczność muzułmańska w żadnym stopniu nie popiera tych ataków (często po nich urządzane są marsze przeciw terroryzmowi, był nawet w Polsce jakiś czas temu, zrobiony przez muzułmanów rzecz jasna)
[*] "realne prawa wprowadzane (i okrutnie egzekwowane) w krajach islamskich" - wiesz że jest 50 krajów większością muzułmańską? Powiedz mi w ilu prawo jest "okrutne egzekwowanie"? To co robi władza nijak ma się do religii.
Ostatnio zmieniony 2020-09-06, 11:59 przez Poszukiwacz.wiedzy, łącznie zmieniany 2 razy.
A kiedy się im mówi:
"Idźcie za tym, co zesłał Bóg!"
oni mówią:
"Nie! My postępujemy za tym,
przy czym zastaliśmy naszych ojców."
Nawet wówczas, gdy ich ojcowie niczego nie rozumieli i nie byli prowadzeni? (Koran 2:170)

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19048
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2620 times
Been thanked: 4633 times
Kontakt:

Re: Dlaczego Koran musi pochodzić od Boga

Post autor: Marek_Piotrowski » 2020-09-06, 12:24

Pisałem Ci już, że jeśli nie chcesz przeczytać tu faktów, które bierzesz za "obrażanie Islamu" to po prostu nie drąż tematu. A o "obrazę" miej pretensję do Twoich współwyznawców, którzy tworzą nauki i wydarzenia. No i pozostają jednak teksty Koranu, które mówią same za siebie...

I proszę, nie wmawiaj nam, że to, co jest nauczane w głównych ośrodkach Isamu i czym się karmi przytłaczająca większość jego wyznawców, to "margines" a zdania kilku amerykańskich islamskich teologów uniwersyteckich to "mainstream", bo to brzmi trochę śmiesznie.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14975
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4202 times
Been thanked: 2953 times
Kontakt:

Re: Dlaczego Koran musi pochodzić od Boga

Post autor: Dezerter » 2020-09-06, 12:37

Dzięki za odpowiedź
@Marek_Piotrowski co odpowiesz naszemu gościowi jako jeden z gospodarzy? (widzę, że Marek już odpowiedział )
Ja odpowiem, że dopóki ktoś podaje źródła to nie ma powodu do ingerencji ze strony Moderacji.
Oczywiście nie każde źródło jest wiarygodne, prawdziwe itd więc tu też jest pole na nasze działania.
Jednak zdaje sobie sprawę, że ciebie wiele tekstów może boleć - zaapeluję więc o empatię, bo prawdę można podać na różne sposoby.
Wyprawy krzyżowe były w celu obrony, czy też wyswobodzenia z niewoli ziem chrześcijańskich, Ziemi Świętej, więc intencja była sprawiedliwa, a wykonanie? - jak to na wojnie :) niestety, raz mordowali raz nie , zależy chyba jaki oddział i jaki dowódca. Dlatego ja jestem zdeklarowanym przeciwnikiem wojen i dlatego właśnie nasz papież JPII skrytykował Regana za atak na Irak.

Mekka - szukałem i nie znalazłem źródeł wiarygodnych i niezależnych o powstaniu Mekki - ktoś trafił na jakieś?

Wiek żon - jak byłbyś szczery z samym sobą to musiałbyś przyznać, że Islam odstaje od standardów w Chrześcijańskich krajach i kraje gdzie jest wielu imigrantów muzułmańskich zmieniają prawo by usankcjonować małżeństwa z nastolatkami poniżej 16 roku życia - widzę tu dużą rolę właśnie takich ludzi jak ty, którzy powinni dążyć do zmian na lepsze w swojej religii. Ja to robię od lat, podobnie wielu forumowiczów - jak powiedział Jezus "żniwo wielkie ale robotników mało".
Ostatnio zmieniony 2020-09-06, 12:40 przez Dezerter, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Poszukiwacz.wiedzy
Bywalec
Bywalec
Posty: 90
Rejestracja: 29 sie 2020
Wyznanie: Islam
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Dlaczego Koran musi pochodzić od Boga

Post autor: Poszukiwacz.wiedzy » 2020-09-06, 13:31

Marek_Piotrowski pisze: 2020-09-06, 12:24 Pisałem Ci już, że jeśli nie chcesz przeczytać tu faktów, które bierzesz za "obrażanie Islamu" to po prostu nie drąż tematu. A o "obrazę" miej pretensję do Twoich współwyznawców, którzy tworzą nauki i wydarzenia. No i pozostają jednak teksty Koranu, które mówią same za siebie...

I proszę, nie wmawiaj nam, że to, co jest nauczane w głównych ośrodkach Isamu i czym się karmi przytłaczająca większość jego wyznawców, to "margines" a zdania kilku amerykańskich islamskich teologów uniwersyteckich to "mainstream", bo to brzmi trochę śmiesznie.
Czy ja mówiłem że to co jest nauczone w głownych śrdokach Islamu to margines? Uczą tam właśnie rzeczy przeciwnych do tych które ty próbujesz nazwać "mainstreamowym" Islamem.
I skoro ty wypowiadasz tezy typu "islam pozwala na pedofilie" albo "zabijanie" i nie przyjmujesz żadnych argumentów które ci się mówi to ja w takim razie zrobię to samo. Widzę że jak podam wersety to Dezerter nie będzie miał z tym problemu.
A kiedy się im mówi:
"Idźcie za tym, co zesłał Bóg!"
oni mówią:
"Nie! My postępujemy za tym,
przy czym zastaliśmy naszych ojców."
Nawet wówczas, gdy ich ojcowie niczego nie rozumieli i nie byli prowadzeni? (Koran 2:170)

kundelek
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 332
Rejestracja: 15 sie 2020
Has thanked: 3036 times
Been thanked: 50 times

Re: Dlaczego Koran musi pochodzić od Boga

Post autor: kundelek » 2020-09-06, 15:05

A jakie sa argumenty mowiace, ze islam nie propaguje pedofilii ani zabijania innowiercow?

Awatar użytkownika
drJanek
Bywalec
Bywalec
Posty: 151
Rejestracja: 22 mar 2020
Lokalizacja: Polska
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 138 times
Been thanked: 53 times

Re: Dlaczego Koran musi pochodzić od Boga

Post autor: drJanek » 2020-09-06, 21:38

Bardzo ciekawa, krótka synteza Allacha w Koranie z rozmów niedokonczonych ks. Prof. Tadeusza Guza, wklejam fotke z książki:

Obrazek
„Ufaj Bogu tak, jakby całe powodzenie spraw zależało wyłącznie od Niego;
tak jednak dokładaj wszelkich starań, jakbyś ty sam miał wszystko zdziałać, a Bóg nic zgoła.”
Św. Ignacy Loyola

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19048
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2620 times
Been thanked: 4633 times
Kontakt:

Re: Dlaczego Koran musi pochodzić od Boga

Post autor: Marek_Piotrowski » 2020-09-07, 08:37

Poszukiwacz.wiedzy pisze: 2020-09-06, 13:31
Marek_Piotrowski pisze: 2020-09-06, 12:24 Pisałem Ci już, że jeśli nie chcesz przeczytać tu faktów, które bierzesz za "obrażanie Islamu" to po prostu nie drąż tematu. A o "obrazę" miej pretensję do Twoich współwyznawców, którzy tworzą nauki i wydarzenia. No i pozostają jednak teksty Koranu, które mówią same za siebie...

I proszę, nie wmawiaj nam, że to, co jest nauczane w głównych ośrodkach Isamu i czym się karmi przytłaczająca większość jego wyznawców, to "margines" a zdania kilku amerykańskich islamskich teologów uniwersyteckich to "mainstream", bo to brzmi trochę śmiesznie.
Czy ja mówiłem że to co jest nauczone w głownych śrdokach Islamu to margines? Uczą tam właśnie rzeczy przeciwnych do tych które ty próbujesz nazwać "mainstreamowym" Islamem.
Serio? Tego uczą w Iraku, Iranie, Arabii Saudyjskiej czy Pakistanie?
I skoro ty wypowiadasz tezy typu "islam pozwala na pedofilie" albo "zabijanie" i nie przyjmujesz żadnych argumentów
Nie przyjmuję argumentów nie opartych na faktach. Za to mam argumenty twarde - nie tylko z tekstu Koranu, ale także z aktualnych nauczań najważniejszych nauczycieli Islamu w krajach, które wymieniłem.
które ci się mówi to ja w takim razie zrobię to samo. Widzę że jak podam wersety to Dezerter nie będzie miał z tym problemu.
Czekamy zatem na wersety obowiązująca nas (tj. z Nowego Testamentu) o tym, że można współżyć z sześcioletnim dzieckiem, jak w Islamie.

Awatar użytkownika
Morkej
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1722
Rejestracja: 2 wrz 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 65 times
Been thanked: 353 times

Re: Dlaczego Koran musi pochodzić od Boga

Post autor: Morkej » 2020-09-07, 14:24

Nie będę wtrącał się w waszą dyskusję. Jednak czytając to, odnoszę wrażenie, że podchodzicie do sprawy nie tak jak trzeba. Zgadzam się z Poszukiwaczem, Marek leci za ostro. Nie twierdzę, że nie mówi prawdy, ale jednak po co takie podejście? Wczoraj na kazaniu ksiądz mówił w jaki sposób poprawnie powinno się pouczać drugą osobę. W sposób łagodny i z pokorą. Bo co wam da nazywanie "islamu, jako gloryfikatora pedofili"? Osoba z którą rozmawiacie jeszcze bardziej się do was zniechęci.
Chyba, że właśnie w tym jest cel. Pokazanie drugiej osobie za wszelką cenę, że się myli i nic nie wie, ale ja za to wiem więcej i lepiej od ciebie. Tyle że takim sposobem nigdzie nie dojdziecie.

Dyskutujcie, ale może starając się, aby nie obrażać w sposób jawny czegoś, co dla innej osoby jest ważne.
Oczekuj Pana, bądź mężny w działaniu i umacniaj się w sobie; nie trać ufności, nie poddawaj się,
lecz ciałem i duszą walcz o chwałę Bożą. - Tomasz à Kempis

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19048
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2620 times
Been thanked: 4633 times
Kontakt:

Re: Dlaczego Koran musi pochodzić od Boga

Post autor: Marek_Piotrowski » 2020-09-07, 14:46

Morkej pisze: 2020-09-07, 14:24 Nie będę wtrącał się w waszą dyskusję. Jednak czytając to, odnoszę wrażenie, że podchodzicie do sprawy nie tak jak trzeba. Zgadzam się z Poszukiwaczem, Marek leci za ostro. Nie twierdzę, że nie mówi prawdy, ale jednak po co takie podejście? Wczoraj na kazaniu ksiądz mówił w jaki sposób poprawnie powinno się pouczać drugą osobę. W sposób łagodny i z pokorą. Bo co wam da nazywanie "islamu, jako gloryfikatora pedofili"? Osoba z którą rozmawiacie jeszcze bardziej się do was zniechęci.
Chyba, że właśnie w tym jest cel. Pokazanie drugiej osobie za wszelką cenę, że się myli i nic nie wie, ale ja za to wiem więcej i lepiej od ciebie. Tyle że takim sposobem nigdzie nie dojdziecie.

Dyskutujcie, ale może starając się, aby nie obrażać w sposób jawny czegoś, co dla innej osoby jest ważne.
Każdy, kto przychodzi i pyta, może liczyć na moją pomoc - niejednokrotnie poświęcałem na nie dużo czasu.
Jednak każdy, kto najpierw oszukuje i udaje "poszukiwacza" a potem atakuje chrześcijaństwo, jednocześnie groryfikując Islam który... robi co robi, spotka się z moją odpowiedzią (zauważ, że te rzeczy z seksem z dziećmi, "międzyudzeniem" itd NIE są przedmiotem wstydu nauczycieli Islamskich z np. Iraku- oni nauczają że tak wolno!).

Prosiłem Poszukiwacza, by nie drążył, bo może usłyszeć fakty, które go zranią - po co?
Ponieważ jednak nie posłuchał dobrej rady, przeczyta o faktach - jakie są.

To nie jest sprawa pozyskiwania Poszukiwacza (nie mówiąc już, że pozyskiwanie przez love bombing budzi moją głęboką odrazę), tylko sprawa tego, że nasze forum grupuje nie tylko pewną grupę piszących i Piozukiwacza, ale jest też przez wiele osób po prostu czytane. I to oni są objęci moją troską, a nie to, czy werbujący na forum islamista się do nas "jeszcze bardziej zniechęci".
Nie można dopuścić, by zostały one nakarmione kłamstwami.

Dlatego wybacz, ale nie zastosuję się tu do Twojej rady, gdyż jest nieadekwatna do sytuacji, w której się znajdujemy.
Wyprawa Poszukiwacza na nasze forum - widać to po wpisach - jest wyprawą wojenną (albo, jak kto woli - werbunkową). DLatego nie będę oszczędzał Mu prawdy.

Inna rzecz, że zarówno nauki mainstreamu Islamu, jak i bierność Zachodu wobec nich (dobrze, choć w pewnym przerysowaniu, pokazywał to rysunek Andeja - przecież w niektórych krajach Zachodu islamistom przyznano np.w sprawach małżeństw z dziećmi odrębność, a tożsamość wyznaniową terrorystów się wręcz ukrywa!) jest tak oburzająca, że nie sposób o tym nie mówić.
A mówić inaczej niż jako o dopuszczaniu pedofilii, jako o mordowaniu konwertytów, a nierzadko po prostu innowierców itd - po prostu nie sposób (proszę, zademonstruj, jak o tym mówić "delikatnie").
Ostatnio zmieniony 2020-09-07, 14:49 przez Marek_Piotrowski, łącznie zmieniany 2 razy.

ODPOWIEDZ